Pregreva se CPU

Petica

Zainteresovan član
Poruka
163
Decko ima intel celeron na 1,7GHz, MB ASUS P4S533X i poceo je da mu se pregreva procesor i do 80 stepeni. Koji bi mogao biti razlog i sta ciniti? Usput polomio je podnozje za hladnjak pa me zanima i dali to sme da se zalepi nekim lepkom i da li ima negde da se kupi?
 
Procesor se pregreva zato sto je polomljeno podnozje pa hladnjak ne naleze dobro na procesor. Podnozje se ne prodaje kao rezervni deo! Lepljenje podnozja nekim super lepkom ce mozda pomoci, ali mozda bi bilo najbolje kada bi zamenili podnozje sa nekim skinutim sa neke neispravne ploce.
 
Ako nista ne pomaze- uzimajte bolji cooler za procesor, mozda novi i bolji napon (i to pomaze) a i dodatni cooler za kuciste pomaze (meni je skinuo za 5C temperaturu procesora). Postoje i razne paste koje hlade procesor- i to pomaze; mozda i vise od 5C.
Imas srece da sada nije leto je bi mu tada temperatura bila 100C! Ako ne bi pre toga riknuo.
 
Petica:
Decko ima intel celeron na 1,7GHz, MB ASUS P4S533X i poceo je da mu se pregreva procesor i do 80 stepeni. Koji bi mogao biti razlog i sta ciniti? Usput polomio je podnozje za hladnjak pa me zanima i dali to sme da se zalepi nekim lepkom i da li ima negde da se kupi?
To podnožje je jako bitno da bi hladnjak određenom silom nalegao na procesor. Kada ga promeni i stavi malo sveže pastice sve će biti OK.
 
ma ne znam ni ja bog zna sta... hocu samo da kazem da mislim da u svakom slucaju temperatura ne bi presla 6-7C... nije to malo zagrevanje... ali i ako odbijes tih 6-7C od moguceg OC, opet mu je CPU jako vruc....
 

Back
Top