Предности и мане брака

Ако отац има боље услове живота за децу, онда деца остају код њега и он добија алиментацију. У случају да се даје алиментација, њом се покривају скоро сви трошкови. Заузме се став.

Kako onda dođemo do toga muškarac retko kad dobije decu, a nije baš da su žene finansijski i uslovima jače u globalu?
 
pa nema niko prava na imovinu stečenu pre braka, šta vam je.

ako se iudam za nekog ko je već imao stan, najgore što po njega može da se desi jeste da ako ja nemam drugi stan, privremeno se proglasi da do punoletstva dece majka sa njima tu živi, ali nilako stan ne može ostati ženin. muškarci obično u tim situacijama puste tako, ili prepišu stan na decu.

Супружник нема право на имовину другог супружника стечену током брака у случају да је наследство или поклон.
 
znači ti čim ulaziš u brak sa nekom a imaš svoj stan, spremaš se unapred za priliku da ćeš deci ostaviti to ako dođe do kuršlusa između vas. zato je bitno imati 2 nekretnine ili da žena za koju se ženiš ima svoju. čim ima svoju makar i garsonjeri ona nema prava posle razvoda da živi u tvom stanu.
 
znači ti čim ulaziš u brak sa nekom a imaš svoj stan, spremam se unapred za priliku da ćeš deci ostaviti to ako dođe do kuršlusa između vas. zato je bitno imati 2 nekretnine ili da žena za koju se ženiš ima svoju. čim ima svoju makar i garsonjeri ona nema prava posle razvoda da živi u tvom stanu.
Zar to nije pomalo gadno da pustiš ženu da dovede hebača / hebače u tvoj stan, samo da bi deci obezbedio smeštaj? Trebalo bi, ako je zakon normalan, da deca pripadnu tebi, a ona da ih uzima periodično.
 
Не знам статистику, али верујем да већина српских мушкарци радије бирају другу жену него своју децу.

Mislim da prilikom odluka državnih institucija njih mnogo nešto zabole šta bi ti eventualno izabrao. Po difoltu dete ide majci, osim ako ima velike razloge zašto nije podobna.
 
pa nema niko prava na imovinu stečenu pre braka, šta vam je.

ako se iudam za nekog ko je već imao stan, najgore što po njega može da se desi jeste da ako ja nemam drugi stan, privremeno se proglasi da do punoletstva dece majka sa njima tu živi, ali nilako stan ne može ostati ženin. muškarci obično u tim situacijama puste tako, ili prepišu stan na decu.

Могу деца да буду код њега у стану, а ти да се снађеш. Закон је такав.
 
Mislim da prilikom odluka državnih institucija njih mnogo nešto zabole šta bi ti eventualno izabrao. Po difoltu dete ide majci, osim ako ima velike razloge zašto nije podobna.

Грешиш. До сада је била пракса да до неке 7-9 године дете иде обавезно мајци, али се и то мења. А дете чим има 12 година може да се изјасни са којим родитељем жели да живи.
 
Zar to nije pomalo gadno da pustiš ženu da dovede hebača / hebače u tvoj stan, samo da bi deci obezbedio smeštaj? Trebalo bi, ako je zakon normalan, da deca pripadnu tebi, a ona da ih uzima periodično.

Dobri moj ja o ovome i pričam sve vreme, znači izgubiš dete, ženu, nekretninu, dodatne finansije i još ostaviš ljubavno gnezdo da ima gde neko da je zune u onome što si ti propišao krv da sagradiš ili kupiš. :D

Nema šta, sve prednost do prednosti braka za muškarca :D

Грешиш. До сада је била пракса да до неке 7-9 године дете иде обавезно мајци, али се и то мења. А дете чим има 12 година може да се изјасни са којим родитељем жели да живи.

Pogledaj statistiku, nije uopšte tema da se ti i ja ubeđujemo. Plus dete koje 12 godina živi negde i sa nekim, ako je iole normalna, koliko njih će reći "ne, hoću sa ocem?" i promeniti sve, okruženje, školu npr, mesto stanovanja?

Nemoj da se šalimo.
 
Не знам статистику, али верујем да већина српских мушкарци радије бирају другу жену него своју децу.

skoro sam se upoznala sa tipom koji je ostao sa detetom od 11 a majka otišla u inostranstvo. i deluje mi da se puno žrtvuje jer živi sam sa njim, jedino oni koji utrape dete svojim roditeljima, a to se često dešava.

da, muškarci su kod nas obično sasvim zadovoljni sa tim da nastave da žive kod majke a oni imaju punu slobodu.
 
Грешиш. До сада је била пракса да до неке 7-9 године дете иде обавезно мајци, али се и то мења. А дете чим има 12 година може да се изјасни са којим родитељем жели да живи.
sa 10 se već izjašnjava. a sa 15 sam bira.
 
Dobri moj ja o ovome i pričam sve vreme, znači izgubiš dete, ženu, nekretninu, dodatne finansije i još ostaviš ljubavno gnezdo da ima gde neko da je zune u onome što si ti propišao krv da sagradiš ili kupiš. :D

Nema šta, sve prednost do prednosti braka za muškarca :D



Pogledaj statistiku, nije uopšte tema da se ti i ja ubeđujemo. Plus dete koje 12 godina živi negde i sa nekim, ako je iole normalna, koliko njih će reći "ne, hoću sa ocem?" i promeniti sve, okruženje, školu npr, mesto stanovanja?

Nemoj da se šalimo.

Имам децу и знам шта причам. Дете после 12 године сасвим свесно може донети одлуку да живи са једним од родитеља. Ако се мајка жели преселити у други део града (нпр.), онда је логично да дете остане са оцем у средини на коју је већ навикло.
 
Zar to nije pomalo gadno da pustiš ženu da dovede hebača / hebače u tvoj stan, samo da bi deci obezbedio smeštaj? Trebalo bi, ako je zakon normalan, da deca pripadnu tebi, a ona da ih uzima periodično.
prepises stan na dete u tom slucaju, ili uslovis da tu ne moze da dodje svaler!
Mislim da prilikom odluka državnih institucija njih mnogo nešto zabole šta bi ti eventualno izabrao. Po difoltu dete ide majci, osim ako ima velike razloge zašto nije podobna.
dete i treba da ide majci jer je to normalno i ono to zeli, ali muskarcima je to i lakse posebno ako je dete malo..
 
skoro sam se upoznala sa tipom koji je ostao sa detetom od 11 a majka otišla u inostranstvo. i deluje mi da se puno žrtvuje jer živi sam sa njim, jedino oni koji utrape dete svojim roditeljima, a to se često dešava.

da, muškarci su kod nas obično sasvim zadovoljni sa tim da nastave da žive kod majke a oni imaju punu slobodu.

То је реткост, обично и не желе да знају за децу. Или су скроз хладни, алијенација.
 
Nema tu prednosti ni za jednu stranu posebno.

Ali drugi je problem sa brakom, ako si da osobom koja može posle razvoda da uđe u ko zna kakvu vezu sa nekim levim likom i da on živi sa decom ili ih viđa

jedan komšija se samo za to nije razveo jer mi reče kako je blesava naći će nekog idiota neću da mi deca sa njim rastu. Zato se za brak ne gledaju samo sise dupe sex već da vidiš da je razumna osoba koja i sama zna da odabere pametno i sposobna je.
 
dete i treba da ide majci jer je to normalno i ono to zeli, ali muskarcima je to i lakse posebno ako je dete malo..
tako se najčešće i odlučuje da ako ide još u vrtić da ostaje kod majke.

jer, to svi znaju, u vrtiću na roditeljske preko 90 posto slučajeva dolaze mame. one uglavnom vode tu svakodnevnu brigu. a ako dete doji onda sigurno sa mamom.
 
Zato bih zakonski zabranio razvode osim u slučajevima zlostavljana (mentalno i fizičko nasilje) sve dok deca ne postanu punoletna.

Sve je to fino, samo što ja iskreno ne vidim prednost braka za muškarca, kad razložiš stvari racionalno.

Имам децу и знам шта причам. Дете после 12 године сасвим свесно може донети одлуку да живи са једним од родитеља. Ако се мајка жели преселити у други део града (нпр.), онда је логично да дете остане са оцем у средини на коју је већ навикло.

Gde ja tvrdim da ne može? Samo u kom procentu se to desi da se izjasni drugačije?

prepises stan na dete u tom slucaju, ili uslovis da tu ne moze da dodje svaler!

dete i treba da ide majci jer je to normalno i ono to zeli, ali muskarcima je to i lakse posebno ako je dete malo..

Usloviš da ne može da dođe? Pa šta onda dežuram ispred ulaza ili ugradim brojilo na polni organ? :D

Ma sve je to fino, ja samo kažem da ne vidim prednosti za muškarce, samo to.
 
Sve je to fino, samo što ja iskreno ne vidim prednost braka za muškarca, kad razložiš stvari racionalno.



Gde ja tvrdim da ne može? Samo u kom procentu se to desi da se izjasni drugačije?



Usloviš da ne može da dođe? Pa šta onda dežuram ispred ulaza ili ugradim brojilo na polni organ? :D

Ma sve je to fino, ja samo kažem da ne vidim prednosti za muškarce, samo to.
dete obicno cinkari ko dolazi kod mame :D
 
Gde ja tvrdim da ne može? Samo u kom procentu se to desi da se izjasni drugačije?

Наравно да тај проценат није велики, засигурно. Али мења се пракса, свест у друштву... Имаш и то да не једна мајка хоће да манипулише преко деце. И код жена, у њиховој свести, треба да се деси промена.
 

Back
Top