Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ljudi, ima li u toj Rusiji i posla za pomocne radnike na građevini? ako ima , zna li neko neku firmu koja šalje... hvala unapred
;)

Ako se malo potrudiš naći ćeš u prijašnjim postovima odgovore. Koliko ja znam Velestroy Beograd uzima radnike, a plaća po pisanju ovdje na forumu se kreće od 4 do 6 USD po satu...

Malo pročešljaj ovu temu i naći ćeš sve informacije, sve je napisano nebrojeno puta
 
Jutros mi je muz otisao za Moskvu,pa odatle ide za ostrvo Valaam,gde ce raditi,zna li neko da li ima interneta na ostrvu,koji su nacini komunikacije,jel neko mozda bio tamo?Otisla su jos trojica sa njim i svi idu prvi put.
Hvala:bye:

tamo trebao ici moj muz - tako rekli njemu pre 10 dana, ali pre 5 dana rekli da on ne odgovara njima zbog godine proizvodnje ))
 
tamo trebao ici moj muz - tako rekli njemu pre 10 dana, ali pre 5 dana rekli da on ne odgovara njima zbog godine proizvodnje ))

Koliko godina ima,sad je otisao jedan covek 54god.
Imate li informaciju kako je tamo?Mene brine to putovanje,sad bi trebalo da su sleteli u Moskvu,pa idu za St. Petersburg,pa na ostrvo brodom i trebali bi da stignu tek sutra uvece:sad2:
 
pozdrav svima ja jos ne cekam platu ali cekam muza,nisam od onih koji samo na platu misle,ali na muza naravno.on je na sabeti naviko se nezzali se mnogo.pozdrav za inkognitomala nema je na forumu a korisna je mada je tamo korisnija nasim muzevima,i momcima jer bez nje ne bi znali sta da rade.cestitam ljiljo na unuku.i da ne preskocim pozdrav za tijanu.vit dekararusa solari
 
Koliko godina ima,sad je otisao jedan covek 54god.
Imate li informaciju kako je tamo?Mene brine to putovanje,sad bi trebalo da su sleteli u Moskvu,pa idu za St. Petersburg,pa na ostrvo brodom i trebali bi da stignu tek sutra uvece:sad2:

na tom ostrvu ima mnogo manastira i, kako neko pisao ovde na forumu, to je neko "levo" gradiliste Velesstroja. Neko od radnika pisao lepe utiske o tom gradilistu, ali isto rekao i da jako smrsao za vreme boravka na ostrvu, jer kad on bio tamo, bio je post i morali jesti samo posnu hranu...
Muzu 58 godina. Al ne verujem da je godine u pitanju, pogotovo kad sa lekarskim sve uredu...
 
Poslednja izmena:
na tom ostrvu ima mnogo manastira i, kako neko pisao ovde na forumu, to je neko "levo" gradiliste Velesstroja. Neko od radnika pisao lepe utiske o tom gradilistu, ali isto rekao i da jako smrsao za vreme boravka na ostrvu, jer kad on bio tamo, bio je post i morali jesti samo posnu hranu...
Muzu 58 godina. Al ne verujem da je godine u pitanju, pogotovo kad sa lekarskim sve uredu...

Da i ja sam gledala slike ovde na internetu,lepo izgleda ostrvo,nadam se da ce mu biti lepo,bolje mu je sigurno tu nego negde u sibiru,a sto se tice hrane,bas me sad uplasiste,ovaj moj je i onako mrsav,gde ce vise da omrsa:roll:
 
Ostrvo Valaam odlicno gradiliste,ima net civilizacija i dobro je prosao.Ne se sekiraj.Imam gomilu drugara tamo.Ovde na Sabeti zvanicno poceli ugovori sa kursom 36 sa zadnjom tackom u aneksu ugovora,ko ne potpise otkaz.Hvala Rokiju sto me pljunuo sad bar znam gde je granica.Dosta je sa Velestrojem
 
Sto se tice gradilista Velestrojevih sve jo to manje vise isto,sto se tice hrane smestaja putovanja i ostalog.
Razlika izmedju odlicnog i loseg gradilista je u zavisnosti koliko ti je blizu civilizacija.Sto znaci koliki osecaj slobode ili zatvora imas.Koliko ces intelektualno zakrzljati.Jamalska oblast,Kujumba,jedanejstica i sl.Su gradilista gde u sustini nemas dodir sa bilo cim van gradilista,znaci svodi se na rad i spavanje.Ceo zivot ti je gradiliste.Volgograd Tjumen Valaam Krasnodar i sl.Znaci imas luksuz da mozes da imas neko slobodno vreme ,da bar prosetas gradom,nekom ulicom,vidis nesto ako ti se to radi.Znaci imas gde da se napunis psihicki.Imas net i prozor u svet.Hrana je redovna svuda,ima je dosta i iako je jednolicna niko jos nije bio gladan.Zime su velike gde god da se ode,negde manje negde vise ali hladno je svuda.Na losim gradilistima ne mozes bas da se tusiras kad ti hoces vec kad mozes i ne pijes vodu bas ispravnu ali je ima.I svako gradiliste je daleko i put do tamo izgleda skoro isto.Kad krenes treba ti dva tri dana da se snadjes presedas,smestis se i nabavis karticu sto znaci da tih par dana kuci ne ocekuju da ce se javiti.Sto se tice puta sve je to dobro organizovano i jako mala je sansa da ce se bilo kome sta desiti u putu.Tako da,no sikiriki.Sve je to haraso.
 
Prodje dve nedelje od kada stigoh sa Gok Pavvlika (Magadan) i utisci su se vise manje slegli . Gradiliste sto se tice rada i nije tesko ali ubija samo pesacenje od opstezitja (spavaona) do radnog mesta, pa od gradilista do kuhinje tako da se na kraju dana nakupi i po koji kilometar bespotrebnog pesacenja uz brdo i niz brdo . Ako ima nekog, da mu tamo neko radi , potrebno je reci da je pusteno grejanje u vecini objekata i da se zavrsava glavni korpus gde je delimicno pusteno grejanje, bar dok sam ja bio tamo tako da se bar sto se toga tice ne sekiraju nece se smrznuti . Glavni problem na gradilistu je nedostatak alata . Ko ide tamo neka obavezno ponese metar . Sneg je napadao oko pola metra do 13. 10. i pocelo je hladno vreme mada temperature nisu pelazile -10 . Kilometar i po od gradilista se nalazi selo Gastello gde je prodavnica i gde su cene u odnosu na Moskvu jace za nekih dva i po puta i koje rastu kao nekad kod nas kad je bila hiper inflacija Ako neko ide tamo a da je pusac neka ponese malo vise upaljaca jer su tamo preskupi i cetku i imalin obavezno.Sto se tice Velestroja imali smo i zdravstvenu negu koja nam je svima bila potrebna kada je u avgustu bio neki virus pa smo svi vise vremena provodili ispred poljskog WC-a nego na radnom mestu .Kupanje je po principu ko pre stigne njemu topla voda i sve blagodeti tus kabine a ko dodje malo kasnije ceka do 22.30 kada otprilike ima opet tople vode. Hrana u kuhinji je jednolicna kao i svugde i moze da se jede koliko hoces . Sto se tice interneta ima ga ja sam obicno sve obavljao iz spavaone ali je signal los a za skype i ozbiljnije stvari brz internet je u ofisu od 20.30 za radnike .Sve u svemu dobro sam prosao sa vremenom uglavnom u plusu samo zadnjih dve nedelje sneg i minus . Sto se tice SIV Investa samo oni momci koji su tamo znaju kako im je . Nedostatak radnih odela , kasnjenje plate 4 meseca , blokada racuna u prodavnici zbog toga sto firma nije uplatila dug iz prethodnog meseca pa momci nemaju ni cigare ni kafe , itd , sef nasrce na radnika , nemaju usluge lekara jedino ako direktor gradilista ne intervenise pojedinacno, Toliko o stanju u Magadanu a ja cekam vizu za nazad ali na drugo mesto
Fotografija0190.jpg
 
Poydrav svima! Citam sve, o 15 nista! Vidim, cujete se sa svojima... Hocu da poludim od 15, nikakav kontakt nemamo, a ni info ovde. Zvala firmu opet ovde,sve isto: kad dobiju satelitski, javice se. Preterase ga bas!!!

Bar nesto,inace kazu :"Go`spodjo ako mu se nesto desi,odmah cete saznati"...reko "Go`spodjo vi mene zajebavate" :histericna:
Ne mogu da se jave,jako su lose veze sa nekim gradilistima,to je cinjenica...u sustini su "dobro",koliko mogu biti i sve je ok,ali naravno da se pada u ocaj i ludilo kad znamo gde su i kad nemamo nikakvih vesti po par nedelja. Javice se cim nadje nacin,nije ni njima tamo svejedno sto ne mogu da se jave
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top