posesivnost

Još jedno konkretno pitanje za mikroženu...
Znaš šta je stavljanje tudjeg interesa u prvvi plan, a svog u drugi? Ovo što ja danas radim...Puštam nekoga do koga mi je stalo da leti...Gde hoće...Bez pokušaja njegovog gušenja i nagovaranja na suprotno...Iako je ono što ja trenutno želim potpuno suprotno tome...
To je konkretan primer žrtvovanja (ili pak ljubavi, obzirom da su to sinonimi)...

Убацио бих се овде, ако смем, са једним запажањем. Треба неке ствари поставити на своје место и повући негде границе.
Не треба никад "пуштати некога да лети"... Ако особа има жељу то да уради, онда се доводи у питање целокупан односе између ње и мене. "Хоћеш да летиш? Ако ти ја нисам довољно добар онда иди. Не враћај се". Особа не може да напусти па да се врати. Ако долази до гушења, онда или ова прва особа није права за ову другу или ова друга за ову прву. Нема, дакле, никакве потребе за жртвовањем. Ако је до жртвовања већ дошло онда та особа не лети већ је већ одлетела.
Не треба се жртвовати већ остати свој. А особа је или уз тебе или није. Трећег нема.

Свако добро.
 
Kad neko misli da moze da raposlaze vasim vremenom?
Kad neko misli da vam bas ta haljina lepo stoji ili da je frizura losa?
Kad neko misli da je bas taj klub idealan?
Kad neko misli da je vas izabranik-ca..nesto lose?

itd...

I kad ne uspete da se ne slozite i nastavite dalje...nego morate da objasnjavate..

s vremena na vreme uletim u ovakve situacije od strane mnogih ljudi i to me neverovatno iznervira...kako vi reagujete?

ako vam se to "nikad nije desilo"...:evil:

Nista od navedenog ne bih nazvala posesivnoscu-pre bih to okarakterisala kao nametiljivost i nekulturu:roll:
Nametanje svog misljenja u vezi sa mestom za izlazak,oblacenjem,itd.Kada neka osoba daje sebi za pravo da se ponasa kako zeli,da ocekuje da je neko ''na izvol'te''ona je po meni nekulturna:roll:
Mrzim takve ljude.
I znam da nekad odreagujem burno:lol:
Kazem im ono sto mislim,da su nevaspitani,da nemaju svoj zivot pa se mesaju u tudji:lol:
Nekad precutim i samo odbrusim "Ostavi me na miru,gledaj svoja posla":rumenko:
A najvise od svega bih volela da mogu da iskuliram.
 
Kad neko misli da moze da raposlaze vasim vremenom?
Kad neko misli da vam bas ta haljina lepo stoji ili da je frizura losa?
Kad neko misli da je bas taj klub idealan?
Kad neko misli da je vas izabranik-ca..nesto lose?

itd...

I kad ne uspete da se ne slozite i nastavite dalje...nego morate da objasnjavate..

s vremena na vreme uletim u ovakve situacije od strane mnogih ljudi i to me neverovatno iznervira...kako vi reagujete?

ako vam se to "nikad nije desilo"...:evil:

desava se, naravno
moja reakcija zavisi od toga koliko se doticna osoba i komentari mesaju u moj zivot, ako je tipa "e, ta haljina ti stoji lose" reci cu istinu, a to je da ja znam najbolje sta mi dobro stoji, i slicno...ako blebece cisto da nesto kaze, odreagovacu cu salom, a ako je neko ko je bitan, a kome ne mogu nista (tipa moja sefica) onda cu odreagovati jednim "ahm, dobro" i odradicu po svome...ne ulazim u neka jaka objasnjenja ako je nesto sto se tice samo i licno mene, obicno kazem "ok, to je tvoje misklejnje, ja mislim drugacije", ili "ne moze to tako"....
 

Back
Top