Предности и мане брака

Кроз брак заокружујеш себе као мушкарца и људског бића. Наравно да уз брак иду и обавезе, али то је очекивано од одрасле особе, не би требало да је другачије. Битно је да мушкарац нађе себи жену сличног карактера и темперамента, да могу међусобно да се надопуњују. Такав брак је у стању да издржи све невоље које живот са собом носи.
Da i nadje je tako sto im platja ptija okolo karakterno, cim se rukuju.
 
Nije to samo deljenje kuće, već je to i izađeš ti napolje da ona unutra bude sa detetom. Prilikom razvoda, suštinski izgubiš ženu, dete, mesto stanovanja i dodatna sredstva čak i ako nađe nekoga nezvanično.

Јбт, муж може добити децу, мењају се времена, а та додатна средства би и иначе издвајао на децу. Не може тебе избацити напоље нико ако је твоја имовина 1/1.
 
Nisam iznenađem što nas je sve manje i manje. Zapadni sistem vrednosti žestoko udara po srbima, kako muškarcima, tako i ženama. Brak jeste zakonski u korist žene, ali da su naši pradedovi znali kakvi ćemo postati, ne bi nas ni pravili. Samodestruktivni smo postali.

Brak je izgubio svaki smisao u umovima ljudi iz različitih razloga, ali nemoral daje tu finu notu. Mada, možda svi ti koji tako misle i ne treba da se žene ili udaju i da nemaju poroda. Da se pročisti srbija od takvih.
 
Јбт, муж може добити децу, мењају се времена, а та додатна средства би и иначе издвајао на децу. Не може тебе избацити напоље нико ако је твоја имовина 1/1.

hahaha, dobar, dobar :D

Jeste, samo ovako bi ih zaista izdvajao za decu, ovako će ona sutra naći tipa koji će zameniti tebe sa finansijama, ima svoju platu i još tvoj dodatak, tako da nije loše prošla :D
 
hahaha, dobar, dobar :D

Jeste, samo ovako bi ih zaista izdvajao za decu, ovako će ona sutra naći tipa koji će zameniti tebe sa finansijama, ima svoju platu i još tvoj dodatak, tako da nije loše prošla :D
I to ce da ga nadje dok bude izlazila vikendom sa drugaricama na liker partije i bacala smeskice prvom djentlmenu, dok on bude cuvao decu, jer ih nije video tokom radne sedmice.
I to o njegovom trosku sminka, deca mogu i nesto kuvano da pojedu, jbga kriza a ixona mora malo za sebe da ucini.
 
Алиментација је новац који би и иначе давао за децу, схваташ.

Naravno, ali ti kapiraš o čemu ti pričam ili ne?

I za stan, ne može tebe niko da izbaci, ali ako ona nema gde ti onda dođeš u situaciju da bivšu ženu sa detetom ispratiš iz stana. Znači veća je verovatnoća da ćeš izaći ti, što znači ostaneš i bez toga.

Što se tiče alimentacije, naravno da bi davao, ali da je dete kod tebe ti bi trošio na dete. Ovako ona ima svoju platu, primanja sutra nekoga sa kim će biti ko će zameniti tebe ko će pokrivati realno i trošak deteta, jer niko u prodavnici ne kupi samo za dvoje, plus ima i tvoj deo.
 
Naravno, ali ti kapiraš o čemu ti pričam ili ne?

I za stan, ne može tebe niko da izbaci, ali ako ona nema gde ti onda dođeš u situaciju da bivšu ženu sa detetom ispratiš iz stana. Znači veća je verovatnoća da ćeš izaći ti, što znači ostaneš i bez toga.

Što se tiče alimentacije, naravno da bi davao, ali da je dete kod tebe ti bi trošio na dete. Ovako ona ima svoju platu, primanja sutra nekoga sa kim će biti ko će zameniti tebe ko će pokrivati realno i trošak deteta, jer niko u prodavnici ne kupi samo za dvoje, plus ima i tvoj deo.
Ne znam da li u Srbiji može da se primeni predbračni ugovor da žena nema pravo na tvoju imovinu nakon razvoda. To je izuzetno česta pojava u Americi.
 
potpises predbracni ugovor da prilikom razvoda nekretnina ili sta god ostaje tebi, jer nije stecena ili kupljena u braku..
Ne znam da li u Srbiji može da se primeni predbračni ugovor da žena nema pravo na tvoju imovinu nakon razvoda. To je izuzetno česta pojava u Americi.

Ne znam kako ne razumete, nije stvar u podeli suda ili nekog petog, već u slučaju da imaš ženu koja nema gde i malo dete, nema šanse da ti ne budeš taj koji ide napolje. Pošto ne znam normalnog tipa koji će da pusti da mu se dete vuče po nekim buđavim podrumima.

Što znači izgubiš doslovno sve što si imao, ženu, dete, nekretninu/krov nad glavom i još pride dodatna sredstva.
 
Ne znam kako ne razumete, nije stvar u podeli suda ili nekog petog, već u slučaju da imaš ženu koja nema gde i malo dete, nema šanse da ti ne budeš taj koji ide napolje.

Što znači izgubiš doslovno sve što si imao, ženu, dete, nekretninu/krov nad glavom i još pride dodatna sredstva.
Ne možeš da izgubiš ako imaš predbračni ugovor. :)
Ne može tebe niko da istera ako zakonski to ne mogu da ti učine.
 
Ne možeš da izgubiš ako imaš predbračni ugovor. :)
Ne može tebe niko da istera ako zakonski to ne mogu da ti učine.

Ajmo ponovo, dobri moj, dopunio sam post "Pošto ne znam normalnog tipa koji će da pusti da mu se dete vuče po nekim buđavim podrumima."

Znači nema šta da te istera, već ćeš izaći sam ako ti dođe dotle da ti je dete ugroženo.
 
Ne znam da li u Srbiji može da se primeni predbračni ugovor da žena nema pravo na tvoju imovinu nakon razvoda. To je izuzetno česta pojava u Americi.
pa nema niko prava na imovinu stečenu pre braka, šta vam je.

ako se iudam za nekog ko je već imao stan, najgore što po njega može da se desi jeste da ako ja nemam drugi stan, privremeno se proglasi da do punoletstva dece majka sa njima tu živi, ali nilako stan ne može ostati ženin. muškarci obično u tim situacijama puste tako, ili prepišu stan na decu.
 
Ajmo ponovo, dobri moj, dopunio sam post "Pošto ne znam normalnog tipa koji će da pusti da mu se dete vuče po nekim buđavim podrumima."

Znači nema šta da te istera, već ćeš izaći sam ako ti dođe dotle da ti je dete ugroženo.
Ne, to će se na sudu utvrditi. Pre će tebi ostaviti dete nego njoj kad ona nema ništa. Nije baš toliko sjeban zakon :D
 
Naravno, ali ti kapiraš o čemu ti pričam ili ne?

I za stan, ne može tebe niko da izbaci, ali ako ona nema gde ti onda dođeš u situaciju da bivšu ženu sa detetom ispratiš iz stana. Znači veća je verovatnoća da ćeš izaći ti, što znači ostaneš i bez toga.

Što se tiče alimentacije, naravno da bi davao, ali da je dete kod tebe ti bi trošio na dete. Ovako ona ima svoju platu, primanja sutra nekoga sa kim će biti ko će zameniti tebe ko će pokrivati realno i trošak deteta, jer niko u prodavnici ne kupi samo za dvoje, plus ima i tvoj deo.

Ако отац има боље услове живота за децу, онда деца остају код њега и он добија алиментацију. У случају да се даје алиментација, њом се покривају скоро сви трошкови. Заузме се став.
 
pa nema niko prava na imovinu stečenu pre braka, šta vam je.

ako se iudam za nekog ko je već imao stan, najgore što po njega može da se desi jeste da ako ja nemam drugi stan, privremeno se proglasi da do punoletstva dece majka sa njima tu živi, ali nilako stan ne može ostati ženin. muškarci obično u tim situacijama puste tako, ili prepišu stan na decu.

O ovome pričam sve vreme... Pa do punoletstva miko 18 godina :D Malo li je, za tih 18 godina šta da budeš beskućnik? :D

Ne, to će se na sudu utvrditi. Pre će tebi ostaviti dete nego njoj kad ona nema ništa. Nije baš toliko sjeban zakon :D

To ti misliš. :D
 

Back
Top