Предлог решења Косовске кризе

Да ли сте за

  • Само откуп Албанске имовине

    glasova: 0 0,0%

  • Ukupno glasova
    19
  • Anketa je zatvorena .
Stefan Lazarević
NATPIS NA MRAMORNOM STUBU NA KOSOVU

Čoveče koji srpskom zemljom stupaš
bilo da si došljak ili ovdašnji,
ma ko da si i ma šta da si,
kada dođeš na polje ovo
koje se zove Kosovo,
po svemu ćeš ugledati puno kostiju mrtvih,
te sa njima i kamenu prirodu,
mene krstoznačnog i kao steg
videćeš kako posred polja uspravno stojim.
 
Izvini, hoces li mi protumaciti ovo za predlog, da je "zasu"?!

Зашто откуп?

1. На изборе на Косову изашло је 40%
2. Људи су огорчени економском ситуацијом
3. већина сиромашних би макар узела ово у разматрање
4. Стекао би се утисак да Србија има пуно пара за разлику од "Косове" коај нема ни цент
5. Онда платити огласе у Шиптарским новинама и Српским гласилима на Косову да Србија даје 3 ми8лијарде за Шиптарска имање
6. СЏтворио би се утисак да Србија жели да мирним путем реши питање
7. Нико не би помишљао на протеривања Албанаца
8. Лепо звучи, легално је и чисто-
:lol:
 
Jos od drugog svetskog rata do danas, najvise Srba sa Kosova je ubedljivo otislo za vreme dok su Seselj,Vucic i Toma Nikolic bili na celu vlasti u Srbiji i ti to dobro znas ,zato ne znam sta prdis okolo .

Они су били на власти до потписивања Кумановског уговора,колико се ја сећам.И то укупно 1,5 годину.Зар не?
А,после потписивања у Куманову,заједно са војском,покрајину је напустило око 200 000 Срба.Дакле,поменуте тројке,која се није слагала(за разлику од садашњег режима) са поменутим споразумом,није било на власти.

А,сви знамо да је до најгорег могућег чишћења и уништавња свега што је српско дошло за време садашњег режима у марту 2004.године када није урађено ништа да се то спречи и становништво заштити.
 
Stefan Lazarević
NATPIS NA MRAMORNOM STUBU NA KOSOVU

Čoveče koji srpskom zemljom stupaš
bilo da si došljak ili ovdašnji,
ma ko da si i ma šta da si,
kada dođeš na polje ovo
koje se zove Kosovo,
po svemu ćeš ugledati puno kostiju mrtvih,
te sa njima i kamenu prirodu,
mene krstoznačnog i kao steg
videćeš kako posred polja uspravno stojim.

Au mitologijom do reshenja kosovske krize....he he he
 
Они су били на власти до потписивања Кумановског уговора,колико се ја сећам.И то укупно 1,5 годину.Зар не?
А,после потписивања у Куманову,заједно са војском,покрајину је напустило око 200 000 Срба.Дакле,поменуте тројке,која се није слагала(за разлику од садашњег режима) са поменутим споразумом,није било на власти.

А,сви знамо да је до најгорег могућег чишћења и уништавња свега што је српско дошло за време садашњег режима у марту 2004.године када није урађено ништа да се то спречи и становништво заштити.
oni nisu bili na vlasti do Kumanovskog sporazuma nego su bili do 2000. oktobra meseca kad je napravljena ona prelazna vlada kako se vec zvala ,to stosu oni kao potpiusali ostavke u junu 99. samo govori kakava je to licemerna lopovska banda jer su naravno i pored "izdaje " i potpisivanja tog sporazuma ostali u vladi jos godinu i po dana
 
Kosovski problem moze da se reshi samo na jedan nachin-a to je vojana intervencija koja ce eleminisati kriminalno-teroristichki element i uvesti red u pokrajinu.Da li ce intervenciju izvrshiti NATO,Grci mi ili neko 10.potpuno je nevazno.Pitanje statusa je isto tako nevazno jer ni ono nishta nece reshiti.Nazalost i mi a pogotovu Albanci samo se koncentrishu na status kao da ce on sve stvari dovesti u normalu,a upravo je suprotno.Ni Amerika ni Evropa ne shvataju da Shiptare nije moguce pacifikovati i prikazati ih kao "muslimane prema kojima su dobri".Kada dobiju Kosovo shvatice to kao signal da cepaju od ostalih drzava gde ih ima i to se tek tada nece moci zaustaviti.Kad zapadnjaci to shvate treba iskoristiti situaciju i narodski recheno"nayebati im se keve" u koordinaciji sa okruzenjem kojem je isto tako doqurchio Albanski terorizam na Balkanu.Do tada mozemo samo da verbalno shaljemo protestne note od kojih slaba vajda.
 
Kosovski problem moze da se reshi samo na jedan nachin-a to je vojana intervencija koja ce eleminisati kriminalno-teroristichki element i uvesti red u pokrajinu.Da li ce intervenciju izvrshiti NATO,Grci mi ili neko 10.potpuno je nevazno.Pitanje statusa je isto tako nevazno jer ni ono nishta nece reshiti.Nazalost i mi a pogotovu Albanci samo se koncentrishu na status kao da ce on sve stvari dovesti u normalu,a upravo je suprotno.Ni Amerika ni Evropa ne shvataju da Shiptare nije moguce pacifikovati i prikazati ih kao "muslimane prema kojima su dobri".Kada dobiju Kosovo shvatice to kao signal da cepaju od ostalih drzava gde ih ima i to se tek tada nece moci zaustaviti.Kad zapadnjaci to shvate treba iskoristiti situaciju i narodski recheno"nayebati im se keve" u koordinaciji sa okruzenjem kojem je isto tako doqurchio Albanski terorizam na Balkanu.Do tada mozemo samo da verbalno shaljemo protestne note od kojih slaba vajda.

Да.
А сад замисли да имаш нормалну власт која каже "Ако до 1 јуна 2008" не буде компроимиса- иде војна интервенција
А онда објавиш овај мој предлог

Шиптар чира "Коха Диторе" и првба вест "Србиај прети ратом" а онда оглас "Србија нуди 20-50,000 евра за куће"

Шта би ти радио? Узео лову и отишао уили чекао Српске тенкове?
 
Kosovski problem moze da se reshi samo na jedan nachin-a to je vojana intervencija koja ce eleminisati kriminalno-teroristichki element i uvesti red u pokrajinu.Da li ce intervenciju izvrshiti NATO,Grci mi ili neko 10.potpuno je nevazno.Pitanje statusa je isto tako nevazno jer ni ono nishta nece reshiti.Nazalost i mi a pogotovu Albanci samo se koncentrishu na status kao da ce on sve stvari dovesti u normalu,a upravo je suprotno.Ni Amerika ni Evropa ne shvataju da Shiptare nije moguce pacifikovati i prikazati ih kao "muslimane prema kojima su dobri".Kada dobiju Kosovo shvatice to kao signal da cepaju od ostalih drzava gde ih ima i to se tek tada nece moci zaustaviti.Kad zapadnjaci to shvate treba iskoristiti situaciju i narodski recheno"nayebati im se keve" u koordinaciji sa okruzenjem kojem je isto tako doqurchio Albanski terorizam na Balkanu.Do tada mozemo samo da verbalno shaljemo protestne note od kojih slaba vajda.
Bice i to jednom, mozda brze nego sto neki misle...zapravo jedini nacin da se resi kosovski problem jeste da se sipci posalju tamo gde im je mesto - u azerbejdzan ili u more, svejedno.

A ovo sa raseljavanjem se razmatralo pre 70-tak godina, mozda je tada i moglo nesto da se uradi, ali danas svakako da od toga nema nista. Niti siptari hoce da prodaju (naprotiv nisu oni dzaba skupo kupovali, da bi sad prodavali nesto sto drze i oruzanom silom), niti mi imamo para da im platimo.
 
Да.
А сад замисли да имаш нормалну власт која каже "Ако до 1 јуна 2008" не буде компроимиса- иде војна интервенција
А онда објавиш овај мој предлог

Шиптар чира "Коха Диторе" и првба вест "Србиај прети ратом" а онда оглас "Србија нуди 20-50,000 евра за куће"

Шта би ти радио? Узео лову и отишао уили чекао Српске тенкове?
Nerealno.
Niti imamo lovu niti imamo chime vojno da pretimo trenutno niti je spoljnopolitichka klima trenutno takva da bi nam dozvolili intervenciju.
Trenutno bi takav zahtev bio nerealan i samo bi punili ushi kako je to"etnichko chishtjenje bla,bla,bla.."..a shto je to precutna praksa oduvek bila u svetu kod slichnih sporova(Grci-Turci npr.)pravili bi se blesavi.
Prioritet treba biti da preostali Srbi opstanu na Kosovu kako-tako.
A kad na silu proglase nezavisnost vreme ce samo pokazati koliko je to nenormalan potez bio,jer ta crna rupa Evrope nikada se mirnim putem nece dovesti u red nego ce samo biti izvor daljih sukoba i nestabilnosti.
Predlog za "zamenu"moze doci tek nakon intervencije....a i od same intervencije smo mozda i deceniju daleko...ako se ikad ostvari..a i pitanje je ko ce je sprovesti.Nek ginu malo zapadnjaci protiv Shiptara da bi zaveli red kad krenu na njih..shto bi smo mi?Ja nemam nishta protiv.
 

I, sta je bilo kad si se probudila?!

biljo ne budi toliko na kraj srca, ja iskreno verujem da je ovo najbolje resenje i za srbe i za albance.

koliko god drzavna suverenost imala primat, u ovakvoj situaciji, ne moze biti cvrsta. to ne bi bilo i dobro, kada se velika vecina sa tim ne slaze. bolje je da se promene granice, kao sto su se u ostalom menjale kroz istoriju i kako ce se menjati i dalje.

ne zelim da za deset godina pogledamo, i da idalje mrzimo jedni druge.
 
biljo ne budi toliko na kraj srca, ja iskreno verujem da je ovo najbolje resenje i za srbe i za albance.

koliko god drzavna suverenost imala primat, u ovakvoj situaciji, kada se velika vecina sa tim ne slaze, bolje je da se promene granice (kao sto su se u ostalom menjale kroz istoriju i kako ce se menjati i dalje).

ne zelim da za deset godina pogledamo, i dalje mrzimo jedni druge.
Lepe bajke.Problem je shto Albanci ne zele samo Kosovo.Trenutno im je Kosovo prioritet.A i pored toga,ako "vetjina naroda Kosova zeli nezavisnost"zashto samo njima da se izlazi u susret?I u okruzenju a i svuda po svetu imash slichne situacije,pa na shta bi svet lichio da svako kome se digne dobije drzavu jer je na delu neke vetj priznate vetjina?A mrznju nije stvorila albanska teznja za otcepljenjem dela Srbije niti bi je "davanje"Kosova eliminisalo.
 
Au mitologijom do reshenja kosovske krize....he he he


Пази, ово није митологија, јер да си мало пазио на часовима историје знао би разлику између историје и митологије, илити стварног и нестварног........

Друго нико не решава на овај начин Косовски проблем, бар не већина овде,
већ само појединци опомињу и говоре о ономе што је на Косову, оно што је остало од нас, о ономе шта смо и ко смо ми..... Одакле потичемо и шта смо радили у прошлости...
Ово што је написано написано је с разлогом.......

Једноставно да се не заборави......... :wink:
 
Зашто откуп?

1. На изборе на Косову изашло је 40%
vise, ali ne koliko je trebalo
2. Људи су огорчени економском ситуацијом
a vama je super:confused:
3. већина сиромашних би макар узела ово у разматрање
nije bas uvek sve na prodaju
4. Стекао би се утисак да Србија има пуно пара за разлику од "Косове" коај нема ни цент
da, kod ovih nepismenih, a njih ima dosta "hvala" bogu
5. Онда платити огласе у Шиптарским новинама и Српским гласилима на Косову да Србија даје 3 ми8лијарде за Шиптарска имање
2.000.000 : 7 [prosek porodice] oko 300.000 porodica-kuca puta 10.000e =3.000.000.000.
ejsi li siguran da ti je danas dobro sale,nisam ocekivao takvu temu od tebe,ali ovaj postpremasuje sva moja "ocekivanja"
6. СЏтворио би се утисак да Србија жели да мирним путем реши питање
ali ne i da je nasla budale
7. Нико не би помишљао на протеривања Албанаца
ako je tako onda primamo pare:lol::lol: [/QUOTE]

8. Лепо звучи, легално је и чисто-
:lol: [/QUOTE]
procitaj odgovor pod sedam
 
vise, ali ne koliko je trebalo
a vama je super:confused:
nije bas uvek sve na prodaju
da, kod ovih nepismenih, a njih ima dosta "hvala" bogu
2.000.000 : 7 [prosek porodice] oko 300.000 porodica-kuca puta 10.000e =3.000.000.000.
ejsi li siguran da ti je danas dobro sale,nisam ocekivao takvu temu od tebe,ali ovaj postpremasuje sva moja "ocekivanja"
ali ne i da je nasla budale
ako je tako onda primamo pare:lol::lol:

8. Лепо звучи, легално је и чисто-
:lol: [/QUOTE]
procitaj odgovor pod sedam[/QUOTE]


Ово ти је најјачи аргумент....... :shock:
Старо и добро балканско правило само да је другом горе...... :wink:
 
Najbolje bi bilo da mi upropastimo svoju vojsku (izgleda da je ovaj plan neko već počeo da realizuje...), priznamo nezavisnost Kosova, dozvolimo stranim obaveštajnim službama da naoružavaju i uvežbavaju Albance, a onda lepo izazovemo rat i pustimo da nezavisno Kosovo osvoji Srbiju, i onda sve lepo bude Kosovo. Potom pričekamo 10-ak godina da Šipci požele u EU, pa mora budu morali priznati pravo glasa srpskoj manjini, tj. nama, i onda ih lepo preglasamo na izborima...
 

Back
Top