Prizren

Jes valla bash dobro ,a vi ste jos dobro razumijeli sto sam njemu reko.

Bardhi otkazi Ballavom Toniju advokatske usluge kako bi se tema vratila na tvoj, nicim zasluzen, voljeni Prizren i ne frljaj se vise vladama, premijerima, (podizu zeludac) ... dovoljno je reci Prizren ce biti univerzitetski grad to je lepa vest - ostali nisu lepi, kvare sliku.

Svako ima svoju bagru ali ovo nije mesto za njih.
 
Bardhi otkazi Ballavom Toniju advokatske usluge kako bi se tema vratila na tvoj, nicim zasluzen, voljeni Prizren i ne frljaj se vise vladama, premijerima, (podizu zeludac) ... dovoljno je reci Prizren ce biti univerzitetski grad to je lepa vest - ostali nisu lepi, kvare sliku.

Svako ima svoju bagru ali ovo nije mesto za njih.

Interesantno. Po drugi put mu kazes sta da radi a sta ne, a ipak mene nazivas njegovim advokatom?! A sta mu onda ti dodjes? Mentor? Consigliere?
 
Fotke sa linkova sam vidjela, netko je identicne postavio ranije na ovoj temu, ali svejedno hvala...

PZ, ti se baš kužiš u aparate...dobro si obradio onu fotku u photoshopu...Pazi promet u raskrižju...e, ova bi bila dobra za testove u autoskoli...svi u krizanju, tko ima prednost?
 
Bardhi otkazi Ballavom Toniju advokatske usluge kako bi se tema vratila na tvoj, nicim zasluzen, voljeni Prizren i ne frljaj se vise vladama, premijerima, (podizu zeludac) ... dovoljno je reci Prizren ce biti univerzitetski grad to je lepa vest - ostali nisu lepi, kvare sliku.

Svako ima svoju bagru ali ovo nije mesto za njih.

Ima neke stvari koje mozda nas ne svidjaju,iako oni su tu i postoje.Tako da ljudi ne pisu po nasim zeljama,nego onu sto oni misle ,da jeste tako .Ako nesto nas ne svidja bolje je da se pravimo ko da nismo vidjeli i culi,ili argumentovano demantovati Sreo sam milion stvari na netu koji mene ne svidjaju ali sto ?Da ih zabranjujem ja te ljude da pisu ?
Ovde je forum i postoji nadlezni ljudi koji odlucuju sta treba i sta ne ,pisati.
Pa onda na nama ostaje odluciti treba ili ne ostati ovde.
 
Poslednja izmena:
Fotke sa linkova sam vidjela, netko je identicne postavio ranije na ovoj temu, ali svejedno hvala...

PZ, ti se baš kužiš u aparate...dobro si obradio onu fotku u photoshopu...Pazi promet u raskrižju...e, ova bi bila dobra za testove u autoskoli...svi u krizanju, tko ima prednost?

To s fotkama, to je segment moje profesije.
Raskrsnica je odraz kulture - putevi su prazni a na raskrsnici kolaps nema sansi da bi neko nekog propustio. Nije puno bolje ni kod nas ni kod vas niti igde u okruzenju. Ludilo u saobracaju je svuda prisutno. Najveci napredak je u poslednjih pet godina dozivela Crna Gora. Bosna je u jednom momentu bila skroz dobra a sad je opet katastrofa, sto znaci put do kulture ide samo preko dzepa.

Sta mislis o urbanistickom planu Prizrena. Pogledaj masu nezavrsenih kuca ostavljenih za dodavanje iliti "lepljenje" i pogledaj osnove tih objekata, ko li je potpisivao te gradjevinske dozvole.
 
Ma koje urbanističke dozvole !!!

Uahahaha...ne dao bog pozara - sve ode u plamen, ne moze tamo proc vatrogasno vozilo. Vidjela sam slično i u Pristini kad sam bila. katastrofa, bas su mi domaćini ukazivali na taj segment.
I glavna fora je da ni jedna kuća nema fasadu....i ako susjed digne kat, onda ovaj prvi izravna ( to valjda objasnjava zasto nemaju fasadu ).

I dok si reko keks - nikne ruglo; kuce jedna do druge, ali ono tik do međe.
Tako da je između dvije kuće recimo pola metra prostora...valda jedni drugima brane da ne bi ušli u među tako što kuću situiraju uz sam rub parcele, šta li....ne znam to objasnit.
Ali zanimljivo je to promatrat s kulturološkog, civilizacijskog aspekta...
prilično transparentno govori o navikama i karakternom mentalitetu stanovnika.
 
Ma koje urbanističke dozvole !!!

Uahahaha...ne dao bog pozara - sve ode u plamen, ne moze tamo proc vatrogasno vozilo. Vidjela sam slično i u Pristini kad sam bila. katastrofa, bas su mi domaćini ukazivali na taj segment.
I glavna fora je da ni jedna kuća nema fasadu....i ako susjed digne kat, onda ovaj prvi izravna ( to valjda objasnjava zasto nemaju fasadu ).

I dok si reko keks - nikne ruglo; kuce jedna do druge, ali ono tik do međe.
Tako da je između dvije kuće recimo pola metra prostora...valda jedni drugima brane da ne bi ušli u među tako što kuću situiraju uz sam rub parcele, šta li....ne znam to objasnit.
Ali zanimljivo je to promatrat s kulturološkog, civilizacijskog aspekta...
prilično transparentno govori o navikama i karakternom mentalitetu stanovnika.

Za vreme srbske uprave,u svim gradovima Kosova je napravljen urbanisticki haos,jer ljudima koji su radili u opstinu nije interesovale urbanizam nego da dobijaju sto vise pare za dozvole koje su dali ,,za izgradjenje objekata.
Sada je stanje 100 puta bolje polako se gradovi uzimaju pravu sliku.Sve mali objekti i trafike za koje je dao dozvolu u vrijeme srbsko vladavine ,a koje su bile u svakome cosku ,u svim gradovima Kosova su rusene ,i tako su pravljene trotuari i parkovi.Evo ti jedna slika iz PZ.

Prizreni.jpg
 
Za vreme srbske uprave,u svim gradovima Kosova je napravljen urbanisticki haos,jer ljudima koji su radili u opstinu nije interesovale urbanizam nego da dobijaju sto vise pare za dozvole koje su dali ,,za izgradjenje objekata.
Sada je stanje 100 puta bolje polako se gradovi uzimaju pravu sliku.Sve mali objekti i trafike za koje je dao dozvolu u vrijeme srbsko vladavine ,a koje su bile u svakome cosku ,u svim gradovima Kosova su rusene ,i tako su pravljene trotuari i parkovi.Evo ti jedna slika iz PZ.

Prizreni.jpg

Bardhi opet promasena tema. Nemoj sad da zoves Ballavog Tonija (:D) u odbranu ali za ove prozivke tipa krivi Srbi - krivi Albanci treba na drugoj temi.
Ja, naravno moram da odgovorim uz izvinjenje ostalim prisutnima na ovoj temi.

1. Ove stare fotografije pokazuju potkaljajsko naselje u kome su u velelepnim ogromnim kucama mahom ziveli "Neposteni Srbi".

2. Iz tvoje konstatacije sledi: "posteni" kosovski Albanci su proterali "nepostene" nealbance sa Kosova kako bi oni uzimali novac.
A moja konstatacija je: tacno da je korupcije bilo i tada a ima je i sad, ali nemoj misliti da je tvoja nacija bila imuna na podmicivanje. Uzimali ste vi sami sebi vise negoli sto mozes zamisliti pa se sav racun sad prebacuje na Srbe - valjda je tako najlakse.

3. Zamisli koliko li bi ste se drali po svetu kako vas Srbija ugnjetava da vam tadasnji "Neposteni Srbi" nisu davali dozvole za bilo sta.

4. Trafike spadaju u kategoriju privremenih objekata i u datom trenutku su izdavane dozvole kako bi se kako tako smanjila nezaposlenost i uzele pare u podmitljivi dzep (ne znamo ciji), ali to nikako ne utice na cinjenicu da se nad akcijom masovnog naseljavanja gradova kosovskim Albancima iz ruralnih sredina kao i Albancima iz Albanije nije imala nikakva kontrola od strane "podmitljivih Srba".
Da izgradnja infrastrukture nije nikako mogla da prati prekonocnu samovoljnu izgradnju objekata.

5. U Prizrenu sa onih fotografija iz XIX veka je, koliko ja znam, pretezno bio nealbanski zivalj (Srbi, Dubrovcani, Istrijani...)
a ovaj haos je nastao kada je masovnim naseljavanjem promenjena demografska karta Prizrena (i time ispunjen prvi deo vaseg tihog plana).

6. Sve trotoare osim ove kozmetike u jednoj ulici ste dobili krajem 70-ih i pocetkom 80-ih kao i kandelabere. Vi ste svakako zasadili malo cveca ispred Doma JNA ali to nema veze sa urbanistickim planom.
Urbanisticki plan podrazumeva pravilnu instalaciju vode, kanalizacije, struje, telekomunikacije, puteve koji obezbedjuju prohodnost i dostupnost svim objektima i pravilnu izgradnju objekata, a ne cvece i klupice (investicija koju bi olako podneo svaki vas ulicni diler). To je samo zavrsna faza ulepsavanja javnih povrsina - sminka koju pozdravljam ali ti nije nikakav argument u postu.

Bardhi, Bardhi, ne deluj politicki i tudjom glavom vec samo svojom. :lol: :bye:
 
Poslednja izmena:
Golube pomozi mi da se setimo svih privrednih subjekata formiranih nakon II WW, mogu i stariji ali ih napomeni kao starije, koji su bili bitan cinilac u Prizrenu. ja cu navesti neke koje znam.
Farmakos, Printex, Famipa, Progres, Vinski podrum Velika Krusa (mislim sa se tako zvao u Suvoj Reci) i ako imas sliku koliko je bilo zaposlenih u tim fabrikama.
 
Golube pomozi mi da se setimo svih privrednih subjekata formiranih nakon II WW, mogu i stariji ali ih napomeni kao starije, koji su bili bitan cinilac u Prizrenu. ja cu navesti neke koje znam.
Farmakos, Printex, Famipa, Progres, Vinski podrum Velika Krusa (mislim sa se tako zvao u Suvoj Reci) i ako imas sliku koliko je bilo zaposlenih u tim fabrikama.

zaboravio si fabriku obuce "komuna", perlonku i giganta u Suvoj Reci "balkan".

neznam da li jos postoji cvecara u prizrenu i duvanski kombinat kao i kozara "tabahana"a bio je i vocnjak pored puta prema Albaniji umalo da zaboravim i "metalac", crepociglanu u landovici, mlin u zrze.
za sada toliko
 
Farmakos, Printex, Famipa, Progres, Vinski podrum Velika Krusa, Komuna, Perlonka, BALKAN Suva Reka, duvanski kombinat, Metalac, Mlin ... Masala mora se priznati lep spisak poznatih brendova na teritoriji cele bivse SFRJ.
O kako sam bio ponaosan kad god bi, kao klinac koji je odselio iz Prizrena, video bilo koji proizvod gore navedenih firmi. Uvek bi to bio jednako lep i prijatan osecaj kao da sam video nesto svoje, nesto u cemu sam ja ucestvovao.

Da li sve te firme i danas rade?

P.S.
Bardhi, ovde ima vise poznatih brendova u jednom gradu nego li sto ima bilo koji grad u Srbiji ponaosob cak i sa duplo vise stanovnistva nego Prizren.
Da li ti to nesto govori?
 
Poslednja izmena:

Back
Top