Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Suprug je u Tjumenu, od pocetka septembra , ima papire do 14 novembra , tada mu je let nazad, dobio je premestaj za Makadam nps 11 , ko mi moze vise reci o ovom gradilistu , sta da mu kazem , na sta da se spremi??? Ima MTS karticu rusku , kakav je signal tamo i ima li ga uopste???

sve sto je rekao trustnoone je tako...jako su rigorozni...ako ti se slucajno ide u wc moras da se javis i ides u neki poljski nikako tamo gde su sobe i ne daj Boze da to bude 2 puta u roku od pola sata (to je jedan od primera kako nema zezanja)potpuno suprotno od predhodnog gradilista gde je moj muz bio ...za sad nije mnogo hladno,postoji neka prodavnica na gradilistu gde je preskupo i nema nista...veze su ocajne,telefona nema,a skajp uhvatis pored kancelarija napolju bez slike i tona...samo poruke i ponekad uspes da cujes a...pada sn.......od...u...hlad...i tako to...znaci nista
 
Suprug je sada bio 2 meseca .U petak ce biti dve nedelje kako je dosao a vec ide .Njegova viza je do 30 novembra ali je dobio zeleni karton a sta to znaci ne znam?Da li ce dolaziti ili ce mu tamo produziti'
Sta ste koristili od kartica ili neta da se cujete i kakav je signal,negde sam procitala da u Magadanu koriste 063 kartice jer ima signala,a mts nema,ako je to istina?Dali moze negde da uzme njihovu karticu i ima li signala?
Suprugu srecan put sutra, moj muz ipak neputuje u petak jer ga danas nisu kontaktirali,a u utorak rekli 2-3 dana.pozdrav i hvala
 
Sta ste koristili od kartica ili neta da se cujete i kakav je signal,negde sam procitala da u Magadanu koriste 063 kartice jer ima signala,a mts nema,ako je to istina?Dali moze negde da uzme njihovu karticu i ima li signala?
Suprugu srecan put sutra, moj muz ipak neputuje u petak jer ga danas nisu kontaktirali,a u utorak rekli 2-3 dana.pozdrav i hvala

Mi smo koristili rusku karticu MTS i sasvim smo zadovoljni .Ponekad je los signal ali nista strasno .Mi smo kontaktirali preko g mejla a slalia sam mu i poruke a i zvala ga.On je imao 063 karticu ali ju je izgubio pa tako neznam kako funkcionise.A karticu je kupio na aerodrom u Magadanu.Nemojte se nervirati najduze 7 dana od lekarskog prode dok se nekrene.Ako te jos nesto interesuje slobodno pitaj.POZDRAV:D
 
Mi smo koristili rusku karticu MTS i sasvim smo zadovoljni .Ponekad je los signal ali nista strasno .Mi smo kontaktirali preko g mejla a slalia sam mu i poruke a i zvala ga.On je imao 063 karticu ali ju je izgubio pa tako neznam kako funkcionise.A karticu je kupio na aerodrom u Magadanu.Nemojte se nervirati najduze 7 dana od lekarskog prode dok se nekrene.Ako te jos nesto interesuje slobodno pitaj.POZDRAV:D

Hvala,sta nikako nesme da zaboravi da ponese sem vunenih carapa i toplih cipele i odela,i naravno vitamina i lekova za prehladu i kasalj....da ako su mu rekli da je na mesec dana dali ce se vratiti tad ili ni to nije sigurno????
:bye:
 
Evo i mene......Kao prvo srecan put svima koji putujete i da nam se vratite zivi i zdravi,a za ostalo se uvek mozemo snaci....:heart: Moj dragi je kao sto znate u malom turistickom mestu Grusovaja,otisao je prvo na dva meseca tj trebao je da dodje kuci 12-tog novembra,pa je dobio zeleni karton pa je odlozen dolazak za maj,pa su im onda rekli da su kuci posle sest meseci sigurno tj u martu....Danas me dragi zove i kaze da mu je receno da dolazi kuci tek 25-tog maja..... :( :( :( Inace danas mu je receno i da mu je satnica 5.40$,on je tamo otisao kao bravar,ali je sticajem okolnosti sada varioc.....I sad ja nesto razmisljam da bolje prolaze ovi sto idu na po tri meseca,pojedini imaju i vece satnice,a i kuci su svaka tri meseca...Nije da sad ja nesto tu se zalim i da sam razmazena,ali ljudi moji devet meseci bre,pa to je mnogoooooo.....Pa gde je maj i to 25-ti.........????????Ja ne mogu da vam opisem kako se osecam,da mu kazem da dodje kuci posle sest meseci znam da mozda gubi taj zeleni karton i mozda ga vise i ne pozovu,a i sta da radi ovde i gde da radi,a i ako nadje posao to ce biti opet neka mizerna plata.....Jbg hvala Bogu imamo skajp,internet nam super sljaka sad i meni i njemu,pa videcemo za dalje...docice valjda i taj kraj maja...ali uzasno mi nedostaje...uzasno i meni i nasem bebcu i svima ostalima.......


Sličan slučaj sam imao i ja, otišao i prvi put sam se vratio posle 6meseci...pa onda opet na još 6meseci...ne znam šta da kažem po ovom pitanju, sem da je odvojenost jedno veliko s*anje! Klinac je imao 10 meseci kad sam otišao, 16 kad sam došao prvi put nema ništa gore nego kad te rođeno dete gleda belo(i pored činjenice da smo preko skajpa pričali svaki dan po mimimum sat vremena)

Evo tri godine je prošlo od kako sam se vratio, i mogu da ti kažem da se neke stvari nikada nisu vratile u normalu :(....deca u toj sitaciji najviše ispaštaju. Naravno, ni tebi, a ni njemu uopšte nije lako.

Pare, proklete pare su najveće zlo, bez njih se ne može ali u situaciji kao što je naša porodica mora da ispašta...pitanje je da li je sve to vredno toga

Ja sam radio za 7,5$ svojevremeno. Nisam imao smeštaj, hranu i prevoz pa kad sve oduzmem dođem na 500-700 eura da mi ostane svaki mesec(da pošaljem porodici).

Vi ćete da zaradite oko 13000eura za devet meseci(oko 1445e mesečno-ako muž radi 12h svaki dan u mesecu svih 9 meseci). Super to zvuči ovako u "teoriji"
 
Poslednja izmena:
Sada smo saznali , ide na Gol Pavik gradiliste , krece nedelja ili ponedeljak.Ima064 nasu karticu ,kao i rusku MTS , da li treba da kupi novu rusku karticu tamo na aerodromu u Makadanu ili nema potrebe ,jer nema signala. Kakvo je gradiliste? Hrana? Topla voda? Medicinska pomoc? Hvala na informacijama.
 
Sada smo saznali , ide na Gol Pavik gradiliste , krece nedelja ili ponedeljak.Ima064 nasu karticu ,kao i rusku MTS , da li treba da kupi novu rusku karticu tamo na aerodromu u Makadanu ili nema potrebe ,jer nema signala. Kakvo je gradiliste? Hrana? Topla voda? Medicinska pomoc? Hvala na informacijama.

Supruga su kontaktirali i rekli da ide u nedelju na mesec dana na Golk Pavik gradiliste,tamo ide prvi put i nista neznamo,dali ce se stvarno vracati za mesec,na koji vremenski period vi idete?hvala
 
Sličan slučaj sam imao i ja, otišao i prvi put sam se vratio posle 6meseci...pa onda opet na još 6meseci...ne znam šta da kažem po ovom pitanju, sem da je odvojenost jedno veliko s*anje! Klinac je imao 10 meseci kad sam otišao, 16 kad sam došao prvi put nema ništa gore nego kad te rođeno dete gleda belo(i pored činjenice da smo preko skajpa pričali svaki dan po mimimum sat vremena)

Evo tri godine je prošlo od kako sam se vratio, i mogu da ti kažem da se neke stvari nikada nisu vratile u normalu :(....deca u toj sitaciji najviše ispaštaju. Naravno, ni tebi, a ni njemu uopšte nije lako.

Pare, proklete pare su najveće zlo, bez njih se ne može ali u situaciji kao što je naša porodica mora da ispašta...pitanje je da li je sve to vredno toga

Ja sam radio za 7,5$ svojevremeno. Nisam imao smeštaj, hranu i prevoz pa kad sve oduzmem dođem na 500-700 eura da mi ostane svaki mesec(da pošaljem porodici).

Vi ćete da zaradite oko 13000eura za devet meseci(oko 1445e mesečno-ako muž radi 12h svaki dan u mesecu svih 9 meseci). Super to zvuči ovako u "teoriji"

Razumem nazalost svaku tvoju rec.....Ima toliko stvari koje ja prodjem sa klincom u toku dana,koje se jednostavno ne mogu objasniti preko skajpa...Nebitno sto i mi skoro svaki dan pricamo i po 2-3 sata,ali jbg nije to "to".....Bebac raste bez oca,njemu postoje normalno da tata nije kuci i to je strasno...Jos strasnije je to da upravo zbog egzistencije nase porodice mora bas upravo ovako da bude...Evo prost primer kad se moj dragi vratio sa Nps1 sedimo napolju i mali prilazi meni i kaze mi mama ajd da igramo fudbal i sta reci dalje....:(
 
Ja kad sam izvagao sve, došao sam do nekog kompromisnog rešenja: bolje da radim ovde 12h, nego tamo na 2000km...Naravno, jako teško mogu da zaradim ovakve pare u SRB(u stvari za većinu ljudi nemoguće) ali novci da se preživi mogu da se zarade.
Proćiće 9 meseci brzo ili sporo, i Hvala Bogu zaradićete fino...ali šta posle tih 9 meseci? Nastaviti i dalje? Jedan vrlo nezgodan začarani krug. Zato je svima savetujem da se ide negde drugde, i to najbolje da idu svi zajedno(cela porodica).
 
Pozdrav svima
Evo kako nas lazu na lekarskom da imamo visok holesterol i da nemozemo da idemo da radimo govorim o mom slucaju procitajte
http://www.vestinet.rs/pogledi/zasto-nas-lazu-o-holesterolu
Sretan put svima koji idu na rad u RF

Zao mi je Mikice ja ne znam zasto uopste i kontrolisu holesterol ali kad vec to rade ja koji cesto ga imam povisenog sam uzastopno svako jutro nekoliko dana pred lekarski jeo susam i jogurt da bi eventualni poviseni holesterol koliko toliko snizio i prosao sam lekarski, dali zahvaljujuci tome sto sam uzimao ili je sam od sebe vec bio u normali neznam ali sto je vazno prodjoh ovaj put. E sad kad ce me pozvati da krenem put dalekog Sibira ili ti Artika to ne znam. To sto nisi prosao ovaj put ko zna zasto je dobro, mozda te i upute na neko gradiliste na klome nisu tako ekstremne hladnoce.
 
Mi smo ispratili naseg tatu .Otisao je za Magadan a na koliko neznam?Viza je 30 novembra ali je dobio zeleni karton:zag:
Dano sretan put tvom dragom.....Nazalost zeleni karton postaje vazeci tek nakon sto istekne ta viza do 30 novembra....posle imaju pravo da ga ostave tamo 6 do 9 meseci....nemoj nista da vas iznenadi...

chiwi mi vec znamo sta ce biti posle tih 9 meseci...dolazi kuci na 20 dana,pa posle ide ponovo na ko zna koliko....lepo bi bilo da mozemo i bebac i ja da idemo tamo,ali to je prosto nemoguce...mozda nekad ovde bude bolje,a ne samo da se radi za prezivljavanje pa se moj muz vrati za stalno i jos mnogi sa njim....
 
Poštovani drugari,

molio bih vas ukoliko znate da mi napišete prave informacije vezane za gradilište Gok Pavlik u mestu imeni Gastello - Magadan, da li je krenulo uvećanje zarade od 20% u odnosu na dogovorenu satnicu u ime otežanih uslova rada i boravka?

Hvala!
 
Koliko se ceka prva plata i dali daju neke akontacije,ako se ide na mesec dana?ako neko ima neko iskustvo sa ovakvim situacijam molim da napise,hvala i pozdrav.
.

Akontativnu uplatu dobiješ kada odlaziš prvi put da radiš za Velesstroj Srbija i to najkasnije za desetak dana po odlasku. Ukoliko si povratnik nećeš doboti akontaciju, a platu dobiješ najranije za mesec ili dva, opet zavisi kojeg datuma počneš da radiš, ako odeš početkom meseca onda ćeš do prve zarade sačekati pun mesec i još onoliko dana koliko si imao u prvom mesecu.
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top