Pravosudni / Privatni

roxy135:
Hehe, znam ja savu sa Union-a zajedno smo prepisivali gradjansko. :lol:



Salim se naravno. Ma ovde u Srbiji ti je sve u partijama, koji ce fakultet kako da prodje zavisi od toga kako ce koja partija da prodje na izborima i ko ce da drzi koji resor.

Pravni fakultet Union jeste okrenut vise ka ovoj liberalnoj opciji, cak je i vas dekan govorio protiv Ustava na nekoj tribini. Ako Cheda udje u vladu eto ti praznovanja. :D
nije bas sve tako...Vojin i Ivosevic su podrzali ustav onda Parivodic je DSSosim toga medju osnivacima faulteta su i Gaso i Hiber...mada vecina ljudi i nema neke veze sa politikom....
 
Stani, hoces da kazes da Parivodic predaje na Union-u? Mislim na ministra.

Znam da je na toj tribini bilo ljudi koji su za i koji su protiv ustava. Ali sam primetio da je dekan vaseg fakulteta govorio protiv Ustava.

I nisam mislio da su svi profesori sa Union-a u politici, a kamoli da su u istim partijama.

Ipak, posle sledecih izbora glavnu rec ce voditi DS, tako da nemas frke.

Ne mislim da je to mesanje politike ili omogucavanje nekih beneficija, jer u Srbiji nema toga, ovde ti je glavno, da ako tvoja stranka dodje na vlast, niko te nece OMETATI da nesto radis. To ne znace neke extra beneficije, nego samo si zasticen od toga da te neko koci ili slicno, kao na primer sa tim pravosudnim ispitima. Ako postoji takva odredba ona je potpuno nezakonita ali ko sme da ne postupi po njoj.
 
Parivodic predaje na "Unionu".
Privredno ugovorno pravo – tri časa nedeljno (dvosemestralan): prof. dr Zlatko Stefanović i doc. dr Milan Parivodić (2 časa vežbi - asistenti: mr Katarina Jovičić i Vesna Živković)

Moguce je da je i Vodinelic govorio ali on nema veze i sa jednom partijom cak i ne znam kakav mu je stav po tom pitanju znam da je Vesna Rakic-Vodinelic protiv usava a ona je clan onog saveta predsednika Tadica kao i Vojin Dimitrijeevic.
Ako pobede radikali oni ce skoro sigurno fakultet zabraniti za njih je to verovatno "leglo izdajnika."
 
Ustav je i pravno pitanje koliko i politicko. Ako se profesori sa Uniona i sukobe oko pravnog pitanja , to nije na krv i na noz. Prisustvovao sam gomili takvih polemika... Sto se politike tice, tu ih ima a i imalo ih je toliko raznovrsnih medju profesorima. Primer: Sava Markovic dok je jos bio na faxu.
 

Back
Top