Preporuka smjestaja u Sutomoru:)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mogu Vam pohvaliti Dobre Vode i Utjehu,ekstra su plaze i tamo su vecinom vikendasi i gosti Srbijanci.Canj je isto lep ali nema nekog nocnog zivota.Petrovac je ekstra ali vec prije 10 dana je bilo guzve na plazi.Sto se tice toga sto kazete al autobusi,oni moraju proci kroz Bar i Sutomore da bi dosli do Ulcinja,ali ja sam gradjanin Bara tako da ih ja vidim retko da ljetuju u Baru ili Sutomoru.Sto se tice Ulcinja na velikoj i maloj plazi su najvise oni,a na adi Bojani dosta ima svake godine turista iz srbije i inostranstva.
A meni je plaza ekstra na Svetom Stefanu ali cena parkinga je 10e.
Toliko od mene.
 
Ja samo iznosim kako sam video kada sam bio. Osecao sam se kao da sam u Tirani. Mozda slucajno sam pogodio dan kad turisti dolaze ali mi se nimalo nije svidelo. Nevolim shiptare zbog svega onoga sto su Srbima naneli i nemozete da mi kazete da su i oni ljudi. Do juce su prelazili granicu da bi glasali za odvajanje SRB od CG a sad da ih gledamo kao komsije a i prljavi su sacuvaj boze. O tome da ne komentarisem jer svi znamo. Ja licno nemogu da nekog zovem na kafu ko me je gadjao sekirom. Pozdrav i od mene !
 
jerotije:
jele, ruku na srce ali ako vec hoce u CG onda bolje bilo gde severnije. Ima mnogo lepsih i cistijih mesta od Sutomora. Ulcinj i Sutomore su leglo shiptara a samim tim i nehigijene. Jedino je tamo pescana plaza ali i pored toga bljak......

Jerotije, moram da priznam da počinjem da ti se divim koliko pogrešnih informacija imaš.
Sutomore je tipično bukirano od strane turista iz Vojvodine, centralnog dijela Srbije ali, što je takođe interesantno - od Podgoričkih turista koji čine gotovo 40% svakodnevnih turista.

Populacija stanovništva nije "šiptarska" kako kažeš, već sutomore uglavnom čine crnogorci, srbi, zatim vlasnici vikendica koji ima najviše iz srbije, muslimani i albanci, kojih je najmanje.

Takođe, Ulcinj je pretažno naseljen albanskim stanovništvom koje je, usput budi rečeno - duplo kulturnije i (makar u turizmu) duplo profesionalnije od stanovništva Tirane (lično sam se uvjerio) a da ne pominjem Kosovo (ako govorimo o albanskom življu) a moram prizanti da su albanci u Crnoj Gori često gostoprimljiviji od crnogorskih ugostitelja..

Pošto sam ja SRBIN iz Crne Gore, koji se bavi turizmom, poznajem dosta dobro prilike u Crnoj Gori po ovom pitanju... Političke priče da će Crnu Goru okupirati albanci kao što su okupirali Kosovo je već postala dosadna i osim ponavljanja, ponekad bi neki dobar argument dobro došao..

P.S. Broj albanaca u sutomoru je za 13 puta manji od broja albanaca koji žive u Beogradu..
 
jerotije:
Nisam rekao da smo mi zlatni, naprotiv, mislim da smo po osobinama mnogo gori od shiptara ali nemoj da mi pricas da ih u Sutomoru nema. Prosle godine smo ja i sin isli u manastir Ostrog i tu prespavali u donjem manastiru a posle smo dva dana se vozikali po celoj CG magistrali. Neverujem da je bas slucajno bilo ali u Ulcinju i Sutomoru sam video mali milion AL tablica. Sto putnickih auta sto turistickih autobusa. Jedino ako se nisu povukli sad pod naletom rusa. Negledam sve samo crno u CG ali npr porediti Boku i Sutomore je nebo i zemlja. Kada bi dolazio u Cg dosao bih u Djenovice ili Canj ili Petrovac ali nikako dole na jug. Stvarno je prljavo......bilo !

Broj albanskih turista se povecava iz godine u godinu. Uglavnom se radi o jednodnevnim ili dvodnevnim turama, kada Albansko stanovnistvo dolazi organizovanim autobusima. No, sa druge strane, ima dosta turista iz Albanije koji ostaju u cg (tipicno se voze u dobrim dzipovima ili mercedsima :) ). Inace, Albanci su odlicni turisti i dobri potrosaci, mediteranski tip ljudi. Ima ih svuda, kao i ostalih gostiju od ulcinja do Budve. Nesto redje odlaze u Boku.

I jedno pitanje: da li si nekada bio u Tirani?

Takodje, kosovski albanci bukiraju najvise Ulcinj, pa je razumljivo sto ljudi iz Srbije ne vole taj grad. No, obratite paznju da ne treba mijesati Albance iz Albanije sa Kosovskim albancima. Razlika u ponasanju, mentalitetu i ostalim stvarima je kao nebo i zemlja.

www.turizamcg.com
 
jerotije:
15 oktobra prosle godine sam prosao CG od Prevlake do Ade Bojane i vec tada sam video mali milion kola sa AL tablicama. Nemoj da lazes da ih nema. A kakav je smestaj to necu da komentarisem. Mozda je i ok ako nisi u brdima ali si promasio forum. Ovde se ne reklamira nego komentarise a postoji forum oglasa pa tamo hvali svoj smestaj. Pozz
Ti Jerotije neznas kad si sta i gdje lagao, ti na ovom forumu sluzis samo za panjkanje, secam se u masi replika da si pisao da vec dugo godina nisi bio, i ne vucete zelja da ides na CG primorije, e sada govoris da si samo prosao kroz to yebeno Sutomore, a hvalis Canj, gdje je poznato i jedino sindikalno mjesto za ljetovanje,(ko to vise ide u Canj). Nemoj da mislis da mozes ti i tvoji citeti da naude nesto CG turizmu, takvi turisti kao ti nisu vise pozeljni na ove strane, ne sekiraj se za nas turizam, mi svakim danom sve vise i vise turista iz Evrope imamo, i odavno smo zaboravili na paradajz turiste poput tebe. I zato te molimo da ides u tvoju Bugarsku i na taj nacin doprineses razvitku BUGARSKOG TURIZMA.
 
Bugarska je ZAKON za CG u svakom pogledu osim vode. Mislim naravno na slanost vode a ne na higijenu o kojoj nebih komentarisao. To i ptice na grani znaju. A Vi gospodo djetici se samo hvalite sa uglednim albancima iz Tirane koji dolaze kao turisti sa novim dzipovima i raskosno trose. Oni su Vam i pomogli da se odvojite od Srbije. Hiljade i hiljade glasova na izborima.......i to znate a ? A sada Vam trebaju turisti iz Srbije, pokusavate da popravite i izgladite stvar pa hvalite ono sto je vec odavno trulo. Nebojte se. Nece Vam propasti turizam bez nas Srbendi. Dolazice Vam i albanci i ostali a vi cete rintati i samo rintati dok pojedinci poput mene idu cak i po dva puta na more. Samo opusteno i bez nervoze...........zivot kratko traje !
 
Izdajem extra smestaj u Sutomoru 200m od autobuske,nije u brdu.za informacije pozovite 067879000.

Jerotije kad si toliko arogantan i bezobrazan nemoras bas nikad doc u Crnu Goru.Lepo se provedi negde drugo.Srecan ti put.Sami cemo pokazati koliko vredimo,nemozes nam nauditi i kuditi nase primorje.
A ja stvarno neznam pogledaj po oglasima koliko ljudi iz srbije izdaje smestaj u Crnoj Gori,svaki grag je ljeti pun Srbijanaca,pa neznam sto dolaze ako nevalja po tvojoj prici.
Jedan Cmok za tebe!
 
jerotije:
Kad vec imate toliko turista iz Evrope sto se reklamirate da nama iz Srbije izdajete smestaj ? Po Vasoj prici trebalo bi da su vam smestaji odavno preokupirani ? Nesto tu neshtima.........

Samo za Jerotija...iz Blica ili vec nekih novina...


Bogataši osvajaju Crnu Goru
Idejni projekat nove budvanske marine procenjen na oko pola milijarde evra: Ostrvo Sveti Nikola
Veseljko Koprivica
Podgorica - Crna Gora bi uskoro mogla dobiti jedan od najluksuznijih teniskih kampova u ovom dijelu svijeta. Crnogorski mediji su objavili da su čuvene teniserke Serena i Venus Vilijams zainteresovane da na lokaciji bivše vojne kasarne u Kumboru, nedaleko od Herceg Novog, grade savremeni sportski kompleks. U ovom dijelu Crnogorskog primorja uveliko se priča da je nedavno u Kumbor dolazila Orasin Vilijams, majka poznatih teniserki, i obišla zemljište i objekte kasarne. Čelnici Teniskog saveza Crne Gore nedavno su takođe najavili da bi Serena Vilijams uskoro mogla da posjeti Crnu Goru radi popularizacije tenisa.
Kumbor nova teniska "meka"
Bivša kasarna u Kumboru, u kojoj se nalazila komanda Mornarice, zahvata zemljište površine 241.695 kvadratnih metara. Kasarna ima 99 objekata, površine 62.900 kvadrata. Praktično je na "morskoj pjeni", dok je vojni kompleks okružen mediteranskim rastinjem. Cijena kvadratnog metra zemljišta u neposrednoj blizini kasarne u Kumboru sada dostiže 500 evra. Izgradnji teniskog kampa na tom dijelu Mediterana posebno pogoduju povoljni klimatski uslovi. Stručnjaci kažu da je zemljište i održavanje objekata i terena mnogo jeftinije nego, na primjer, na Floridi koja važi za centar bijelog sporta. Uz to, Kumbor je poznat kao lokalitet s najviše sunčanih dana u Crnoj Gori tokom godine.
Potraga za atraktivnim i basnoslovno skupim lokacijama na Crnogorskom primorju u punom je jeku, a glavni zainteresovani su "zvučna" imena iz svijeta biznisa i sporta. Upravo je u žiži ovdašnje javnosti izgradnja budvanske marine s pratećim hotelsko-poslovnim i nautičkim objektima visoke kategorije koja će biti povezana sa ostrvom Sveti Nikola. Idejni projekat marine, procijenjen na oko pola milijarde evra, nedavno je predstavljen na Svetom Stefanu, a iza njega je srpski biznismen Stanko Subotić koji je od nedavno i vlasnik ostrva Sveti Nikola. Projekat predviđa izgradnju dvije luksuzne marine koje će preko mora povezivati pasarela duga 600 metara. Predviđena je i gradnja ostalih pratećih turističkih sadržaja, poput hotela i vila. Žan-Mišel Vilmot, koji je projektant najljepših marina na svijetu (u Kanu, Nici, Šangaju) izjavio je da će budvanska marina zasjeniti sve na Mediteranu i predstavljati atrakciju za najprobirljivije nautičare.
Ovih dana i velika parcela na poznatoj Crvenoj glavici nadomak Svetog Stefana postala je vlasništvo najbogatijeg Grka na svijetu - multimilijardera Spirosa Lacisa. Lacis je jedan od deset najbogatijih ljudi u Velikoj Britaniji, čije se bogatstvo trenutno procjenjuje na skoro 20 milijardi evra. On je naftni magnat i brodovlasnik, a preko svoje kompanije Lamda u Beogradu kupio je 10.000 kvadrata na Crvenoj glavici za četiri miliona evra. Parcela sada nema ni vode ni struje, a Lacis na njoj planira da gradi luksuzne apartmane.
Trka finansijskih moćnika počela je i za veliku ulcinjsku plažu. Radi se, prema mnogim procjenama, o najatraktivnijem i ekonomski najperspektivnijem području na Mediteranu. Cijena zemlje na Velikoj plaži dostiže vrtoglavi rast. Prošle godine kvadratni metar je prodavan po 50 evra, a ove godine petostruko više. Za plažu su, koliko se za sada zna, pored mađarske firme Triganit zainteresovani kraljevska porodica iz Ujedinjenih Arapskih Emirata i ruski milijarder Roman Abramovič. Abramovič je već obezbijedio neke od atraktivnih parcela na tom području. Preko svojih advokata kupovao je zemljište od građana na takozvanoj prvoj liniji. Mađari su za Veliku plažu uradili idejni projekat uz najavu da će u izgradnju turističkih objekata uložiti nekoliko milijardi evra. Planirano je da Velika plaža bude evropski odgovor na Dubai.
Jedan bogataš bacio je oko i na okolinu Tivta. Riječ je o američkom milijarderu Piteru Manku koji je već dva puta dolazio u Crnu Goru najavljujući velike investicije u gradnju atraktivnih objekata pored Tivta. Strani kapital neće zaobići ni Kotor. Grupacija KMG Corp - tim investitora iz Švedske, Norveške i Danske, koja je početkom prošle godine od kotorske Jugooceanije kupila 110 hiljada kvadrata zemlje na brdu Vrmac za 2,35 miliona evra, investiraće 100 miliona evra u gradnju turističkog naselja s pratećim sadržajima na toj lokaciji. Zemlja se nalazi pod gustom borovom šumom, s pogledom na Tivatski i Kotorski zaliv. Koliko je onih manje poznatih koji su stigli s raznih meridijana i kupili parče zemlje, stan ili kuću niko ne zna. Zvanična statistika i njih i one slavne vodi kao vlasnike 1393 odsto zemljišta u Crnoj Gori ili 19.209 hektara.
 
Prosle godine bila sam u Canju, vec sam napisala na nekoj od tema. Hotel "Montenegro" ima ga na sajtu turizamcg, odusevljena sam. Sobe ciste, plaza blizu, vode ima, organizuju se izleti, otvorena diskoteka, privatna plaza sa suncobranima i lezaljkama, hrana je extra i u neogranicenim kolicinama (sto meni znaci:)) dzaba kisela voda za sve goste, tokom celog boravka u hotelu, ma iznenadjenje za iznenadjenjem. Osoblje je ljubazno, posto se svi zale na neljubaznost u CG.
U koliko neko zeli da letuje u CG neka ide u Canj, nece se pokajati. Ne pricam napamet, bila sam!!!
 
Hubba Bubba:
E da, procitah negde gore da nije neki nocni provod, pa nije ni los ako cemo iskreno, ili je to zato sto sam predhodno bila na Tassosu, pa mi ovo doslo kao extra provod :)
Nemogu da verujem ?????????? Nisam bio na Tassosu ali ovakav komentar jos nisam cuo. Tassos vazi za mesto gde nije za porodicni odmor vec za mladji svet koji bi da izlazi, luta i zivi nocu. Izgleda da svi lazu osim tebe.......... 8-) 8-) 8-)
 
Hubba Bubba:
E da, procitah negde gore da nije neki nocni provod, pa nije ni los ako cemo iskreno, ili je to zato sto sam predhodno bila na Tassosu, pa mi ovo doslo kao extra provod :)
Nemogu da verujem ?????????? Nisam bio na Tassosu ali ovakav komentar jos nisam cuo. Tassos vazi za mesto gde nije za porodicni odmor vec za mladji svet koji bi da izlazi, luta i zivi nocu. Izgleda da svi lazu osim tebe.......... 8-) 8-) 8-)
 
Hubba Bubba:
E da, procitah negde gore da nije neki nocni provod, pa nije ni los ako cemo iskreno, ili je to zato sto sam predhodno bila na Tassosu, pa mi ovo doslo kao extra provod :)
Nemogu da verujem ?????????? Nisam bio na Tassosu ali ovakav komentar jos nisam cuo. Tassos vazi za mesto gde nije za porodicni odmor vec za mladji svet koji bi da izlazi, luta i zivi nocu. Izgleda da svi lazu osim tebe.......... 8-) 8-) 8-)
 
Re: Preporuka smjestaja u Sutomoru:)

--------------------------------------------------------------------------------

Citat:
Original postavio jerotije
Kad vec imate toliko turista iz Evrope sto se reklamirate da nama iz Srbije izdajete smestaj ? Po Vasoj prici trebalo bi da su vam smestaji odavno preokupirani ? Nesto tu neshtima.........



Samo za Jerotija...iz Blica ili vec nekih novina...


Bogataši osvajaju Crnu Goru ............Bogatasi neosvajaju CG nego peru pare kupujuci sve pa cak i planine na kojima ljudska noga nije krocila i placaju sve to po nerealnim cenama. Nemoj da si nerealna kad i sama sve znas nego se pravis !!!!!
 
Jerotije ti nemas druga posla osim da napadas.mislim da gresisis,nekupuju oni samo nasa brda i doline,nego dosta ima i vasih,pa pitaj tvoje zasto i oni stavljaju nerealne cene kuca i dizu ih u nebo.inace znam masu ljudi iz srbije,cak vise nego crnogoraca sto prodaju stanove,kuce placeve,po velikim cenama,nezaradjujemo samo mi.
U ostalom niko neprodaje bezveze,ako im se prodaje nek prodaju,njihova stvar,a sto se turizma tice,hvala bogu sto se privatizujemo i dovodimo visoki turizam u Crnu Goru,renoviraju se hoteli,prave se novi,turistickog smestaja je vise,tako da kroz par godina Crna Gora ce biti jedna od najskupljih destinacija u Evropi,i imace sta da pokaze.
 
vlahovic:
Jerotije ti nemas druga posla osim da napadas.mislim da gresisis,nekupuju oni samo nasa brda i doline,nego dosta ima i vasih,pa pitaj tvoje zasto i oni stavljaju nerealne cene kuca i dizu ih u nebo.inace znam masu ljudi iz srbije,cak vise nego crnogoraca sto prodaju stanove,kuce placeve,po velikim cenama,nezaradjujemo samo mi.
U ostalom niko neprodaje bezveze,ako im se prodaje nek prodaju,njihova stvar,a sto se turizma tice,hvala bogu sto se privatizujemo i dovodimo visoki turizam u Crnu Goru,renoviraju se hoteli,prave se novi,turistickog smestaja je vise,tako da kroz par godina Crna Gora ce biti jedna od najskupljih destinacija u Evropi,i imace sta da pokaze.


Vlahovicu,
pusti Jerotija...on ocigledno nije citao clanak dalje od naslova , jer da jeste komentar mu ne bi bio takav...Hoce covek da veruje da CG propada, stagnira, pretvara se u maglu....i sad tacno mogu sekire da padaju , on bi i dalje istu pricu...
:D
 
Ja sam poslednje dve godine letovala kod porodice Jovanovic iz Beograda super su, Sutomore je takodje super, nije elitno kao npr Budva ali je sasvim ok-plaza je dobra, ljudi su ok a i ima i gde da se izadje. Inace smestaj je bar prethodne dve godine bio 6 eura sto je smesno verovatno je toliko i ove godine! Njihova internet adresa je www.sutomoresobe.com tu imas i slike i telefon njihov
 
jerotije:
Nemogu da verujem ?????????? Nisam bio na Tassosu ali ovakav komentar jos nisam cuo. Tassos vazi za mesto gde nije za porodicni odmor vec za mladji svet koji bi da izlazi, luta i zivi nocu. Izgleda da svi lazu osim tebe.......... 8-) 8-) 8-)

Sta se cudis, posto su te vec na nekim od tema napicili, dosao si ovde da se pravis pametan. Vidim da ti je Bugarska ideal pa aj na njihovu temu, da das koji pametan komentar. I kao sto si imao priliku da procitas moj komentar: Bila sam, za razliku od tebe.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top