Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Надам се да посао неће остати на једном уговору. У сваком случају не видим себе у Србији на радном месту, ако ме убудуће неће Велестрој, хоће неко други, гребаћу рукама и ногама да радим напољу. Не могу живети у Србији од мизерне плате и прехрањивати породицу. Не знам како ви али ја тако размишљам.

Nisi jedini koji misli tako
 
Надам се да посао неће остати на једном уговору. У сваком случају не видим себе у Србији на радном месту, ако ме убудуће неће Велестрој, хоће неко други, гребаћу рукама и ногама да радим напољу. Не могу живети у Србији од мизерне плате и прехрањивати породицу. Не знам како ви али ја тако размишљам.

Čista 10 za ovo.Kod nas je zasedao kućni savet dilema je bila sledeća:ili idem ja u Katar na 2 godine pošto tamo traže medicinsko osoblje a dragi ostaje sa prestolonaslednikom ili on putuje u Rusiju.Pošto smo sve izvagali i za i protiv epilog poznat svima.Zaključak ovde je čisto preživljavane a na žalost za bolji život moramo nečeg da se odreknemo ma koliko to bilo teško.Rizik postoji ali vredi pokušati.;)
 
Narode moj lepi,

i mene su danas zvali u više navrata. Prvo usu me zamenili sa nekim ko ima isto ime i prezime. Pa frka kako sad... ajd' videću šta mogu da uradim... javim ti... veli meni Mikica. Nije prošlo pet minuta, zove čovek ponovo i pita da li sam spreman da idem na turističku vizu jer je neka frka a da će on već nešto smisliti oko ove zabune sa imenima, pošto nas ima 5 koji se isto i zovemo i prezivamo. Na pitanje zar je moguće rekao mi je da nebi verovao ali tako je. Na moje pitanje da li ću posle tih mesec dana imati priglašenje rekao mi je da hoću sto posto. Kako će to oni sad organizovati i da li ću se potucati preko granice, posle tih mesec dana, neznam ni sam. Rekao mi je da ću najverovatnije ići na NPS 1, a kako sam informisan to se nalazi u Novom Urengoju. Pitao me je da li sam spreman da putujem 08 ili 09 maja, odgovor znate. :D

Šta će se tu izdešavati i da li ću upasti u ovu grupu neznam ni sam, nadam se da hoću s' obzirom da mi je Mikica obećao iako je ispala frka oko imena i prezimena. rekao mi je da će proveriti svu dokumentaciju na šta sam mu rekao da sam apsolutno sve poslao kao i to da nisam siguran da li je fotka na "mat" papiru. Ako bude nešto falilo javit će mi.
Ceo dan sam radio u svojoj radonici i mrtav sam umoran i nisam stigao pre da vam se pohvalim ali eto nikad nije kasno za prave vesti. Kolo sreće se okreće. :klap::super: Vidim mnogi su pozivani danas i uočavam razliku oko datuma odlaska a verovatno zato što nećemo svi koji smo na ovim stranicama ovde ići na isto gradilište. O tome kakvi su uslovi Novom Urengoju i ostalo, a neko pouzdano zna, nek ne bude lenj pa nek napiše par rečenica, molio bih i unapred zahvaljujem.

Društvance pozdravlja vas Balldoni i želi svima prijatnan ostatak večeri!
 
Pošto sam i sam bio u situaciji u kojoj je većina ljudi koji pišu u ovoj temi, hteo bih da kažem par stvari.

Posao u Rusiji nije najidealnije rešenje za vaše probleme. AKo ikako možete, idite da radite u okviru EU. U Rusiji, zahvaljujući nama samima, nismo dovoljno plaćeni(sigurno upola manje nego u EU). Što se tiče prevara i sličnih stvari, za to Vam najviše treba sreća.


Šest meseci rada preko sigurno neće biti dovoljno da Vam se život promeni radikalno na bolje. Rad od 10-12h dnevno ne bih komentarisao: mislim da bi me mnogi pogrešno razumeli.

Ja sam radio u Moskvi godinu dana, i vratio sam se nazad. Nisam prevaren kao neki, ali nije ni sve ispoštovano kao što smo se dogovorili. Život nam se za zeru popravio, ali nedovoljno da bi se opravdala odvojenost od porodice(za 14 meseci, kući sam bio 2x po par dana). U principu, sada ovde zarađujem isto, ili više nego tamo(kad odbijem sve troškove). Naravno, meni je rad preko bio jedno veliko otrežnjenje. Naučio sam mnoge stvari da cenim mnogo više.

Što se tiče života u Rusiji, porodično, ne bih preporučio. Rusija je kao i Srbija-u tranziciji, samo 100x veća. Mnogo malih problema, koje u SRB uzimate zdravo za gotovo, i o kojima ne razmišljate, tamo mogu dobrano da Vam zagorčaju život(najpre krenimo od zdravstva....)

Ako mogu nekako da pomognem, pitajte. Nisam radio ni za jednu od popularnih firmi...ali znam kako je kod mene funkcionisalo sve oko vize i posla...
 
Poslednja izmena:
Interesantna logika.. tako pricas kao da ovde ima posla za svacij ukus i placen on toliko, koliko trazi radnik i zato nerazumno ici na kraj sveta i bolje sedeti kuci, ne hraniti familiju, ne placati racuni... samo zaspati i probuditi se u neko bolje vreme samo zato sto ce neko vise zaraditi, ili zato sto cemo zaradu potrositi za par mececi... Naravno da je svako procenio situaciju i uradio svoj izbor u skladu sa tom procenom. Zato i nervoza hvata sto vecina jedva ceka da odu, da rese bar deo svojih problema.. :)

Pricam iz licnog iskustva!Nisam rekao da netreba ici samo pitanje je sta posle ako te nezovu par meseci a ti cekas i neradis nigde.Znas li kakav je onda problem,a naviknes se na malo bolji zivot.Cela prica se vrti oko toga da li ce covek biti pozivan u kontinuitetu!
 
Narode moj lepi,

i mene su danas zvali u više navrata
. Rekao mi je da ću najverovatnije ići na NPS 1, a kako sam informisan to se nalazi u Novom Urengoju. Pitao me je da li sam spreman da putujem 08 ili 09 maja, odgovor znate. :D
Kolo sreće se okreće. :klap::super: Vidim mnogi su pozivani danas i uočavam razliku oko datuma odlaska a verovatno zato što nećemo svi koji smo na ovim stranicama ovde ići na isto gradilište. O tome kakvi su uslovi Novom Urengoju i ostalo, a neko pouzdano zna, nek ne bude lenj pa nek napiše par rečenica, molio bih i unapred zahvaljujem.

Društvance pozdravlja vas Balldoni i želi svima prijatnan ostatak večeri!

I meni je slicno ponudjeno, i taj datum otprilike. Ali je rekao nije sigurno da ce biti tako. Mozda odmah dobijem vizu po dogovoru. Ali to bi bilo krajem maja...
U svakom slucaju ce javiti...
 
Pricam iz licnog iskustva!Nisam rekao da netreba ici samo pitanje je sta posle ako te nezovu par meseci a ti cekas i neradis nigde.Znas li kakav je onda problem,a naviknes se na malo bolji zivot.Cela prica se vrti oko toga da li ce covek biti pozivan u kontinuitetu!

A šta raditi ovde kad ti plata kasni 3-4 meseca,računi stižu,školuješ dete i treba od nečeg da živiš.Nisi ni na nebu ni na zemlji.Niko ne kaže da je ovo idealno ali je bar nešto.A u Srbiji biti pozitivan to je misaona imenica.
 
Poslednja izmena:
e! Sada procitala da u Novij Urengoj ne moze se uci tek tako. I sami Rusi moraju imati ili propusnicu ili pozivno pismo od rodbine. Da bi uradili propusnicu potrebno je 1 mesec i nemoguce nju uraditi na licu mesta. Vremenski to je vise njego izrada sengenske vize ))) To prigranicna zona - tako nju tretiraju Rusi :zcepanje:

h

ja koliko gledah na mapi, to je strogi sever sibira. Kakva moze biti pogranicna zona? Jedino sa severnim polom...

- - - - - - - - - -

A šta raditi ovde kad ti plata kasni 3-4 meseca,računi stižu,školuješ dete i treba od nečeg da živiš.Nisi ni na nebu ni na zemlji.Niko ne kaže da je ovo idealno ali je bar nešto.A u Srbiji biti pozitivan to je misaona imenica.

sada oprostite sto se mesam u vas dijalog, ali ako ostanes u Srbiji ne radis nema sta da ti kasni. Ovako plata i da kasni (cujem da ne kasni) doci ce kad tad. Ako ostanes samo si na grbaci drugima. Naravno pod uslovom da nemas posla ovde...
 
ja koliko gledah na mapi, to je strogi sever sibira. Kakva moze biti pogranicna zona? Jedino sa severnim polom...

- - - - - - - - - -



sada oprostite sto se mesam u vas dijalog, ali ako ostanes u Srbiji ne radis nema sta da ti kasni. Ovako plata i da kasni (cujem da ne kasni) doci ce kad tad. Ako ostanes samo si na grbaci drugima. Naravno pod uslovom da nemas posla ovde...

U Srbiji plata kasni 3-4 meseca (ako nju opste isplacuju!) - na to mislila Bobuljka
A u Sibiru - plata ide mesec za mesec! :)))
 
Не знам људи што критикујете Дакона. Човек сасвим зрело и разумно размишља. Уколико нема континуитета ово мало што буде зарађено је само енергетска инекција која на дуже стазе неће проблеме решити. Волео бих да будем од оних који могу да се похвале "радим у Велестроју неколико година и задовољан сам". А да ли ће тако бити показаће време. :)
 
Не знам људи што критикујете Дакона. Човек сасвим зрело и разумно размишља. Уколико нема континуитета ово мало што буде зарађено је само енергетска инекција која на дуже стазе неће проблеме решити. Волео бих да будем од оних који могу да се похвале "радим у Велестроју неколико година и задовољан сам". А да ли ће тако бити показаће време. :)

Baldoni, ovde nema dece, koja ne rezumeju realno stanje stvari, zato vec nekoliko meseci pokusavamo jedan drugog ohrabriti, jer u trenutku, kad ljudi spremaju se , u nekom smislu, za put u neizvesnost (figurativno) mislim treba dizati raspolozenje, a ne govoroti da to nema smisla ili da sve ovo kratkog daha... :)
 
Не знам људи што критикујете Дакона. Човек сасвим зрело и разумно размишља. Уколико нема континуитета ово мало што буде зарађено је само енергетска инекција која на дуже стазе неће проблеме решити. Волео бих да будем од оних који могу да се похвале "радим у Велестроју неколико година и задовољан сам". А да ли ће тако бити показаће време. :)

Niko ne krtikuje nikoga samo iznosimo svoja viđenja stvari.I ta "energetska inekcija" svima nama puno znači inače nebi grebali i rukama i nogama da odemo tj da jača polovina ide u pečalbu u Rusiju.
 
Не знам људи што критикујете Дакона. Човек сасвим зрело и разумно размишља. Уколико нема континуитета ово мало што буде зарађено је само енергетска инекција која на дуже стазе неће проблеме решити. Волео бих да будем од оних који могу да се похвале "радим у Велестроју неколико година и задовољан сам". А да ли ће тако бити показаће време. :)

Drinjaca,to je poenta price.To hocu da kazem,nezelim druge da obeshrabrujem samo ta kratka inekcija moze proizvesti kontra efekat kad se vratis kuci.Nisam ni ja sam imam dvoje male dece i zenu koja neradi,takodje skolujem jedno dete.Po meni jedinasigurna kombinacija je uci u Velestroi Rusija,to je prava prica.Oni su nosioci posla svi ostali su podizvodjaci.
 
Jako mi je drago zbog svih vas koji idete i zelim vam sve najbolje...da zaradite puno parica i da se zivi i zdravi vratite svojim porodicama....Ja nazalost nemam dobre vesti....imam samo jednu a to je da je moj muz skinut sa spiska da bi neko za debelom vezom mogao da putuje i Mikica ga je najljubaznije od*ebao,tako da nam ostaje samo prezivljavanje u ovoj u*ranoj Srbiji....:bye:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top