Poreklo Zla

aeternum

Elita
Poruka
23.329
Biblija nam razotkriva Zlo i otkriva ko je uzrocnik zla...

Zlo je nastalo tako sto se jedno duhovno stvorenje, andjeo heruvim, pobunio protiv Boga,
zloupotrebivsi od Boga datu slobodnu volju...
Nakon cega je postao Sotona Djavo.
Sotona znaci protivnik a Djavo klevetnik.
On se prvi pobunio protiv Boga i prvi je oklevetao Boga JHVH.
Nakon toga i drugi andjeli, deo andjela se pridruzio Sotoni u toj pobuni i tako su nastali Demoni.

Sotona je uzrocnik zla na Zemlji...

Otkrivenje 12
7 I nasta rat na nebu. Mihailo i anđeli njegovi udariše na aždaju. I boriše se aždaja i anđeli njegovi,
8 ali ne nadvladaše, i više im se ne nađe mesta na nebu.
9 I bio je zbačen veliki zmaj, prazmija, koji se zove Đavo i Sotona, koji zavodi sav svijet.
Bio je zbačen na zemlju, a s njim su bili zbačeni i anđeli njegovi.
12 „Teško vama, zemljo i more, jer je Đavo sišao k vama, veoma gnevan, znajući da ima malo vremena!“ .

Pod njegovim uticajem je zela nastanjena Zemlja o cemu govori i stih iz
1 Jovanove 5:19 " Mi znamo da pripadamo Bogu, a ceo svet je pod vlašću Zloga."

Takodje Sotona i Demoni imaju uticaj na ljude na njihov um tako da je mnoge zaslepio s obizrom na istinu

2 Korincanima 4:4
"A ako je i skrivena dobra vest koju objavljujemo, skrivena je od onih koji odlaze u propast,
4 nevernicima kojima je bog ovog sveta zaslepio um, da do njih ne prodre svetlost slavne dobre vesti o Hristu, koji je Božja slika"

U Bibliji se on i naziva Bogom ovog Sveta

Svi smo u duhovnom ratu, jer se Sotona bori za nasu dushu.

Bog je na nasoj strani i stiti nas od Zloga tako sto nam razotkriva njegove metode preko Bozje reci Biblije

i tako sto nam daje Sveti duh i zastitu.
 
Zlo je oduvijek postojalo. Ljudi su se susreli s prirodnim katastrofama (potresi, poplave), ratovima s pljačkama i silovanjima, bolestima, i smrtnošću dojenčadi, zlom koje je stvorio čovjek, poput ubojstava i krađa, i naravno, smrću. Dok su stari gradili svoje religijske sustave, postojanje zla je trebalo objasniti i racionalizirati. Mitovi o stvaranju često su označavali visokog boga ili kralja bogova, koji je kontrolirao sve, uključujući druge bogove, kao i prirodu. U tom su svojstvu bili odgovorni i za dobro i za zlo. Izraz koji opisuje ovu sposobnost je svemoć (svemoćan). U Ponovljenom zakonu 28, Bog izjavljuje da on kontrolira i blagostanje i patnju. Mnogi mitovi o stvaranju govorili su o tome kako i zašto je nastalo zlo.
 
Naravno da je bilo, Biblija je pocela biti pisana 5013 pre ne
a Zla je od pocetka covecanstva.
Prvi ljudi su pogresili pod uticajem Satane.

Biblija nam razoktriva uzrok zla i metode...
Sramotno je kako se jedan mali heruvim pobunio protiv staroga čike sa dugom belom bradom koji sedi na prestolu nebeskome
Umesto da mu kliče u vekove, on mu se smeši u brk i kuje zaveru...
 
Sramotno je kako se jedan mali heruvim pobunio protiv staroga čike sa dugom belom bradom koji sedi na prestolu nebeskome
Umesto da mu kliče u vekove, on mu se smeši u brk i kuje zaveru...
Jeste Sramotno
kao i tvoje predstavljanje Boga poput cike
Bog je duhovno bice i nema bradu nema telo telesno

Takodje Sotona je taj koji Boga ismejava i predstavlja ga kao nemocnog ciku
 
Zlo je oduvijek postojalo. Ljudi su se susreli s prirodnim katastrofama (potresi, poplave), ratovima s pljačkama i silovanjima, bolestima, i smrtnošću dojenčadi, zlom koje je stvorio čovjek, poput ubojstava i krađa, i naravno, smrću. Dok su stari gradili svoje religijske sustave, postojanje zla je trebalo objasniti i racionalizirati. Mitovi o stvaranju često su označavali visokog boga ili kralja bogova, koji je kontrolirao sve, uključujući druge bogove, kao i prirodu. U tom su svojstvu bili odgovorni i za dobro i za zlo. Izraz koji opisuje ovu sposobnost je svemoć (svemoćan). U Ponovljenom zakonu 28, Bog izjavljuje da on kontrolira i blagostanje i patnju. Mnogi mitovi o stvaranju govorili su o tome kako i zašto je nastalo zlo.
Samo je Bog oduvek postojao
Samo je Bog JHVh oduvek i zauvek
Samo je Bog ljubav i samo je dobro postojalo oduvek.

a Zlo ima svoj pocetak.

A ljudi koji cine zlo su nista drugo nego marionete Zloga - Sotone Djavola.

O stvaranju postoji istina jer je Bog Stvoritelj svega jedino on.

Drugi Bogovi ne postoje oni su Sotona i Demoni...
predstavljajuci se bogovima
 
1 Jovanove 5:19 " Mi znamo da pripadamo Bogu, a ceo svet je pod vlašću Zloga."
Video Hrist unapred - sve do naših dana...

Matej 5,6Blago gladnima i žednima pravde, jer će se nasititi;

I Bog dade čoveku da bude gospodar na zemlji...da vlada i upravlja nad svim onim što se pod suncem dešava...
I dade čoveku dovoljno vremena, da isproba svaki oblik vlasti i svaki sistem...bilo ovaj ili onaj, svojim vladanjem i da posle toga čovek nema izgovora...

I kakav je rezultat tokom svih vekova...

Evo ovaj...
Propovedniku 8:9
„Čovek nad čovekom vlada, da ga nesrećnim učini.“

Evo 21 vek...nikad - tobož - humaniji, obrazovaniji, civilizovaniji, razvijeniji...pa opet oko nas kao neko prokletstvo koje nas prati kroz sve naraštaje...zlo...a od pravde ni traga...

Ali zlo ne dolazi samo...sigurno ima svoj izvor...
A danas zlo raste kao iz vode, pa mi se čini da je i ono evoluiralo i postalo licemernije i perfidnije...usavršilo se... mi smo ga usavršili...
Pokazali smo da smo brži od svih predhodnih naraštaja da uradimo zlo...
''Noge su im brze na zlo''...tu smo vredni, trudimo se i dajemo sve od sebe u tom pogledu...a suza na sve strane...natopiše zemlju...

Ne može to bez zagađenog izvora, a znamo ko stoji iza svega...i znamo ko riče i proždire, jer malo mu je vremena ostalo...

Sam Hrost obećava da će 'nasititi' pravdom one koji su je gladni..
I On je jedini vladar koji može i hoće da pobedi zlo i donese pravdu među ljude...obećao je...

Zato svoj glas treba dati vladaru koji može a ne zna da laže...
 
Sam Hrist obećava da će 'nasititi' pravdom one koji su je gladni..
I On je jedini vladar koji može i hoće da pobedi zlo i donese pravdu među ljude...obećao je...

Zato svoj glas treba dati vladaru koji može a ne zna da laže...
I ovo je ohrabrujuće. Bog je stvorio čoveka i sve ostalo, a ne čovek Boga.
Treba prihvatiti da bar ovaj, ovoliko uznapredovao čovek, i dalje nije nikakav stvaralac, več srećnik kog pazi Gospod sa nadom da će njegov život ispasti na nešto dobro. Teško otpadnicima!
Ne radujem se, ne sladim, nije mi fino, ali teško njima!
 
I ovo je ohrabrujuće. Bog je stvorio čoveka i sve ostalo, a ne čovek Boga.
Treba prihvatiti da bar ovaj, ovoliko uznapredovao čovek, i dalje nije nikakav stvaralac, več srećnik kog pazi Gospod sa nadom da će njegov život ispasti na nešto dobro. Teško otpadnicima!
Ne radujem se, ne sladim, nije mi fino, ali teško njima!
Kol'ko znam Sveto Pismo: niko pojma o tome nema, osim Boga (Knjiga o Jovu).
 
Treba prvo razlikovati pojmove los,zao i pokvaren.

Pokvaren je neko ko moze i da se popravi,stvar moze biti pokvarena kao i osoba dok samo covjek moze biti zao a nikako stvar,mnogi mijesaju ta 2 pojma koja nikako nisu slicna.Zao vec ne moze da se popravi jer je iskonski takav i predodredjen da bude takav,nije ostecen zivotnim uslovima kao pokvaren pa da moze da se promijeni


Los bi bio neko ko djeluje negativno a ne mora biti nuzno zao ili pokvaren, moze biti i dobar cak
 
I ovo je ohrabrujuće. Bog je stvorio čoveka i sve ostalo, a ne čovek Boga.
Treba prihvatiti da bar ovaj, ovoliko uznapredovao čovek, i dalje nije nikakav stvaralac, več srećnik kog pazi Gospod sa nadom da će njegov život ispasti na nešto dobro. Teško otpadnicima!
Ne radujem se, ne sladim, nije mi fino, ali teško njima!
Baš tako..

Zaista u svemu ovom ne vidim šta je alternativa, ako nema Boga..?!

Doćiće drugi narašaj bolji, pametniji, humaniji...koji neće odrezati sebi više a svima manje...
Veštačka Inteligencija...ili nešto treće?!

Ja samo vidim napredak od 'zla na gore'...baš onako kako je prorečeno pred Hristov dolazak...
 
Treba prvo razlikovati pojmove zao i pokvaren.

Pokvaren je neko ko moze i da se popravi,stvar moze biti pokvarena kao i osoba dok samo covjek moze biti zao a nikako stvar,mnogi mijesaju ta 2 pojma koja nikako nisu slicna.Zao vec ne moze da se popravi jer je iskonski takav i predodredjen da bude takav,nije ostecen zivotnim uslovima kao pokvaren pa da moze da se promijeni
Drugim rečima, Pera je posrnuo, a Paja je pao.
 
O zlu. O tome zašto zli uživaju, a dobri pate. Ono što se učeno zove "opravdanje Boga".
Ne bih ti uživala ni onoliko koliko čovek može da preživi bez vazduha u vodi u znanju da je moj užitak zao. Poznanje dobra i zla je istina. Čovek je skalamerija koja je sposobna da razlikuje dobro i zlo, ali...
gresi i gajenje grešnih osobina u sebi vode pravac zlu.
Grešni smo svi, ali usvojiti grešnu osobinu kao dragu i neodvojivu od sebe???
Pa, to je stvarno izdaja Tvorca koji se nada da iz svakog svog sitnog greha naučiš ponešto i naučeno primeniš na svoj život.
 

Back
Top