Previranja u Ukrajini i u vezi sa njom - V deo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Postavlja se pitanje zasto su ukro-*****i ovako pukli?

Odgovor - poslali su svu vojsku koju imaju u napad bez ostavljanja strategijske rezerve.

Tj krenuli su na sve ili nista

Obzirom da su ih prorusi stavili u okruzenje sada nemaju nove trupe kojima bi mogli da izvrse proboj iz obruca.

Duplo-golo.

Tako je to kad kreces najvecu vojnu silu na svetu - Rusiju.

Zavrsis porazen i razbucan ko bugarska skupstina.
 
Postavlja se pitanje zasto su ukro-*****i ovako pukli?

Odgovor - poslali su svu vojsku koju imaju u napad bez ostavljanja strategijske rezerve.

Tj krenuli su na sve ili nista

Obzirom da su ih prorusi stavili u okruzenje sada nemaju nove trupe kojima bi mogli da izvrse proboj iz obruca.

Duplo-golo.

Tako je to kad kreces najvecu vojnu silu na svetu - Rusiju.

Zavrsis porazen i razbucan ko bugarska skupstina.


Veovoali obecanjima amerike da ce uleteti u rat I td , a amerikanci su im odneli svo zlato dok su ukri mitingovali
 
Postavlja se pitanje zasto su ukro-*****i ovako pukli?

Odgovor - poslali su svu vojsku koju imaju u napad bez ostavljanja strategijske rezerve.

Tj krenuli su na sve ili nista

Obzirom da su ih prorusi stavili u okruzenje sada nemaju nove trupe kojima bi mogli da izvrse proboj iz obruca.

Duplo-golo.

Tako je to kad kreces najvecu vojnu silu na svetu - Rusiju.

Zavrsis porazen i razbucan ko bugarska skupstina.

Da su na njih krenuli trajalo bi to najviše dva sata. Oni su napali samo ruske simpatizere. Kao kad bi recimo Čukarički igrao utakmicu sa mojim uličnim timom i dobio po *íčki.
 
Postavlja se pitanje zasto su ukro-*****i ovako pukli?

Odgovor - poslali su svu vojsku koju imaju u napad bez ostavljanja strategijske rezerve.

Tj krenuli su na sve ili nista

Obzirom da su ih prorusi stavili u okruzenje sada nemaju nove trupe kojima bi mogli da izvrse proboj iz obruca.

Duplo-golo.

Tako je to kad kreces najvecu vojnu silu na svetu - Rusiju.

Zavrsis porazen i razbucan ko bugarska skupstina.

Još prije 2 mjeseca sam pisao da će Ukrajinci ratovati do onog trenutka kada budu kontali da mogu pobjediti,dok se ne istroše i dok ne pogine dovoljno ljudi da se smire.Sada se niko ne sjeća da je Putin na početku ofanzive rekao da se ovaj problem ne može rešiti bez političkog dogovara ali krme nije slušalo pa sada dobilo po guzici.Nadam se da je Poraženko shvatio ovu poruku i govor Putina od juče kada je rekao ne zajebavajte se sa nuklearnom velesilom više!Ajd možete malo bockati ali dosta je bilo,sravniću vas sa zemljom!
Što se tiće same "antiterorističke" akcije toliko je loše sprovedena da se ne mogu načuditi pogotovo jer sam bio u ratu i znam šta znači rat uživo.Mislim da ih je Putin navukao sa onim povlačenjem vojske sa granice kada su Ukri osjetili da mogu da rade sve i krenuli u opštu ofanzivu.Novorusima je bilo dovoljno dati satelitske snimke terena kao i tačne pozicije gde se koja jedinica nalazi,gde su najslabiji,gde najjači.Samo lud čovjek može misliti da je ovo bila puka sreća jer su vrlo spremno krenuli u kontraofanzivu i vrlo precizno udarali tamo gde treba,zato su brzo napredovali. Još od južnog kotla u na ovim terenima gde su sada dva kotlića Ukri su navuklli brdo tehnike,Rusi su ih snimali danima i danas imamo to što imamo!
 
ПРАГ/БРАТИСЛАВА, 31. августа 2014. (Бета) - Чешка и Словачка неће прихватити неке од планираних даљих санкција Европске уније против Русије уколико би оне нанеле штету националним економским интересима, саопштили су након самита ЕУ у Бриселу премијери те две земље.
"Дали смо себи унапред право да се не сложимо са неким деловима предлога (Европске комисије о новим санкцијама) уколико будемо сматрали да Европа не би требало да иде у том правцу", казао је чешким новинарима на самиту председник чешке владе Бохуслав Соботка.
Чешки премијер казао је да ће у среду његова влада анализирати какве последице би нови пакет санкција оставио на чешку привреду. "Тада ће бити јасно са којим од њих можемо да се сложимо а са којима не", рекао је Соботка и додао да дубоко сумња да заоштравање санкција може да допринесе решавању сукоба у Украјини а да су према даљим санкцијама суздржане и друге земље као Аустрија, Мађарска и Словачка.
"Званично сам на самиту ЕУ казао да ако буду предложене нове санкције, у име Владе Словачке узимам себи право да одбијем оне које би нанеле штету словачким националним интересима", казао је по завршетку самита и словачки премијер Роберт Фицо.
Словачки премијер рекао је да ће координирати став према новим санкцијама са чешким премијером Соботком.
"Нема смисла уводити нове санкције уколико не знамо да ли су садашње испуниле своју сврху. Изгледа да досадашње санкције уопште нису промениле став Русије. Управо супротно. А даље санкције могу још да погоршају безбедносну ситуацију у Украјини", упозорио је Фицо.
Словачки премијер нагласио је такође да о сукобу у Украјини и потезима Европе према Кремљу жели да одлучује на основу комплетне и објективне слике онога шта се дешава у Украјини а да иако поштује председника Украјине Петра Порошенка не верује му баш сваку реч.
"Господин Порошенко представио је на самиту своју слику онога шта се дешава у Украјини. Није нам дата алтернатива нити смо могли да суочимо његове са изјавама неког другог", рекао је Фицо.
Све очигледније разлике појединих чланица у потреби заоштравања санкција Уније Русији, настојаће да ублажи нови председник Европског савета, садашњи премијер Пољске Доналд Туск, који је након избора синоћ рекао да це јединство ЕУ бити један од његових прироритета када у децембру преузме функцију.
"Тусков велики задатак биће да буде чувар европског јединства. Таква је улога Туска, мора да зашива оно што се пара", изјавио је досадашњи пољски еврокомесар за буџет Јануш Левандовски.
 
vdShqKhRzA0.jpg
 
Još prije 2 mjeseca sam pisao da će Ukrajinci ratovati do onog trenutka kada budu kontali da mogu pobjediti,dok se ne istroše i dok ne pogine dovoljno ljudi da se smire.Sada se niko ne sjeća da je Putin na početku ofanzive rekao da se ovaj problem ne može rešiti bez političkog dogovara ali krme nije slušalo pa sada dobilo po guzici.Nadam se da je Poraženko shvatio ovu poruku i govor Putina od juče kada je rekao ne zajebavajte se sa nuklearnom velesilom više!Ajd možete malo bockati ali dosta je bilo,sravniću vas sa zemljom!
Što se tiće same "antiterorističke" akcije toliko je loše sprovedena da se ne mogu načuditi pogotovo jer sam bio u ratu i znam šta znači rat uživo.Mislim da ih je Putin navukao sa onim povlačenjem vojske sa granice kada su Ukri osjetili da mogu da rade sve i krenuli u opštu ofanzivu.Novorusima je bilo dovoljno dati satelitske snimke terena kao i tačne pozicije gde se koja jedinica nalazi,gde su najslabiji,gde najjači.Samo lud čovjek može misliti da je ovo bila puka sreća jer su vrlo spremno krenuli u kontraofanzivu i vrlo precizno udarali tamo gde treba,zato su brzo napredovali. Još od južnog kotla u na ovim terenima gde su sada dva kotlića Ukri su navuklli brdo tehnike,Rusi su ih snimali danima i danas imamo to što imamo!

Ukrajinci se u tom ratu ne pitaju UOPSTE NISTA.


Oni su samo TOPOVSKA HRANA mnogo VECIH INTERESA.
 
Европски добровољци стижу у Украјину да се боре у рату за обе зараћене стране. Док Кијев појачава своје снаге са плаћеницима из приватних војних компанија, дотле неки Европљани својом вољом су као добровољци пристигли да бране Донбас.

Један од најновијих појачања анти-кијевских трупа у источној Украјини су и четири француска бивша војника, који су дошли да се боре у овом рату, хиљаде километара далеко од куће.

“То је наш рат. То је свачији рат, то је рат сваког европског човека”, рекао је Guillaume, француски борац на страну проруских снага, новинару РТ Поли Слајари.

Ту је још један француски добровољац, 25-годишњи Никола, некада професионални елитни војник који је био у француској војци 5 година. Сада је своје вештине ставио на располагање народној проруској милицији. Као и друге стране добровољце, он обучава анти-кијевске снаге герилском ратовању у градској средини.

“То су људи народне милиције, то нису плаћеници или професионални војници, па су им потребна упутства како се ефикасно ратује”, рекао је Никола за РТ.

“Они заиста имају мотивације, док Кијевска војска, која је нека врста НАТО марионете, нема никаквог мотива за ратовање”, рекао је Никола. “Ја сам се и сам у то уверио. Они су (УКР војници) веома немотивисани и не знју зашто се боре, и против кога се боре, па је то наша главна снага. “

Француски добровољац је објаснио да је присуствао европских добровољаца, који спроводе војне операције ради заштите цивила, међу проруским снагама на истоку земље, подстакнуто из идеалистичких побуда.

“За многе од од нас са Запада, то је јединствена прилика да можемо да се боримо против свега оног што мислимо да је лоше у поступцима наших (западних) влада . Веома важно да се покаже да се људи са Запада разликују од својих влада и да су спремни да дођу и да се бори ризикујући своје животе да би се одбранио добар, поштен и обичан свет”, рекао је Никола.

И све више и више у иностранству је бораца и војника који желе да се придруже ани-кијевским снагама.

РТ новинарка Пола Слајер сазнала је да добровољци долазе на ратиште Доњецка не само из Француске, већ и из Шпаније, Пољске, Израела и Велике Британије.
 
Након што је Савет безбедности УН у четвртак блокирао руску изјаву која позива на прекид ватре у источној Украјини, под потпуно неозбиљним изговором, руски изасланик у УН Виталиј Чуркин је имао жестоку дебату са колегама из САД и Украјине, који су поново оптужили Русију да изводи инвазију на Украјину као и да је послала и велики број руских добровољаца да се боре у тој земљи.

Виталиј Чуркин је узвратио, рекавши да нико никада није покушавао да сакрије присуство руских добровољаца, позивајући исовремено Вашингтон да призна присуство америчких саветника у Кијеву и зашто плаћеници из приватних војних компанија воде рат у Украјини.

“Можда наше америчке колеге могу да нам кажу шта десетине америчких саветника раде у седишту националне безбедности и савета одбране Украјине [у Кијеву]? Нека нам кажу како то да се многи амерички плаћеници из такозваних “security provider” компанија боре [у Украјини], хиљаде километара удаљени од своје домовине?”

Чуркин, није заборавио и да помене првокласно америчко наоружање уочено у јединицама УКР војске.

Пре тачно месец дана, Рускаја Газета је цитирала Игора Стрелкова, бившег министра одбране ДНР, који је тврдио да је од краја јула, милиција самоодбрана елиминисала до 330 плаћеника коју су радили за западне војне компаније.

Стрелков је прецизирао жртве од сваке од њих, рекавши да је пољска приватна војна компанија АСБС (Analizy Systemowe Bartlomiej Sienkiewicz) Othago изгубило 139 плаћеника, амерички Greystone Ltd, док Blackwater/XE/Academi, изгубили 165 бораца.
 
Остаје само још да видимо до када ће Американци да мрцваре Украјину пре него што је пусте у канализацију или се директно не умешају.
Ова друга опција је мало вероватна али има назнака да су се министри војске Пољске, Литваније и Румуније договорили да Украјина поново добије авијацију.
У Пољској је већ мобилисан резервни састав пилота а нешто авиона је вероватно већ делимично пребачено у Украјину мада је план да се војни удару врше директно са аеродрома из Пољске и Румуније.

Ova informacija se pojavila na drustvenim mrezama ali meni to deluje vrlo malo verovatno.
Idemo redom
- Rumunija, ispravite me ako gresim ali imaju li oni bilo sta drugo upotrebi osim nabudzenih Mig21. Narucili su eskadrilu F16 (neki NATO rashod) ali to jos nije stiglo. Ako planiraju sa MIG21 da krecu na Ruse onda su ludji nego Ukri
- Litvanija, evo neka neko drugi kaze sta oni imaju, mene je sramota, za njih je cak i Hrvatska sila u vazduhu
- Poljska ima respektabilan broj aviona ali ima F16 i Mig29, ne znam kako misle da provuku F16 kao ukrajinski avion. Ako ih obore a obarace ih garantovano, bice sasvim jasno odakle avioni stizu

Koliko znam jedina zemlja koja ima Su25, koji bi mogao da prodje kao ukrajinski jeste Bugarska ali posle dvadesetak oborenih ne vidim kako bi ti dodatni mogli da pomognu.

S druge strane Rusi mogu efikasno da pokrivaju teritoriju Novorusije svojim pvo sistemima bez da prelaze granicu.
Bila bi to nevidjeno glupa avantura
 
Poslednja izmena:
Trerba li proevropske snage terati silom ili prebrojavati glasove: ko je za?

Праведним и фер изборима Блајби, а не пучем и и увођењем паравојних неонацистичких јединица као полуге успостављања власти као у дојучерашњој Украјини.
 
Ova informacija se pojavila na drustvenim mrezama ali meni to deluje vrlo malo verovatno.
Idemo redom
- Rumunija, ispravite me ako gresim ali imaju li oni bilo sta drugo upotrebi osim nabudzenih Mig21. Narucili su eskadrilu F16 (neki NATO rashod) ali to jos nije stiglo. Ako planiraju sa MIG21 da krecu na Ruse onda su ludji nego Ukri
- Litvanija, evo neka neko drugi kaze sta oni imaju, mene je sramota, za njih je cak i Hrvatska sila u vazduhu
- Poljska ima respektabilan broj aviona ali ima F16 i Mig29, ne znam kako misle da provuku F16 kao ukrajinski avion. Ako ih obore a obarece ih garantovano, bice sasvim jasno odakle avioni stizu

Koliko znam jedina zemlja koja ima Su25, koji bi mogao da prodje kao ukrajinski jeste Bugarska ali posle dvadesetak oborenih ne vidim kako bi ti dodatni mogli da pomognu.

S druge strane Rusi mogu efikasno da pokrivaju teritoriju Novorusije svojim pvo sistemima bez da prelaze granicu.
Bila bi to nevidjeno glupa avantura


Напоменуо сам да "има назнака" а нисам тврдио да је то тачна информација.

Оно што је сигурно, то је да Америка и НАТО морају да одрже стање ратног сукоба и рата у Украјини и да сада морају помоћи разбијену и тотално деморалисану своју НАТО армију не бирајући средства са циљем да максимално продуже грађански рат.
Начин на који то мисле да ураде а да буде хитно видећемо ових дана.
 
Obama je juče izjavio da je Amerika sada vojno nadmoćna nad ostatkom sveta više nego ikad u istoriji.

To je činjenica koju treba imati na umu, ako ste zatrovani lažnom pro-ruskom propagandom.

Niko to ne spori da je USA danas najveca svijetska velesila koja je izgradila imperiju i ima desetine marionetskih satelitskih drzava oko sebe...Dovoljno kad vidis ko je sve priznao Kosovo a ko Abhaziju i Osetiju...Kosovo 60-70 drzava a Abhaziju i Osetiju 3-4 ..to je dovoljan pokazatelj ko ima vise uticaja ali ovde se radi o tome da je dosao kraj njihove dominacije i da se druge sile poput Kine i Rusije uzdizu a to znaci da ce svijet postati nemiran i da ce se u mnogim dijelovoma svijeta otvoriti zarista gde ce se velesile nadmetati za uticaj ,ono sto je nama vazno je da trenutna arhitektura balkana i nepravedne granice koje je Amerika i njeni marionetski sateliti iz EU i NATO nametnuli dovedena u pitanje i dolazi do povoljnih okolnosti u kojim srbija moze da oslobodi okupirane teritorije i uspostavi Srpsku drzavu na cijelim Srpskim etnickim prostorom....nije se ovaj Gumi i drugi hrvati dzaba uskomesali ,znaju oni da se nova ND RH brani na istocnom frontu kao sto se NDH branila..kao sto sam vec napisao ako Rusi dodju do Odese i Pridnostrovlja vec su nadomak Srbije i Balkana..balkan ce sigurno biti jedno od zarista gde ce se sile nadmetati za uticaj u buducnosti a na nama je da to iskoristimo i stvorimo jednom za svagda jaku i mocnu Srpsku drzavu
 
Poslednja izmena:
Европски добровољци стижу у Украјину да се боре у рату за обе зараћене стране. Док Кијев појачава своје снаге са плаћеницима из приватних војних компанија, дотле неки Европљани својом вољом су као добровољци пристигли да бране Донбас.

Један од најновијих појачања анти-кијевских трупа у источној Украјини су и четири француска бивша војника, који су дошли да се боре у овом рату, хиљаде километара далеко од куће.

“То је наш рат. То је свачији рат, то је рат сваког европског човека”, рекао је Guillaume, француски борац на страну проруских снага, новинару РТ Поли Слајари.

Ту је још један француски добровољац, 25-годишњи Никола, некада професионални елитни војник који је био у француској војци 5 година. Сада је своје вештине ставио на располагање народној проруској милицији. Као и друге стране добровољце, он обучава анти-кијевске снаге герилском ратовању у градској средини.

“То су људи народне милиције, то нису плаћеници или професионални војници, па су им потребна упутства како се ефикасно ратује”, рекао је Никола за РТ.

“Они заиста имају мотивације, док Кијевска војска, која је нека врста НАТО марионете, нема никаквог мотива за ратовање”, рекао је Никола. “Ја сам се и сам у то уверио. Они су (УКР војници) веома немотивисани и не знју зашто се боре, и против кога се боре, па је то наша главна снага. “

Француски добровољац је објаснио да је присуствао европских добровољаца, који спроводе војне операције ради заштите цивила, међу проруским снагама на истоку земље, подстакнуто из идеалистичких побуда.

“За многе од од нас са Запада, то је јединствена прилика да можемо да се боримо против свега оног што мислимо да је лоше у поступцима наших (западних) влада . Веома важно да се покаже да се људи са Запада разликују од својих влада и да су спремни да дођу и да се бори ризикујући своје животе да би се одбранио добар, поштен и обичан свет”, рекао је Никола.

И све више и више у иностранству је бораца и војника који желе да се придруже ани-кијевским снагама.

РТ новинарка Пола Слајер сазнала је да добровољци долазе на ратиште Доњецка не само из Француске, већ и из Шпаније, Пољске, Израела и Велике Британије.
ponavlja se prica iz Spanije,da je tada fasiste ceo slobodoumni svet osudio, pitanje je koliko bi Hitja smeo da zagrize po pitanju Austrije,Ceske,...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top