Prilaz..

prirodno je naravno i prije tetke...

shto znaci prije tetke...poslije tetke i za vrijeme ovulacije...shto implicira cijeli taj ciklus[osim tih dana kad je tetka u posjeti] shto implicira da je to stalno :mrgreen:

i mi muški se još čudimo što ste sve vi tako zjuknute? :mrgreen: pa gledaj ovi grfik ki špageti bolonjezi.....ovo ni Bog ne razume..........:mrgreen: :rotf: :rotf: :rotf:

Estradiol.Cycle.JPG
 
i mi muški se još čudimo što ste sve vi tako zjuknute? :mrgreen: pa gledaj ovi grfik ki špageti bolonjezi.....ovo ni Bog ne razume..........:mrgreen: :rotf: :rotf: :rotf:

Estradiol.Cycle.JPG

na pocetku menstualnog ciklusa hipofiza luci folikulostimulirajuci hormon (FSH) i luteotropni hormon (LTH)
hipofiza zlezda u mozgu to znas koja kontrolise rad svih ostalih zlezda
dalje, FSH stimulise rast i sazrevanje oocite (to ti je jajna celija al pre sazrevanja tj kad oocita sazri eto ti jajne celije), LTH stimulise ovulaciju (oslobadjenje jajne celije, to znas)
FSH i LTH zajedno stimulisu folikularne celije (u jajniku) da luce vecu kolicinu estrogena...ovo pre ovulacije
visoka koncentracija estrogena 14. dana mestrualnog ciklusa smanjuje lucenje FSH a povecava lucenje LTH sto za posledicu ima ovulaciju
folikul iz koga je oslobodjena jajna celija se transformise u zuto telo koje nakon ovulacije luci progesteron...ovo posle

o tome se radi u grafikonu, ukratko, tako da taj tvoj bog mozda ne bi al svaki homo sapiens moze :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
na pocetku menstualnog ciklusa hipofiza luci folikulostimulirajuci hormon (FSH) i luteotropni hormon (LTH)
hipofiza zlezda u mozgu to znas koja kontrolise rad svih ostalih zlezda
dalje, FSH stimulise rast i sazrevanje oocite (to ti je jajna celija al pre sazrevanja tj kad oocita sazri eto ti jajne celije), LTH stimulise ovulaciju (oslobadjenje jajne celije, to znas)
FSH i LTH zajedno stimulisu folikularne celije (u jajniku) da luce vecu kolicinu estrogena
visoka koncentracija estrogena 14. dana mestrualnog ciklusa smanjuje lucenje FSH a povecava lucenje LTH sto za posledicu ima ovulaciju
folikul iz koga je oslobodjena jajna celija se transformise u zuto telo koje nakon ovulacije luci progesteron
ja vol herr komandant :super: nego koji hormon kod žena utiče na :per: estrogen am I right?
o tome se radi u grafikonu, ukratko, tako da taj tvoj bog mozda ne bi al svaki homo sapiens moze :mrgreen:

koji nihilizam i odsustvo smisla za kumor..........:roll:
 
Ajd ljudi da cujemo vas najgori moguci prilaz nekoj curi?za urumase
Da cujemo eventulano vas neki prilaz nekom frajeru,ako ste prisle nekom u klubu i sl,odnosno kakav je njegov prilaz bio missim ono da mu je bio los i smesan?

Raspalite..:ok:

E'o ja sam jednoj otvoreno pris'o i rekao: 'ajd da ti budes pauk,a ja da budem musica...:rumenko:

Pa na 4umu - cini mi se da je onaj sa pricom o velicini sopstvenih yaya, ali sta ja znam...
 
na pocetku menstualnog ciklusa hipofiza luci folikulostimulirajuci hormon (FSH) i luteotropni hormon (LTH)
hipofiza zlezda u mozgu to znas koja kontrolise rad svih ostalih zlezda
dalje, FSH stimulise rast i sazrevanje oocite (to ti je jajna celija al pre sazrevanja tj kad oocita sazri eto ti jajne celije), LTH stimulise ovulaciju (oslobadjenje jajne celije, to znas)
FSH i LTH zajedno stimulisu folikularne celije (u jajniku) da luce vecu kolicinu estrogena...ovo pre ovulacije
visoka koncentracija estrogena 14. dana mestrualnog ciklusa smanjuje lucenje FSH a povecava lucenje LTH sto za posledicu ima ovulaciju
folikul iz koga je oslobodjena jajna celija se transformise u zuto telo koje nakon ovulacije luci progesteron...ovo posle

o tome se radi u grafikonu, ukratko, tako da taj tvoj bog mozda ne bi al svaki homo sapiens moze :mrgreen:

Vidis da je nekima EEG ravna linija, pa ipak stignu do krste... Jos prostiji grafik, a jos nerazumljiviji... :)
 

Back
Top