Poreklo Zla

Baš tako..

Zaista u svemu ovom ne vidim šta je alternativa, ako nema Boga..?!

Doćiće drugi narašaj bolji, pametniji, humaniji...koji neće odrezati sebi više a svima manje...
Veštačka Inteligencija...ili nešto treće?!

Ja samo vidim napredak od 'zla na gore'...baš onako kako je prorečeno pred Hristov dolazak...
Ipak, ne dopada mi se ono:"To što činiš, čini brže!"
Kao da imam pravo da mi se ne dopada, i realan, pozitivan efekat?
 
Primjeri-

---Losa osoba -radi lose stvari - pije,pusi,degardira se,na druge utice lose i na sebe,nema nikakvu zadnju namjeru, jednostavno kvalitativno lose zivi,ima lose drustvo itd,nema smjer u zivotu los je uticaj po sebe a i po druge al nema plan niti zadnju namjeru protiv bilo koga to je ono kao u pjesmi nose je valovi.Boem neki nije zao ili pokvaren ali je los ili kockar neki koji ima dusu ali kvalitiativno zivi lose i los je


- Pokvarena osoba- je osoba koja je pod uticajem roditelja, sredine loseg vaspitanja, licnih kompleksa koji su joj drugi nabacili vremenom postala pokvarena i to usmjerava na druge i ima zadnju namjeru i radi to sa planom a licno moze biti dobra za sebe radi,ima dobar posao,zivi zdravo u skladu sa prirodom al je pokvarena osoba,al ima perspektivu promijene na bolje.Pokvarenost je izazavana niko se ne radja pokvaren


-Zao lik je neko ko se radja takav ili ima rodjenje psihopatske crte,iako je mozda imao sjajne roditelje koji su mu dali ljubav odrastao u idili imao prijatelje super sve to nije uticalo na njega da ne bude zao.Sile prirode su tu jace,rodio se zao lik i tu nema lijeka niti ikada takva osoba moze postati dobra,ljudi mogu samo da se Bogu mole da ih neko zastiti od takve osobe i cuva
 
Ne bih ti uživala ni onoliko koliko čovek može da preživi bez vazduha u vodi u znanju da je moj užitak zao. Poznanje dobra i zla je istina. Čovek je skalamerija koja je sposobna da razlikuje dobro i zlo, ali...
gresi i gajenje grešnih osobina u sebi vode pravac zlu.
Grešni smo svi, ali usvojiti grešnu osobinu kao dragu i neodvojivu od sebe???
Pa, to je stvarno izdaja Tvorca koji se nada da iz svakog svog sitnog greha naučiš ponešto i naučeno primeniš na svoj život.
Mislim da svaka moja dobra osobina ima zlu stranu. I obrnuto.
Ili, drugim rečima, gde god mrdnem, idemo i ja i moja senka.
 
Ipak, ne dopada mi se ono:"To što činiš, čini brže!"
Kao da imam pravo da mi se ne dopada, i realan, pozitivan efekat?
Zlo ima svoju progresiju, kao i dobro...

Čovek ne može ostati isti u ovom palom telu. Sigurno ćemo napredovati u jednom od dva...zlo ili dobro...samo zavisi kakav nam je stav srca, šta volimo i šta preovladava u našem srcu..
Da li Bog i Božije ili ovo svetsko što je trenutno i prilazno...
Sve je to u prvoj zapovesti...pa ili si vredan tu ili u svetovnom...Zato Hrist i govori...
Bićemo bolji ili gori...do nas je...
 
Zlo ima svoju progresiju, kao i dobro...

Čovek ne može ostati isti u ovom palom telu. Sigurno ćemo napredovati u jednom od dva...zlo ili dobro...samo zavisi kakav nam je stav srca, šta volimo i šta preovladava u našem srcu..
Da li Bog i Božije ili ovo svetsko što je trenutno i prilazno...
Sve je to u prvoj zapovesti...pa ili si vredan tu ili u svetovnom...Zato Hrist i govori...
Bićemo bolji ili gori...do nas je...
Iako nas Bog pušta da biramo, postoji nešto što mu je pravo, i nešto što nije.
Kad stupaš lošim putem, ti nailaziš na razna upozorenja. Ako to nije dovoljno, pa, onda kao muva bez glave teraš.
Muvama bez glave nije mesto u planu Božijem. Ima i onih prepredenih, pametnih ali okrenutih zlu.
Drugo, ako čovek postane toliko lukav, prepreden i bezobziran, Bog mu okreće leđa.
Neka pliva u ovom svetu, neka zapliva i u blagu, neka zasija, neka postane ohol i neka se igra svime oko sebe... ali jednom će svemu tome doći kraj.
 
Iako nas Bog pušta da biramo, postoji nešto što mu je pravo, i nešto što nije.
Kad stupaš lošim putem, ti nailaziš na razna upozorenja. Ako to nije dovoljno, pa, onda kao muva bez glave teraš.
Muvama bez glave nije mesto u planu Božijem. Ima i onih prepredenih, pametnih ali okrenutih zlu.
Drugo, ako čovek postane toliko lukav, prepreden i bezobziran, Bog mu okreće leđa.
Neka pliva u ovom svetu, neka zapliva i u blagu, neka zasija, neka postane ohol i neka se igra svime oko sebe... ali jednom će svemu tome doći kraj.
Naravno, svako svoju sudbinu kroji ili piše...

Isaija 48,18O, da si pazio na zapovjesti moje! mir bi tvoj bio kao rijeka, i pravda tvoja kao valovi morski;

Ako guraš sam i oslanjaš se na svoju prevrtljivu pamet, pogrešićeš kad tad... i eto ploda koji si posejao, jer seme uvek sazri...pa se češi sad po glavi 'pametnoj'...

Sa druge strane, Bog vidi gde je naše srce...Pa ako je uz njega i tražimo vođstvo i mudrost, koja je nikad potrebnika nego u ovo vreme, Bog će delovati Duhom i pomoći...

Verovati u Boga a lišiti sebe te sile koja dolazi od Njega...može samo glava bez razuma...
Jer to je vrednije od bilo kakvog blaga...
 
Primjeri-

---Losa osoba -radi lose stvari - pije,pusi,degardira se,na druge utice lose i na sebe,nema nikakvu zadnju namjeru, jednostavno kvalitativno lose zivi,ima lose drustvo itd,nema smjer u zivotu los je uticaj po sebe a i po druge al nema plan niti zadnju namjeru protiv bilo koga to je ono kao u pjesmi nose je valovi.Boem neki nije zao ili pokvaren ali je los ili kockar neki koji ima dusu ali kvalitiativno zivi lose i los je


- Pokvarena osoba- je osoba koja je pod uticajem roditelja, sredine loseg vaspitanja, licnih kompleksa koji su joj drugi nabacili vremenom postala pokvarena i to usmjerava na druge i ima zadnju namjeru i radi to sa planom a licno moze biti dobra za sebe radi,ima dobar posao,zivi zdravo u skladu sa prirodom al je pokvarena osoba,al ima perspektivu promijene na bolje.Pokvarenost je izazavana niko se ne radja pokvaren


-Zao lik je neko ko se radja takav ili ima rodjenje psihopatske crte,iako je mozda imao sjajne roditelje koji su mu dali ljubav odrastao u idili imao prijatelje super sve to nije uticalo na njega da ne bude zao.Sile prirode su tu jace,rodio se zao lik i tu nema lijeka niti ikada takva osoba moze postati dobra,ljudi mogu samo da se Bogu mole da ih neko zastiti od takve osobe i cuva
Da ljudi mogu postati losi i zli... a po delima vidimo ko je kakav.

Ne mozemo kao Bog citati srce ali mozemo videti necija dela...

Covek moze postati zao svojom voljom a takodje i pod uticajem zlih sila...
 
Biblija otkriva ko stoji iza lazi i kleveta



Jovan 8:44
44Vaš otac je Đavo i vi hoćete da postupate po željama svog oca. On je ubica otkako se pobunio i nije ostao postojan u istini, jer u njemu nema istine. Kad govori laž, govori ono što je svojstveno njemu.
On je lažov i otac laž

Sotona Djavo je izrekao prvu laz u univerzumu protiv Boga JHVH
zato se naziva i Ocem lazi

Tako lazima zavodi ljude i obmanjuje ih da veruju u lazi a ne istinu
i odvraca ljude od Bozanskee istine.
 
Biblija otkriva ko stoji iza lazi i kleveta



Jovan 8:44
44Vaš otac je Đavo i vi hoćete da postupate po željama svog oca. On je ubica otkako se pobunio i nije ostao postojan u istini, jer u njemu nema istine. Kad govori laž, govori ono što je svojstveno njemu.
On je lažov i otac laž

Sotona Djavo je izrekao prvu laz u univerzumu protiv Boga JHVH
zato se naziva i Ocem lazi

Tako lazima zavodi ljude i obmanjuje ih da veruju u lazi a ne istinu
i odvraca ljude od Bozanskee istine.
Lepo piše u Bibliji: "Ko obleži živinče kao ženu, da se pogubi. I živinče da se pogubi".
 
Biblija nam razotkriva Zlo i otkriva ko je uzrocnik zla...

Zlo je nastalo tako sto se jedno duhovno stvorenje, andjeo heruvim, pobunio protiv Boga,
zloupotrebivsi od Boga datu slobodnu volju...
Nakon cega je postao Sotona Djavo.
Sotona znaci protivnik a Djavo klevetnik.
On se prvi pobunio protiv Boga i prvi je oklevetao Boga JHVH.
Nakon toga i drugi andjeli, deo andjela se pridruzio Sotoni u toj pobuni i tako su nastali Demoni.

Sotona je uzrocnik zla na Zemlji...

Otkrivenje 12
7 I nasta rat na nebu. Mihailo i anđeli njegovi udariše na aždaju. I boriše se aždaja i anđeli njegovi,
8 ali ne nadvladaše, i više im se ne nađe mesta na nebu.
9 I bio je zbačen veliki zmaj, prazmija, koji se zove Đavo i Sotona, koji zavodi sav svijet.
Bio je zbačen na zemlju, a s njim su bili zbačeni i anđeli njegovi.
12 „Teško vama, zemljo i more, jer je Đavo sišao k vama, veoma gnevan, znajući da ima malo vremena!“ .

Pod njegovim uticajem je zela nastanjena Zemlja o cemu govori i stih iz
1 Jovanove 5:19 " Mi znamo da pripadamo Bogu, a ceo svet je pod vlašću Zloga."

Takodje Sotona i Demoni imaju uticaj na ljude na njihov um tako da je mnoge zaslepio s obizrom na istinu

2 Korincanima 4:4
"A ako je i skrivena dobra vest koju objavljujemo, skrivena je od onih koji odlaze u propast,
4 nevernicima kojima je bog ovog sveta zaslepio um, da do njih ne prodre svetlost slavne dobre vesti o Hristu, koji je Božja slika"

U Bibliji se on i naziva Bogom ovog Sveta

Svi smo u duhovnom ratu, jer se Sotona bori za nasu dushu.

Bog je na nasoj strani i stiti nas od Zloga tako sto nam razotkriva njegove metode preko Bozje reci Biblije

i tako sto nam daje Sveti duh i zastitu.

Tamo gde je mnostvo kulta materije i materijalnog...tu stanuje ZLO...


...
 
Jel stvarno imate utisak da birate? Ono u svakom trenutku ste prisutni
i odgovorite na situaciju?
Ili ipak mehanički odreagujete pa tek posle shvatite šta ste uradili?
Imala sam svakako izbor, ili ne?
Oduvek imam utisak da biram.
Možda u suštini nema tog izbora, ali utisak je postojao, i za mene je bio odlična stvar.
 
Pa, sad kad me tako pitaš... mislim da sam ponekad izletela svojom voljom negde, ali sam shvatila da stvari ne idu tako.
Pa baš u tome i jeste problem. Zato to i pitam. U većini situacija nemaš vremena
da razmisliš. U razgovoru se recimo zaneseš i pričaš li prišaš, pa kad bi ti neko
posle pustio snimak da čuješ šta si rekla, mogla bi da se iznenadiš.
Pravimo mi izbore za neke važnije stvari u životu, ali sve ostalo je čist mehanizam,
navika.
 
Зло је непобедиво у садашњој констелацији.
fy3V.gif
 

Back
Top