Poskupljuje struja za 20%

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.481
BEOGRAD - Najavljeno poskupljenje struje od 20 odsto u sledećoj godini povećaće mesečne izdatke prosečne srpske porodice za 1.000 dinara, a konačan bilans ataka na kućni budžet znaće se u februaru, kada će najverovatnije poskupeti hleb i druge životne namirnice.

Generalni direktor EPS Dragomir Marković izjavio je juče da će ovo javno preduzeće narednih dana zatražiti poskupljenje električne energije u proseku za 10 odsto od 1. januara 2010. godine, ali je istakao da je poslovnim planom za 2010. godinu predviđeno još jedno poskupljenje struje od 1. jula, za isti procenat.

Milić Marković, predsednik Upravnog odbora Nacionalne organizacije potrošača, kaže da je najavljeno poskupljenje struje samo dokaz da o standardu građana niko ne vodi računa i da će nova poskupljenja, kao i dosad, najviše pogoditi socijalno ugrožene kategorije stanovništva, penzionere i nezaposlene.

- Sve poskupljuje, ništa ne pojeftinjuje. Bila je rodna godina, pa što nisu pojeftinili brašno i hleb? Poskupljenje struje će dovesti do nove inflacije i odmah će poskupeti industrijski i prehrambeni proizvodi, hleb, mleko, grejanje. Sve će krenuti odjednom. S povećanjem cene struje povećava se i cena angažovane struje, takse na brojila i drugo. Pa oni u EPS bi mogli malo da potroše svoje unutrašnje rezerve, jer svi znamo da oni primaju velike plate. Ali o tome niko ne razmišlja - kaže Marković.

Prosečno domaćinstvo sada mesečno plaća struju 4.000 dinara. Od januara će ta suma iznositi 4.400, a posle julskog poskupljenja od još 10 odsto gotovo 5.000 dinara.

Posle januarskog strujnog udara verovatno sledi poskupljenje hleba u februaru. Momir Lazić, direktor pekare „Klas“, kaže da će pekari najpre odvagati koliko poskupljenje struje utiče na njihove troškove.

- Zasad se cena hleba neće menjati. Ako struja poskupi, o tome da li ćemo i koliko povećati cenu hleba, odlučićemo u februaru, kada dobijemo prve račune za struju s novim cenama - kaže Momir Lazić, direktor pekare „Klas“.

http://www.kurir-info.rs/clanak/vesti/kurir-03-12-2009/strujni-udar

--------------------------------------

Tadic nastavlja tamo gde je stao sa poskupljenjem registracije...
 
BEOGRAD - Najavljeno poskupljenje struje od 20 odsto u sledećoj godini povećaće mesečne izdatke prosečne srpske porodice za 1.000 dinara, a konačan bilans ataka na kućni budžet znaće se u februaru, kada će najverovatnije poskupeti hleb i druge životne namirnice.
.......
Tadic nastavlja tamo gde je stao sa poskupljenjem registracije...

Ј6т, па то ће онда да ми износи 5.000 дин!

Добро, плаћаћемо и ћутаћемо и даље... :evil:
 
А јел' вас двојица не плаћате струју?

Имате и тај бенефит? :think:

ja sam priključen na generalštab, a on na mup :mrgreen:
šalu na stranu, nikad nije prijatno kad skaču cene, lai je to jednostavno tako
ono što je bilo neophodno, to jeste da se konačno sredi stanje u svim tim javnim preduzećima, počev od viška zaposlenih, drastičnom kontrolom preostlaih zaposlenih, tj njihovog efektivnog rada, pa onda rigoroznom kontrolom nelegalnih priključaka
sve to košta ali se nešto i moglo uraditi, ali kad je u ovoj zemlji sve socijalna kategorija

plaćali iz džepa neku cenu struje koja je da kažem pozitivna nula za EPS ili dotacijom iz budžeta, dođe na isto

i ne znam koliko to prosečna porodica troši kad je poskupljenje za 1000 dinara
ja plaćam oko 1500 sve sa pretplatom
 
A da li iko zna , koliko sad kosta sruje . El moze neko to da izracina , sa sve tim nekim angazovanim kilovatima , koeficijentima , +- pricama .

Cisto da bi mogli da izracunamo ,koliko je to 20 % , na to nesto .

to nema sanse niko da ti izracuna

DS-ovci su upravo i uveli te sisteme angazovane snage blok tarife koeficijenta da bi mogli da ti na ime racuna za struju ukradu iz dzepa - koliko im volja.

Tadicevci su to. Sve go lopov i kriminalac.
 
A da li iko zna , koliko sad kosta sruje . El moze neko to da izracina , sa sve tim nekim angazovanim kilovatima , koeficijentima , +- pricama .

Cisto da bi mogli da izracunamo ,koliko je to 20 % , na to nesto .

Bem li ga...uzmi onaj dug po računu, digni ga za dvaest posto i eto ti koliko ćeš platiti sledeći:zcepanje:
:sad2: ma znam da nije smešno, nego je to više smeh iz očaja.
 
Nije meni struja strašna.... Oko 2 i po iljade (mada koristim i plin u kuhinji...).

Grejanje me kolje... Petarda...

Pa telefoni, pa internet, pa zajednički troškovi, pa gorivo, pa sad nove zimske gume...
Nije lako... Slažem se...

pa ti imas centralno . a sta da rade ljudi koji zive u zgradi koja nema centralno?

na drva ne mogu da se greju jedino struja

takvih je najvise - i njima tadic uzima pare iz dzepa.
 
hahaha kakva nebuloza

pa za grejanje na struju ti treba njamnje 100 evra mesecno

a uskoro ce biti 150

ljudi ce uskoro celu platu zimi davati tadicu za racun za struju

ajde kazi koliko to tebe kosta mesecno centralno

Pa sam reko malopre, 5000grejanje + 2500 struja + 500 plin + 1000 zajednički troškovi

A grejanje nikakvo... I to plus plaćam cele godne... Prema tome ne lupaj...
 
pa ti imas centralno . a sta da rade ljudi koji zive u zgradi koja nema centralno?

na drva ne mogu da se greju jedino struja

takvih je najvise - i njima tadic uzima pare iz dzepa.

Тихи,

ја централно грејање, са свим осталим комуналијама које се налазе на истом рачуну, плаћам јаче од 7.000!
И то плаћамо ЦЕЛЕ године, значи и преко лета када нема грејања.

Значи, само за струју и те комуналије са грејањем мени одлази сада око 12-13.000 месечно. Где је телефон, интернет, кабловска ТВ...

Јел' то нормално, бре? :evil:

П.С. Молим те немој да причаш толико о тој регистрацији више, некима то ама баш ништа не значи пошто, замисли!, има људи који немају кола... :rtfm:
 
Тихи,

ја централно грејање, са свим осталим комуналијама које се налазе на истом рачуну, плаћам јаче од 7.000!
И то плаћамо ЦЕЛЕ године, значи и преко лета када нема грејања.

Значи, само за струју и те комуналије са грејањем мени одлази сада око 12-13.000 месечно. Где је телефон, интернет, кабловска ТВ...

Јел' то нормално, бре? :evil:

П.С. Молим те немој да причаш толико о тој регистрацији више, некима то ама баш ништа не значи пошто, замисли!, има људи који немају кола... :rtfm:



To je mnogo...proveri da ti se neko nije nakacio po bilo kom racunu?!
 
To je mnogo...proveri da ti se neko nije nakacio po bilo kom racunu?!

Јел' верујеш да немам кога да питам?

Шаљу ме са телефона на телефон, неки пут неће ни да се јаве, испада да нико није надлежан...

Ови су осмислили такав систем да човек више не може ни да се жали нигде! :evil:
 
Тихи,

ја централно грејање, са свим осталим комуналијама које се налазе на истом рачуну, плаћам јаче од 7.000!
И то плаћамо ЦЕЛЕ године, значи и преко лета када нема грејања.

Значи, само за струју и те комуналије са грејањем мени одлази сада око 12-13.000 месечно. Где је телефон, интернет, кабловска ТВ...

Јел' то нормално, бре? :evil:

П.С. Молим те немој да причаш толико о тој регистрацији више, некима то ама баш ништа не значи пошто, замисли!, има људи који немају кола... :rtfm:

koliko kvadrata ti ima stan?

katastrofa ti je racun za grejanje i strujU!

tadic kida pa rastura
u kom gradu zivis surbel?

mislim da ti racun za grejanje ne moze da ti se neko nakaci. vec jednostavno vidi koliko je cena po kvadratu i koliki ti je stan kvadrata?
 
Јел' верујеш да немам кога да питам?

Шаљу ме са телефона на телефон, неки пут неће ни да се јаве, испада да нико није надлежан...

Ови су осмислили такав систем да човек више не може ни да се жали нигде! :evil:

Baš tako...ja plaćam grejanje 7000 i struju oko 5000...nikako da shvatim na šta potrošim toliku struju. Grejanje je ok, stan je veliki i grejanje je stvarno dobro, ali struja :dontunderstand: Baš se pitam koliki bi mi bili računi da se i grejem na struju.

Nikad mi nije ni palo na pamet da proveravam račune za struju, verovatno bih se samo iznervirala s šalterušama.
 
koliko kvadrata ti ima stan?

katastrofa ti je racun za grejanje i strujU!

tadic kida pa rastura
u kom gradu zivis surbel?

mislim da ti racun za grejanje ne moze da ti se neko nakaci. vec jednostavno vidi koliko je cena po kvadratu i koliki ti je stan kvadrata?

68 м[SUP]2[/SUP], у Београду.

По рачуну све изгледа ОК, све су то они лепо "срочили" и израчунали... :evil:

И додали брдо неких пореза, такси, само што нема такса на ваздух, те за чишћење града, те за ђубретаре, те за место за контејнере, те за чишћење зграде, за фасаду... (то је оно чега се сећам, цео списак је већи)... :evil:
 
Јел' верујеш да немам кога да питам?

Шаљу ме са телефона на телефон, неки пут неће ни да се јаве, испада да нико није надлежан...

Ови су осмислили такав систем да човек више не може ни да се жали нигде! :evil:


Iskljuci sve prekidace u stanu i idi do glavnog elektro ormara i vidi da li vrti sat,

ako vrti i dalje, neko ti krade struju?!:think:
 

Back
Top