Poseta Prištini?!

... zashto onda meni oduzimash pravo na mishljenje i iskazivanje mishljenja??? ...zato shto si u poziciji da to radish, ili je u pitanju stvarna potreba da u stvarima, koje su ti nepoznate ili nejasne, odluchujesh...
... jadno i patetichno, nadasve... makar prema nama ovde...
...bio sam na Kosmetu vishe puta nego shto si ti uzela vazduha... i puno je tuzhnih pricha koje ti mogu isprichati, problem je u tome da li ti to mozhesh da shvatish na nachin koji je ispravan... imam dosta godina, i malo vremena i zhivaca da bi ispravljao "krive drine"... i chemu sve to... ima li svrhe... thinking about...



Jel se još uvek pitaš zašto su ti postovi obrisani i zašto češ opet biti kažnjen?
 
...@... i bezbroj je primera koje sam navodio i zbog kojih sam ovde kazhnjavan, zato shto se to, nije svidjalo, nekome, kome se nije svidelo da se posete Pristini zavrshavaju pre nego shto su pochele, da se ljudi koji idu za zadushnice u posetu Pristinskom/Pristevackom grablju, provociraju, napadaju i tuku by, najcheshqe nepoznatih pochinilaca, Sh/Ar/Al, koji se shetaju nashim grobljem i "an pasan" rushe i lome nashe nadgrobne spomenike, ili ih odvlache u svoju kamenorezachku radnju koja je na samom ulazu u nashe groblje, gde ih obradjuju i prodaju dalje...
...bio sam par puta na Prishtinskom/Prishtevachkom groblju na zadushnice, i zhao mi je shto nisam u moguqnosti, da sledeqi put povedem i one koji, ovde, ispevaju ode i epopeje "Kosovochkoj" demokraciji, da zajedno dozhivimo tu demokraciju na delu... u RL... bez lazhi i prevare... u povratku obezbedjujem kompletan lekarski pregled koj ukljuchuje prebrojavanje bubrega, zuba i bubotaka... kojih na ponos kvazidemokracijeimanapretek...
...btw... nisam ja besam ni ljut na Sh/Al/Ar... ja sam besan na one koji odavde tu chashu lazhi, ispijaju... prichajuqi nam kako je ukusno i divno... i ne oseqajuqi smrad toga shto su popili... i nudeqi nama i nashoj deci tu istu chashu sa smrdljivim sadrzhajem, da ispijemo i da se smeshkamo, i da shirimo dalje prichu o ukusnom napitku koji nam dadoshe...
... i da na stub srama razapnu onog, ko se drzne da kazhe neshto protiv te smrdljive tekuqine, od koje nam smrdi iz usta, i koji se smrdljivi zadah oseqa daleko i prepoznatljiv je... i gushi sve oko sebe...

...pijte, iz te chashe, Vi, koji mislite da je lepo to shto Vam daju, ali ne terajte nas, koji znamo shta je to i koji smo, zadah i smrad mnogo puta osetili u svom zhivotu, i koji smo naucheni da se njega klonimo i chuvamo... i povucite vodu veq jednom...!!!


Slažem se da verovatno potpuno drugačije iskustvo imaju neki ljudi od mene.
 
...@... poseta Pristini...
... stojim na stanovishtu, da oni koji propagiraju bezbednu posetu Pristini, moraju da imaju na umu, da, snose realnu odgovornost za sve shto se mozhe ili dogadja onima koji u Pristinu dodju...
..taksativno nabrajanje "incidenata" odnelo bi mnogo vremena... ali isprichaqu Vam jedan sluchaj...
... moj dobar drug obavljao je exhumaciju (... preseljanje posmrtnih ostataka... iskopavanjem i ponovnim ukopavanjem...) svoje majke na groblju u Pristini... u prisustvu familije i sluzhbenog lica... Sh/Al/Ar... koji su prolazili stazom koja vodi kroz groblje, provocirali su rechima: "Ovi Srbi su ludi... svi stavljaju u zemlju a oni vade iz zemlje..." i crkavali od smeha...

... ja na sebe nisam spreman da prihvatim odgovornost koju nosi pozivanje ljudi da posete Pristinu... i niko normalan to ne bi smeo da radi...
... ne daj bozhe da se nekom neshto desi... treba zhiveti s' tim... ja taj teret ne bih mogao da nosim... rodio sam se u Pristini, tamo sam ziveo i umro...
... napisao sam negde: ...znam sve al' shta vredi...???
 
Poslednja izmena:
.

... ja na sebe nisam spreman da prihvatim odgovornost koju nosi pozivanje ljudi da posete Pristinu... i niko normalan to ne bi smeo da radi...
... ne daj bozhe da se nekom neshto desi... treba zhiveti s' tim... ja taj teret ne bih mogao da nosim... rodio sam se u Pristini, tamo sam ziveo i umro...
... napisao sam negde: ...znam sve al' shta vredi...???


Ako polazimo od toga da može da ti se desi nešto, može da ti se desi i u centru Zemuna, može da me udari auto na izlasku iz kuće,... uvek može da ti se desi nešto.

Živela sam prošle i preprošle god oko 7 meseci nadomak Prištine i ništa mi se nije desilo
 
Ako polazimo od toga da može da ti se desi nešto, može da ti se desi i u centru Zemuna, može da me udari auto na izlasku iz kuće,... uvek može da ti se desi nešto.

Živela sam prošle i preprošle god oko 7 meseci nadomak Prištine i ništa mi se nije desilo

...daleko bilo da ti se neshto desilo... ko bi normalan to zheleo... veqinu onih koji bi to zheleli oterali smo odavde... josh pre par godina...
...zhivfela si u Grachanici ili lapljem selu ili Chaglavici... to nikako nije isto... ja sam do 02. Jula 2000. zhiveo u Pristini... i svashta mi se desilo... neke ruzhne stvari o kojima i ne sanjash... neke upravo zbog toga shto sam u odredjenom periodupoverovao u dobre namere ljudi Sh/Ar/Al sa kojima sm zhiveo iradio... mnoge drugove smo sahranili svojim rukama... ali dosta o tome...

P.S... molim te da ubuduqe razgranichish svoje pisanje kao 4umash i kao moderator... obichno moderator pishe bold... da bi znali u kom svojstvu pishesh... slozhiqesh se da sam u pravu... jer prema tebi kao 4umashu mogu imati obzira, kao... moderatoru to morash da zasluzhish...

P.S.S.. i molim te prestani da mi ukazujesh i da me dresirash... to ne mozhe niko pa ni ti, ne pokushavaj... ukoliko primetim da me kinjish zbog toga shto sam u verbalnom deliktu vrlo ratoboran... ne ulazi sa mnom u fajt... ono shto si napisala bila je pretnja, shta god se tebi chinilo... bio tu neki mod koji me je kinjio i pokushavao da se sa mnom kucka oshtrije... nije bio moj nivo u pisanju... izazivao je smeh na forumu, a onda ubesu potezao za atributima moqi... bilo mi je smeshno kada su mi ga pokazali na sahrani jedne nashe preminule 4umashice... ali dosta o meni...kako si ti... kad' qemo u Pristinu... ne u obilazak manastira... ????
 
Poslednja izmena:
da, ali sad je 2012 godina i dosta stvari se promenilo. znam sta su ljudi dole proziveli, i ne smem ni da zamislim kako je biti u njihovoj kozi, i daleko od toga da sam se osecala opusteno kao u nekom dr. gradu u srbiji, ali hocu da kazem da mi se nije nista desilo... i da moze da se popije kafa... bez da ti neko izvadi bubreg.
siptari su dobili sta su hteli i sad nas tretiraju kao strance, i ne ide im u prilog da prave probleme.
letos sam bila i u drenovcu, tamo je mnoooogo zategnutije nego u pristini....
 
...siptari su dobili sta su hteli i sad nas tretiraju kao strance, i ne ide im u prilog da prave probleme.
letos sam bila i u drenovcu, tamo je mnoooogo zategnutije nego u pristini....

... @VIRGINIJA... Sh/Al/Ar... ni izdaleka nisu dobili to shta su hteli... ali o tome drugom prilikom...
dobro je da smo pocheli u nechem' da se slazhemo... makar prividno...

P.S.. pre par godina sedeo sam u jednom kafiqu u Pristini sa Sh/Ar/Al u drustvu... bilo je tu mojih prijatelja i kumova ali i nepoznatih "shoshona" koji su provocirali,.. kao po obichaju... i jewdan me indijanac od njih pita, onako prostachki nadmeno, kao oni sada dobili rat, drzhavu i sve shto ide uz to... shta bi ja pozheleo Sh/Ar/Al u Srbiji, u svetlu demokratskih dogadjanja tih godine... Ja mu odgovorim , da bi Sh/Al/Ar u Srbiji pozheleo da im bude isto onako k'o Srbima na Kosmetu... i bi tajac...

P.S,... bila si u Drenici...??? ...Drenovac je selo pored Sapca...
 
... @VIRGINIJA... Sh/Al/Ar... ni izdaleka nisu dobili to shta su hteli... ali o tome drugom prilikom...
dobro je da smo pocheli u nechem' da se slazhemo... makar prividno...

P.S.. pre par godina sedeo sam u jednom kafiqu u Pristini sa Sh/Ar/Al u drustvu... bilo je tu mojih prijatelja i kumova ali i nepoznatih "shoshona" koji su provocirali,.. kao po obichaju... i jewdan me indijanac od njih pita, onako prostachki nadmeno, kao oni sada dobili rat, drzhavu i sve shto ide uz to... shta bi ja pozheleo Sh/Ar/Al u Srbiji, u svetlu demokratskih dogadjanja tih godine... Ja mu odgovorim , da bi Sh/Al/Ar u Srbiji pozheleo da im bude isto onako k'o Srbima na Kosmetu... i bi tajac...

P.S,... bila si u Drenici...??? ...Drenovac je selo pored Sapca...

- Glogovac :)
 
da, ali sad je 2012 godina i dosta stvari se promenilo. znam sta su ljudi dole proziveli, i ne smem ni da zamislim kako je biti u njihovoj kozi, i daleko od toga da sam se osecala opusteno kao u nekom dr. gradu u srbiji, ali hocu da kazem da mi se nije nista desilo... i da moze da se popije kafa... bez da ti neko izvadi bubreg.
siptari su dobili sta su hteli i sad nas tretiraju kao strance, i ne ide im u prilog da prave probleme.
letos sam bila i u drenovcu, tamo je mnoooogo zategnutije nego u pristini....
ДРЕНОВАЦ????
Ах да, Шиптари су многим местима променили имена, вероватно ми је због тога овај топоним непознат.. :roll:
 
Ljudi ( ne vidim temu ) u kakvom je stanju Kosovksa Mitrovica, jel bi se mogla posetiti a d ane izbije neki incident? Ja pretpostavljam da bi,mislim na posetu Severnom delu Mitrovice al ipak da pitan
 
@vmax-e brate moj... odavno već ne dolazim ovde... svratim samo da pročitam da li se je nešto promenilo... :( ...ništa... i dalje je odvratno, prazno i tužno... kome da zahvalimo za to... :)
...hoćeš li se prepoznati, konačno VIRGINIJA... ili ćeš i dalje da izigravaš (de)moderatora... rušeći na najperfidniji način sve ono što smo godinama zidali ovde... :(
 
Ево мало слика из Приштине:

Стара робна кућа:
8-1-1.jpg


Некадашњи ЦК:
7-1.jpg


Корзо (нема више лева и десна страна :(( :
6-1.jpg


4-1-1.jpg
 

Back
Top