Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Drugari bio sam juce na lekarskom u Maglajskoj ulici. Pregled podrazumeva klasican lekarski pregled, spirometrija, internisticki pregled, psiholog, oftamolog, vadjenje krvi, EKG, merenje pritiska i to je to... nalazi i konacno misljenje se salje u firmu koja treba da nas obavesti o rezultatima. Lipsi konju do zelene trave, rekao bih. Niko nije znao od nas pet koji smo bili juce na pregledu kada se konkretno ide. Danas koliko sam izmedju redova shvatio treba da ide jedna grupa od cetrdesetak radnika na pregled. Svih nas pet koji smo bili juce radili smo lekarski o svom trosku pre kada je to od nas trazeno i dzaba smo bacili pare a nije mala stavka baciti 4500 ili 6000 dinara. Koliko cekamo svi smo u minusu na bankovnim racunima koje smo morali otvoriti jos kade. Konkretno moj minus je 2000 hiljade dinara, plus putni trosak juce do BG 4000 i na to dodajte telefonski racun koji kad bi sve sabrao koliko sam ih zvao iznosi sigurno jos 3000. I tako... neka djavo sve to nosi samo kad bi se smilovali da nas posalju. Ima i onih koji cekaju od novembra prosle godine.
Ono sto mene zanima, ako neko zna jeste, da li je tacno da na NPS1 zaista ima tog uvecanja?
Momci koji su bili u Tjumenu nazalost ni celih mesec dana, nesebicno su podelili neke informacije i jos jednom hvala im na tome.
 
Koliko sam ja svatio sve zavisi od struke za sta si se prijavio moj rodjak je otisao za mesec dana od dana prijave, mog kuma malo malo pa zivkaju da dopuni papire a u pitanju su struke kum je zidar a rodjak mi je tesar pa ti onda vidi neko ode pre neko dosta kasnije:D
 
Milane sve si pogodio i sve si u pravu. Pusti ti njig i pusti muske ljugave betice koje se kao fol stavljaju u "zastitu" da se omaste.
Dama? U Srbji? Ima ih ne kazem da nema , celih- 1%.
Zenama su najbolji muzevi koji rintaju daleko ,sto dalje, i salju pare, samo to, za vise im i ne trebaju, pozeljno bi bilo i da crknu tamo...
Kao shatro briga i ostala gluma ,kod koga to vise uopste prolazi???
Naravno od njih se ocekuje vernost dok one uzivaju u paricama i nabijaju rogove od 5m....
Opusteno druze....ja takve ne drzim ni u telefonu ;)
 
meni taj primitivac bas odlajavao. iako sam prekoracila preko njega, to ne znaci da cu trpeti svacije svinjarije. Ovde, da ne zaboravimo, svako ima svoju zivotnu dramu - ajd, svi brutalno otkacimo - sta ce biti od foruma?
Ne kaze se "meni taj...." Vec se kaze "mene...." Odlajavao?!!!! Mozda si htela reci "olajavao" :D
"iako sam prekoracila preko njega"......STA JE TU PISAC HTEO RECI? PREKO CEGA SI PREKORACILA???? :D:D:D
Ovde (zarez) da ne zaboravimo (zarez) svako ima svoju zivotnu dramu (pa crtica) ajd (pa zarez) svi brutalno otkacimo (pa opet crtica :D ) sta ce biti od foruma?
Boze,nepismenosti :D
 
Poslednja izmena:
Jbg,morao sam da napisem kada sam vec bio kaznjen...pa da se vidi ko je ko i ko je sta. Ja sam se moderatorki predstavio,tako da....to je dovoljno.Pozdrav za sve vas,mozda cu se sa nekima od vas i sresti u Sibiru :)
 
Poslednja izmena:
pozdrav forumasi moram se nadovezati na ovu drinjacinu konstataciju .Ja sam bio u Tyumenu nepunih mesec dana toboze kao neki skolovani tesar sa radnim iskustvom od skoro 30 god a radio sam na gradilistu V 3 najvise stemajuci beton znaci ispravljao tudje greske a imao sam i preporuku svih poslovodja sa gradilista da me vrate nazad medjutim juce cujem da zahtev za vizu jos nije ni poslat.Znaci dobro neko rece samo strpljenja i srece.
 
Ne kaze se "meni taj...." Vec se kaze "mene...." Odlajavao?!!!! Mozda si htela reci "olajavao" :D
"iako sam prekoracila preko njega"......STA JE TU PISAC HTEO RECI? PREKO CEGA SI PREKORACILA???? :D:D:D
Ovde (zarez) da ne zaboravimo (zarez) svako ima svoju zivotnu dramu (pa crtica) ajd (pa zarez) svi brutalno otkacimo (pa opet crtica :D ) sta ce biti od foruma?
Boze,nepismenosti :D

Obično se ne upuštam u rasprave ovakvog tipa i retko se oglašavam u nečije ime ali pošto smatram da je prilično neukusna konstatacija odgovoriću Vam umesto gospođe koja je ovo napisala.Gospođa je inače Ruskinja i sasvim se solidno čak šta više reći dobro služi našim jezikom i od velike pomoći i uvek dobronamerna prema svima na forumu.Ukoliko Vam bude trebao prevod nečeg sa Ruskog obratite se njoj,kao što se većina nas obraćala.Pozdrav.
 
Obično se ne upuštam u rasprave ovakvog tipa i retko se oglašavam u nečije ime ali pošto smatram da je prilično neukusna konstatacija odgovoriću Vam umesto gospođe koja je ovo napisala.Gospođa je inače Ruskinja i sasvim se solidno čak šta više reći dobro služi našim jezikom i od velike pomoći i uvek dobronamerna prema svima na forumu.Ukoliko Vam bude trebao prevod nečeg sa Ruskog obratite se njoj,kao što se većina nas obraćala.Pozdrav.
Hvala Advokatice.Imacu to u vidu.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top