1tb ssd disk se smanjio na 16gb

Milanovic333

Zainteresovan član
Poruka
156
Pozdrav,

Kao što vidite u naslovu 1tb se smanjio na 16gb.
Naime imam 1TB Eksterni SSD, prebacivao sam neke slike. Povezao sam ga na telefon..pa mi je ponudilo da formatiram disk da bolje radi, tako nešto. Ja formatiram.
Posle udjem i vidim da piše da je kapacitet 16GB. Povežem ga i na laptop i tamo piše da je kapacitet 16GB.

Ima li neko ideju, šta bi moglo biti?
 
Pozdrav,

Kao što vidite u naslovu 1tb se smanjio na 16gb.
Naime imam 1TB Eksterni SSD, prebacivao sam neke slike. Povezao sam ga na telefon..pa mi je ponudilo da formatiram disk da bolje radi, tako nešto. Ja formatiram.
Posle udjem i vidim da piše da je kapacitet 16GB. Povežem ga i na laptop i tamo piše da je kapacitet 16GB.

Ima li neko ideju, šta bi moglo biti?
Da nije napravio 2 particije? Jedna ta od 16gb a druga je unallocated space i zato se ne vidi.


Ustekaj disk i idi u disk management (u run ukucaj "diskmgmt.msc") proveri jel se vidi nesto.
 
Ako je sa aliexpressa ili nekog "online shopa za male pare" najčešće su u pitanju prerađeni diskovi kapaciteta do 60Gb (isto važi za usb stickove). Čačkaju ih fizički da na kompu izgleda kao da je 500GB ili 1TB dok je stvarni kapacitet znatno niži.
Kada napuniš tih 16Gb kreće da ti overwrituje stare fajlove i oni postaju beskorisni...
 
Pozdrav,

Kao što vidite u naslovu 1tb se smanjio na 16gb.
Naime imam 1TB Eksterni SSD, prebacivao sam neke slike. Povezao sam ga na telefon..pa mi je ponudilo da formatiram disk da bolje radi, tako nešto. Ja formatiram.
Posle udjem i vidim da piše da je kapacitet 16GB. Povežem ga i na laptop i tamo piše da je kapacitet 16GB.

Ima li neko ideju, šta bi moglo biti?
Idi desni klik na "This PC" i klikni na Manage.

Screenshot_1.jpg


Zatim idi Disc Management

Screenshot_2.jpg


Ukoliko imaš Unallocated space, reci mi.
 
Jesam...ima samo ovo od 16gb ništa više
Ma mora da je ostatak unallocated, desilo mi se davno nesto slicno sa flash memorijom, pretpostavljam da nemas linux, tamo bi se 100% sigurno videlo sve, mada trebalo bi da se vidi u disk manageru kada kliknes na njega imas disk 1, disk2 i Obelezeno koliki mu je Unallocated prostor.


Ako uhvatim vreme bas cu da bacim pogled.
 
Ma mora da je ostatak unallocated, desilo mi se davno nesto slicno sa flash memorijom, pretpostavljam da nemas linux, tamo bi se 100% sigurno videlo sve, mada trebalo bi da se vidi u disk manageru kada kliknes na njega imas disk 1, disk2 i Obelezeno koliki mu je Unallocated prostor.

Ako uhvatim vreme bas cu da bacim pogled.
Blago postavljacu teme. :whistling:
 
Blago postavljacu teme. :whistling:

Pozdrav @Mr No :lol:

Ma zadrzacu se na forumu toliko :rotf:

Mada evo i ostali znaju sta je problem :lol:


Dobar program i proveriš vrv je unallocated. Desi se ako prekine ili zaglavi komp da ostane nevidljiv deo hdd.

A desi se da je lažna memorija hdd isto kao što ksiaomi telefoni imaju lažnu tj flešovanu memoriju.

Ma dobar je Shaomic sto ih mazes toliko :rotf: moj sljaka evo vec jace od 3 godine :p Mada vreme je za novi, ovom baterija vec odlazi u istoriju :p
 

Back
Top