Pomoc za englesku vizu

dobar dan prijatelji... vako zamolio bi koga ako bi mi mogao reciii , ja sam u njemackoj imam ovdje vizu radnu na godinu dana tu radim i planiram da idem kod familije u engleskuuu i gore mi je djevojkaa zelim da napustim njemackuu na tih 6 mjeseci sto daju englezi vizuu da budem sa njom gore.. sada sta mi trebaa jer sam bio ovdje i rekli mi sve ide preko internetaa jer imam bosanski pasos... nista ne znam sta kako kud i gdje...bio bi zahvalan za pomoci ako mi moze ko reci kako i sta...unaprijed hvalaa
 
kazi mi molim te jer si uspela da dobijes vizu ? i ja bi isla u posetu prijatelju u London svega na nekoliko dana ,problem je sto nisam zaposlena . Od dokumenata imam pozivno pismo kao i potvrdu roditelja da su u stalnom radnom odnosu. . . . . . Da li je ikako moguce da dobijem vizu a da nisam u radnom odnosu,sta mislis ? unapred hvala
 
Idi do agencije, koja pretstavlja konzulat, oni su kod AirPort sitija, dobices papir na kome pisu neke stvari koje ti trebaju... po mom misljenju ne pisu sve.
Ako se dobro secam obavezno je:
1. Odes na sajt, popunis prilicno obiman formular (1-3 sata popunjavanja, nekih 100ak pitanja, ali pazi sta upisujes)
2. 2 slike
3. Nov pasos
4. Garantno pismo od osobe kod koje ides (idealno je ako je britanski drzavljanin)
5. Kopija dva dokumenta osobe koja ti salje garantno pismo (meni su slali kopiju pasosa i vozacke), moze i samo pasos verovatno
6. Rezervacija avionske karte (povratne obavezno!) to mozes besplatno dobiti u bilo kojoj agenciji
6. Sto vise dokaza da ces se vratiti u zemlju!!!
Ja sam podnosio:
- Dokaz da sam student
- Potvrda o sto vecoj kolicini novca na bankovskom racunu, ili bankovskim racunima (ako mene slusas zajmi sto vise para, stavi na racun uzmi potvrdu i posle vrati novce, dakle to je na okvirno 72 sata,
stavis pare, odmah uzmes potvrdu i posle valjda 48 sati ne smes da ih podignes i nakon toga vratis)
- Potvrda o tome koliku platu ili penziju ili bilo kakav oblik prihoda imaju roditelji ili oni koji te izdrzavaju
- Potvrda ako imate stan, ili neku drugu nekretninu
- Potvrda ako imas kola (ja nemam, ali neki vid dokumenta za to, takodje nisam davao ni potvrdu za stan, ali drugari jesu)
Mislim da ovo za finansijska sredstva ne pise na tom papiru koji dobijes iz world bridgea (agencija jedna i jedina validna! koja radi za konzulat, dakle ne ides direktno u konzulat, samo i jedino world bridge, sve ostalo su prevaranti ako eventualno postoji neko drugi), ali ti je to jako bitno... dakle probaj da na racunu imas izmedju 1000 i 5000e.... naravno to nije pravilo, tipa koji je sa nama trebao putovati pre dve godine su odbili a prikazao je oko 2000e, a mog drugara prihvatili a prikazao je oko 800e...
Sad se setih, jako je bitno da na racunu prikazes da imas minimum 100funti po danu boravka u Britaniji... dakle tebi je bitno da prikazes da si ti finansijski potpuno situirana i sigurna osoba, kako oni ne bi posumnjali da es tamo da prbegnes pa makar ti to i hteo. Ti mozes da prikazes da ides tamo na 4 dana, tipa za NG ako nemas para na racunu, a da ostanes 20 dana... po mom misljenju nemoj rizikovati i ostajati duze nego sto ti traje viza. Takodje mozes da im odneses rezervaciju bilo koje povratne karte (odes u neku agenciju i trazis, objasnis im dace ti, meni su davali, kazes da ces doci da kupis ako dobijes vizu i eto). A onda kupis naravno kartu wizz aira koja je ubedljivo najjeftinija, naravno osim ako nisi finansijski dobro snabdeven, pa mozes i nesto drugo sebi da priustis.
Eto, ja se nadam da nisam nesto zaboravio, i da sam pomogao.
Ja bih trebao nocas putovati, pa se vidimo u UK.
A da, vizu moras zatraziti minimum 14 radnih dana pre planiranog putovanja.
Pozzz
 
Pozdrav.
Isla bih u posjetu kod momka u Englesku.Sta mi od njega treba da posalje posto on ne radi ide na collage...Ima državljanstvo.interesuje me koliko se ceka viza u ambasadi Sarajevo...Nisam punoljetna ali kada budem htjela kod njega da idem bicu.Sad neznam koji mi papiri trebaju nit proceduru o time.Hvala ako mozete pomoci..Na sajtu nemogu da se sna]em
 
Pozdrav svima,
danas mi je stigao pasos iz Bgd tj VAC-a i odbijena viza......ne mogu da verujem....
3 X sam dobijao vizu za redom isao 10 puta i vracao se ,sve uredno...u medjuvremenu otvorim svoju firmu koja radi nije u blokadi itd...Na racunu sam imao 4000 eur mislim na deviznom a i na izvodu firme oko 150 000 din,rezervisane povratne karte,hotel za 5 dana .....tj sve sto sam i ranije radio za apliciranje...Bio sam 110% siguran da cu da dobijem vizu kad danas....REFUSAL OF ENTRY CLEARANCE.....i razmisljam sta dalje....U pitanju je bila turisticka viza kao i u prethodnih 3 x ali sad sam zatecen....razlozi za odbijanje : nisam dostavio poreklo novca na deviznom racunu, ozenjen sam zivim sa zenom i detetom zasto i oni ne idu samnom na odmor???? Firma posluje ali nisam prikazao prilive i odlive...... jos kazu da cu po nihovom misljenju da trazim posao za tih 5 dana jer nemam dovoljno para da se izdrzavam i sto je najgore da nemam para za povratak a karta je bukirana....mislim neznam sta da mislim vise BRUKA I SRAMOTA....
 
zdravo svima :)
trebam pomoc ..imam zakazan termin u ambasadi VB u januaru u sarajevu..mislim da je slicna procedura i u bosni i u srbiji..
Dali je neko do sad imao iskustva vec sa bracnom vizom iskupila sam sve dokumente ali nisam sigurna dali ih trebam prevoditi ,dali neko zna nesto o tome?
pozzzz
 

Back
Top