pomoc za alergiju!!!!!!!!!!!!!

Vec skoro dva meseca imam problem sa alergojom,u pitanju je osip po telu,kao komarac kad pecne.dermatolozi su to povezali sa stresom,suvom kozom,oslabljenim ph faktorom,i padom imuniteta.koristila sam i neke tablete,i belogent krem.prestalo me na par dana i opet krenuloponovo mi dermatolog rekao da pijem te tablete kojih ima deset u kutiji i samo da koristim pantenol krem ili losion,i eucerin kupku.sto nimalo nije jeftino.problem i dalje imam,i jos mi je samo ostalo da probam ulje od jojobe.pre par god sam imala isti problem,ali je proslo jako brzo jer sam koristila presing i fenergan kremu koje sada vise nigde nema.ako neko ima neki predlog,pisite
 
Vise od godinu dana me muci alergija na histamin.Imam urtikariju i otok ocnih kapaka,usana i deo oko nosa.Mazala sam razne kortikosteroide i to bude ok par dana,pa onda ponovo.:dash:
Dr mi je rekao da ne smem cesce od 1x mesecno da ih koristim.
Drzala sam dijete,postepeno izbacivala svasta iz ishrane u nadi da u pronaci ono sto pokrece alergiju ali nista.Ne znam vise sta da radim,ako neko ima predlog,pisite!:ceka:
 
Alergiju pokreće nemogućnost oksidacije histamina u tvojim crevima. Nedostatak enzima diamin oksidaze, koji razgrađuje histamin.
Verovatno ti je poremećena crevna flora, najverovatnije usled dužeg uzimanja antibiotika, a možda i zbog još nekih udruženih faktora.

Evo i jednog zanimljivog citata na ovu temu :

"Često se zaboravlja da pojedini lekovi koji blokiraju enzime odgovorne za razgradnju histamina mogu izazvati jednake posledice kao i konzumiranje određenih namirnica. U tu grupu spadaju analgetici (acetilsalicilat), lokalni anestetici (prilokain), antihipertenzivi (verapamil, alprenolol, dihidrazin), antiaritmici (propafenon),antibiotici (klavulonska kiselina, cefuroksim, izonijazid, klorokin), mukolitici(acetilcistein), bronhiolitici (aminofilin) i alkohol."

Da nisi možda koristila neke od napred navedenih lekova ?

Pokušaj da regenerišeš crevnu barijeru, da povratiš izgubljenu ravnotežu. Možda simptomi nakon toga jednostavno nestanu ?
 
Umirite simptome alergije na polen

Biljana Tasić, Maja Anastasijević

BEOGRAD - Kada krajem februara počne sezona cvetanja drveća, kod osoba alergičnih na polen javljaju se neprijatni simptomi kao što su crveni, otečeni kapci, kijavica i umor.

Polenska alergija liči na najobičniju kijavicu, ali ako simptomi (zapušen nos, curenje nosa, kijanje) potraju i javljaju se uvek u istom periodu godine ili u istovetnim okolnostima, praćeni svrabom u nosu i očima, nekada i suzenjem očiju, radi se o alergijskoj kijavici i alergijskom konjunktivitisu objašnjava dr Nevenka Dimitrijević, lekar opšte prakse.

Alergije najčešće izazivaju polen leske, jove, topole, vrbe, belog jasena i breze. Ovakva reakcija organizma po pravilu nije opasna, ali je veoma neprijatna i nepovoljno utiče na kvalitet života. Alergije su opasne tek ako prerastu u alergijsku astmu.

Alergije su stanja u kojima postoji pojačana reaktivnost imunog sistema, zbog čega se mogu javiti poremećaji na: koži, vidljivim sluzokožama, crevnoj sluzokoži ili sluzokoži disajnih puteva. Sve ove pojave mogu biti veoma blage, ali i dramatične, kao što je na primer stanje anafilaktičkog šoka, koji često dovodi do smrtnog ishoda objašnjava doktorka Nevenka Dimitrijević, lekar opšte prakse, i dodaje:

Polen drveta (od februara do maja), trave (od maja do jula) i zeljastih biljaka (od jula do oktobra) prisutan je više od pola godine. Ali vi sasvim sigurno niste alergični na sve vrste polena. Zato je važno da obavite testove kako biste identifikovali alergene koji vas najviše muče.

Zaštitite se od polena

Kada je koncentracija polena na koji ste alergični povećana u vazduhu, lekari ne preporučuju provetravanje soba. Takođe tada veš ne bi trebalo da sušite napolju. Ukoliko možete ugradite filtere za zaštitu od polena u spavaćoj sobi i ugradite specijalne filtere u automobil. Nosite naočare za sunce koje smanjuju kontakt alergena s očima. Ukoliko nosite kontaktna sočiva, ne bi bilo loše da se malo odmorite od njih dok traje sezona polena. Presvucite se posle svake šetnje i operite kosu pre spavanja, da uklonite sav polen koji ste doneli sa sobom. Redovno perite ruke i ne dirajte oči kad osetite svrab. Nos možete ispirati fiziološkim rastvorom. Izbegavajte duvan i bazene sa hlorisanom vodom, jer oni samo mogu pogoršati već postojeće simptome.

Lečenje

Kada je koncentracija alergena visoka, pacijentima se preporučuje da uzimaju lekove koji će smanjiti ili sprečiti alergijske reakcije organizma. Lekovi ne leče samu bolest, već samo njene manifestacije koje nastaju u kontaktu sa alergenom, tačnije, dovode samo do poboljšanja trenutnog stanja. Lek za potpuno izlečenje alergije ne postoji u klasičnoj medicini.

Koji lekovi deluju protiv polenske kijavice?


- Antihistaminici: postoje u obliku tableta, kapi za nos i kapi za oči.

- Kortizon: ima jače dejstvo od antihistaminika, ali u većini slučajeva i izraženija neželjena dejstva. Postoje sprejevi za nos ili kapi za oči sa kortizonom.

Savet: Probajte različite aktivne supstance i lekove sve dok ne pronađete preparat koji najbolje deluje.

Ukrštene alergije

Osobe koje pate od alergije na polen posle izvesnog vremena mogu da razviju i alergijske reakcije na određene namirnice. Ovakva ukrštena alergija nastaje usled sličnosti polena i određenih belančevina odgovarajuće namirnice na koje organizam, prirodno, odgovara alergijskom reakcijom. Primera radi, kod osoba alergičnih na polen breze kasnije može da se javi alergija na lešnik, a propratni simptomi su svrab, utrnulost i peckanje u usnoj duplji.

Izvor: blic
 
ganoderma

- - - - - - - - - -


  • Sprečavanje oslobađanja histamina
  • Zaštitu jetre
  • Sprečavanje hipertenzije (AKE inhibitori)
  • Sprečavanje sinteze holesterola
  • Sprečavanje upale
  • Izazivanje apoptoze
  • Sprečavanje virusne indukcije
  • Antioksidantska svojstva
  • Antitumorna svojstva
  • Smirivanje CNS
  • Antimikrobna svojstva
  • Imunomodulatorna svojstva
 
Prirodni lijekovi protiv alergije na polen

Piše: Mersiha Ćano

Za neke osobe, proljeće, pored lijepog vremena, donosi i alergijske probleme.

Neugodni i užasni simptomi alergije na polen, od curenja nosa do svrbeža i suzenja očiju, poznati su milionima ljudi širom svijeta, alergičnim na polen. Ovdje su neki od najboljih prirodnih lijekova i zaobilaznica za one koji pate od peludne groznice.

Ljekovita svojstva meda poznata su hiljadama godina, a pozitivni učinci nisu izostali ni kada govorimo o alergiji na polen. Konzumacijom meda pojačava se imunitet tako da će Vaše tijelo postati manje osjetljivo na polen. Ovo znači da je med potrebno konzumirati tokom cijele godine, posebno tokom mjeseci prije sezone cvjetanja, kada dolazi do najsnažnijih alergijskih reakcija. Jako je bitno da je med koji konzumirate prirodan i domaći, potpuno neprerađen. Sirovi neprerađeni med sadrži polen, propolis, saće i različite enzime. Među enzimima koji se mogu naći u medu je primjerice amilaza, enzim iz grupe hidrolaza koji pomaže pri varenju škroba i ugljikohidrata. Med koji nalazimo u super marketima lijepo izgleda u teglama i može biti jako primamljiv, ali je nažalost u većini slučajeva prerađen, upravo zbog toga da dobro izgleda na policama u trgovinama, pa je izgubio neka ljekovita svojstva. Naša preporuka Vama je da ako je moguće odete do najbliže radnje koja prodaje prirodnu i neprerađenu hranu i kupite kvalitetan domaći med koji jeste skuplji ali se isplati, jer ulažete u Vaše zdravlje.

Pored meda, postoji i nekoliko prirodnih biljnih lijekova koji će ublažiti reakciju na alergene. Poznati su ljekoviti učinci biljaka kopriva i lopuh. Istraživanja pokazuju da kopriva pozitivno djeluje na imunitet kroz svoju sposobnost da poboljša - aktivira odbrambene mehanizme tijela i smanji koncentraciju hemikalija proizvedenih kao odgovor imunološkog sistema na alergens, kao što je hormon prostaglandin. Ovo ipak ne znači da će kopriva izliječiti alergiju na polen, već samo da će ublažiti tjelesnu reakciju na polen. Najbolji način konzumiranja koprive je kao čaj, a uz učinak na ublažavanje alergijske reakcije, kopriva ima i diuretski učinak, djeluje preventivno na nastanak bubrežnog kamenca, te zahvaljujući sadržaju željeza, doprinosi stvaranju crvenih krvnih zrnaca. Probajte ukusnu kombinaciju čaja od koprive i domaćeg meda. Lopuh je biljka krupnih širokih listova, na našim prostorima poznata i pod nazivom repuh ili repušina. Uz poznate terapeutske efekte kod bolova u mišićima i migrene, pozitivno djeluje i na alergije. U mnogim novijim studijima je naročito pokazala sposobnost u liječenju alergije na polen. Možete je pronaći u čajevima ili kao biljni ekstrakt u tabletama.

Crveni luk se također pokazao kao dobar pomagač u jačanju imunološkog sistema i kao takav može pomoći kod alergije na polen. Podsjećamo, alergija na polen je neuobičajeno burna reakcija imunološkog sistema na faktore iz okoline. Luk sadrži hemijski kvercetin, jak antioksidant koji, kao jedan od najaktivnijih biofalvonoida, pokazuje raznovrsno pozitivno djelovanje na ljudski organizam. Istraživanja su pokazala da kvercetin djeluje antialergijski, protuupalno, antireumatski, antivirusno i antikancerogeno, a pozitivni su učinci i na razvoj dijabetesa. Luk možete konzumirati u različitim jelima ili kao dodatak u salati.

U rješavanju problema s polenom u više ili manje uspješno koriste se metode nanošenja kreme ili vazelina u nosnice, kako bi se spriječilo unošenje polena u organizam. Ako namažete dobar sloj ujutro, biti ćete zaštićeni od polena negdje do ručka. Potrebno je saprati i ponovno nanositi kremu ili vazelin. Ovaj način Vam je posebno od koristi ako ste negdje na otvorenom ili u parku gdje znate da će biti visoka koncentracija polena.

Postoje razni dokazi da konzumiranje veće doze vitamina C pomaže kod alergije na polen. Ustanovljeno je da dnevnim unosom 1 – 2 grama vitamina C znatno pomaže u sprječavanju alergije na polen, a također vrijedi pokušati i sa cinkom kao dodatkom vitamina. Probajte dnevno konzumirati 25 – 30 grama u obliku citrata.

Da bi se smanjila tjelesna reakcija na polen, potrebno je voditi brigu o zdravlju, izbjegavati rafinirani šećer i ne pretjerivati u ishrani.

izvor: body.ba
 
Alergija na polen

Sa toplijim vremenom, nažalost, stižu i problemi poznati kao alergija na polen, prolećni problem, letnji problem, jesenji problem. Čestice polena su toliko sitne da mogu da budu gotovo nevidljive, ali svake godine je sve više stanovnika naše planete osetljivo na njih. Oči se zacrvene, nos curi, očni kapci nateknu, kijate, kijate, kijate… ako već ne počnete i da se gušite.

U proleće alergije najčešće izazivaju leska, breza i neke vrste vrbe, u leto divlji pelen, a od avgusta do oktobra korov ambrozija. Znači, dok je toplog vremena, biće i polena.

Kako se zaštititi od alergije na polen?

Osobe koje su alergične na polen moraju zaštititi sluzokožu nosa preparatom koji im je propisao lekar najmanje 15 dana pre vremena cvetanja biljke na čiji su polen osetljivi.

Koncentracija polena u vazduhu, najveća je ujutru, pa se u tom periodu ne savetuje provetravanje stana. Tokom dana, sa porastom dnevne temperature, koncentracija polena se smanjuje.

Lekari upozoravaju na to da se terapija protiv alergije mora uzimati redovno, kako je propisano, da bi pacijenti bili zaštićeni tokom čitavog dana.

Mnogi i ne znaju da boluju od alergije, misleći da zbog simptoma poput šmrcanja, kijanja, kašljanja, peckanja i svraba u nosu imaju grip ili prehladu. To se svakako mora proveriti pregledom kod lekara specijaliste, najbolje alergologa.

Poleni drveća su aktuelni do kraja aprila, nakon čega slede poleni trava, pa zatim korova, koji su i najagresivniji.

Ono što ovih dana najviše muči alergične osobe je polen ambrozije, koji je veoma aktivan u vazduhu unazad desetak dana i trajaće do jeseni. Na sreću, vreme s padavinama kakvo je bilo proteklih dana ide na ruku osobama alergičnim na polen, jer takvo vreme snižava koncentracije polena u vazduhu.

Lekari upozoravaju da su najveće koncentracije polena pre podne kada je sunčano i vetrovito vreme. Posle podne, u kasno veče i posle rose ili kiše treba ići u šetnju i provetravati prostorije. Takođe lekari preporčuju da se od 11 sati do kasnih popodnevnih sati otvaraju prozori u domovima.

Kalendar alergije na polen

polen drveća – mart, april
polen trava – od maja do jula, nekad i do kraja avgusta
polen korova – od kraja jula do oktobra

Količina polena u vazduhu je najviša kada je toplo i suvo vreme sa slabim vetrom, a najniža tokom hladnih i vlažnih dana.

izvor: astma.rs
 
Apiterapija ili inhalacija vazduhom iz košnica sa pčelama pokazala se vrlo učinkovitom u lečenju alergija kao i oslabljenog imuniteta, infekcija respiratornog trakta, migrene, stresa i depresije. Apiterapijski centar u selu Sviloš, opština Beočin, na Fruškoj Gori počeo je sa radom. Više informacija možete naži na api-terapija.com a rezervacije se vrše na 0666432222
 
Pozz imala sam godinama problema sa alergijama i od prijateljice sam čula za proizvode od Aloe Vere. Bila sam skeptična iskreno, kako od kaktusa možete biti neki lek :) Koristila sam proizvode i za 2,3 meseca se zauvek rešila problema.

Na ovom sajtu www.aloevera.rs imate baš detaljno o proizvodima a i čovek koji se bavi ovim poslom uvek ima strpljenja da sasluša i da vam pomogne.

Nadam se da sam pomogla nekome.

Pozdrav
 
Pozz imala sam godinama problema sa alergijama i od prijateljice sam čula za proizvode od Aloe Vere. Bila sam skeptična iskreno, kako od kaktusa možete biti neki lek :) Koristila sam proizvode i za 2,3 meseca se zauvek rešila problema.

Na ovom sajtu www.aloevera.rs imate baš detaljno o proizvodima a i čovek koji se bavi ovim poslom uvek ima strpljenja da sasluša i da vam pomogne.

Nadam se da sam pomogla nekome.

Pozdrav
Ne, nisi, a i nema potrebe da se trudisz:lol:
Cula od prijateljice i odmah isprobala i onda covek koji sve strpljivo saslusa.z:lol:
 

Back
Top