pomoc za alergiju!!!!!!!!!!!!!

Jedan dnevno pre spavanja, kao sto pise u uputstvu.
Pulmolog ce ti dati recept, onda placas samo ucesce, oko 2000 din.
Koristi se dok traje cvetanje, deluje odmah, kad prestane cvetanje prestaje i potreba za lekom.
Ipak treba prvo konsultovati pulmologa, zbog procene potrebe.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav.Zanima me lek Singulair,da li pomaze i kada vec krene alergija ili samo preventivno,gde se moze naci,koja je cena za odrasle.Hvala

Чуо сам за тај лек , али не знам много о њему примењује се код астме и то кад је астма у комбинацији са кијавицом.Знам да је нестероидни лек.Али није препоручена дужа примена.

Нису сва алергијска обољења на исти алерген , битно је нагласити и који је алерген.
 
И битно је пиити лекове али на савет др-а. ;)
Не смемо се играти таквим терапијама без савета стручњака.
Лекар сам, ал' ми не би пало на памет сама себи да ординирам ту терапију. :)
 
Moj sin pati od alergijskog rinitisa, atopicnog deramtitisa i imao je napad astme....ima nasledne predispozicije i negom smo postigli da ne dobije teze tegobe kao beba....moje iskustvo u lecenju atopicnih bolesti je sledece: homeopatija ne znam kome je pomogla (u mom okruzenju), nacin zivota i normalna ishrana su jako vazni kao i higijena i prevencija....kozu mu negujem maksimalno a ako ima tegoba mazen sa Elocom masti....alergijski rinitis uspesno potiskujemo 10-dnevnom terapijom presingom i nasonexom a u doba cvetanja ambrozije je na presingu i nasonexu 3 meseca....astma mu je pod kontrolom ali ako mu se pojavi pad kapaciteta uzima ventolin.....bavi se sportom i zivi normalno ali lekovi se ne mogu i ne smeju izbeci....kako raste, sad je 11.5 godina imunitet mu jaca i skoro na kozi i nema problema, astma mu je proradila za 2 godien samo jedanput i to je sanirano u pocetnoj fazi...jedino ga malo muci rinitis ali i to nije strasno....
 
Moj sin pati od alergijskog rinitisa, atopicnog deramtitisa i imao je napad astme....ima nasledne predispozicije i negom smo postigli da ne dobije teze tegobe kao beba....moje iskustvo u lecenju atopicnih bolesti je sledece: homeopatija ne znam kome je pomogla (u mom okruzenju), nacin zivota i normalna ishrana su jako vazni kao i higijena i prevencija....

Da to sve vreme govorim da je prevencija veoma važna a govorim iz ličnog iskustva.
Kuća puna prašine, krvetnina puna grinja , dvorište puno ambrozije i čovek može da se pozdravi sa zdravljem.
mi ne možemo kontrolisati tuđa dvorišta i okolinu ali svoju kuću možemo.
Zato je bitno kakava je krevetnina, koliko se često održava kuća , da li se u kući duvani ili ne, sve je to veoma važno.
Pride ova krevetnina koju sam spominja od runožiga se veoma lako održava nije potrebno hemijsko čišćenje:
http://www.runozig.com/index.php?option=com_content&view=article&id=51&Itemid=57
Na žalost kriza je velika i narod je sve manje u mogućnosti da obezbedi sebi neophodne uslove za zdraviji život, a lekove mnogi uzimaju na svoju ruku, to će doneti nesagledive posledice...
 
Cim pocne da pada barometarski pritisak, tj da se vreme kvari, ja postajem alergicna na raznorazne polene, prasine......to traje oko 1/2 dana- 1 dan uz intenzivno kijanje, svrab mekog nepca, curenje nosa i suzenje ociju! Kako mi se organizam privikne ....sacekam 1 dan i ono se smiri!!! Da li mozda jos neko ima ovakvu vrstu alergije??



Dolcezza,
Dugo sam na internetu trazila nakoga ko barem slicno opisuje simptome koji su kod mene. Ja od rodjenja imam problema sa alergijemai alergijsom astmom, ali sada sam primjetila da se rekcija mog organizma na alergene promijenila. Kao da je imuni sistem zbunjevit. Nesto slicno kao kod tebe. Ukoliko se desi neko strujanje vazduh, ventilator, klima, promaja i sl. moj organizma to pozna kao eventulni ''napad'' i 1 do 1 1/2 dan ja pregorim od kihanja. Nos neprestalno curi i ne prestajem da kisem i desetak puta u cugu.... dobijem upale misica ledja i stomaka koliko kisem. Potrebno je da se smirim, malo odspavam, ugrijem i to prestane. Sutra sam ko nova, kao da se nista nije desilo, samo mi ostane unisten nos :).
I tako jednom mjesecno. Sada je to vec ritual koji ocekujem jer sam ga ukapirala relativno kasno, dve godine unazad. Kada razmislim bolje, to mi se desava vec 10ak godina i da sam mislila da svaki mjesec dobijem gripu ili prehladu. A astma se stabilizovala i nemam vise onih problema.

Dolcezza, nadam se da si jos uvijek na ovom forumu pa da mogu da saznam nesot vise od tebe jer vidim da je ovaj post iz 2004.
Da li jos ko od vas ima slicnih iskustava ili ima ideju sta je u pitanju.

Ja
 
Cim pocne da pada barometarski pritisak, tj da se vreme kvari, ja postajem alergicna na raznorazne polene, prasine......to traje oko 1/2 dana- 1 dan uz intenzivno kijanje, svrab mekog nepca, curenje nosa i suzenje ociju! Kako mi se organizam privikne ....sacekam 1 dan i ono se smiri!!! Da li mozda jos neko ima ovakvu vrstu alergije??






Dolcezza,
Dugo sam na internetu trazila nakoga ko barem slicno opisuje simptome koji su kod mene. Ja od rodjenja imam problema sa alergijemai alergijsom astmom, ali sada sam primjetila da se rekcija mog organizma na alergene promijenila. Kao da je imuni sistem zbunjevit. Nesto slicno kao kod tebe. Ukoliko se desi neko strujanje vazduh, ventilator, klima, promaja i sl. moj organizma to pozna kao eventulni ''napad'' i 1 do 1 1/2 dan ja pregorim od kihanja. Nos neprestalno curi i ne prestajem da kisem i desetak puta u cugu.... dobijem upale misica ledja i stomaka koliko kisem. Potrebno je da se smirim, malo odspavam, ugrijem i to prestane. Sutra sam ko nova, kao da se nista nije desilo, samo mi ostane unisten nos :).
I tako jednom mjesecno. Sada je to vec ritual koji ocekujem jer sam ga ukapirala relativno kasno, dve godine unazad. Kada razmislim bolje, to mi se desava vec 10ak godina i da sam mislila da svaki mjesec dobijem gripu ili prehladu. A astma se stabilizovala i nemam vise onih problema.

Dolcezza, nadam se da si jos uvijek na ovom forumu pa da mogu da saznam nesot vise od tebe jer vidim da je ovaj post iz 2004.
Da li jos ko od vas ima slicnih iskustava ili ima ideju sta je u pitanju.

Ja


Мене рецимо грип ретко кад напада, чак и кад сам окружен грипозним људима што је мало чудно.Можда ме систем брани а повезујем то са алергијама које имам константно. Што се тиче цурења носа пресинг ми је једно време помагао али сада више не толико.
Убеђен са и даље да је најзаслужније за спречавање алергија окружење у коме боравимо.
 
Imam fantastično iskustvo sa homeopatskim timom koji čine Dr Mirjana Živanov i Dr Stojan Primović iz Novog Sada. Otišla sam na terapiju po preporuci prijateljice koja je kod njih izlčila bronhitis od kog je patila preko dvadeset godina. Meni su veoma brzo pomogli. Oslobodila sam se HP Virusa posle višegodišnjih neuspešnih terapija klasične medicine. Pored toga prošle su mi i ALERGIJE, kao i bolne menstruacije. Ja sam presrećna. Sada moja drugarica vodi mamu na terapiju sa dijagnozom Cancera i žena je ustala iz kreveta, nema više nepodnošljive bolove, a na snimanju su utvrdili da se tumor smanjuje...
Možete o njihovom radu pročitati u knjizi Homeopatska medicina-terapija Dr Mirjana Živanov, tamo su opisani neki izlečeni slučajevi ili na situ homeopatskamedicina.rs
Ljudi to je zaista uspešna nova metoda lečenja!
 
Imam fantastično iskustvo sa homeopatskim timom koji čine Dr Mirjana Živanov i Dr Stojan Primović iz Novog Sada. Otišla sam na terapiju po preporuci prijateljice koja je kod njih izlčila bronhitis od kog je patila preko dvadeset godina. Meni su veoma brzo pomogli. Oslobodila sam se HP Virusa posle višegodišnjih neuspešnih terapija klasične medicine. Pored toga prošle su mi i ALERGIJE, kao i bolne menstruacije. Ja sam presrećna. Sada moja drugarica vodi mamu na terapiju sa dijagnozom Cancera i žena je ustala iz kreveta, nema više nepodnošljive bolove, a na snimanju su utvrdili da se tumor smanjuje...
Možete o njihovom radu pročitati u knjizi Homeopatska medicina-terapija Dr Mirjana Živanov, tamo su opisani neki izlečeni slučajevi ili na situ homeopatskamedicina.rs
Ljudi to je zaista uspešna nova metoda lečenja!

ma da, carobni stapic je to :)))))
 
Imam fantastično iskustvo sa homeopatskim timom koji čine Dr Mirjana Živanov i Dr Stojan Primović iz Novog Sada. Otišla sam na terapiju po preporuci prijateljice koja je kod njih izlčila bronhitis od kog je patila preko dvadeset godina. Meni su veoma brzo pomogli. Oslobodila sam se HP Virusa posle višegodišnjih neuspešnih terapija klasične medicine. Pored toga prošle su mi i ALERGIJE, kao i bolne menstruacije. Ja sam presrećna. Sada moja drugarica vodi mamu na terapiju sa dijagnozom Cancera i žena je ustala iz kreveta, nema više nepodnošljive bolove, a na snimanju su utvrdili da se tumor smanjuje...
Možete o njihovom radu pročitati u knjizi Homeopatska medicina-terapija Dr Mirjana Živanov, tamo su opisani neki izlečeni slučajevi ili na situ homeopatskamedicina.rs
Ljudi to je zaista uspešna nova metoda lečenja!

Moje iskustvo sa homeopatijom je potpuno drugačije. Pokušavala sam da pomognem sebi homeopatskim lečenjem u tri navrata. Mislila sam da je problem bio u odabiru homeopate i da rezultati neće izostati kad nađem "pravog". U poslednjoj turi vodila sam i ćerku koja ima astmu i alergije na grinje i kućnu prašinu (između ostalog). Kada ni posle trećeg homeopate nije bilo nikakvih rezultata rešila sam da poštedim novčanik i dignem ruke od homeopatije. Da ne bude zabune i da neko ne pomisli da sam trčala od jednog do drugog homeopate, poslednji put homeopata je mene i moje dete lečio godinu dana i za tih godinu dana ništa nam bolje nije bilo.
Kod alergijske astme najbitnije je držati je pod kontrolom i pridržavati se preventivnih mera uz redovno korišćenje terapije. Nema tu nikakve magije. Kada sam to i sama prihvatila bilo mi je mnogo lakše da pomognem svom detetu da sa bolešću živi sasvim normalno. Koristimo već dugo FLIXOTIDE pumpicu i sada je na minimalnoj dozi od jednog udaha dnevno. Pri ruci nam je uvek Ventolin ili inhalator i Berodual, mada nismo imali potrebe već dugo da ga upotrebimo. Singular je koristila skoro godinu dana i podnosila ga je sasvim fino. Čula sam za te priče o depresivnom raspoloženju, pa čak i suicidnim mislima, ali zaista NIKADA nisam primetila da je taj lek delovao na moje dete negativno na bilo koji način.
Trudim se da mi je u kući čisto, izbacili smo sve tepihe, tapacirani nameštaj iz dečije sobe, sva posteljina im je antialergijska (nebitno da li je to šarena laža, ali mi smo mislili da i ako ne koristi sigurno neće ni da škodi), kupili Kirby koji svakodnevno koristimo, ali ne mislim ni da je dobro u kući napraviti potpuno sterilne uslove i gotovo potpuno odstraniti alergene, mada to sa grinjama i prašinom i nije moguće, to može biti i mač sa dve oštrice kada dete izađe iz tih savršenih uslova i ušeta u sredinu bogatu alergenima.
 
Ne djeluju svi, već samo antihistaminici stare generacije, koji imaju sposobnost prodiranja u CNS, zbog svoje lipofilne strukture...
Noviji antihistaminici, koji su manje lipofilni (terfenadin-Bronal, loratadin-Pressing,Claritine i Astemisan NEMAJU izražen sedativni efekat. Molim osobu koja je postavila pitanje da jasno pročita šta piše o hemijskom sastavu antihistaminika koje upotrebljava, i napiše ovde na forumu -TO JE ONO ISPOD NAZIVA U ZAGRADI, a ja ću joj protumačiti...
Pažnja, iako su selektivni, Claritine, Astemisan, Bronal MOGU kod preosetljivih osoba dovesti do pospanosti.
Bronal je u EU zabranjen zbog mogućeg kancerogenog efekta.... :cry:
od svoje 12 godine sam pila bronal , a sad se vec godinu dana lecim od raka , da li ima veze nemam pojma ali eto
imam 47 god sad
 
Moje iskustvo sa homeopatijom je potpuno drugačije. Pokušavala sam da pomognem sebi homeopatskim lečenjem u tri navrata. Mislila sam da je problem bio u odabiru homeopate i da rezultati neće izostati kad nađem "pravog". U poslednjoj turi vodila sam i ćerku koja ima astmu i alergije na grinje i kućnu prašinu (između ostalog). Kada ni posle trećeg homeopate nije bilo nikakvih rezultata rešila sam da poštedim novčanik i dignem ruke od homeopatije. Da ne bude zabune i da neko ne pomisli da sam trčala od jednog do drugog homeopate, poslednji put homeopata je mene i moje dete lečio godinu dana i za tih godinu dana ništa nam bolje nije bilo.
Kod alergijske astme najbitnije je držati je pod kontrolom i pridržavati se preventivnih mera uz redovno korišćenje terapije. Nema tu nikakve magije. Kada sam to i sama prihvatila bilo mi je mnogo lakše da pomognem svom detetu da sa bolešću živi sasvim normalno. Koristimo već dugo FLIXOTIDE pumpicu i sada je na minimalnoj dozi od jednog udaha dnevno. Pri ruci nam je uvek Ventolin ili inhalator i Berodual, mada nismo imali potrebe već dugo da ga upotrebimo. Singular je koristila skoro godinu dana i podnosila ga je sasvim fino. Čula sam za te priče o depresivnom raspoloženju, pa čak i suicidnim mislima, ali zaista NIKADA nisam primetila da je taj lek delovao na moje dete negativno na bilo koji način.
Trudim se da mi je u kući čisto, izbacili smo sve tepihe, tapacirani nameštaj iz dečije sobe, sva posteljina im je antialergijska (nebitno da li je to šarena laža, ali mi smo mislili da i ako ne koristi sigurno neće ni da škodi), kupili Kirby koji svakodnevno koristimo, ali ne mislim ni da je dobro u kući napraviti potpuno sterilne uslove i gotovo potpuno odstraniti alergene, mada to sa grinjama i prašinom i nije moguće, to može biti i mač sa dve oštrice kada dete izađe iz tih savršenih uslova i ušeta u sredinu bogatu alergenima.

nemam ja protiv homeopatije nista jer nemam nameru da je probam na detetu a razlog je sto nemam nameru da ga ne drzim na lekovima kad je alergen prisutan.....a zasto?....pa zato sto mi je trebalo 5 dana bolnice, injekcija i inhalacija na svakih 6 sati, godinu dana uzimanja flixotida posle jednog asmaticnog napada u koji je upao za 24 h....pre toga nikad nije imao problema sa disanjem....ako se astma produbi, ako dopustis da uzme maha, tesko ju je posle vratiti pod kontrolu.....ozbiljni lekovi budu u prici....ja sad moje dete drzim na pressingu i nasonexu kad je cvetanje a za ventolinom retko posezemo....i to preventivno kad dobije kasalj i napuni se slajmom od prehlade....ne dozovolim da mu padne kapacitet pluca....nije astma za eksperimentisanje, pa ko kako voli.....
 

Najvise se cudim onim ljudima koji odu u apoteku i kazu farmaceutu sta ih boli i traze terapiju :!:
А ја се још више чудим фармацеутима како издају лекове без лекарског рецепта и то лекове на којима пише да се издају искључиво на лекарски рецепт.
Мислим чудим се... А одговор знам..
У питању је профит од продаје лека.. и кога више брига за пацијента.
Битно је да је добар потрошач, да купује и пије све што му се препоручи..
Таква злоупотреба лекова слаби дејство њих самих,а имуни систем организма потпуно збуњује и зато је све више бизарних алергијских реакција које се све теже објашњавају..
 
сад више не може ни антибиотик без рецепта, чујем иду људи код ветеринара да им испише рецепт за неке лекове ...

Па јел` дотле дошло да се иде код ветеринара по рецепт?
И јел` се после ти лекови купују у ветеринарској апотеци? ;)
 

Back
Top