Problemi prilikom instalacija ili igranja (fps, error i sl)

Momci moze mala pomoc hitno! dobila sam novi laptop, i moj decko zeli na njemu da igra warcraft, neku dotu. medjutim, kada udje u igricu, ona bude samo na jednom delu ekrana, srednjem, a i levo i desno u coskovima bude crno, kao da rezolucija nije uredu. Mi smo probali da menjamo rezoluciju i igre i ekrana ali nista se ne menja. Ako moze neka pomoc molim vas!
inace rezolucija ekrana je 1366x768, a smanjivali smo i na 1280x768 ali samo se pokavi slika na desktopu, u igri sve bude isto.
hvala vam unapred! :D

ajd da ja budem prvi koji ce reci: menjaj momka, rezoluciju ostavi.
 
Start -> Run -> ukucati "regedit" (bez navodnika) -> Enter
Pronaći:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Blizzard Entertainment\Warcraft III\Video
Promeniti vrednosti ključeva koji opisuju rezoluciju:
reswidth = xxxx
resheight = yyyy

U prvom upisati 1366, a u drugom 768.
Slika će biti razvučena, bez promene rezolucije, ali ovo je jedan od načina da se dobije full screen.
Moguće je da postoji i neki patch za widescreen za ovu igru.
 
Momci moze mala pomoc hitno! dobila sam novi laptop, i moj decko zeli na njemu da igra warcraft, neku dotu. medjutim, kada udje u igricu, ona bude samo na jednom delu ekrana, srednjem, a i levo i desno u coskovima bude crno, kao da rezolucija nije uredu. Mi smo probali da menjamo rezoluciju i igre i ekrana ali nista se ne menja. Ako moze neka pomoc molim vas!
inace rezolucija ekrana je 1366x768, a smanjivali smo i na 1280x768 ali samo se pokavi slika na desktopu, u igri sve bude isto.
hvala vam unapred! :D

A sto se ne javi taj tvoj decko pa da pita ? ..posto se sigurno bolje razume od tebe :lol:

Desni klik na Aplikaciju WOW

zatim Properties ...pa na Tab < Compatibillity >

Tu mozes podesiti kako ce ti se pokretati aplikacija..ima vise opcija

Probaj sve..mozda nesto upali od toga :lol:
 
Momci moze mala pomoc hitno! dobila sam novi laptop, i moj decko zeli na njemu da igra warcraft, neku dotu. medjutim, kada udje u igricu, ona bude samo na jednom delu ekrana, srednjem, a i levo i desno u coskovima bude crno, kao da rezolucija nije uredu. Mi smo probali da menjamo rezoluciju i igre i ekrana ali nista se ne menja. Ako moze neka pomoc molim vas!
inace rezolucija ekrana je 1366x768, a smanjivali smo i na 1280x768 ali samo se pokavi slika na desktopu, u igri sve bude isto.
hvala vam unapred! :D


Hm, mrzim warcraft iz dna duše, sve nastavke poslije drugoga. Nikad nisam igrao igru i neću je ni igrati. To je toliko bolsena igra da uopšte nemam namjeru da odam počast blizzardu na njihovoj pohlepi.
A sad da se vratimo temi. Ne kažem da ste totalni laici, ali za svaki slučaj pogledaj da nema pod video options natpis Full Screen, to uključi pa idi na accept/done/... i restartuj igru.
 
Hm, mrzim warcraft iz dna duše, sve nastavke poslije drugoga. Nikad nisam igrao igru i neću je ni igrati. To je toliko bolsena igra da uopšte nemam namjeru da odam počast blizzardu na njihovoj pohlepi.
A sad da se vratimo temi. Ne kažem da ste totalni laici, ali za svaki slučaj pogledaj da nema pod video options natpis Full Screen, to uključi pa idi na accept/done/... i restartuj igru.

Nije igra kriva nego igrac.
 
Hm, mrzim warcraft iz dna duše, sve nastavke poslije drugoga. Nikad nisam igrao igru i neću je ni igrati. To je toliko bolsena igra da uopšte nemam namjeru da odam počast blizzardu na njihovoj pohlepi.

QuitGettingMad-1.gif
 
Nakon reinstalacije sistema si trebao instalirati drajvere za grafičku karticu, jesi li to učinio?
Osim toga, to je prilično loša grafička kartica za montior te dijagonale. Msm, u redu je to ako nisi gamer, ali jesi. Ta grafička može pokretati malo starije igre (FarCry, Doom 3) na malenim rezolucijama: 1024x768 ili manjim. Nove igre ne može ni da pokrene. Ta kombinacija je u redu za gledanje filmova i za surfanje internetom, pošto su današnje integrisane grafičke kartice mnogo brže od tvoje.
 
a mozda ti nije ispravan crack ili ti nije ispravan cd ili fajlovi sto si skinuo sa torrenta ili rapid sharea! Msm moj komp podrzava L4D 1 i 2 i oni rade,ali na nekim misijama kad se pojavi ona glupa vestica samo izbaci bug i zatvori igru! znaci mozda nije ni do igre vec do tvog kompa. Iako podrzava moze da se desi da ne radi dobro. Na mom starom kompu zbog graficke doat i workraft nisu mogli da rade duze od 30 minuta i tada error i zakuca komp! :D
 
a mozda ti nije ispravan crack ili ti nije ispravan cd ili fajlovi sto si skinuo sa torrenta ili rapid sharea! Msm moj komp podrzava L4D 1 i 2 i oni rade,ali na nekim misijama kad se pojavi ona glupa vestica samo izbaci bug i zatvori igru! znaci mozda nije ni do igre vec do tvog kompa. Iako podrzava moze da se desi da ne radi dobro. Na mom starom kompu zbog graficke doat i workraft nisu mogli da rade duze od 30 minuta i tada error i zakuca komp! :D

I šta sad? Ti stvarno misliš da je to do kompa. Ooo zemljo...

Kakav kompjuter imaš, i kakav si imao?
 
LJudi treba mi pomoc...formatirao sam C particiju,instalirao Windows XP,potom i drajvere kao i service pack2,ali sad sve igrice koje sam pre reinstalacije igrao nema sanse da ih pokrenem....samo mi izbaci crn ekran i vrati me na desktop,a nekad mi pise i change resolution and color settings.Dok na primer filmovi,muzika i one sitne igre poput zume itd rade.Ja sam mislio da je do drajvera za graficku ali nekoliko puta sam ih instalirao i ne vredi.Ako neko ima bilo kakvu ideju neka napise,posto meni ih je nestalo...unapred hvala
 
LJudi treba mi pomoc...formatirao sam C particiju,instalirao Windows XP,potom i drajvere kao i service pack2,ali sad sve igrice koje sam pre reinstalacije igrao nema sanse da ih pokrenem....samo mi izbaci crn ekran i vrati me na desktop,a nekad mi pise i change resolution and color settings.Dok na primer filmovi,muzika i one sitne igre poput zume itd rade.Ja sam mislio da je do drajvera za graficku ali nekoliko puta sam ih instalirao i ne vredi.Ako neko ima bilo kakvu ideju neka napise,posto meni ih je nestalo...unapred hvala

Skini software po imenu DRIVER DETECTIVE...pusti ga da preceslja i on ce ti pokazati sta ti sve fali.
 
LJudi treba mi pomoc...formatirao sam C particiju,instalirao Windows XP,potom i drajvere kao i service pack2,ali sad sve igrice koje sam pre reinstalacije igrao nema sanse da ih pokrenem....samo mi izbaci crn ekran i vrati me na desktop,a nekad mi pise i change resolution and color settings.Dok na primer filmovi,muzika i one sitne igre poput zume itd rade.Ja sam mislio da je do drajvera za graficku ali nekoliko puta sam ih instalirao i ne vredi.Ako neko ima bilo kakvu ideju neka napise,posto meni ih je nestalo...unapred hvala

Izbrisani su ti Registarski kljucevi ...kad si reinsatalirao Windows XP

Solucija: Reinstaliraj sve Video igre koje ne rade

Updatiraj DirectX .najnoviji
 
Problem sa Stalker -call of pripyat.Procesorska snaga se neravnimerno rasproredjuje pa mi cesto igra secne.
Sta da radim,ima li ko predlog?

AMD DU 3ghz,5gb ram,GTS 250 1GB.......

http://www.dodaj.rs/?1d/12d/4dR9jZIX/sp32-20110312-184533.jpg

Za F1 ne znam šta da ti napišem. Ne možeš instalirati patch, pogledaj da li je namjenjen digitalnoj distribuciji ili retail. Što se tiče STALKERA to je problem X-Ray endžina, tehnologija stara gotovo 10 godina. Stalker jew inicijalno trebao izaći 2000. godine. Od tada se sve promijenilo osim endžina. Koju GFX imaš? Pošto vjerujem da je problem u njoj a ne u procesoru. Ja imam sporije jezgro procesora, riječ je o Pfenom 9600 na 2.3GHz. Spusti detalje, isključi dinamičko osvijetljenje. Instaliraj AMD Dual Core optimizer.

Moj problem:
Mirrors Edge. Misloim da je riječ o drugom nivou. Faith ode kod Kate, ganjaju je specijalci i 30sec bježanja a onda siječe ko ludo. Nije važno o kojim je detaljima riječ, na minimumu, 800x600 rez. Radeon 3870, phenom 9600 i 4GB memorije.
 

Back
Top