Pre svega izvinjenje

Uz duzno postovanje zahvaljujem na opsirnom putu pronalazenja posla, i sve znam i nista jer kao sto kazete internet zaista prepun zaista neverovatnijih saznanja da se za posao zaista ozbiljno treba posvetiti i pre svega prilagoditi CV sto bolje, tako da je to odlican savet verovali ili ne, zaista neverovatno nesto da se moze saznati, jer kriju to kao zmija noge, samo sto ima nacina za tako nesto.
Do nedavno sam procitao da samo prosecan poslodavac trazi radnike koji bi radili, i koji bi ako ne dobiju posao objasnili drugima na koji nacin su stupili u vezu sa njim?

Jeste li do nedavno citali, ili ste mozda nedavno procitali? Izvinite, tesko mi je da Vas pratim..
 
Nisam video ranije postove, izvinjavam se. Zavrsio sam ekonomiju, bez iskustva sam, i sada trazim posao. Jos nesto?
I da, zadnje sto sam procitao je beretka rata od Luidji Pirandelja, hvala, inace on ti je italijanski pisac, mozes ga naci tako lepo sto ces postovati temu na kojoj pises, i objasniti mi osnove principe geometrije, ili ne znam ti ni ja sta mislis o cemu je ova tema, o politici
 
U Srbiji su plate u trgovini ocajne. Sta da pricam kada se sve zna. Pa i kada se proda, ne moze da se naplati. A ovo za procenat, mislim da je jos gore. Jedino ako se radi snabdevanje drzavnih preduzeca, firmi, agencija i slicno. Ali takvi poslovi se ne mogu naci preko oglasa.
 
Rad na procenata je dvosekli mac...i to jako ostar dvosekli mac.

Uglavnom ovi koji su sposobni traže posao na procenat, jer se tako dobar rad i dobro naplati, pogotovo ako su baš baš sposobni onda može baš baš dobro da se zaradi.
Ovi što nisu baš toliko sposobni, manje sposobni i nesposobni uglavnom traže poslove sa fiksnom platom, gde plata ne zavisi od količine i kvaliteta rada, po mogućstvu da se samo dolazi i odlazi sa posla, uz eventualno minimalno otaljavanje tekućih obaveza ako se baš mora.
 
Uglavnom ovi koji su sposobni traže posao na procenat, jer se tako dobar rad i dobro naplati, pogotovo ako su baš baš sposobni onda može baš baš dobro da se zaradi.
Ovi što nisu baš toliko sposobni, manje sposobni i nesposobni uglavnom traže poslove sa fiksnom platom, gde plata ne zavisi od količine i kvaliteta rada, po mogućstvu da se samo dolazi i odlazi sa posla, uz eventualno minimalno otaljavanje tekućih obaveza ako se baš mora.
Postoje meseci u godini koji nisu dobri za pojedine poslove.Tada ne valja kada se placa rad na procenat.
 
Ako mesec nije dobar, a plata fiksna, odakle onda dolazi novac?
Onda je rec o drugacijoj pogodbi izmedju radnika i poslodavca.Daje se plata za barem 5% manja nego sto bi se davala da je pogodjena na procenat.To se pogadja zato,da bi se uvek u istoj cifri isplacivala svakog meseca.Kod rada na postotak,plata varira iz meseca umesec,jer ucinak nikad nije isti,sto je i sasvim logicno-potraznja nikad nije ista,pa cak i hleb da prodajes razlika u potraznji postoji iz meseca u mesec.
 
Onda je rec o drugacijoj pogodbi izmedju radnika i poslodavca.Daje se plata za barem 5% manja nego sto bi se davala da je pogodjena na procenat.To se pogadja zato,da bi se uvek u istoj cifri isplacivala svakog meseca.Kod rada na postotak,plata varira iz meseca umesec,jer ucinak nikad nije isti,sto je i sasvim logicno-potraznja nikad nije ista,pa cak i hleb da prodajes razlika u potraznji postoji iz meseca u mesec.

razlika između provizije( postotka) je uglavnom 3-4 puta, tako da i ako uzmeš 1-2 loša mjeseca razlika u zaradi je prevelika.
 
razlika između provizije( postotka) je uglavnom 3-4 puta, tako da i ako uzmeš 1-2 loša mjeseca razlika u zaradi je prevelika.
Zavisi od same sposobnosti radnika,od konkurencije,od jacine trzista na kojem posluje,od jalovih i plodnih perioda u godini,od robe koju prodaje.tj.da li je to roba siroke potrosnje ili specijalizirana za odredjene potrebe potrosaca( npr.ako prodaje bukvare sa cirilicom na teritoriji sadasnje NDH)...nije isto porediti npr.Vukovar ili Split,jer potrsacka moc stanovnika nije ista....
 
Zavisi od same sposobnosti radnika,od konkurencije,od jacine trzista na kojem posluje,od jalovih i plodnih perioda u godini,od robe koju prodaje.tj.da li je to roba siroke potrosnje ili specijalizirana za odredjene potrebe potrosaca( npr.ako prodaje bukvare sa cirilicom na teritoriji sadasnje NDH)...nije isto porediti npr.Vukovar ili Split,jer potrsacka moc stanovnika nije ista....

pa robu široke potrošnje kao i proizvode niske cijene se ne isplati prodavati na proviziju, ja sam imao na umu samo robu izrazito visoke cijene a neophodnu za život.nije teško pogodit što je to.ndh hmmmmmmmmm nemoš nać kutak bez politike, mržnje i ogorčenosti.
 
Moram jos nesto da kazem o ovome, sa ogradom da je ovo iskljucivo moje misljenje. Kod nas se trgovina ovog tipa odvija stalnim dosadjivanjem preko telefona i nudjenjem nekakvih nagradnih igara. Zatim pokusaja prodaje raznih usisivaca, serpi i slicno metodom od vrata do vrata. Ja znam da nije sve u IT-u ali iz licnog iskustva preporucujem da se izbegavaju ovakve kombinacije i resenje potrazio u stalnom usavrsavanju i sticanju novih znanja. Mozda ce neko na ovo recci "Svaki ciga svoga konja hvali", ali ja se osecam veoma dobro kada svoj proizvod (intelektualnog rada) prodam u inostranstvu i taj novac potrosim ovde, u Srbiji. :)
 
pa robu široke potrošnje kao i proizvode niske cijene se ne isplati prodavati na proviziju, ja sam imao na umu samo robu izrazito visoke cijene a neophodnu za život.nije teško pogodit što je to.ndh hmmmmmmmmm nemoš nać kutak bez politike, mržnje i ogorčenosti.
Sta da radim,takvim ste me vi ucinili.Vjeruj mi,ne bi ni ti da si na mom mjestu.

- - - - - - - - - -

Moram jos nesto da kazem o ovome, sa ogradom da je ovo iskljucivo moje misljenje. Kod nas se trgovina ovog tipa odvija stalnim dosadjivanjem preko telefona i nudjenjem nekakvih nagradnih igara. Zatim pokusaja prodaje raznih usisivaca, serpi i slicno metodom od vrata do vrata. Ja znam da nije sve u IT-u ali iz licnog iskustva preporucujem da se izbegavaju ovakve kombinacije i resenje potrazio u stalnom usavrsavanju i sticanju novih znanja. Mozda ce neko na ovo recci "Svaki ciga svoga konja hvali", ali ja se osecam veoma dobro kada svoj proizvod (intelektualnog rada) prodam u inostranstvu i taj novac potrosim ovde, u Srbiji. :)
Respect za to...samo ovde pricamo o radu na postotak,znaci nebitno da li je neki manuelni rad ili prodaja nekog proizvoda u pitanju za nekoga.
 
Sta da radim,takvim ste me vi ucinili.Vjeruj mi,ne bi ni ti da si na mom mjestu.

- - - - - - - - - -

Respect za to...samo ovde pricamo o radu na postotak,znaci nebitno da li je neki manuelni rad ili prodaja nekog proizvoda u pitanju za nekoga.

šteta što se ne zarađuje postotak od nečeg za svako spominjanje ndh, mrzim hrvata i sl. zaradila bi se parica lipa. a ko zna, možda jednog dana.... provizija!!!!!!!!!!!!!!!!!! kako to volim čut i uzet
 
Uglavnom ovi koji su sposobni traže posao na procenat, jer se tako dobar rad i dobro naplati, pogotovo ako su baš baš sposobni onda može baš baš dobro da se zaradi.
Ovi što nisu baš toliko sposobni, manje sposobni i nesposobni uglavnom traže poslove sa fiksnom platom, gde plata ne zavisi od količine i kvaliteta rada, po mogućstvu da se samo dolazi i odlazi sa posla, uz eventualno minimalno otaljavanje tekućih obaveza ako se baš mora.

ma, stvarno...jeste, samo sposobni rade za kojekakve fantomske agencije i uzivaju u tome da pare nikad ne vide
ukljucujuci i te famozne procente
koji. Se svi gadjaju na pocetku, a kasnije se istope ko i ostatak price
o prijavi mogu samo mastati....
a ovo s kliznim radnim vremenom macku o rep - cak i u takvim "firmama"
od radnika se trazi da odguli svojih, minimum, 8 sati
s tom razlikom da zauzvrat ama bas nikakvu sigurnost nema
ove tvoje postove ko da j vanzemalajc pisao...ili imas neki drugi motiv da pises ovakve budalastine?
 
Nisam video ranije postove, izvinjavam se. Zavrsio sam ekonomiju, bez iskustva sam, i sada trazim posao. Jos nesto?
I da, zadnje sto sam procitao je beretka rata od Luidji Pirandelja, hvala, inace on ti je italijanski pisac, mozes ga naci tako lepo sto ces postovati temu na kojoj pises, i objasniti mi osnove principe geometrije, ili ne znam ti ni ja sta mislis o cemu je ova tema, o politici

ono sto tebi treba je...iskustvo
neces ga steci ni u firmi na procenat, ni trazeci poslove preko interneta
pa vjerojatno ni bez...pomoci prijatelja ili obitelji
moj ti je savjet da gledas, bukvalno, kako i preko koga uci u bilo kakvu firmu
ili cak u neki nvo...
na bilo kakvu poziciju pa gurati odatle dok ne doguras do mjesta u struci
jeste, bljak je
i mozda ces volontirat, al ces makar imat sta napisat u radnoj biografiji...zato to ljudi, u ocaju, i rade...
tu ti je kljucno ovo - preko koga, mojne se lazemo
jer deficitarni profil nisi
druga opcija ti je da doskolovavanjem napravis od sebe koliko toliko deficitarni profil
tipa moja drugarica je ekonomista, ali je od moje majke ucila racunovodstvo
koje sad razbija i kad to spoji s diplomom relativno lako nadje posao...relativno, u odnosu
na prosjek trazenja posla koji je u Srbiji oko 3 godine

sve u svemu, ti poslovi na procenat kojih su oglasi puni
uglavnom su suplja prica i nista vise
sretno
 
Poslednja izmena:
ma, stvarno...jeste, samo sposobni rade za kojekakve fantomske agencije i uzivaju u tome da pare nikad ne vide
ukljucujuci i te famozne procente
koji. Se svi gadjaju na pocetku, a kasnije se istope ko i ostatak price
o prijavi mogu samo mastati....
a ovo s kliznim radnim vremenom macku o rep - cak i u takvim "firmama"
od radnika se trazi da odguli svojih, minimum, 8 sati
s tom razlikom da zauzvrat ama bas nikakvu sigurnost nema
ove tvoje postove ko da j vanzemalajc pisao...ili imas neki drugi motiv da pises ovakve budalastine?

ja svoju zaradu naplaćujem čim se obavi prva transakcija između strana kojima radim uslugu posredovanja. tako da ne strepim nad dalnjim razvojem događaja a normalno je da cijeli posao ispratim do kraja. naravno, nije svaki posau unosan zato izabereš posao koji se isplati. tako nekako
 
ja svoju zaradu naplaćujem čim se obavi prva transakcija između strana kojima radim uslugu posredovanja. tako da ne strepim nad dalnjim razvojem događaja a normalno je da cijeli posao ispratim do kraja. naravno, nije svaki posau unosan zato izabereš posao koji se isplati. tako nekako

nemam pojma sta ti tocno radis i ne zanima me da sad to iznosis javno, nema potrebe
ali ovo sto sam napisala su cinjenice
ti...khm...poslovi
od prodaje nekretnina pa do valjanja usisivaca, serpi i suplemenata su golo gov.no
za svakog osim za one na vrhu piramide
prodaja osiguranja je slicna prica
to nisu poslovi od kojih se moze zivjet i izdrzavat obitelj
a...usluge posredovanja, u sto spadaju i nekretnine, su ono...kod nas na nivou lopovluka i zaebancije u vecini slucajeva
em su agencije prljave vecinom, em vecina ljudi gleda da ih zaobidje...najcesce s dobrim razlogom

da ne pominjem kako je ta prica - izaberes posao koji je unosan...
nevidjena glupost
da je to svako sposoban svi bi bili milijarderi, ali nismo...
kao sto ni...unosni poslovi ne rastu na grani
 
nemam pojma sta ti tocno radis i ne zanima me da sad to iznosis javno, nema potrebe
ali ovo sto sam napisala su cinjenice
ti...khm...poslovi
od prodaje nekretnina pa do valjanja usisivaca, serpi i suplemenata su golo gov.no
za svakog osim za one na vrhu piramide
prodaja osiguranja je slicna prica
to nisu poslovi od kojih se moze zivjet i izdrzavat obitelj
a...usluge posredovanja, u sto spadaju i nekretnine, su ono...kod nas na nivou lopovluka i zaebancije u vecini slucajeva
em su agencije prljave vecinom, em vecina ljudi gleda da ih zaobidje...najcesce s dobrim razlogom

da ne pominjem kako je ta prica - izaberes posao koji je unosan...
nevidjena glupost
da je to svako sposoban svi bi bili milijarderi, ali nismo...
kao sto ni...unosni poslovi ne rastu na grani

ni meni nije namjera iznosit javno nit se ičim hvalit, jednostavno reagiram na tvoje isključive primjedbe tipične za nekog ko se ne vidi u tom načinu preživljavanja di triba cili bit u tome i kopat sav dan cijelu godinu. lakše je naravno da ti neko drugi osigura i plaću i posao. al zato se manje zaradi.
 
ni meni nije namjera iznosit javno nit se ičim hvalit, jednostavno reagiram na tvoje isključive primjedbe tipične za nekog ko se ne vidi u tom načinu preživljavanja di triba cili bit u tome i kopat sav dan cijelu godinu. lakše je naravno da ti neko drugi osigura i plaću i posao. al zato se manje zaradi.


ko vidovita zorka si
sve si pogodio...al malo sutra
ja sam vec dugo freelancer, ali nisam posrednik
vec obavim posao pa me plate
i da, toliko je jednostavno...samo nije za posrednike, sta ces...mora neko i radit...:lol:
 
ko vidovita zorka si
sve si pogodio...al malo sutra
ja sam vec dugo freelancer, ali nisam posrednik
vec obavim posao pa me plate
i da, toliko je jednostavno...samo nije za posrednike, sta ces...mora neko i radit...:lol:

skužajte gospođo vrag nisam mislio povrijedit vašu taštinu. naravno da je vaš posao, domišljatost, inteligencija neupitna i najviša. mi ostali moramo se zadovoljit teškim radom.
 

Back
Top