Previranja u Ukrajini i u vezi sa njom - nova tema

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za svo ovo s--nje u Ukrajini je najveći krivac - Putin.
Ima vojne baze na Krimu, svog čoveka na mestu predsednika...I opet je dozvolio da do ove situacije uopšte dođe !
Da je stvarno toliki kapacitet kakvim ga ovde predstavljaju - morao je to da spreči u korenu, pogotovo što je to i mogao.
Nadam se samo da je njegova nesposobnost u pitanju, a ne Rusije koja će da plati ogromnu cenu. Već su morali da prodaju državnog zlata u vrednosti od 10 milijardi dolara.

Sitno je to ako izbiju EUrupske zablude iz glave sluđenom narodu.
 
Za svo ovo s--nje u Ukrajini je najveći krivac - Putin.
Ima vojne baze na Krimu, svog čoveka na mestu predsednika...I opet je dozvolio da do ove situacije uopšte dođe !
Da je stvarno toliki kapacitet kakvim ga ovde predstavljaju - morao je to da spreči u korenu, pogotovo što je to i mogao.
Nadam se samo da je njegova nesposobnost u pitanju, a ne Rusije koja će da plati ogromnu cenu. Već su morali da prodaju državnog zlata u vrednosti od 10 milijardi dolara.

Mislim da je sve to proracunato kako bi se deo Ukrajine pripojio Rusiji. 10 mlrd je nikakva cena za deo teritorije Ukrajine, koja je prebogata resursima i nalazi se na fantasticnom geopolitickom polozaju
 
Za svo ovo s--nje u Ukrajini je najveći krivac - Putin.
Ima vojne baze na Krimu, svog čoveka na mestu predsednika...I opet je dozvolio da do ove situacije uopšte dođe !
Da je stvarno toliki kapacitet kakvim ga ovde predstavljaju - morao je to da spreči u korenu, pogotovo što je to i mogao.
Nadam se samo da je njegova nesposobnost u pitanju, a ne Rusije koja će da plati ogromnu cenu. Već su morali da prodaju državnog zlata u vrednosti od 10 milijardi dolara.

Nije Putin nista moga da sprijeci u korijenu,jer je ovo ocito malo slozenija igra.A buduci su izbaceni s Baltika,ovo je Rusima zadnja crta obrane
 
Mislim da je sve to proracunato kako bi se deo Ukrajine pripojio Rusiji. 10 mlrd je nikakva cena za deo teritorije Ukrajine, koja je prebogata resursima i nalazi se na fantasticnom geopolitickom polozaju
10 milja dolara je razmenio a tek je počelo. Da je toliko uložio u tajnu službu i propagandu Krim bi se sam otcepio i pripojio Rusiji.
Inače, ako dođe do nekog velikog, globalnog sukoba, Australija je meta Japanaca i Kineza. Koliko sam video, u Sidneju ih već ima kosookih koliko hoćeš...
 
Mislim da je sve to proracunato kako bi se deo Ukrajine pripojio Rusiji. 10 mlrd je nikakva cena za deo teritorije Ukrajine, koja je prebogata resursima i nalazi se na fantasticnom geopolitickom polozaju


Nema od toga ništa,ako i bude tako.Rusi će ogromne ,al ono turbo ogromne ustupke u budućnosti morat radit i šutit na bilo kakvu američku odluku,Zasto sad ruski vojnici kamioni i ostala tehnika koja se nalazi na teritoriju Krima nemaju ama baš nikakva ruska obiljezja
 
Nema od toga ništa,ako i bude tako.Rusi će ogromne ,al ono turbo ogromne ustupke u budućnosti morat radit i šutit na bilo kakvu američku odluku,Zasto sad ruski vojnici kamioni i ostala tehnika koja se nalazi na teritoriju Krima nemaju ama baš nikakva ruska obiljezja
Napraviće Ruje i Ameri neki dil oko Krima koji će zadovoljiti Ruje.
Ali će Ukrajinci biti u velikom problemu oko budućnosti zemlje. Daj Bože da samo ne bude mnogo žrtava.
 
Napraviće Ruje i Ameri neki dil oko Krima koji će zadovoljiti Ruje.
Ali će Ukrajinci biti u velikom problemu oko budućnosti zemlje. Daj Bože da samo ne bude mnogo žrtava.

To je to.Žao mi je jadnih Ukrajinaca s kojima se igraju ka s miševima...A i Rusima isto tako.. Putin sigurno nije toliki igrač kolikim ga predstavljaju nego običan predstavnik novopečene ruske oligarhije,koji se malo previše ufurao u ulogu velikog vođe opijen lovom..čim je dozvolio da mu dođu na granicu i faktički ga zatvore..A ako mu isfuraju gasprom,moze plin prodavat jedino kinezima po cijeni..koju onda oni odrede
 
1779128_295105713974820_682693864_n.jpg
 
10 milja dolara je razmenio a tek je počelo. Da je toliko uložio u tajnu službu i propagandu Krim bi se sam otcepio i pripojio Rusiji.
Inače, ako dođe do nekog velikog, globalnog sukoba, Australija je meta Japanaca i Kineza. Koliko sam video, u Sidneju ih već ima kosookih koliko hoćeš...

Pa otkud ti znas da nije ulozio ? A Krim ne moze sam da se otcepi i pripoji Rusiji. NI Kosovo nije moglo samo da se otcepi i pripoji Albaniji. Ta otcepljenja se uvek desavaju uz pomoc velikih sila.
A je l ti to meni pretis globalnim ratom ? ;)

I ne znam zasto bi Japancima i Kinezima bila meta Sidnej u kojem ima jako puno Bas tih Kineza i Japanaca. Napasce sami svoje ?

A sad ozbiljno. Ne verujem da ce doci u skorije vreme do globalnog rata, ali mislim da Rusija napreduje polako ali sigurno u svakom pogledu - moralno pre svega, a zatim i vojno, ekonomski, teritorijalno... Drago mi je zbog toga i mislim da bi u budnocsti i Srbija mogla imati koristi od toga.
 
Мислим да је ову глобално важну тему отворио Парун, ако се не варам.

Jeste, a kakve to veze ima ?

A svima koji potcenjuju Rusiju mogu da kazem da lupaju gluposti, nista vise. To i sami znaju, ali valjda su i oni deo propagandne masinerije. Cinjenica je da je Rusija mocna drzava, veoomaa mocna. Niko je ne drzi u saci, niti to moze. Mogu da je ucenjuju, ali moze i ona druge da ucenjuje. Pogotovu je glupo da neko Putina i njegove savetnike i ostale ruske politicare u vladi smatra naivnima i nepromisljenima. Kao njima trebaju "ekserti" sa nekog foruma iz propale Srbije da ih posavetuju sta da rade... Sta reci....
 
Pa otkud ti znas da nije ulozio ? A Krim ne moze sam da se otcepi i pripoji Rusiji. NI Kosovo nije moglo samo da se otcepi i pripoji Albaniji. Ta otcepljenja se uvek desavaju uz pomoc velikih sila.
A je l ti to meni pretis globalnim ratom ? ;)

I ne znam zasto bi Japancima i Kinezima bila meta Sidnej u kojem ima jako puno Bas tih Kineza i Japanaca. Napasce sami svoje ?

A sad ozbiljno. Ne verujem da ce doci u skorije vreme do globalnog rata, ali mislim da Rusija napreduje polako ali sigurno u svakom pogledu - moralno pre svega, a zatim i vojno, ekonomski, teritorijalno... Drago mi je zbog toga i mislim da bi u budnocsti i Srbija mogla imati koristi od toga.
Pile moje, verovatno si negde u Liverpulu, zaboravio sam naziv one glavne ulice, ja im predlagao da je nazovu Benkovačka...
U Sidneju nema baš puno Kineza. Uglavnom su oni kosoki iz Laosa, Kambodže, Vijetnama...
Bio sam tu nekoliko puta.
Kosovo i Krim jedinu sličnost imaju što počinju sa K.
Ma, i ja navijam za Ruse, ali ne volim ova preterivanja oko Putina. Prave od njega Boga, a mislim da je ova kriza odraz njegove nesposobnosti.
Kod tebe je pre podne , a ovde duboka noć, tako da ...Želim ti prijatan dan.
 
Budimo malo realniji u celom pogledu na stvar.

Postoje dva realna scenarija sa danasnje tacke gledista.

1. Nove vlasti u Ukrajini se distanciraju od ekstremista, Krim dobija siru autonomiju nego do sada, i uz obavezivanje da Ukrajina nece u NATO, cela situacija dozivljava deflaciju i cekaju se izbori.

2. Ukrajina se pretvara u BiH, sa dva-tri entiteta, nestabilna, pred pucanjem.

Do rata nece doci, jer prosla je tacka usijanja.

Možda je Krim Krajina u Hrvatskoj .. bolje da prihvate Z4 ..
 
Снајперисте у Кијеву ангажовала опозиција

Процурео снимак телефонског разговора Кетрин Ештон и естонског шефа дипломатије.

Сада је све јасније и јасније да иза снајпера није био Јанукович, већ неко из нове коалиције, рекао Урмас Пает


Специјално за „Политику”

Москва – Док су посланици партије „Батковшчина” у Врховној ради доставили предлог да се Украјина учлани у НАТО, јер „ванблоковски статус не даје земљи гаранције безбедности”, генерални секретар НАТО-а Андерс Фог Расмусен поручио је да Кијев има „важније проблеме” од приступања НАТО-у, мада „врата алијансе остају отворена”.

Проблеми су искрсли и за европске званичнике јер се на „Јутјубу” појавио про„цурели” снимак телефонског разговора високе представнице ЕУ за спољну политику и безбедност Кетрин Ештон на којем се чује да је естонски шеф дипломатије Урмас Пает информише како су демонстранте и полицајце на кијевском Мајдану „убијали исти снајпери”, које су изнајмили лидери покрета „Мајдан”.

„Сада је све јасније и јасније да иза снајпера није био опозвани украјински председник Виктор Јанукович, већ неко из нове коалиције”, рекао је Пает током телефонског разговора са Ештоновом, додајући да је причао са докторком која је лечила људе погођене хицима из снајпера у Кијеву, а која је рекла да су и демонстранте и полицију гађали исти људи. На ту информацију Ештон је реаговала рекавши: „Па, да... то је, то је страшно”.

„Мислим да то желимо да истражимо. Нисам за то чула, то је интересантно богами”, казала је Ештон.

Пает је додао и да му је докторка Олга Богомолец показала и фотографије и рекла да је то „исти потпис, исти тип метака и да заиста узнемирава што нова коалиција не жели да истражи шта се заправо догодило”.

Снимак су, наводно, на интернет поставили припадници Службе безбедности Украјине, лојални свргнутом Јануковичу.

Премијер Јацењук изјавио је да очекује да ће и Русија дати „обећану другу траншу од две милијарде долара, којом је требало да буде плаћен дуг за гас”. Али, у интервјуу за АП, он је изразио и бојазан да ће „руске снаге извршити инвазију изван Крима” и спремност да се Криму да већа аутономија. Крим је одбио да о томе преговара са „нелегитимном влашћу”.

Украјина је званично обавестила Русију да није у стању да плати целу суму дуга за фебруар, информисао је председника Владимира Путина директор „Гаспрома” Алексеј Милер.

Отварајући заседање Високог евроазијског економског савета, Путин је скренуо пажњу на веома лошу економску ситуацију у Украјини и позвао земље чланице Царинске уније да размисле о негативним последицама за тржиште ЕУ.

„Треба заједно да размислимо како да заштитимо наше произвођаче и извознике, али и да се позабавимо питањем помоћи братској држави. Морамо да учинимо све да помогнемо нашим партнерима да изађу из тешке ситуације у којој се налазе”, рекао је Путин.

С друге стране, у Савету Федерације Русије припрема се пројекат који омогућава званичној Москви да, у случају примене санкција према Руској Федерацији, њеним грађанима или установама, може да замрзне имовину европских и америчких компанија које раде у Русији.

Према изјавама руских званичника, у Украјини више нема руске војске – војници Црноморске флоте су у базама. Министар одбране Сергеј Шојгу назвао је провокацијама фотографије и видео-снимке на којима људи у униформама, без икаквих ознака, „признају” да су из Русије. Представници Крима тврде да границе чува више од 1.000 добровољаца заједно с борцима „Беркута”.

И док је на Криму све мирно, у Доњецку грађани протестују против градоначелника ког им је наметнуо Кијев. Милиција је морала да евакуише људе из зграде администрације јер је у згради нађена, према неким информацијама, „мина”, према другим, „граната”. Протести се не смирују.

„Интерфакс” јавља да је у Кијев стигло око 300 „страних најамника” које обично зову „војницима среће” и који су учествовали у борбама у Авганистану и Ираку. „Взгљад” тврди да је стигао и велики број војника из САД.
Љубинка Милинчић
објављено: 05.03.2014.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Рекламом желе да спрече дезертирање украјинске војске

Суочени са масовним дезертирањем војника, малим одзивом на мобилизацију и сецесијом Крима, Министарство одбране Украјине узвратило је промотивним видео клипом.
http://www.pravda.rs/2014/03/05/video-reklamom-zele-da-sprece-dezertiranje-ukrajinske-vojske/

Наиме, циљ Министарства одбране је да покуша да дигне морал војци која је у расулу, и да мотивише регруте да се јаве на апел за мобилизацију у случају избијања рата. Видео носи назив „Ја служим Украјини“, а данас су све украјинске телевизије почеле са његовим масовним емитовањем.

САД инсталирају ракетни штит у Украјини?!

КИЈЕВ – Дипломатски напори за решрење украјинске кризе обележили су данашњи дан. Шеф руске дипломатије Сергеј Лавров саопштио је да се са америчким државним секретаром Џоном Керијем сложио да би Украјина требало да подржи споразум који су пре две седмице (21.фебруара) потписали, сада свргнути председник Виктор Јанукович и представници опозиције.

Његове речи су касније демантовали из Стејт дипартмента, а сам Кери је рекао да никакав договор није постигнут.

Премјер Украјине јуче је демантовао да САД нуди финансијску помоћ у замену за постављње ракетног штита а НАТО је суспендовао контакте са Русијом

Сједињене Америчке Државе и званичници ЕУ вршили су у Паризу притисак на Русију да отпочне директан дијалог са новом владом у Украјини, али до тог сусрета ипак није дошло. Како би ублажио одбијање Лаврова да се састане са својим украјинским колегом амерички државни секретар Џон Кери је истакао да никада није ни очекивао да се то догоди.

Извор: Агенције
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top