Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Postoji razlika izmedju "korektnosti" i "postenja": Da su korektni nisu i to je lako zakljuciti, ali da su ne posteni to ne mogu reci. Da upravu si ako kazu da je minimalno koliko ce neko dobiti 5 ili 5.5 ili nebitno nek je i 10 to bi trebali i postovati ali ocigledno da to ne rade!!! Sem toga sto se tice postenja ne nalazim ni jedan drugi primer nepostenosti sto opet naglasavam to ne vazi i za "korektnost", "ljubaznost" ili sto sta god drugo ....

Samo da se nadovezem na Daretovu pricu,podrzavam te u potpunosti dare niko nas nije zvao u Velestroj ako neko moze da zaradi tu platu u Srbiju sigurno nece otici,i u Srbiji te ceo mesec zezaju i driblaju i na kraju dobijes bednih 25000-30000 din.pa tako ko voli nek izvoli,moze da se bira.zezanje u Srbiuji ili zezanje u Rusiji.
 
vidim da ima dosta starih boraca koji mogu da mi daju neke odgovore na moja pitanja :think: metalofarbar sam poslao sam pre 20 dana svu dokumentaciju jel neko zna koliko se čeka na lekarski i na kraju krajeva na odlazak u rusiju :eek: zvali su me iz (velestroja zemun)
 
Samo da se nadovezem na Daretovu pricu,podrzavam te u potpunosti dare niko nas nije zvao u Velestroj ako neko moze da zaradi tu platu u Srbiju sigurno nece otici,i u Srbiji te ceo mesec zezaju i driblaju i na kraju dobijes bednih 25000-30000 din.pa tako ko voli nek izvoli,moze da se bira.zezanje u Srbiuji ili zezanje u Rusiji.
Da sam ja nasao neki cestit posao u ovoj mojoj rupi od grada i za 25000-30000 prihvatio bih nego nema ni toga! Na zadnjem razgovoru na kojem sam bio pre moje prijave za Rusiju dobio sam ponudu da radim kao majstor 6 dana u nedelji, prekovremeno kad god zatreba ali se ne placa, a normalno ce biti posto sam nov da poneko se na mene izdere dok se ne uklopim u sredinu sve to za 22000-23000din.!!! Ajd i to nego kaze mi nazovimo ga gazda "Ja ne ne mogu da te prijavim godinu, godinu i po, a to kad cu te prijaviti ne zavisi od mene vec od tebe"?!?!?! Pa sad vidite za kakve mi likove treba da radimo!!! Znam da i svi ostali forumasi znaju za slicne slucajeve, ali sta cemo doslo sa goreg na gore pa cak i daleki Sibir za manje od 40evra dnevno u svemu tome izgleda nam prihvatljivije od ove nase bede.
 
Sto se tice Sabette nasao sam sve podatke koji su vezani za tu nedođiju, sve slike, snimke, vesti i jos pratim vremensku prognozu svaki dan ali mislim da to i ne znaci mnogo jer mi mozemo samo da nagađamo gde cemo biti u Sabetti i koliko cemo ostati jer to ni oni ne znaju, informacije se stalno menjaju i gde ce nam i kako praviti presek nakon 3 meseca!? Verovatno ste videli koliko imaju hala i zgrada vise nego prosle godine, mozda cemo raditi i u hali, ko zna ?! Ja sam bravar i u Lestanima su rekli da se radi u hali ako im je verovati !!! Sto se tice gasovoda to rade Rusi koji su specijalno obuceni za taj posao a procitao sam negde da su neki nasi to radili kod Urengoja ali su bili u Smederevu na obuci 45 dana i zato mislim da mi nismo za to !!!! Sto se tice signala, na jednom forumu se ovog meseca javio jedan hrvat koji je u Sabetti i ovih dana je trebao da se vrati kuci, znaci da postoji neki signal !!! U Lestanima su mi rekli da je satnica 5 dolara a skoro kad sam ih zvao da pitam kada se ide, rekli su mi da cemo mi imati 30% vecu platu zbog ekstremnih uslova rada !!! Pozdrav svima !
 
Samo da se nadovezem na Daretovu pricu,podrzavam te u potpunosti dare niko nas nije zvao u Velestroj ako neko moze da zaradi tu platu u Srbiju sigurno nece otici,i u Srbiji te ceo mesec zezaju i driblaju i na kraju dobijes bednih 25000-30000 din.pa tako ko voli nek izvoli,moze da se bira.zezanje u Srbiuji ili zezanje u Rusiji.

Ljudi,niste me uopste razumeli....naravno da je sve to tako...i moj muz je tamo zato sto ovde ne moze nista da se zaradi,zato sto zivimo u ovakvoj bednoj drzavi...i hvala Velestroju na tome...ali i to je jadno da prema nekome osecas zahvalnost ko ti u takvim uslovima daje dnevnicu 40 eura...i zato moj muz radi i radice tamo...ali ne mozemo da pricamo o nekom postenju kad to sto vi momci ostavljate zdravlje tamo ,a neko preko vasih ledja zaradjuje 4 puta vise...zakida vas...nemate nikakvu zdravstvenu negu tamo...ostavljate porodice koje kupuju lekove...i jos 1000 propusta...i nema ovde nikakve ljutnje ovo je moje misljenje..
 
Ljudi,niste me uopste razumeli....naravno da je sve to tako...i moj muz je tamo zato sto ovde ne moze nista da se zaradi,zato sto zivimo u ovakvoj bednoj drzavi...i hvala Velestroju na tome...ali i to je jadno da prema nekome osecas zahvalnost ko ti u takvim uslovima daje dnevnicu 40 eura...i zato moj muz radi i radice tamo...ali ne mozemo da pricamo o nekom postenju kad to sto vi momci ostavljate zdravlje tamo ,a neko preko vasih ledja zaradjuje 4 puta vise...zakida vas...nemate nikakvu zdravstvenu negu tamo...ostavljate porodice koje kupuju lekove...i jos 1000 propusta...i nema ovde nikakve ljutnje ovo je moje misljenje..

U pravu si za svih 100...Velike firme sa mnogo radnika iskoriscavaju to sto nema posla u Srbiji,i dogovaraju se o minimalnim cenama rada..Da ih ne nabrajam.A pri tome ne gledaju uslove,nije isto kad covek radi na Crnom Moru,i u Magadanu,gde je ispod -60 zimi...Ni zima nije toliko teska,koliko se psihicki covek optereti kad je u divljini,i znas da si od civilizacije daleko.
 
Ici cemo za Sabettu sigurno ali je pitanje dokle cemo biti tamo, to se nikad ne zna. I tamo kad se ode opet ista prica sto se tice premestaja ali nas bar nece zavlaciti oko povratka jer i ne mozemo biti duze od 6 meseci a ovi sto idu na manje i sa drugim vizama njima stalno pomeraju datume za povratak ( u vecini slucajeva). Samo da oni nas zovu da idemo jer koliko vidim da niko vise nema strpljenja !!! Ja ih cesto zovem a zvacu i dalje ...:
 
Ici cemo za Sabettu sigurno ali je pitanje dokle cemo biti tamo, to se nikad ne zna. I tamo kad se ode opet ista prica sto se tice premestaja ali nas bar nece zavlaciti oko povratka jer i ne mozemo biti duze od 6 meseci a ovi sto idu na manje i sa drugim vizama njima stalno pomeraju datume za povratak ( u vecini slucajeva). Samo da oni nas zovu da idemo jer koliko vidim da niko vise nema strpljenja !!! Ja ih cesto zovem a zvacu i dalje ...:

Ma sve ispod 6 meseci mene nezanima da idem na 1-2-3 meseca se neisplati ali videcemo dace bog da ovih dana se jave pa da idemo :worth::worth::worth:

- - - - - - - - - -

Pozdrav ljudi novi sam na forumu, zanimaju me neki kontakti za posao u Rusiji gradjevinska struka sam ???

Ako pogledas ovu temu unazad naces i brojeve telefona koje sam ja postavio ako nenadjes javi mi se poslacu ti ja

- - - - - - - - - -

koliko se ceka od slanja pasoša i ostalih dokumenata do lekarskog otprilike,,,:D pre 20 dana sam poslao svu dokumentaciju u firmu(velestroj zemun) :eek:

pa zovi ih ja sam posle 2 dana od prijave kod njih otisao na prvi lekarski a na drugi posle 3 nedelje otprilike
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top