posao veroucitelja

Ti prvo moras da naucis pravopis: ne mogu i da li se pise odvojeno.
Ja sam srela mnogo veroucitelja i verouciteljica. Mnogi su isli na casove i konsultacije kod mene, ali je veliki problem, jer su uzasno ograniceni i isprepadani. Pored toga, ne poznaju hriscanstvo, pre svega pravoslavno, a ostalo i da ne pricamo. Ne znaju istoriju crkve. Posto ne znaju to o cemu treba da predaju, da ih neko pita nesto o islamu, budizmu, judaizmu, pa mislim da bi se usr.ali.
Ja nemam probleme sa popovima, jer dovoljno poznajem religiju i Boga, pa ne mogu da mi tupe o glupostima i da mi povlace decu sa privatnih casova veronauke, koje organizujem za ucenike koji slabije poznaju religiju. Par tih popova (mladjih) me je muvalo, iako su ozenjeni, neki od tih buducih popova su hteli da se zene sa mnom, ali ja prosto necu da budem popadija. Ja hocu da budem patrijarhinja (ili matrijarhinja). A mozda i Bog?
Ako si veroucitelj, batali to. Pocni da predajes gradjansko vaspitanje ili fizicko, pa da te Boga vidi. Ovako. Gde ti vidis svoj zivot?:cool:


Ти имаш жестоких проблема...ниси сама...
:sad2::sad2:
 
Pa mora od necega da se zivi...a sta je njemu u interesu,nije me briga,dokle god se ponasa u skladu sa nekom pravilima i normama,skolskim,ok.
Mom sinu je u prvom i drugom razredu predavao pop,koji je plasio decu,pricao im stvari koje oni ne mogu da shvate,sve mu je bilo demonsko i satanisticko,od nacina oblacenja,konzumiranja slatkisa,slicica...i ostalih normalnih stvari.
Sada mu predaje veroucitelj,mnogo sam zadovoljna,odrade sta imaju,po planu,pola casa uce,drugu polovinu ih izvede napolje...uci ih stvarima koje su mnogo blize njihovom shvatanju zivota i boga.

da , u pravu si kada kazes da nije lepo plasiti decu , i krenuti sa temama ,pakao, demoni itd, deca treba da saznaju ono sto je lepo u pravoslavlju, posecivati crkve , liturgiju, uciti o dobroti boga hrista, a kasnije ce sami uvideti da postoji i druga strana, ona losa koja se bori protiv ljudi,
 
da , u pravu si kada kazes da nije lepo plasiti decu , i krenuti sa temama ,pakao, demoni itd, deca treba da saznaju ono sto je lepo u pravoslavlju, posecivati crkve , liturgiju, uciti o dobroti boga hrista, a kasnije ce sami uvideti da postoji i druga strana, ona losa koja se bori protiv ljudi,

Супер ти је идеја,прво их навучеш на лизалице и бомбоне да уђу у секту (православну) а онда их бациш у ПАКАО. Па то раде и нарко-дилери.:besan2:
 
Ti prvo moras da naucis pravopis: ne mogu i da li se pise odvojeno.
Ja sam srela mnogo veroucitelja i verouciteljica. Mnogi su isli na casove i konsultacije kod mene, ali je veliki problem, jer su uzasno ograniceni i isprepadani. Pored toga, ne poznaju hriscanstvo, pre svega pravoslavno, a ostalo i da ne pricamo. Ne znaju istoriju crkve. Posto ne znaju to o cemu treba da predaju, da ih neko pita nesto o islamu, budizmu, judaizmu, pa mislim da bi se usr.ali.
Ja nemam probleme sa popovima, jer dovoljno poznajem religiju i Boga, pa ne mogu da mi tupe o glupostima i da mi povlace decu sa privatnih casova veronauke, koje organizujem za ucenike koji slabije poznaju religiju. Par tih popova (mladjih) me je muvalo, iako su ozenjeni, neki od tih buducih popova su hteli da se zene sa mnom, ali ja prosto necu da budem popadija. Ja hocu da budem patrijarhinja (ili matrijarhinja). A mozda i Bog?
Ako si veroucitelj, batali to. Pocni da predajes gradjansko vaspitanje ili fizicko, pa da te Boga vidi. Ovako. Gde ti vidis svoj zivot?:cool:

ovo je elektronsko dopisivanje i nije bitno voditi racuna o pravopisu
sto se tice poznavanja istorije mi na fakultetu imamo pet razlicitih istorija pocev od hricanske do svetske moderne istorije ,a to sto se tice poznavanja ostalih religija tri ispitana predmeta su sasvim dovoljna a za tebe i sasvim dovojna.stvarno neznam kakve to privatne casove veronauke ti drzis pa vera je tvar licnog osecanja i uverenja avewrsko obrazovanje duznost svakogf verujuceg coveka to se ne naplacuje
 
Da si pravoslavni veroučitelj pisao bi ЋИРИЛИЦОМ, ovako ko zna šta si i koje su ti namere da otvoriš ovu temu.:think:

ovo je internet a ne kniga ,a pismoje cirilicno zato sto ga citaju i pripadnici drugih nacionalnosti kojima cirilica nije maternje pismo
inace nikoga ne napadam vec smatram da je ovo religiski odeljak te ima ljudikoji shataju ovo o cemu pisem
 
ovo je internet a ne kniga ,a pismoje cirilicno zato sto ga citaju i pripadnici drugih nacionalnosti kojima cirilica nije maternje pismo
inace nikoga ne napadam vec smatram da je ovo religiski odeljak te ima ljudikoji shataju ovo o cemu pisem

а да ли те друге националности пишу ћирилицом, да би теби угодили?

ти као вероучитељ, треба нама Србима да даш пример и да нас посаветујеш да поштујемо своје писмо, традицију, веру, православље, да их негујемо и одржимо, а не да се додвораваш.

не знам само како руси, бугари и остали користе своје писмо на интернету.

п.с. ево и ја сам добио савет од пријатеља да се држим свог писма и као што видиш, послушао сам.
 
inace da sam znao da je ovaj forum tako neozbiljan nebih ni postavljao temu
ocekivao sam malo vise tolerancije i razumevanja
nije napad najbolja odbrana ,a posebno jer ja nikoga ne napadam samo trazim konstruktivan razgovor na teme kao sto je ova
 
а да ли те друге националности пишу ћирилицом, да би теби угодили?

ти као вероучитељ, треба нама Србима да даш пример и да нас посаветујеш да поштујемо своје писмо, традицију, веру, православље, да их негујемо и одржимо, а не да се додвораваш.

не знам само како руси, бугари и остали користе своје писмо на интернету.

п.с. ево и ја сам добио савет од пријатеља да се држим свог писма и као што видиш, послушао сам.

moj nacionalni indetitet nije povezan sa pismom koje koristimvec sa osecanjima koja gajim prema svojim sunarodnicima i zemlji na kojoj zivim.deca na mojim casovima pisu iskljucivo cirilicom,ali to neznaci da je to jedino i neophodno pismo koje treba da nauce i da koriste.
 
moj nacionalni indetitet nije povezan sa pismom koje koristimvec sa osecanjima koja gajim prema svojim sunarodnicima i zemlji na kojoj zivim.deca na mojim casovima pisu iskljucivo cirilicom,ali to neznaci da je to jedino i neophodno pismo koje treba da nauce i da koriste.

Видећеш реакцију на моје постове и биће ти јасно.
 
Ti prvo moras da naucis pravopis: ne mogu i da li se pise odvojeno.
Ja sam srela mnogo veroucitelja i verouciteljica. Mnogi su isli na casove i konsultacije kod mene, ali je veliki problem, jer su uzasno ograniceni i isprepadani. Pored toga, ne poznaju hriscanstvo, pre svega pravoslavno, a ostalo i da ne pricamo. Ne znaju istoriju crkve. Posto ne znaju to o cemu treba da predaju, da ih neko pita nesto o islamu, budizmu, judaizmu, pa mislim da bi se usr.ali.
Ja nemam probleme sa popovima, jer dovoljno poznajem religiju i Boga, pa ne mogu da mi tupe o glupostima i da mi povlace decu sa privatnih casova veronauke, koje organizujem za ucenike koji slabije poznaju religiju. Par tih popova (mladjih) me je muvalo, iako su ozenjeni, neki od tih buducih popova su hteli da se zene sa mnom, ali ja prosto necu da budem popadija. Ja hocu da budem patrijarhinja (ili matrijarhinja). A mozda i Bog?
Ako si veroucitelj, batali to. Pocni da predajes gradjansko vaspitanje ili fizicko, pa da te Boga vidi. Ovako. Gde ti vidis svoj zivot?:cool:

Draga gospođice/gospođo to što vi radite nije nimalo pohvalno. Koliko sam mogao da shvatim vi dajete nekakve privatne časove vjeronauke. Znači da ste veliki poznavalac Svetog Pisma, Molitve, znate jako dobro Priče iz Svetog Pisma, o Trojičnom Bogu i Njegovim Ipostasima, o Ikonama, o Crkvi, Svetoj Evharistiji, o vrlinama i smrtnim grijesima, o Simvolu Vjere i njegovim članovima, o tumačenju Svetog Pisma, o Svetim Ocima naše Crkve, o Svetim Tajnama: Krštenju, Miropomazanju, Ispovjesti, Pričešću, Sveštenstvu, Braku i Jeleosvećenju; takodje onda poznajete i o Pomjesnim Crkvama kao i istoriji Crkve, o sektama, o saborima Crkve, o razlikama između Pravoslavlja i Katoličanstva... Ja iz vaših riječi mogu da vidim samo nekakve pogrešne termine i jako teške riječi ("A možda i Bog?). Pravite nekakav biznis. Ja sam student teologije i da mi sada ponude posao vjeroučitelja dvaputa bih se zapitao u sebi da li cu ga prihvatiti. Zato vas molim, da i ako to već radite, da to radite sa određenim znanjem i ljubavlju prema tome. Zbog toga se i ide u određene škole u kojima se uči o bogoslovlju. Međutim, čovjek može i sam da stekne to znanje kroz Sveto Pismo i Crkvu. Jer i oni koji idu na Teologiju se obogaćuju kroz Sveto Pismo i Crkvu.
 
vec duze vreme radim kao veroucitelj i susrecem se sa mnogim problemima o kojima nemogu da popricam sa kolegama koji ne shvataju situaciju vec su uljuljkani poslom koji nije siguran i zavisi u mnogome od njih sammih.
Zanima me dali jos neko ima problema sa popovima koji nisu zadovoljni sa parohijskim primanjima pa po svaku cenu zele i prosvetarsku platu kao dodatni prihod na stetu veroucitelj i verouciteljica kojima je veronauka osnovni posao kome se posvecuju u celosti i ozbiljno ga rade za razliku od pomenutih svestenika i djakona koji casove drze samo kada nisu na vodicama,krstenjima...

Pa mislim da ima. Mnogi današnji sveštenici to rade. Znam lično u svom mjestu da sveštenik dolazi na vjeronauku kad ima vremena (navodno). Mislim da bi o tome trebao da porazgovaraš sa svojim Vladikom, ako već imaš problema sa sveštenikom.
 

Back
Top