Postepene ruske sankcije Estoniji?

pre petnaestak g. i vise citao sam neku knjigu od nekog naseg pisca, i sto je najinteresantnije pisac opisuje ratno doba, [autobiografska, valjda] cini mi se 43-cu ili 44-tu i kaze pisac sede oni oko logorske vatre, i neki starac prica neki "vic", kao.... doso djavo u pakao da vrsi inspekciju... svaka drzava tj. narod svoj kazan i oko kazana djavoli kao straza. samo pored jednog kazana nema niti jednog djavola da cuva one unutra od bezanja [p.a. znaci i tamo neki "igraju" prljavo] i kada je djavo upitao zasto tu niko ne cuva,je su li oni toliko dobri ili sta??? dobio je odgovor " ma ne, to su albanci, oni sami sebe najbolje cuvaju, cim neko pokusa da izadje oni drugi mu ne daju"
boraveci na ovom sajtu, pitam se da ipak nije zamenjen narod u toj knjizi??? da nije trebalo stajati srbi umesto albanci???
 
yebote,ali oni mrze ruse!!
i to nevidjeno...da ne ulazim u to,ko..,sta.. ,kako?
verovatno ono sindrom malih naroda,ali ??

imao sam neke komsije litvance i ..
ono.. posvadjam se sa njima oko rusa? :shock:

ali sam jasno video mrznju..a oni su skolovani,mladi,..urbani ljudi :shock:
 
Pa da opet maloumni fasisti imaju dvostruke standarde pa je sada uklanjanje komunjarskih spomenika "divljanje fasista" a zaboravlja se da je Estonija kao i ostale dve Balticke drzave 39. godine okupirana od strane SSSR posledica nacisticko-komunjarskog dogovora Molotov -Ribentrop kada su Rusi dobili Estoniju,Litvaniju i Letoniju kao i istocni deo Poljske .Estonci su cekali preko 60 godina da se oslobode sovjetskog komunistickog jarma i logicno je da sde oslobode okupatorskih znamenja koje su im donele bedu .Naravno nase lazne patriote kao se gnusaju domacih komunista i "dece komunizma" i stalno vriste nesto protiv istih, a kad Estonci nesto slicno urade onda se to nazove "fasisicko divljanje" **** vas idiotska logika znaci onda je i uklanjenje Titovog spomenika sa trga u Uzicu ili skidanje petokrake sa skupstine Beograda "fasisticko divljanje" ? :?
 
SiIent Bob:
Koliko nisko ova država može da padne?

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Evo, ovo je dokaz da smo marionetska tvorevina Rusije. Kad proglasimo dan žalosti zbog par ubijenih Rusa (koji su poginuli hiljdama km daleko od Srbije i koji sa Srbijom nemaju nikakve veze), kad nam Rusija diktira šta smemo uvoziti i izvoziti (i kome i koliko), kad nam kroji spoljnu politiku i kad naša vlast nije u stanju ni da spoljnu politiku stvori kako treba, već Rusi toi rade i na vrhuncu svega, ova sramotna izjava i bruka Srpske vlade. Svaka čast, nadmašili ste sami sebe. Protestvujemo, a Rusi nas nisu ni zvali na proslavu 60godišnjice kraja WWII i da su Mesiću dali orden za herojski Hrvatski narod u borbi protiv Fašizma. Ovo je sramota i totalna bestidnost srpskog vrha (kog vrha, pa mi nemamo ni vladu...).

Totalni dokaz marionetskog uništavanja i ponižavanja Srbije.

Uvek može niže...

I uvek mi budemo ybena stranka...

Nismo mi bili nikada marionete Rusije. Tito nas je spasio njihoe ekspanzionističke "dobrote". Zamalo da nas zgrome.

BOLJE DA SE SVADJAMO UNEDOGLED OKO RUSA NEGO DA IH ZAJEDNO MRZIMO ZBOG UČINJENOG!
 
svetolik trpkovic:
Pa da opet maloumni fasisti imaju dvostruke standarde pa je sada uklanjanje komunjarskih spomenika "divljanje fasista" a zaboravlja se da je Estonija kao i ostale dve Balticke drzave 39. godine okupirana od strane SSSR posledica nacisticko-komunjarskog dogovora Molotov -Ribentrop kada su Rusi dobili Estoniju,Litvaniju i Letoniju kao i istocni deo Poljske .Estonci su cekali preko 60 godina da se oslobode sovjetskog komunistickog jarma i logicno je da sde oslobode okupatorskih znamenja koje su im donele bedu .Naravno nase lazne patriote kao se gnusaju domacih komunista i "dece komunizma" i stalno vriste nesto protiv istih, a kad Estonci nesto slicno urade onda se to nazove "fasisicko divljanje" **** vas idiotska logika znaci onda je i uklanjenje Titovog spomenika sa trga u Uzicu ili skidanje petokrake sa skupstine Beograda "fasisticko divljanje" ? :?
to je SVE tacno. to znaju i rusi. ali oni smatraju da je to spomenik prostodusnim vojnicima koji su pali u borbi sa fasistima.
a bilo je za ocekivati da oni docekaju svabe kao oslobodioce. zato sto ih i jesu oslobodili od staljina.
rusi ne vide taj spomenik kao simbol komunizma ni okupacije estonije.
eto, nemaju isti pogled na stvar.
moje misljenje je da je ovo samo jedana od provokacija na sve jacu rusiju. oni su mogli bez problema da sklone taj spomenik pre 10ak god. tad je rusija bila slaba, i to bi proslo bez ikakvih posledica. ovako, samo cackaju mecku.
 
Jerry Ropero:
bobe ti si neki zesci bolid. pa normalno je da srbija daje podrsku rusiji jer se rusija sukobljava zbog naseg kosova sa celim zapadom!

sta bi ti hteo da damo podrsku estoniji?

smesan si!

1. Ne sukobljava se
2. Čak i da se sukobljava, čini to iz svojih interesa
3. Čak i da se sukobljava, ne sukobljava se sa celim zapadom, već sa jednim pokretom. Tamo ima itekako mnogo (nebrojano više) podrške Srbiji nego što ti misliš
4. Niko nije rekao da treba dati podršku Estoniji, već da treba osuditi uvodjenje sankcija, jer, šta je to nego širenje svog uticaja, upravo ono za šta optužujete Ameriku da čini po svetu
5. Argument 'podržavala naciste' je samo pokazatelj vašeg dualističkog gledanja na stvari. A to što su, za vreme WWII, u Siriji (i u velikom delu sadašnjeg Izraela) bili islamistički kvislinzi na vlast, nikom ništa, i dalje mrzimo cioniste.

toliko površno, da me čak i razmatranje tvojih par rečenica čini ultranervoznim
 
svetolik trpkovic:
Pa da opet maloumni fasisti imaju dvostruke standarde pa je sada uklanjanje komunjarskih spomenika "divljanje fasista" a zaboravlja se da je Estonija kao i ostale dve Balticke drzave 39. godine okupirana od strane SSSR posledica nacisticko-komunjarskog dogovora Molotov -Ribentrop kada su Rusi dobili Estoniju,Litvaniju i Letoniju kao i istocni deo Poljske .Estonci su cekali preko 60 godina da se oslobode sovjetskog komunistickog jarma i logicno je da sde oslobode okupatorskih znamenja koje su im donele bedu .Naravno nase lazne patriote kao se gnusaju domacih komunista i "dece komunizma" i stalno vriste nesto protiv istih, a kad Estonci nesto slicno urade onda se to nazove "fasisicko divljanje" **** vas idiotska logika znaci onda je i uklanjenje Titovog spomenika sa trga u Uzicu ili skidanje petokrake sa skupstine Beograda "fasisticko divljanje" ? :?
Maloumni fasisti su ovde jedino poremeceni likovi kao sto si ti, koji se odusevljavaju unistavanjem spomenika ruskim vojnicima palim u borbi protiv nacisticke Nemacke, a istovremeno im se prividja nekakav 'fasizam' po Srbiji.

Inace, Estocni su najgora fasisticka djubrad u Evropi, sem mozda hrvata, ali sa istim mentalnim sklopom teskih kompleksasa opterecenih patoloskom mrznjom prema Rusima. Upoznao sam par takvih na stranim forumima i slobodno mogu da kazem da su teska naci-gowna, zaljubljenici u njihove domace SS "heroje", koji su inace cuda od zlodela pocinili tokom rata po Rusiji.
 
jaoooooooo
kako vas volim....
OBOZAVAM VAS
kad ameri uvedu neke sankcije, pa makar to bio najgori olos na planeti, vi taj olos prozovete slobodarskim, tralall...

medjutim, kada braca rusi raspale sankcije (a rade ISTO ISTO ISTO sto i ameri), e onda je taj NAROD kriv.....

Estocni su najgora fasisticka djubrad u Evropi

e pa deco, dok je vas fasista i jadnista na ovom svetu, i dok gamizete od kamena do kamena, ne ocekujte napredak u srbiji....
 
SiIent Bob:
Koliko nisko ova država može da padne?

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Evo, ovo je dokaz da smo marionetska tvorevina Rusije. Kad proglasimo dan žalosti zbog par ubijenih Rusa (koji su poginuli hiljdama km daleko od Srbije i koji sa Srbijom nemaju nikakve veze), kad nam Rusija diktira šta smemo uvoziti i izvoziti (i kome i koliko), kad nam kroji spoljnu politiku i kad naša vlast nije u stanju ni da spoljnu politiku stvori kako treba, već Rusi toi rade i na vrhuncu svega, ova sramotna izjava i bruka Srpske vlade. Svaka čast, nadmašili ste sami sebe. Protestvujemo, a Rusi nas nisu ni zvali na proslavu 60godišnjice kraja WWII i da su Mesiću dali orden za herojski Hrvatski narod u borbi protiv Fašizma. Ovo je sramota i totalna bestidnost srpskog vrha (kog vrha, pa mi nemamo ni vladu...).

Totalni dokaz marionetskog uništavanja i ponižavanja Srbije.

Uvek može niže...

I uvek mi budemo ybena stranka...
Pa, od Vuka Draskovica se moze svasta ocekivati, ali NISAM imao pojma da NAS nisu zvali i da su Mesicu dali orden. Koliko znam 200-300 hiljada Hravata (Ustasa ili Domobrana) je izginulo na ruskom frontu, ali Hrvati nisu proglaseni za saradnike Nemaca, jer su na kraju bili deo Jugoslavije.
 
Salvantis:
Maloumni fasisti su ovde jedino poremeceni likovi kao sto si ti, koji se odusevljavaju unistavanjem spomenika ruskim vojnicima palim u borbi protiv nacisticke Nemacke, a istovremeno im se prividja nekakav 'fasizam' po Srbiji.

Inace, Estocni su najgora fasisticka djubrad u Evropi, sem mozda hrvata, ali sa istim mentalnim sklopom teskih kompleksasa opterecenih patoloskom mrznjom prema Rusima. Upoznao sam par takvih na stranim forumima i slobodno mogu da kazem da su teska naci-gowna, zaljubljenici u njihove domace SS "heroje", koji su inace cuda od zlodela pocinili tokom rata po Rusiji.
Gde sam ja rekao da se "odusevljam unistavanjem spomenika " ? Inace razmisljanje kako su "Estonci najgora fasisticke djubrad u Evropi" ti je jako retardirano jer je takva generalizacija imbecilna tako bi mogao i neko sa stane da ode na sajt stormfonta i da na osnovu toga zakljuci kako su i Srbi fasisticka djubrad .A to sto ne vole Ruse nije nikakvo cudo kad ih je Staljin okupirao a zivot pod njegovom vlascu je bio mnogo, mnogo gori nego pod domacim komunjarama protiv kojih svi kukaju. Kad su nacisti 41.osvojili Belorusiju i Ukrajnu obicni seljaci su ih docekali kao oslobodioce i to ne zato sto su i oni bili "fasisticka djubrad " vec zato sto im je drzava bila takva kakva jeste .
 
Salvantis:
Pa nije ni cudo da se ovdasnji "borci protiv fasizma" toliko odusevljavaju najgorom fasistickom drzavom u Evropi.

Samo potvrdjuje moju tezu ko su najveci, ako ne i jedini fasisti u Srbiji danas...

Misliš na one koji ceo život žale što su Srbi, a ne Rusi pa onda hoće da prodaju zadnjicu rusima i u pauzama partijskih sastanaka u Magistratu vade đedove Staljinove slike iz podruma.
 
svetolik trpkovic:
Gde sam ja rekao da se "odusevljam unistavanjem spomenika " ? Inace razmisljanje kako su "Estonci najgora fasisticke djubrad u Evropi" ti je jako retardirano jer je takva generalizacija imbecilna tako bi mogao i neko sa stane da ode na sajt stormfonta i da na osnovu toga zakljuci kako su i Srbi fasisticka djubrad .A to sto ne vole Ruse nije nikakvo cudo kad ih je Staljin okupirao a zivot pod njegovom vlascu je bio mnogo, mnogo gori nego pod domacim komunjarama protiv kojih svi kukaju. Kad su nacisti 41.osvojili Belorusiju i Ukrajnu obicni seljaci su ih docekali kao oslobodioce i to ne zato sto su i oni bili "fasisticka djubrad " vec zato sto im je drzava bila takva kakva jeste .
Odakle si ti izvukao retardiran zakljucak da sam bio na nekakvom stormfront sajtu?
Gde su nacisti u Belorusiji docekani kao oslobodioci? Dakle lazes (po obicaju), a u Ukrajini je bilo par takvih slucajeva, dok se nije otkrilo kakvi ludaci su u pitanju. Naravno tvoja patoloska mrznja prema Rusima je odavno poznata, i vidljiva u svakom postu koji napises.

Sto se Estonaca tice, dovoljno je videti razmisljanje 'normalnih', prosecnih Estonaca, zapravo intelektualaca, pa videti koliko su bolesni u toj mrznji (naravno ne govorim svi, ali dobar deo, pocev od najvisih drzavnih organa).
 
svetolik trpkovic:
Pa ako znamo da je Staljin pobio ili proterao u Sibir oko 20 miliona sopstvenih sugradjana kao i da su se pre 30 godina zene u Moskvi jebale za bocu parfema i farmerke iz Trsta onda nije ni cudo sto Estonci nemaju bas pohvalno misljenje o tom periodu svoje istorije.
Ma da, mora da si ti si ebao Ruskinje pre 30 godina za farmerke iz Trsta...Koliko onda sad imas (verovatno oko 60 :D )

Kakve bre farmeke iz Trsta, kakve gluposti, o cemu ti uopste pricas?! Kao da se ni u bivsoj SFRJ nisu proizvodile farmerke, nego smo morali da ih svercujemo iz Italije, sta li? A ovo ostalo necu ni da komentarisem...
 

Back
Top