posesivnost

kad cu nauciti da ne postavljam teme koje mi u dokolici padaju na pamet na krsti?!:dash:


ovde niko nikad nije imao problem! a i ako ga j eimao...davno ga je resio!
:D

cinjenica je da ljudi uvek traze jos paznje, posvecenosti, podrske...jos jos jos...na primer komsinica, koleginica, drugarica, drug...itd...na primer kad me bivsi kolega sa kojim sam u ok odnosima, 100 puta zove na kafu...i ja 100 puta odbijem i onda mi je jednom glupo da odbijam..samo mi nije jasno sto bi mi pili kafu....

ma ne mogu vise da navodim primere..izgleda da se to samo meni desava...

svi su ovde puni samopouzdanja pa mogu svakog da stave na svoje mesto ili su vec svi od njih digli ruke pa im niko nista ne trazi...

dešava se većini. problem je kako se nositi s tim problemom, ili ćeš ih pustiti da ti se mešaju u život, ili ćeš ih postaviti na mesto! kao što je Hellen rekla, treba naučiti da kažeš NE! ja učim ovo svaki dan, što poslovno, što privatno! ne smem da kažem kakve sam greške napravila u životu jer nisam umela da kažem ne, svi bi odmah napljuvali :roll: najteže je jer u početku bukvalno osećam grižu savesti jer se na primer ne javljam na telefon jer radim/stojim u punom autobusu i ne mogu da izvučem mobilni iz torbe/kupam se/jedem /vučem 10 kesa iz prodavnice/pijem kafu sa drugaricom - znači bilo šta , a ta bivša kolegenica me histerično zove da pita što se ne javljam i šta ja mislim kad će je momak zvati :besna: na kraju ja is.p.i.zdim i osećam se baš loše i iscrpljeno. iako nisam ništa kriva, ali tako se nekako osećam. bezveze
traže mi i dalje sve i svašta. sad učim kako da prvo razmislim da li mi nešto odgovara i onda kažem ili apsolutno ne ili ne sada, ali možda kasnije. ;)
 
..shta ochekujesh zauzvrat?

zauzvrat se verovatno ocekuje isto, reciprocitet
Dakle odricanje sebe i stavljanje sebe u sluzbu voljene osobe.
Moje misljenje je da je ova teza antihriscanska, jer odreci se sebe to jest dati svoju slobodu u potpunosti drugom smrtniku, a ne Bogu je cist satanizam.
Mada, verovatno postoje ljudi koji ovako razmisljaju, pa prema tome oni treba da nadju sebi slicne.
 
O ne Vendi,
Satanizam počinje i završava razmišljanjem o ličnom interesu, o ličnim slobodama i integritetima...O velikom Ja...
Šta ćeš sa situacijom kada neko želi samo da da bez potrebe za kompenzacijom?
Zbunjena?
 
Poslednja izmena:
Videti: " Angel light-demon night, Starry Eyes" od maestralnog pesnika Roky Ericksona...
P.S. - neverovatno, no istinito: odnedavno ove pesme ima na youtubeu
 
Poslednja izmena:
Definiši žrtvovanje...Žrtvovanje kao najmanji zajednički imenitelj ima stavljanje ličnog interesa u drugi plan u funkciji stavljanja tudjeg interesa u prvi. Definiši sada ljubav...Valjda ti je jasno (ukoliko imaš više od 16 god...) da su te dve definicije iste...Osim ukoliko nisi mnogo politički korektna...Onda si beznadežan slučaj....
 
Još jedno konkretno pitanje za mikroženu...
Znaš šta je stavljanje tudjeg interesa u prvvi plan, a svog u drugi? Ovo što ja danas radim...Puštam nekoga do koga mi je stalo da leti...Gde hoće...Bez pokušaja njegovog gušenja i nagovaranja na suprotno...Iako je ono što ja trenutno želim potpuno suprotno tome...
To je konkretan primer žrtvovanja (ili pak ljubavi, obzirom da su to sinonimi)...
 
A šta ako ne izigravaš vječitu žrtvu? Nego samo imaš veću želju da daš, a ne da uzmeš? Nezdravo? Bolesno? Čitaj Sveto Pismo...Nisam to tamo naučio...Samo prepoznajem neke sličnosti...
 
zadnji put kada sam pogledala u ogledalo, ljubav je od mene cinila bolju osobu,
ne oporog pojedinca
ali to je normalna komponenta zrtvovanja, tako da dosadasnja vrijedjanja ne mogu drzati protiv tebe

A šta ako ne izigravaš vječitu žrtvu? Nego samo imaš veću želju da daš, a ne da uzmeš? Nezdravo? Bolesno? Čitaj Sveto Pismo...Nisam to tamo naučio...Samo prepoznajem neke sličnosti...

a sta ako onaj koga volis voli tebe? onda ste oboje nesrecni
jer on zeli da daje, ti zelis da dajes, a niti jedno ne zeli da prima kao i daje... a oboje misle da je jednosmjeran odnos normalan i ljubav :neutral:
 
jao on nam je dao zadatak:mrgreen:
:hahaha::hahaha::hahaha:
@tema-ne dam!prvo sam im govorila,ako ja vas postujem pa vam cestitam bozic i uskrs postujte i vi mene i nemojte da mi cestitate!ali jok!onda ja vise nikog ne zovem ni za bozic ni za uskrs,a ako se neko seti prvi samo javim "ja to ne slavim,ali hvala svakako"
moja svekrva ume da namece svoje misljenje ali ja samo nabacim ovakav osmeh :D i ispred nje uradim po svome i ona posle nabaci ovakvu facu:eek: ali niko ne spominje o cemu se radi,samo se smeskamo
moja mama je navikla da ne sme da mi se prigovara,a i ja izbegavam teme gde moze da mi se prigovara,tako da se nasi razgovori danas svode na sta si radila,gde si bila ali nikako i kako se osecas,ko si ti,sta mislis:confused: to je valjda cena kad se sretnu dva uzasna karaktera:think:
muz izbegava fajt pa su sugestije retke
inace ljude koji ne vide svet oko sebe nego samo sebe u tom svetu izbegavam
ja sam tip posmatraca,kad upadnem u neko novo drustvo prvo osmatram,ne reagujem,samo se smeskam i onda kad shvatim odnose,ljude onda se ponasam u skladu s tim,a nikako da dodjem i kazem "sad cu ja da vam pokazem kako se radi/provodi/pije/kreci" a ima takvih,poslednji put nam je dosla jedna takva na posao,i zadrzali smo je nedelju dana:lol:
ps videh sad tvoj komentar o samopouzdanju,nije stvar u tome,nego da ne volim da mi se soli pamet.kad pitam za savet onda i prihvatam tudje misljenje,ali ja sam shvatila ovde da su u pitanju one nametljive osobe koje dodju i odmah bi da ti preokrenu zivot,ja sam alergicna na to jer nikad nikad nisam dala sugestiju bez da me neko pita prethodno;ili bar retko.evo secam se jednom,gledam koleginicu i kako su joj se vrhovi kose rascvetali i kazem "treba da stavis neko pakovanje" u momentu shvatim sta sam rekla i pocrvenim i izvinim se

ali, meni je to dobrodosao savet, n aprimer.
normalno kad je neko blizak u pitanju. treba da cupas obrve, malo ti je podrasla kosa ipod farbe..ili tako nesto...meni je nekako bolje d akazem ja nego da se smeje okolina...
 
dešava se većini. problem je kako se nositi s tim problemom, ili ćeš ih pustiti da ti se mešaju u život, ili ćeš ih postaviti na mesto! kao što je Hellen rekla, treba naučiti da kažeš NE! ja učim ovo svaki dan, što poslovno, što privatno! ne smem da kažem kakve sam greške napravila u životu jer nisam umela da kažem ne, svi bi odmah napljuvali :roll: najteže je jer u početku bukvalno osećam grižu savesti jer se na primer ne javljam na telefon jer radim/stojim u punom autobusu i ne mogu da izvučem mobilni iz torbe/kupam se/jedem /vučem 10 kesa iz prodavnice/pijem kafu sa drugaricom - znači bilo šta , a ta bivša kolegenica me histerično zove da pita što se ne javljam i šta ja mislim kad će je momak zvati :besna: na kraju ja is.p.i.zdim i osećam se baš loše i iscrpljeno. iako nisam ništa kriva, ali tako se nekako osećam. bezveze
traže mi i dalje sve i svašta. sad učim kako da prvo razmislim da li mi nešto odgovara i onda kažem ili apsolutno ne ili ne sada, ali možda kasnije. ;)

pa to ti pricam..nerviram se i iscrpljuje me to...ja sam uvek za fazon da svako gleda svoja posla...dobronameran savet volim da dam i da prihvatim...ali neki ljudi, valjda hoce da opravdaju svoju dobrotu..pa navaljuju...ne znam...
 
Još jedno konkretno pitanje za mikroženu...
Znaš šta je stavljanje tudjeg interesa u prvvi plan, a svog u drugi? Ovo što ja danas radim...Puštam nekoga do koga mi je stalo da leti...Gde hoće...Bez pokušaja njegovog gušenja i nagovaranja na suprotno...Iako je ono što ja trenutno želim potpuno suprotno tome...
To je konkretan primer žrtvovanja (ili pak ljubavi, obzirom da su to sinonimi)...

Ако ти заиста волиш ту особу - онда је твоје уживање и твоја срећа у томе да њу учиниш срећном. Онда ту нико није жртва - обоје добијате оно што вам је потребно.:D

Не верујем да је то љубав уколико имамо потребу да гушимо неког кога волимо. :roll:
 
Hellen,
Znaš često u "velikim stvarima" imamo "duple ekspozicije"...Različite rakurse koji se pojavljuju u isto vreme. Dve vrste osećanja...Stalno šibanje izmedju analitičnog i emotivnog bića...Osećanje iz prethodne faze, i osećanje nakon nekog novog dogadjaja ili niza dogadjaja...Možda "gušenja" jesu obostrana i nenamerna....
Teško je imati čiste i jasne pozicije oko tih stvari... To je simptom velike unutrašnje izbrušenosti...
 
Poslednja izmena:
Pardon... A propo ljubavi, žrtve, reciprociteta, slobode ...

Već negde rekoh da je svaka ljubavna veza u osnovi zavisnička, odnosno "sado-mazohistička": jedno je jače (autoritet, organizator, inicijator, tutor), a drugo slabije. U idealnoj kombinaciji slabijem ne smeta da bude slabiji, niti to vidi kao slabost, a jači ne zloupotrebljava svoju snagu. Jednostavno se nadopunjuju; svako traži i dobija ono što mu treba. Nema tu ničeg patološkog, ako je reč o ljubavi. "Zavisim od tebe, ali sam sa tobom u potpunosti slobodan/slobodna. Bez tebe ne mogu biti slobodan/slobodna."
Fantastičan paradoks – sloboda u ograničenju – koji se zove ljubav.
 
Bravo Borac za prava životinja!
Nemam ništa da dodam, ništa da oduzmem...Savršen odgovor...Bez namere da budem indiskretan ili suviše intiman - zrelost je Vaš argument, očigledno...
 
ali, meni je to dobrodosao savet, n aprimer.
normalno kad je neko blizak u pitanju. treba da cupas obrve, malo ti je podrasla kosa ipod farbe..ili tako nesto...meni je nekako bolje d akazem ja nego da se smeje okolina...

hm, zar doticna osoba nema ogledalo kod kuce?:)
ili je slepa, ili maloumna?
okolina smeje.boze, boze...pa ono, jedini komentari koji se daju tolerisati su-imas ruz na zubima:lol:
 
.......svako ima pravo da misli sta hoce ali ne i da naglas kaze.....sve sto znam od ovoga jeste da su ukusi razliciti i o tome je suludo diskutovati.......ako se poravne misljenja super ako ne onda vazi ono "TI i ja smo ovde ne znam zasto"
 

Back
Top