Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Milane, ko je nama rekao pocetak oktobra, novembar, za 2 dana priglasenje, sve je hitno, ovo ono :dontunderstand: Moze biti da smo sanjali nesto ....:hahaha::hahaha::hahaha: Dobro je da nas jos ima u bazi podataka :ok::ok::ok:

xaxaxaxa sve je moguce Sale a to ko nam rekao mora da smo izmislili mi jer nam tako odgovara :hahaha::hahaha::hahaha:

- - - - - - - - - -

Moguce da nema veze ali svaka firma mora da prilozi takozvani Elaborat njihovog poslovanja u stranoj zemlji koliki je obim posla angazovanje ljutstva i tako dalje jel na osnovu cega bi oni mogli sredjivati vize samo na rec to tako nejde bar sam ja tako cuo sve se vrti oko brojeva :D


da prilaze elaborat ali za svako gradiliste posebno i svako gradiliste ima odredjen broj radnika koji je potreban za realizaciju,,,tako da taj broj se uvek menja kako se sklapaju novi poslovi i otvaraju nova gradilista tako se povecava potreba za radnike....:D
 
Ja razumem da nisu to dva,pet radnika,da nas je puno i da papirologija i birokratija zna da zataji i da se oduzi toga sam svestan u potpunosti,ali NERAZUMEM pricu koja dolazi od strane Velestroja,znaju oni sve koliko je potrebno gde da poguraju,nisu oni firma od juce,nama plasiraju pricu onu nadalacku kao da im je cilj da nas drze na uzici,u nadi da mozemo biti pozvani svakog trenutka i na kontu te price kupili su par meseci.....:dontunderstand::dontunderstand::dash::dash:
 
Ma neverujem sale glavni grad Sabete ( Jamajla),Sarlehad,gde zive 40000 ljudi sa prosekom plate od 2700-4500 eura,nece oni da se bakcu sa cevima za 1500-2000 dolara

Slazem se :) Doci ce dan,otici cemo na famoznu Sabettu a posle krece KUKANJE ZA MAJKOM NAM SRBIJOM :) i sve u krug.. Ja kad sam bio u Tyumenu,rekao sam nikad vise,idem u Srbiju da radim za 20 000 dinara ali na kraju ispade da nemam ni to,pa sad jedva cekam Sabettu :) Samo nece da bude lako uopste..
 
xaxaxaxa sve je moguce Sale a to ko nam rekao mora da smo izmislili mi jer nam tako odgovara :hahaha::hahaha::hahaha:

- - - - - - - - - -




da prilaze elaborat ali za svako gradiliste posebno i svako gradiliste ima odredjen broj radnika koji je potreban za realizaciju,,,tako da taj broj se uvek menja kako se sklapaju novi poslovi i otvaraju nova gradilista tako se povecava potreba za radnike....:D
U pravi si 100%:D
 
Slazem se :) Doci ce dan,otici cemo na famoznu Sabettu a posle krece KUKANJE ZA MAJKOM NAM SRBIJOM :) i sve u krug.. Ja kad sam bio u Tyumenu,rekao sam nikad vise,idem u Srbiju da radim za 20 000 dinara ali na kraju ispade da nemam ni to,pa sad jedva cekam Sabettu :) Samo nece da bude lako uopste..

Slazem se u potpunosti ali mozemo mi sad da kukam koliko hocemo a para nema,svako ko se upustio u ovu pricu je krenuo trbuhom za kruhom,,,i taj koji se odlucio da ode video je on da ovde nema ni 20000,bice tesko naravno ali kada se nesto MORA onda ides i protiv sebe prijatelju :D
 
Ne pricam o Salechardu vec o severu Jamala i naravno da se salim za nenece

A inace njihove kompanije stipendiraju studente i oni ne rade za platu od 1500 $ vec mnogo vecu a poenta je da rade stanovnici sa Jamala a ne iz drugih delova Rusije, jer ih je gore bas dosta! To nema veze sa nama, sala mala, a neneci su nomadski narod i njih sem jelena nista ne interesuje, nece nam oteti zanat :hahaha::hahaha::hahaha:
 
Slazem se :) Doci ce dan,otici cemo na famoznu Sabettu a posle krece KUKANJE ZA MAJKOM NAM SRBIJOM :) i sve u krug.. Ja kad sam bio u Tyumenu,rekao sam nikad vise,idem u Srbiju da radim za 20 000 dinara ali na kraju ispade da nemam ni to,pa sad jedva cekam Sabettu :) Samo nece da bude lako uopste..

Ne treba se nervirati, navodno se u Sabetti gradi grad za cca 100000 ljudi i da će se ljudima koji tamo rade (hvala ko voli nek izvoli), nuditi jako velike pare za trajno preseljenje, a ako je tako znači da će biri i posla.
 
Vharaci kolika je vremenska razlika izmedju nas i Sabette,i kakva je temperatura sada,javni kada se cujes sa sinom.pozzz:D

Vremenska razlika je punih 5 sati kao i u Urengoju, ali temperature su povremeno niže. Ima velikih oscilacija u temperaturi, jedan dan -30, jedan -8. Što se pristiska vazduha tiče, navodno je nizak, kao što ste u prošlim postovima pisali, ali on to ne oseća.
Rado bih vam napisala puno više, pitanja su mu napisana, ali se jako malo javlja, jer nema internet. Kad može javi se iz "office", gde ima net i kad ima priliku. Jutros mi je napisao samo da će sve napisati kad bude više vremena.:)
 
Na danasnjem Sajmu zaposljavanja u Domu vazduhoplovstva Velestroj se predstavio sa konkursom za bravare, zavarivace, tesare, farbare,..., sve zivo. Ljudi su mogli uredno da popune prijave i vrlo ljubazno su svakom ponaosob objasnili sta i kako. Ja sam malo procaskala sa njima, jer mi se decko skoro vratio sa nps11, kazu da im treba i "vise nego mnogo" radnika. Dok sam ja bila na sajmu (nekih 20 minuta) vise od 30 ljudi im je popunilo prijave. Eto malo informacija onako. Pozdrav! :)
 
Ja putujem sutra u 14h moram biti u Zemunu da potpisem ugovor i dr papire sta vec treba, oni imaju organizovan prevoz do Aerodroma i to je to Tjumen stizem.
20kg je dozvoljeno u koferu i rucni prtljag 6 kg tako je meni receno danas kad me je zvala Aleksandra.
Jedino me malo buni rece da hranu nesmem da nosim samo u koferu a ja hteo da u rucni prtljag ubacim malo hrane za poneti da imam da jedem u putu ili dok cekam presedanje. Ima li ko od iskusnijih sto su isli na taj fazom da ko ima iskustva dali poneti ili ne ( nebih nosio sunke ili tako nesto nego keksa,cokoladu ili tako nesto )
Jbg,ja sam nosio i lepinju s kajmakom....Jedino tecnost nisu davali da se unese.
 
Vremenska razlika je punih 5 sati kao i u Urengoju, ali temperature su povremeno niže. Ima velikih oscilacija u temperaturi, jedan dan -30, jedan -8. Što se pristiska vazduha tiče, navodno je nizak, kao što ste u prošlim postovima pisali, ali on to ne oseća.
Rado bih vam napisala puno više, pitanja su mu napisana, ali se jako malo javlja, jer nema internet. Kad može javi se iz "office", gde ima net i kad ima priliku. Jutros mi je napisao samo da će sve napisati kad bude više vremena.:)


ok,hvala ti puno :ok::ok::ok:
 
Sto se tice prtljaga,u beogradu,tj Aeroflotov avion koji leti do Moskve dozvoljava 23 kg prtljaga.Momak koji je bio ispred mene na cekiranju je imao 26 pa je vadio stvari,i prebacivao kod kolega.Inace je dozvoljeno 20 kg vecinom.Kad presedate u Moskvi,moze da se desi da strecujete torbu a ona ima pretovar pa ste bacili 10 dolara/Znaci oprez sa torbom.Do 20 nosite.Obavezno ponesite hranu u koferu,zima je otkazuju se letovi cesto pa se ceka 20 ili vise sati ponekad.I kad nadjete jeftinu prodavnicu to jeftino znaci da je od srbije skuplje tri puta.
 
puno hvala ovi u zlatiborskoj mi rekose da slika bude na mat papiru ipak hvala vama mada su mi trazili i sliku u jpg-formatu da im posaljem putem e-maila ali mi nije jasno za sta im to treba ipak hvala vharaci

Što se laptopa tiče ja ti preporučujem da ga uzmeš, moj sin ga nije uzeo baš zbog prtljage, da manje ima i da manje važe, a onda se naravno nije mogao javljati. Iz Urengoja se javljao jer je cimer imao laptop pa je mogao. Sad ni jedan od njih koji su otišli zajedno nema, pa retko ima i priliku da se javi. S tim da ako ga uzmeš, moraš u Moskvi kupiti stikove, kartice i šta već da bi iz Urengoja i Sabete imao net.
 
Na danasnjem Sajmu zaposljavanja u Domu vazduhoplovstva Velestroj se predstavio sa konkursom za bravare, zavarivace, tesare, farbare,..., sve zivo. Ljudi su mogli uredno da popune prijave i vrlo ljubazno su svakom ponaosob objasnili sta i kako. Ja sam malo procaskala sa njima, jer mi se decko skoro vratio sa nps11, kazu da im treba i "vise nego mnogo" radnika. Dok sam ja bila na sajmu (nekih 20 minuta) vise od 30 ljudi im je popunilo prijave. Eto malo informacija onako. Pozdrav! :)

Izgleda da ih ima u vise gradova i stalno traze radnike a ko zna koliko jos imaju radnika u bazi podataka i jos kad cujem da im bas treba dosta bravara, onda samo covek da poludi !!! Koliko ima bravara sto cekamo vec mesecima :dontunderstand:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top