POST, POSNE SLAVE; POSNA JELA

*misutka*:
Espanol:
Teki:
kupila sam posni majonez Sunce , i svi se kuci odusevili. oko 500g je 70 dinara .
a pitanje za one koji doruckuju voce :
da li je stvar navike ili voce zaista zamenjuje burek?
:shock: :shock: :shock: Od kakve hemije se pravi taj majonez bez jaja??? :roll:
Toliko ima hemije, da ne mogu ni da pobrojim one E-.....pa trocifreni broj. Osim toga ovaj majonez je totalno bezukusan. Mnogo bolja varijanta je domaći majonez, koji je neko već pomenuo, sa sojinim brašnom.
[/quote]
Ja sam ga pomenula ali nije bilo interesovanja za njega, zapeli kesice pa kesice.... :roll:
 
mislim da se pravi od senfa, ulja i vode i recimo sirceta
znachi postite he
vikend riba ulje, sreda petak voda, ostalo ulje
i sv.nikola riba
haah sve znam
da li to ima svrhu
kapiram da ima, ako se pricescujete i ako ste u tim obredima..ali da li ima stvarno neku
ok zdravo je
 
Evo ga Sanja “davam” :lol:

SOJA MAJONEZ – POSAN

3 kašike (vrhom pune) sojinog brašna razmutiti sa hladnom vodom da nema grudvica do gustine kao za palačinke (malo gušće) i staviti da se kuva, stalno mešajući (hoće da zagori) do gustine kao kačamak.
Presuti u posudu za mućenje i može se odmah mutiti mixerom kao svaki majonez.
Dodati pre mućenja 1 kašiku senfa, sok od 1 limuna, ½ kasicice soli i ulje postepeno dodavati (kap po kap) količina 1 čaše od jogurta i još jedno santimetar visine u čaši kad se utroši.Dobije se oko ¼ kg majoneza.

POSNA RUSKA SALATA

Obariti povrće: grašak, šargarepu, krompir, a onda dodati sitno sečene kisele krastavčiće i kuvanog oslića (oguliti, očistiti od kostiju i isitniti viljuškom).Umesto oslića može se staviti i tunjevina iz konzerve (iscedi se od ulja).Pomesati sa napravljenim majonezom i jesti uz slast!

Napomena:

Povrće se lakše isecka dok je sveže, a onda se ubaci u ključalu slanu vodu (doda se malo ulja, prvo grašak i šargarepa, a kada je napola kuvano doda se i krompir).Vode treba da bude dovoljno da povrće ogrezne.Kada je sve mekano, sipa se na cediljku i ostavi da se ocedi i ohladi.
 
Priznajem da nešto ne posećujem ovu temu, pa mi je promaklo pitanje u vezi voćnog doručka...
Bez foliranja, meni zaista prija da ujutro pojedem jabuku, pomorandžu, kivi ili već šta se nađe mnogo više nego bilo šta drugo. I do ručka uglavnom ne pojedem ništa više... možda opet neko voće (ako se ukaže prilika).
Navodno je to veoma zdravo, ali organizmi i navike su nam različiti pa je pitanje kako ko reaguje. Ako neko baš hoće striktno toga da se pridržava, nije loše početi sa bananom - najmanje ćete biti gladni.
 
*misutka*:
Evo 2 dana čekam da neko odgovori Sanji, pa da se i ja ogrebem za neki recepat, kad ono... ništa. Kaži Sanjice, jel post na ulju ili vodi?
Evo ti recept za najlepši i najbrži doručak- večeru tokom posta. Nasečeš hleb na tanke kriške, baciš sa obe strane kratko na zagrejanu plotnu da se zarumeni (ne toster), natrljaš presečenim belim lukom i preliješ još toplo maslinovim uljem. Dame ne moraju da brinu za dah, ulje sve pokrije. Vrlo je ukusno i daje dovoljno kalorija da se pregura do ručka.
 
Espanol:
*misutka*:
Evo 2 dana čekam da neko odgovori Sanji, pa da se i ja ogrebem za neki recepat, kad ono... ništa. Kaži Sanjice, jel post na ulju ili vodi?
Evo ti recept za najlepši i najbrži doručak- večeru tokom posta. Nasečeš hleb na tanke kriške, baciš sa obe strane kratko na zagrejanu plotnu da se zarumeni (ne toster), natrljaš presečenim belim lukom i preliješ još toplo maslinovim uljem. Dame ne moraju da brinu za dah, ulje sve pokrije. Vrlo je ukusno i daje dovoljno kalorija da se pregura do ručka.
Pa zar samo dame brinu o dahu? :shock:
 
ulje i voda, zavisi od dana.

ma sve je ovo super ali meni i dalje fale ideje za "dorucak za poneti".

misutka, pravim pastetu od soje (gotova smesa, ima u c marketu) sa tunjevinom, senfom... to mi je skroz ok. nekad prodje i tzv. suva pita sa orasima, uz caj je taman.
 
sanja:
ulje i voda, zavisi od dana.

ma sve je ovo super ali meni i dalje fale ideje za "dorucak za poneti".

misutka, pravim pastetu od soje (gotova smesa, ima u c marketu) sa tunjevinom, senfom... to mi je skroz ok. nekad prodje i tzv. suva pita sa orasima, uz caj je taman.
Imas pod "pizze i varijante" zeleni kalcone... Sve sto ide u njega, mozes da stavis i u sendvic (izbaci sir i sta vec ne sme), dobro je i hladno "za poneti", a od istog tog povrca mozes napraviti i sendvic.
Ispeci cveklu u rerni (ako jos uvek radi! :wink: :lol: ), iseci na kolutove pa upotrebi umesto salame ili vec sta stavljas u sendvic. Patlidzan moze da posluzi u iste svrhe, a imas negde i recept za namaz od istog. Javlja mi se da bi i pire od brokolija, sa dodatkom maslinovog ulja i jos kojecega mogao lepo da posluzi. Toliko od mene koja ne znam cak ni sta je prilikom posta dozvoljeno a sta ne :wink:
 
odlicno, fala!
sad sam dosla sa pijace, brokole tako lepe i sveze, prokelj, suve paprike... e, jel ima neko predloge za punjene suve paprike?

a ti :lol: sto prozivas moju rernu, samo da znas da odlicno pece, narocito stvari u posudi sa rupom. ha! :wink:
 
sanja:
odlicno, fala!
sad sam dosla sa pijace, brokole tako lepe i sveze, prokelj, suve paprike... e, jel ima neko predloge za punjene suve paprike?

a ti :lol: sto prozivas moju rernu, samo da znas da odlicno pece, narocito stvari u posudi sa rupom. ha! :wink:
:lol: (za tvoju rernu)
:evil: (za rupu)! Taj sud evidentno nedostaje u mojoj kuhinji, ali se sve nesto nadam da ce neki primetiti :wink:
Inace, prosle godine sam jela sarmu sa seckanim i mlevenim orasima - bila je odlicna! Ne vidim zasto se istom smesom ne bi punila i paprika? Dalje, svojevremeno je neka mamina prijateljica papriku punila pasuljem i to uopste nije lose!
I sad bezim odavde, jos cu poceti da postim ako jos budem boravila na ovoj temi! :lol:
 
Espanol:
Evo ti recept za najlepši i najbrži doručak- večeru tokom posta. Nasečeš hleb na tanke kriške, baciš sa obe strane kratko na zagrejanu plotnu da se zarumeni (ne toster), natrljaš presečenim belim lukom i preliješ još toplo maslinovim uljem. Dame ne moraju da brinu za dah, ulje sve pokrije. Vrlo je ukusno i daje dovoljno kalorija da se pregura do ručka.

Hvala na odgovoru. Ja koristim već ovaj recept, samo uz to kad ima svežeg paradajza, dodam po neki kolutić na hleb.
 
sanja:
ma sve je ovo super ali meni i dalje fale ideje za "dorucak za poneti".

Nije baš 'za poneti' mada nije neizvodljivo: korn fleks, natopljen nekim gustim sokom(najbolje kajsija). Ta ideja sa paštetom ti je dobra, mogu se od bilo kog povrća praviti paštete, npr. od graška. Kad je na ulju, ja volim da prepečen tost, ili običan hleb, namažem prvo margarinom, pa onda džemom. Pozz
P.S. Skoro sam se iznenadila, kad sam u pekari htela da kupim obične prazne kifle, a radnica mi rekla da nisu posne, jer se u njih stavlja mast :shock:
 

Back
Top