Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav,nov sam na forumu!
Iskreno nisam prelistao mnogo stranica na ovoj temi,koliko vidim uglavnom pišete o platama i zaradi.
Pošto sam poprilično neupućen u sve to oko poslova u Rusiji,a išao bih iz zemlje prvom prilikom,interesuje me koji su poslovi najzasupljeniji i preko kojih firmi je moguć odlazak u Rusiju (naravno ozbiljne i proverene firme) i kolika je prosečna zarada našeg čoveka tamo?U suštini sve me interesuje,od vaših utisaka,smeštaja,vrste poslova itd,pa ako možete pomozite...
 
Brate unutrasnji radovi,moler gipsar podopolagac (keramicar,Linoleum) to ti je najbolji posao radis unutra....nije tesko znaci sviranje ..... ima dana zapne se ali brate preko 400 sati mozes mesecno i + uvek si unutra bilo da je kisa ,sneg vetar itd i to ti je jedno od najlakseg posla u rusiji,gledajuci armirace,tesare itd to ti je fizicki posao...predlazem da se prijavis kao moler ili gipsar

pa sada plata...pocetna satnica je 5 dolara 300 sati klasika + 220 za penziono, mozes da zaradis 1720 dolara to je bez prekovremenih sati , Velestroj Montaz existor ja tu radim 6 god kao moler
 
Poslednja izmena:
Brate unutrasnji radovi,moler gipsar podopolagac (keramicar,Linoleum) to ti je najbolji posao radis unutra....nije tesko znaci sviranje ..... ima dana zapne se ali brate preko 400 sati mozes mesecno i + uvek si unutra bilo da je kisa ,sneg vetar itd i to ti je jedno od najlakseg posla u rusiji,gledajuci armirace,tesare itd to ti je fizicki posao...predlazem da se prijavis kao moler ili gipsar

pa sada plata...pocetna satnica je 5 dolara 300 sati klasika + 220 za penziono, mozes da zaradis 1720 dolara to je bez prekovremenih sati , Velestroj Montaz existor ja tu radim 6 god kao moler

Hvala na odgovoru!Nadam se da su korektni što se plaćanja tiče,i da uplaćuju staž.
Izvini sad što pitam,možda je glupo,ali koliko imate slobodnog vremena,imate li vremena za neke aktivnosti van posla,gde se hranite i kakvi su uslovi smeštaja?Da se razumemo,nisam razmažen ili nešto slično,ne tražim saunu i hotel sa 5 zvezdica zato što sam otišao da radim,ali bih voleo da znam,jer sam čuo razne priče o par ljudi,pa sad ne znam kakva su tvoja iskustva što se toga tiče?
 
Hvala na odgovoru!Nadam se da su korektni što se plaćanja tiče,i da uplaćuju staž.
Izvini sad što pitam,možda je glupo,ali koliko imate slobodnog vremena,imate li vremena za neke aktivnosti van posla,gde se hranite i kakvi su uslovi smeštaja?Da se razumemo,nisam razmažen ili nešto slično,ne tražim saunu i hotel sa 5 zvezdica zato što sam otišao da radim,ali bih voleo da znam,jer sam čuo razne priče o par ljudi,pa sad ne znam kakva su tvoja iskustva što se toga tiče?


Jesu korektni po nekada plata kasni ,ali niko nije ostao bez plate....Sve ti je placeno,karte smestaj 3 obroka imas dnevno,krevet...zavisi sve od gradilista do gradilista princip kuhinje i smestaja,negde su solidni negde losi smestaji sta da se radi i oni zele da prodju jeftinije,veruj vise se umoris u krevetu nego na poslu to je to odes na 3 meseca i kako bude to iskustvo najbolje sam da dozivis ...Mnogi se zale mnogi hvale znaci samo kukaju sto dobro sto lose,najbolje je dok sam ne odes i ne vidis ,naravno nigde nije dobro kao kod kuce ali jbg pare vuku razlika od 350,000 din i 30,000 din je ogromna kad dobijes na ruke e sada ima i manjih plata sve zavisi od visine satnice.Staz nemas nego ti daju 220 dolara uz platu pa sa njima radis sta hoces trosi,cuvaj ili ipak na kraju uplati staz,vreme pa zavisi kad nema proljonke (produzeno radno vreme) inace se radi od 08 do 19h sa proljonkama od 08 do 22h slobodno vreme pa hm... ako si van grada tus,laptop kurilk i kafa ako si u gradu tj blizu grada mozes da izadjes i to je to
 
Poslednja izmena:
Можда ће бити одлазака на рад у амурску област ако се за радове пријаве наше грађевинске фирме!
Линк за географску карту - Амурская область (Космодром Восточни - Восточный):
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/23/Map_of_Russia_-_Amur_Oblast.svg

Србија и Русија — почињу велики преговори о сарадњи у свим правцима
02.11.2016 - 20:31
Чланови Комитета, којим руководе потпредседник српске Владе и министар спољних послова Ивица Дачић и потпредседник руске Владе Дмитриј Рогозин, исказали су задовољство досадашњом сарадњом Русије и Србије...
Раније је Рогозин предложио да се српска предузећа укључе у изградњу објеката у граду у којем ће живети запослени на новом космодрому „Восточни“, па би и то могла да буде једна од тема.
Линк за текст:
http://sptnkne.ws/cACn
 
obnovljeno

http://sibirjeto.npage.de/


Super je ovaj tekst,steta sto nema vise.Hristos se rodi,srecan Bozic svima na forumu,a posebno nasim dragima koji su u Rusiji,da nam se vrate zdravi,pravi i normalni,a i malo vise parica ne bi bilo na odmet...Sve najbolje!!!

Пошто су празници а многи воле да читају занимљиве текстове, ево нешто што је везано за тему форума.
Човјек је био предузетник-подизвођач (унутрашњи радови) у Сибиру и на форуму гдје се окупља наша дијаспора написао своје доживљаје, врло сликовито и занимљиво. Најмање је писао о послу али јесте о осталом, од романтике и хумора до сурове стварности.
Мада је текст (у облику форумске теме) стар 12 година (2002-а год.) неке ствари би могле и данас бити актуелне.
Еве га и линак...
http://sibirjeto.hpage.co.in/sibir-je-to_44954739.html
 
Ima li nesto ovde a da nije pitanje vezano za platu?

E Snezni...Tesko.Tema napravljena i jedno vreme bila jako korisna,mogli su ljudi koji prvi put idu u Rusiju da nesto saznaju,bilo je tu raznih obavestenja,prenosenja poruka....da ti ne pricam.
Ali kad su temom ovladale zene radnika koji su u Rusiji,pored plate,teme su kasnjenje plate,nacin isplate plate i jos ponesto o plati.
Retko se zaluta u drugu oblast...Tema je izgubila svaki smisao i draz koji je imala na pocetku.Ali ok,svako o onome sto najvise voli.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top