Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kum mi se vratio iz Sibira nosi jako lepe utiske sa 19ce i dosta informacia vracaju se 10 janura i dosta nih sa 19ce ici ce za Kujumbu na novo gradiliste tako da u januaru mnogi ce da idu bas tamo :D
U januaru ce da pocne gradiliste...Bez nemere da vas razocaram,ali vecina ce poceti da odlazi u Kujumbu u februaru...
Још боља варијанта је да приступите вашем налогу на сајту банке интезе, имате сва стања, исто тако ако купујете нешто у иностранству, а немате еврића на визи електрон, пребаците сами динаре са Инспајер картице на електронку..
https://online.bancaintesabeograd.com/

A zasto bi prebacivao na devizni racun???Platis normalno sa VISA Inspire....Tako samo platis dodatnu proviziju na konverziju sa dinarskog na devizni racun,kurs je katastrofalan...

I meni su juče rekli da se spremam za 30 januar,moguće je da će se ići po grupama!!!!
Naravno da ce se ici u grupama,pogotovo na nova gradilista,gde posao pocinje postepeno....
Da li neko zna gde je nps15 i kakve su zime tamo? ..J trebam da putujem 25 decembra da li neko zna dal ima interen Wifi ili moram da kupim i da li imam dometa na mts-rus... hvala u napred :)
Za domet mislim da na NPS 15 nema signala za telefon zasad...I ako je postavljena antena,kao na svim ostalim gradilistima daleko od civilizacije,to ce biti Megafon,dogovor njihov i Transnjeft-a.Zima je....Pa prava Jakutska,posto je 15-ca u srcu Jakutije...:-)
Gradiliste Kujumba,sta znate o tome?Piso li je ko vec?

Pisao sam o tom gradilistu,koje jos ne postoji nekoliko puta...U toku januara pocinje da se odvozi materijal,i prvi ljudi i tehnika.Pioniri ce biti monteri naselja,mehanizacija i elektricari,da sve to srede i nameste,za njima ide pocetak gradjevinaca,da se pone od nule sve...A posle vec masovni odlazak za njima,ipak treba pre svega da se namesti gde ce ljudi ziveti,gde ce jesti itd...
Zato oni koji budu imali srece da odu na montazu,prvi,pozurite...Ostali ce vas cekati u Srbiji sa nestrpljenjem :-)
 
U januaru ce da pocne gradiliste...Bez nemere da vas razocaram,ali vecina ce poceti da odlazi u Kujumbu u februaru...


A zasto bi prebacivao na devizni racun???Platis normalno sa VISA Inspire....Tako samo platis dodatnu proviziju na konverziju sa dinarskog na devizni racun,kurs je katastrofalan...


Naravno da ce se ici u grupama,pogotovo na nova gradilista,gde posao pocinje postepeno....

Za domet mislim da na NPS 15 nema signala za telefon zasad...I ako je postavljena antena,kao na svim ostalim gradilistima daleko od civilizacije,to ce biti Megafon,dogovor njihov i Transnjeft-a.Zima je....Pa prava Jakutska,posto je 15-ca u srcu Jakutije...:-)


Pisao sam o tom gradilistu,koje jos ne postoji nekoliko puta...U toku januara pocinje da se odvozi materijal,i prvi ljudi i tehnika.Pioniri ce biti monteri naselja,mehanizacija i elektricari,da sve to srede i nameste,za njima ide pocetak gradjevinaca,da se pone od nule sve...A posle vec masovni odlazak za njima,ipak treba pre svega da se namesti gde ce ljudi ziveti,gde ce jesti itd...
Zato oni koji budu imali srece da odu na montazu,prvi,pozurite...Ostali ce vas cekati u Srbiji sa nestrpljenjem :-)

A gde bese to kralju,kakva klima bla bla bla...Znas vec sta me zanima.Hvala
 
U januaru ce da pocne gradiliste...Bez nemere da vas razocaram,ali vecina ce poceti da odlazi u Kujumbu u februaru...


A zasto bi prebacivao na devizni racun???Platis normalno sa VISA Inspire....Tako samo platis dodatnu proviziju na konverziju sa dinarskog na devizni racun,kurs je katastrofalan...


Naravno da ce se ici u grupama,pogotovo na nova gradilista,gde posao pocinje postepeno....

Za domet mislim da na NPS 15 nema signala za telefon zasad...I ako je postavljena antena,kao na svim ostalim gradilistima daleko od civilizacije,to ce biti Megafon,dogovor njihov i Transnjeft-a.Zima je....Pa prava Jakutska,posto je 15-ca u srcu Jakutije...:-)


Pisao sam o tom gradilistu,koje jos ne postoji nekoliko puta...U toku januara pocinje da se odvozi materijal,i prvi ljudi i tehnika.Pioniri ce biti monteri naselja,mehanizacija i elektricari,da sve to srede i nameste,za njima ide pocetak gradjevinaca,da se pone od nule sve...A posle vec masovni odlazak za njima,ipak treba pre svega da se namesti gde ce ljudi ziveti,gde ce jesti itd...
Zato oni koji budu imali srece da odu na montazu,prvi,pozurite...Ostali ce vas cekati u Srbiji sa nestrpljenjem :-)
Da se pohvalim , zvali me jutros i odlazim za Kuyumbu :bye:
 
Hoces sigurno otici na samo 10-15 dana. Neko je vec napisao ovde,lepo je objasnio situaciju da li to bese covek koji se predstavlja kao Ledeno doba ili neko drugi,da se ne vratim unazad,ali vi svi ste mnogo pametni pa ne slusate. E,zato ces sad na nagrabusis tamo jer si mnogo pametam. Vrati se nekoliko stranica unazad pa citaj sta ti je bilo napisano i svima savetovano.

Ti si dovoljno pametan za sebe druge nemoj da kritikujes narocito mene. Dali cu da nagrabusim ili ne sta te se tice gledaj da preneses svoje iskustvo ako ga imas drugima ali drugim tonom ne ovako.Prema tome drugi put bar kad citiras moj posto obrati paznju na izraze.
Prijatelji moji dragi Sabetanci citao sam i vidim da niste jos otisli krivo mi je ali sta da se radi bice bolje nadam se. Ja sam se smestio posle malo guzve i premestanja sa jednog mesta na drugo ali evo me u Tjumenu i dalje. Novi Uregnoj je trebalo da mi bude sledeca destinacija ali su poslali samo dvojicu koji imaju zelene kartone. Tako da ja nisam otisao samo zbog toga ali mozda i bolje.Smanjili su nam radno vreme farbari,tesari i dr rade po 8 sati a ostali koji rade unutra kao ja na 9 sati tako da mrka kapa od zarade. Navodno hladno i nevidi se ali to su izgovori. Kako ce biti do kraja videcemo ali nadam se samo lepom. Inace ovde je pre neki dan bilo hladno oko -20 danas je nesto toplije oko -10-15 tu je negde nema vetra pa izgleda da je toplije pada sneg ali je ok. Svim mojim prijateljima sa foruma zelim brz odlazak a uskoro vam saljem i slika sa gradilista da vidite gde sam. Pravimo novu rafineriju kazu da ce biti najveca u Evropi tako da znate al ostale informacije uskoro.
Toliko od mene i mnogo pozdrava za sad
PS: Mama strikaj kapu neku bre ozebe mi glava celava i izvini ali morao sam da kritikujem ovog Milana :cmok:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top