Предности и мане брака

Sve je to fino, samo što ja iskreno ne vidim prednost braka za muškarca, kad razložiš stvari racionalno.



Gde ja tvrdim da ne može? Samo u kom procentu se to desi da se izjasni drugačije?



Usloviš da ne može da dođe? Pa šta onda dežuram ispred ulaza ili ugradim brojilo na polni organ? :D

Ma sve je to fino, ja samo kažem da ne vidim prednosti za muškarce, samo to.
Ако планираш децу брак и ванбрачна заједница ти дођу исти пимпек.
 
Ti kad živiš sa ženom, a nisu u braku, zakon vas svejedno gleda kao vanbračnu zajednicu sa određenim zakonskim rugulativama.

Lepo ja rekoh da ne vidim prednosti, ali dobro :D

dete obicno cinkari ko dolazi kod mame :D

Tačno, osloniti se na dete od 4 godine :D

Наравно да тај проценат није велики, засигурно. Али мења се пракса, свест у друштву... Имаш и то да не једна мајка хоће да манипулише преко деце. И код жена, у њиховој свести, треба да се деси промена.

Misliš to ono kao emancipacija, hoćemo ista prava, benefite, ali nećemo i obaveze? :D Nisam do sada čuo za primer da su žene insistirale na nekoj promeni koja će njima ukinuti neki benefit.

Ако планираш децу брак и ванбрачна заједница ти дођу исти пимпек.

Pa to i jeste poenta, zato i ne delim to bračno ili vanbračno, prosto kažem da ne vidim tu prednost za muškarca u celosti. Bez želje za nekim padanjem u vatru ili vređanjem, bukvalno osim prirode odgoja i podizanja deteta, funkcionalne porodice nema jedna jedina stvar pozitivna za muškarca. Samo ima dodatne obaveze.
 
Pa ljudi ulaze u zajednicu kad imaju nekoga sa kim žele da imaju dete. baš žele. nije to teorijsko pitanje. mogu se osloniti na tu osobu. pa šta posle bude, bude, ali znaćeš da si želeo i nećeš se kajati. i deca su tvoja.

a život ide svojim putem. ko misli unapred da će se pokajati kad se ako razvedu, nije za vezu s tom osobom
 
Pa ljudi ulaze u zajednicu kad imaju nekoga sa kim žele da imaju dete. baš žele. nije to teorijsko pitanje. mogu se osloniti na tu osobu. pa šta posle bude, bude, ali znaćeš da si želeo i nećeš se kajati. i deca su tvoja.

a život ide svojim putem. ko misli unapred da će se pokajati kad se ako razvedu, nije za vezu s tom osobom
na kraju su uvek samo deca bitna...ljudi se razvode, neki brze, neki kasnije
 
Са законске стране првенствено, али и свих осталих?
Razlika izmedju braka i veze ne postoji, prakticno.
Ali, kada dodju deca - to je vec druga prica, druga dimenzija, nesto sto je uvek drugacije nego sto zamisljamo.

Brak sa decom i brak bez dece su dve totalno razlicite stvari, i trebalo bi ih posebno razmatrati.
 
А мислиш да је женска еманципација нешто на шта жене имају утицај? 😉

Mislim da se ne bune kad uzimaju sve plodove i benefite toga. Tako da ne žalim nikoga. Nečije je da proba da te napravi na budalu, tvoje je da dokažeš da budala nisi. Ako uspeju, onda i jesi. :) Jedino malu decu, oni jadni nisu krivi nikome i ni za šta jedino.
 
Vidim ovdje mnogo zanimljivih pogleda na brak, većinom kao puštanje neprijatelja u kuću jer može da se razvede i uzme ti stan, alimentaciju 🙄
Vjerovatno zavisi od toga kako smo odrasli i u kakvim porodicama smo odgojeni.

Vidiš, lično sam odrastao u skladnoj porodici, braku koji traje jako dugo, sa dosta dece, svi zajedno, bukvalno jedan problem porodični imali nismo.

Upravo to mi i jeste problem jer ovo što danas gledam je katastrofa koja je sve suprotno od onoga što sam gledao i funkcionalnih porodica.

Tako da, mislim da to nisu neke traume nužno ili nešto peto, već prosto ne treba ti puno, samo se osvrni oko sebe i pogledaj na šta liče odnosi, brakovi, ludilo.

I jako bitna stvar, sve u životu je slatko do momenta dok više nije. Ni tigar ti sa 15 metara ne izgleda neprijateljski, dok ne bude gladan i u tvom dometu, onda ti je muka.
 
Vidiš, lično sam odrastao u skladnoj porodici, braku koji traje jako dugo, sa dosta dece, svi zajedno, bukvalno jedan problem porodični imali nismo.

Upravo to mi i jeste problem jer ovo što danas gledam je katastrofa koja je sve suprotno od onoga što sam gledao i funkcionalnih porodica.

Tako da, mislim da to nisu neke traume nužno ili nešto peto, već prosto ne treba ti puno, samo se osvrni oko sebe i pogledaj na šta liče odnosi, brakovi, ludilo.

I jako bitna stvar, sve u životu je slatko do momenta dok više nije. Ni tigar ti sa 15 metara ne izgleda neprijateljski, dok ne bude gladan i u tvom dometu, onda ti je muka.
Vidi slažem se donekle, jeste situacija što se tiče m/ž odnosa katastrofalna ali ako znaš šta tražiš i čemu težiš samo treba biti strpljiv. Brak se gradi kao kuća, od temelja ka krovu i nema prečica. Dovoljno je da pored sebe imaš nekoga ko ima slične moralne vrijednosti i poglede na svijet. Ne znam, kako čitam ono što pišu forumaši ispada da je lakše odustati i dići ruke od svega (ne govorim samo o m/ž odnosima nego i u vezi politike, korupcije, nepotizma....) kao tako je kako je i baj. Mislim da ove nove generacije mnogo lako odustaju.
 
Vidi slažem se donekle, jeste situacija što se tiče m/ž odnosa katastrofalna ali ako znaš šta tražiš i čemu težiš samo treba biti strpljiv. Brak se gradi kao kuća, od temelja ka krovu i nema prečica. Dovoljno je da pored sebe imaš nekoga ko ima slične moralne vrijednosti i poglede na svijet. Ne znam, kako čitam ono što pišu forumaši ispada da je lakše odustati i dići ruke od svega (ne govorim samo o m/ž odnosima nego i u vezi politike, korupcije, nepotizma....) kao tako je kako je i baj. Mislim da ove nove generacije mnogo lako odustaju.

Mislim da su nove generacije samo uvidele da krajnji ishod možda nije vredan tolike žrtve i da kad sve sabereš rezultat ne oslikava vrlo često uložen trud i život. A kako niko dva života ne živi, neće ni da bacaju ovaj jedan na nešto što sutra može da im uništi i taj jedan.
 
Ti kad živiš sa ženom, a nisu u braku, zakon vas svejedno gleda kao vanbračnu zajednicu sa određenim zakonskim rugulativama.
Само ако сте код нотара, уз два сведока, оверили ванбрачну заједницу.
У противном се пред законом третирате као цимери.
 
Mislim da su nove generacije samo uvidele da krajnji ishod možda nije vredan tolike žrtve i da kad sve sabereš rezultat ne oslikava vrlo često uložen trud i život. A kako niko dva života ne živi, neće ni da bacaju ovaj jedan na nešto što sutra može da im uništi i taj jedan.
Зашто тако трагично посматраш брак?
Као да си имао посла само са змијама.
 
Sudeci po odgovorima dakle prednosti braka su:
Ima da se mucis, ima da radis. Nije to za svakoga.
Moras da se zrtvujes.
Ako te zayebe sam si zayebao ybga.
Svaki dan nova borba
Dobro deca i plus ima tamo nekih blagodeta.
Да, ако пре свега у својој жени немаш пријатеља.
Ако имаш, брак је одлична ствар, уз успоне и падове, које сваки нормалан однос има.
 
Да, ако пре свега у својој жени немаш пријатеља.
Ако имаш, брак је одлична ствар, уз успоне и падове, које сваки нормалан однос има.
Ljudi se ortace, bratime i kume sakom i kapom. Samo da bude bliskosti. A onda zayeb. Ne bih uzeo samo to kao osnovu. Da, podrazumeva se ali...
Imas navike na pr. Koliko se uskladjuju senzibiliteti. Pogledi na zivot. Uslovi. Koliko frekventno vam treba seks? Paznja? Koliko ukloljeno? Koliko ste u svemu tome iskreni? Prema drugoj strani? Prema sebi? Precenjivanje? Potcenjivanje?
Puno faktora.
A plus uz sve to - drustvo,religija, mentalitet, odrastanje i td.
 
Ljudi se ortace, bratime i kume sakom i kapom. Samo da bude bliskosti. A onda zayeb. Ne bih uzeo samo to kao osnovu. Da, podrazumeva se ali...
Imas navike na pr. Koliko se uskladjuju senzibiliteti. Pogledi na zivot. Uslovi. Koliko frekventno vam treba seks? Paznja? Koliko ukloljeno? Koliko ste u svemu tome iskreni? Prema drugoj strani? Prema sebi? Precenjivanje? Potcenjivanje?
Puno faktora.
A plus uz sve to - drustvo,religija, mentalitet, odrastanje i td.
Лепо рекох, пријатељство пре свега.
Оно подразумева заједнички систем вредности, а он обухвата све побројано.
 
Лепо рекох, пријатељство пре свега.
Оно подразумева заједнички систем вредности, а он обухвата све побројано.
Pa sad ne bih rekao.
Mozes imati prijatelja koji na pr je energicniji od tebe ili smireniji. I lepo se druzite i poklapaju vam se generalno sistemi vrednosti, da li bi mogla da zivis sa takvom osobom i planiras zivot?
 

Back
Top