Posao u Engleskoj

Dobro! OK! Evo recimo ovako :rtfm: Sve ovo nije navlakusa,i ja sam neko zainteresovan za posao. Nemam Hrvatski pasos,i ok mi je da radim tamo na crno,bitno mi je samo da cu biti placen!

I sad kazi ti meni kako bi stvari takle dalje? Sta ja sad dalje preuzimam,sta mi ti obezbedjujes? Sta je meni sve potrebno da skupim da bi recimo dogovorenog dana krenuo? Sta me ceka tu kad stignem?

Neznam kako ce stici u Englesku sa Srpskim pasosem?
Pa recimo ako i dobije vizu na 6 meseci i spremana da radi na crno (i dobro radi sto je za mene najbitnije) sver ostalo je prosto. Sa aerodroma ide u smestaj (stan ili hotel) i sutradan na posao. Ako radi spoljnu izolaciju i fasade tu se mozemo digovoriti po kvadratu ili dnevnica.
 
Neznam kako ce stici u Englesku sa Srpskim pasosem?
Pa recimo ako i dobije vizu na 6 meseci i spremana da radi na crno (i dobro radi sto je za mene najbitnije) sver ostalo je prosto. Sa aerodroma ide u smestaj (stan ili hotel) i sutradan na posao. Ako radi spoljnu izolaciju i fasade tu se mozemo digovoriti po kvadratu ili dnevnica.

hmmm... :think: cekaj,a je l moguce dobiti vizu za Englesku ako si iz Srbije?
:think: i ako jeste je l neka bas zeznuta procedura? Sta coveku sve treba ? :think: U jeeeeeeeeebte al je komplikovano izaci iz ove j.bene zemlje NE VERUJEM :dash:
 
hmmm... :think: cekaj,a je l moguce dobiti vizu za Englesku ako si iz Srbije?
:think: i ako jeste je l neka bas zeznuta procedura? Sta coveku sve treba ? :think: U jeeeeeeeeebte al je komplikovano izaci iz ove j.bene zemlje NE VERUJEM :dash:

100 evra, pozivno pismo, dokaz o zaposlenju, nesto para na racunu i da im ne izgledas sumnjiv. Pismo nije problem ali dokaz o zaposlenju i intervju mogu biti problem. Dosta su strogi.
 
Cao, ako nije kasno (mislim na datum) javljam se u vezi posla. Kad budes u Srbiji ostavi poruku da ti se javim pa ti odluci posle razgovora da li je za ici ili ne. Radim na gradjevini preko 10 g kao zidar-tesar. Zivio 2g u Londonu , jos imam AZ. Imam hrv pasos.
 
Ako nije kasno ja sam gradjevinac i zainteresovan sam za poslic. Kad dodjes javi se da se dogovorimo.
Za sve koji budu isli savet : izbegavajte King's Cross jer nema nista od zarade.
 
Nekako bi se reklo da ti je drago? :(
Gde ti to gledas? jer koliko stalno pratim ti nemas ni jednu pozitivnu skretnicu ljudima koji pokusavaju da zarade negde nesto :think:
ako vec nemas, nemoj biti toliko uporan da ih sputavas pa makar to i bilo lose... dovoljno su svi zreli da ocene situaciju kao i rizike, ko hoce to da vidi i predje preko toga...
 
Ljudi umeju da procene rizik ,pa se javi tip iz Engleske da ih zaposli hajde ne budi lud ,navlakuša prve kategorije ,prvo će da te vrate ,bez dinara radićeš za ekipu koja će odjednom da nestane i onih 100 eura što imaš daćeš na šta i kome .

Tebi sam napisao idi na brod ,tamo može .

Specijalizuj neko zanimanje bilo koje i vrata svih država su ti otvorena

Profesionalni fizički radnik ,majstor za sve i slično je nikom potrebno sem ovim mutivodama .

U Srbiji može da se zaradi

Ako otvorite preradu hrane i to pekara

Treba vam 30000 eura

Ili da postavite mašine za kafu tj automate na dobra mesta treba vam oko 16000 eura ,naravno trebaju vam mesta koja se ne dobijaju lako

Plastenik treba vam do 20000 eura

IT ne treba vam gotovo ništa sem rada

A ti ako znaš nekog ili si čuo neke lovačke priče tipa otišao Mića u Nemačku pa se snašao to mačku o rep jer sam ja živeo u Nemačkoj godinama i još povremeno živim tamo i državljanin sam .

Zapad prima samo stručne ljude nema ništa na silu
 
Ama druze, jesi ti meni rekao i hvala ti , ali opusti se malo !
Na svakoj temi ti obeshrabrujes ljude da urade i prvi korak prema nekom od poslova preko! Slusajuci tebe, najbolje je sedeti kuci ?!
Kakve hiljade evra za posao u Srbiji ??? Pa da imam i 100 hiljada nebih dao ni dinar u ovu drzavu jer se za par godina ostane bez icega, sto ces i sam videti jednog dana kad krenu da ti duguju pa da bi se iscupao uzmes kredit, i onda se zna... dno !
Ko bre ima 30000 evra? Sta ti je? I jos da je lud da radi u Srbiji? Docice i zakon za pekare uskoro pa cete ostati bez leba ! Zato sto sad to tako odgovara mozete da sljakate, ali kad budu videli koliko para uzimaju pekare, dodace vam neki porez pa cete se pozatvarati ! Jer ovo je takva Srbija, uzima i nist ane daje !
Jedino u Beogradu moze da se nekako zivi ali u svim gradovima dalje je velika 0 !!!
Pusti te price, bolje uloziti u Srbiju :dash:
Pitaj ove sto placaju kiriju za neki lokal ! Pa nema sanse da zarade za kiriju a kamoli za placanje radnicima, a da ne kazem o nekoj zaradi u Srbiji.
Evropa trazi i ozbiljne sljakere, fizikalce, sezonce,koje placa redovno!... a ne samo strucnjake, sto je istina da treba, ali moze da se nadje i lepo snadje ko je spreman na to.
 
Da prenesem neke moje postove sa politike ovde.
Original postavio tetragramaton
Konkurisao sam čak i za konjušara engleske kraljice. Popunio preko 40 stranica pitanja tipa: dali si belac,crnac,melez....Belac, e dobro ali koji tip belca anglo-saksonski, slovenski ili ostali Slovenski, dobro a boja očiju ti je plava, zelena, smeđa...itd. Odgovorili su mi da sa mogu nadati poslu ali ako sam nabavim vizu i radnu dozvolu....oni (tj. kraljica) ne mogu da urgiraju.....:hahaha:
Kažu da plata nije velika ali je velika čast služiti englesku kraljicu...čak bih bio uniformisan (livrejisan) i imao bih pravo da spavam u konjušnici (ne bih morao da putujem).
p.s. oni to ističu kao prednosti posla a meni je to smešno kao kad sam gledao Smrdu Mudića
Eeee Jugo...Jugo...moja tugo, na šta spadosmo. :sad2:
 
Jesu sada imigraciono ide po ulicama i hvata radnike juce gledam uhvatili nekog Bosanca hapse ga nasred Londona nema radnu dozvolu ,a nije bio na radnom mestu !!!!!!!

Nisam gledao to ali predpostavljam da nije nigde prijavljen na adresi ( kod rodbine , prijatelja ) pa ga zato zezaju, ili je bio u radnom odelu da se pokaze kako je majstorcina. Ako si malo musav neces se razlikovati puno od ostalih koji su prosecni ( beli, crni ...) englezi .
Ne poklapam te, samo pisem gde ljudi grese. Kad dodjes u stranu zemlju odes 1. ili 2. dan da se prijavis u policiju na kojoj adresi boravis. Dobijes papir, stavis u pasos i niko te nece pitati da li radis jer ti je to izgovor za 90 dana turisticke vize (osim ako te uhvati na radnom mestu i sljakas na crnjaka a jos ako neznas jezik onda si ubo).
 
Ovde kod mene traze radnike za skladistenje i odrzavanje sira, treba ljudi, tezak posao, nece svabe da rade. Ali nece da prave vize, uzimaju samo one koji vec imaju to sredjeno :(

A znas li sta je tom poslodavcu potrebno da uradi tu radnu vizu za radnika? Zasto je to toliko tesko, kad vec kazes da nece?! Predpostavljam da je Nemacka?
Da li su to neki troskovi? Drzava ne daje dozvole? ili sta vec? kad nece da zaposle nekoga bez papira tj, da rese papire?
 
Znam
Iz Evrope poslodavac da bi zaposlio tebe iz Srbije ,mora da ti da najmanju propisanu platu ,mora da dokaze da u njegovoj yemlji nema takvog radnika niti u EU a to kosta par hiljada evra .

I kosta mnogo vremena jer ga proveravaju po bezbednosnoj liniji zbog toga se preko kriminalnih grupa i traze radnici da rade na crno jer se radnici iskoriste i neplate uvek budu uhapseni ili izradjeni za platu
 
@nesons: Evo da ti probam odgovoriti. U pitanju je austrija. Tu je zakon takav da oni na pocetku godine donesu zakon koliko ljudi te godine mogu uci, ostati i raditi tu. To su uglavnom ljudi koji su azilanti, ili koji se zene i udaju. Naravno za strucnjake koji im trebaju nikada nije bio problem dobiti vizu. Elem, kada popune taj broj, obicni smrtnici nemaju vise sansu da ostanu u at na konto posla, ima mozda retkih izuzetaka. Znaci boravnu i radnu vizu mozes dobiti ili kao azilant, ili zenidbom i udajom, ili kao expert u svom poslu. I pored vize ti jos treba i adresa stalnog boravka, broj zdr. osiguranja, konto od banke, i u zadnje vreme skoro svi traze diplomu o polozenom nemackom (integrationskurs) da bi uopste usao u obzir da dobijes posao. Jako su stegli sto se tice toga, bar u mojoj pokrajini, cuo sam da je u becu jos uvek lakse sto se papira tice.
 
Stegli svuda u evro zoni. Samo sto iz Srbije i ex-yu nije vise ugrozeno podrucje i nekakav izbeglicki/azilanti status je nemoguce dobiti. Resavaju tvoj slucaj u roku od dve nedelje, odbijaju te i naravno deportuju nazad i nema refundiranja novaca tj. puko si. (Bilo prosle god za Holandiju ili Belgiju preko tv.) I naravno vreme provodis u kampu ," zici". Ime ti ulazi u registar i nemozes preko grane x godina. Ako se zenis/udajes moras da zivis 2-3 god sa osobom da bi dobio stalno boraviste a kazu da dolaze i u kontrole, tako da ostaje ljubav najbolja opcija. Za experta kao sto je napisano.
 

Back
Top