Preprodaja automobila

pampurio

Početnik
Poruka
3
Pozdrav :D,

Zeleo bih da se oprobam u preprodaji automobila, cisto iz hobija nista ozbiljno.
Ne razumem se preterano u automobile ali znam ono osnovno.
Ideja je da do leta ucim o autima i o preprodaji, i na leto da se sa drugom prijavim u omladinsku zadrugu i od tih para da uzmemo auto.
Cilj su nam gradski automobili poput punta, clio, i ostali koji su cesti po Beogradu.
Pa me zanima da li se to isplati i da li se moze uzeti neki profit od 100-200e.
I procitao sam na nekom forumu da neki kupuju aute i do 1000e jeftinije nego na oglasima, pa me zanima kako je to moguce.
Ako imate neki savet bilo bi mi da drago da naucim nesto novo jer ja imam samo 16 godina i nisam toliko iskusan.

Hvala!
 
16 godina? Bolje do leta uci o devojkama,skoli ili necemu sto prilici tvojim godinama. Nema leba u preprodaji automobila za mladica kao sto si ti. Tim poslovima se bave uglavnom prevejani soferi i iskusni vozaci (i po koj dundjer). Ali ajde Npr. napisi sta to osnovno znas o automobilima...
 
Ha Ha eto meni konkurencije.:D
Ja gledam da smanjim na minimum minimuma prodaju jer ovo je trenutno smesno i zarada je ocajna.
Prosto je doslo do toga da je srednji sloj nestao i prodaju se sirotinjski auti do 2000€ ili oni preko 20000€.
Ovo izmedju stoji i izvlace se pare a na forumima se piskara non stop o kupovini a kad se ponudi nesto niko da izvadi pare.
Puste zelje ili nesto drugo ali je cinjenica da ovaj posao polako tone u bunar.
Najlaksa zarada se svela na to da das oglas da otkupljujes autombile i onda navale da ti nude svoje registrovane krseve po smesnim cenama i tako mozes da uhvatis nesto sitno.
Eno na fejsu malo malo pa neko izbaci takav oglas a jedan od naj je kada je lik napisao da hoce da kupi Yugo sa registracijom od godinu dana,da ima akuulator pod garancijom,da ima skoro nove gume i to ne niskobudzetne,da nema korozije i da nije lupan a placa maksimalno do 250€.
Malo malo pa naleti takav oglas.:)
 
Pozdrav :D,

Zeleo bih da se oprobam u preprodaji automobila, cisto iz hobija nista ozbiljno.
Ne razumem se preterano u automobile ali znam ono osnovno.
Ideja je da do leta ucim o autima i o preprodaji, i na leto da se sa drugom prijavim u omladinsku zadrugu i od tih para da uzmemo auto.
Cilj su nam gradski automobili poput punta, clio, i ostali koji su cesti po Beogradu.
Pa me zanima da li se to isplati i da li se moze uzeti neki profit od 100-200e.
I procitao sam na nekom forumu da neki kupuju aute i do 1000e jeftinije nego na oglasima, pa me zanima kako je to moguce.
Ako imate neki savet bilo bi mi da drago da naucim nesto novo jer ja imam samo 16 godina i nisam toliko iskusan.

Hvala!

zar nije lakse da konobarises bez ulaganja i rizika
 
16 godina? Bolje do leta uci o devojkama,skoli ili necemu sto prilici tvojim godinama. Nema leba u preprodaji automobila za mladica kao sto si ti. Tim poslovima se bave uglavnom prevejani soferi i iskusni vozaci (i po koj dundjer). Ali ajde Npr. napisi sta to osnovno znas o automobilima...

Nista preterano. Znam da remontujem lamelu, da osvezim korpu, da skinem menjac, da detaljnije proverim auto, razliku izmedju pojednih motora i razliku izmedju setova kvacila i jos pojedinih sitnica.

zar nije lakse da konobarises bez ulaganja i rizika

Cilj mi je da ima rizika i ulaganja, a i konobarisanje moze svako da radi.
 
Ha Ha eto meni konkurencije.:D
Ja gledam da smanjim na minimum minimuma prodaju jer ovo je trenutno smesno i zarada je ocajna.
Prosto je doslo do toga da je srednji sloj nestao i prodaju se sirotinjski auti do 2000€ ili oni preko 20000€.
Ovo izmedju stoji i izvlace se pare a na forumima se piskara non stop o kupovini a kad se ponudi nesto niko da izvadi pare.
Puste zelje ili nesto drugo ali je cinjenica da ovaj posao polako tone u bunar.
Najlaksa zarada se svela na to da das oglas da otkupljujes autombile i onda navale da ti nude svoje registrovane krseve po smesnim cenama i tako mozes da uhvatis nesto sitno.
Eno na fejsu malo malo pa neko izbaci takav oglas a jedan od naj je kada je lik napisao da hoce da kupi Yugo sa registracijom od godinu dana,da ima akuulator pod garancijom,da ima skoro nove gume i to ne niskobudzetne,da nema korozije i da nije lupan a placa maksimalno do 250€.
Malo malo pa naleti takav oglas.:)

Zato sto se u poslednjih par godina svako ziv uhvatio uvoza auta i preprodaje. Nekad je euro4 bio pojam i za uvoz istog je trebalo iskesirati lepu svotu, danas ti za uvoz euro4 treba max1000e pa svako ko ima 1000+ u dzepu konta bolje mi uvoziti auta nego raditi u fabrici za 25 000 din.
Pola mojih komsija, drugara se uhvatili uvoza. Pa onda kukaju kako se slabo prodaje ili cena pala.
 
Nekada je bilo dozvoljeno da se moze uvesti auto do 10 godina starosti a onda su uveli euro3 i od tog vremena je proslo evo nekih 15 godina.
Mislim da je krajnje vreme da ukinu euro3 jer to su kola poprilicno stara i s obzirom da se uvoze uglavnom oni najjeftiniji to znaci da u dobrom procentu imaju preko pola miliona km.
Takva kola mogu i biti dobra ali sigurno u nekom procentu predstavljaju opasnost na ulici.
E sad i euro4 krece od 2001 ako se radi o benzincima tako da nije resenje da se ukinu oba euro standarda jer euro5 krece kasnije ali bilo bi ok da se opet uvede zakon da se mogu uvoziti kola stara do 10 godina sto bi znacilo automatsko pomeranje svake godine za jednu godinu na vise.
 
Posto bi tesko napravili statistiku mozemo samo licno zakljuciti da li se vise desava nesreca sa novijim ili starijim vozilima,ja bih rekao novijim da je veca opasnost, iako se prave sigurnija za vozaca ne znaci da su automatski i bolji i savesniji da smanje gas,naprotiv
 
glupo je reci da se vise nesreca desava sa starim ili novijim autima. Mislim da to nema veze, vozaci ko vozaci ako su bahati, senilni ili glupavi bice takvi vozili juga ili mecku.
No noviji auti imaju blagu prednost kod sigurnosti,zaustavljanja upravljanja itd...
 
Trebao bi pomoć oko uvoza auta, planiram se baviti s tima, ništa veliko ništa too big. Imam jedan upitnik, kako kupujem ta auta, svako kupim na sebe i preprodajem ili? Jedino sto mi jos pada na pamet je dupli ugovor s vlasnikom pri kupnji, jedan na svoje ime jedan prazan. Ali to je opet sumnjivo i prvi ja kao kupac bi odustao od auta kad bi mi ga netko nudio s praznim ugovorom od nekog njemca
 
Trebao bi pomoć oko uvoza auta, planiram se baviti s tima, ništa veliko ništa too big. Imam jedan upitnik, kako kupujem ta auta, svako kupim na sebe i preprodajem ili? Jedino sto mi jos pada na pamet je dupli ugovor s vlasnikom pri kupnji, jedan na svoje ime jedan prazan. Ali to je opet sumnjivo i prvi ja kao kupac bi odustao od auta kad bi mi ga netko nudio s praznim ugovorom od nekog njemca
To za muljana ne znam kako je porez regulisan u Hrvatskoj ali verovatno ako prodaš na svoje ime onds si ostvario dodatni prihod na koji bi trebao da platiš porez .. znam da sam prodavao par auta u Hrvatskoj i tržište je malo bolje nego u Srbiji ali je loše... Koliko auta smijete promeni godišnje bez da vas porezns češlja.. Ovde na zapadu je 3.. 3 ti 3 žena 3 cale 3 keva itd i eto ti tih 24 komada koliko planiraš da vrtiš..
 
Pozdrav :D,

Zeleo bih da se oprobam u preprodaji automobila, cisto iz hobija nista ozbiljno.
Ne razumem se preterano u automobile ali znam ono osnovno.
Ideja je da do leta ucim o autima i o preprodaji, i na leto da se sa drugom prijavim u omladinsku zadrugu i od tih para da uzmemo auto.
Cilj su nam gradski automobili poput punta, clio, i ostali koji su cesti po Beogradu.
Pa me zanima da li se to isplati i da li se moze uzeti neki profit od 100-200e.
I procitao sam na nekom forumu da neki kupuju aute i do 1000e jeftinije nego na oglasima, pa me zanima kako je to moguce.
Ako imate neki savet bilo bi mi da drago da naucim nesto novo jer ja imam samo 16 godina i nisam toliko iskusan.

Hvala!
Nije to bas tako lako sve to traži dobro iskustvo .. Auta padaju u ceni i moraš da budeš dosta upućen u potražnju i sve moguće troškove da imaš u malom prstu
Znači kad ga vidiš i probaš moraš imati u glavi prodajnu cenu i sliku auta koje se prodaje i sve troškove do tog stanja .. . .

Ja ne verujem da se isplati raditi na 100-200evra jer ako radiš ta jeftina auta onda ćeš sigirno pre ili kasnije zakačio neki kvar koji će te vratiti 4-5 auta unazad..
 

Back
Top