Pomoc oko delphi-a

  • Začetnik teme UnDerGr0unD^SeCuRitY
  • Datum pokretanja
delphi help je mnogo korisna stvar.
open key ga stvara ako ne postoji, onaj drugi parametar ti je true ako hoces da ga napravis i false inace. writestring ti upise ime vrednosti, tu samo uneses ime, ne putanju, i vrednost koju jos dajes. pre toga treba da otvoris kljuc (folder) gde pises. jel to komplikovano?
 
struktura baze registry ti je vrlo slicna hard disku: imas kljuceve (foldere) i vrednosti u njima (uslovno receno - fajlove) i sta je tu nejasno. otvoris kljuc i radis nesto u njemu. kad zavrsis zatvoris i to je to. spisak metoda imas. stvarno ne razumem sta moze da bude tesko u tako trivijalnoj stvari?
 
uzgred, zasto mislis da je tvoje pitanje pametnije od lika koji pita kako se restartuje windows??? to si sigurno naucio kad si pravio program koji uvalis nekome i onda mu se restartuje comp, a ti si mnogo srecan.
obe stvari su lake i nalaze se u helpu, tako da nemas prava da se bunis :!:
 
nebi da se svadjam. ja te jedno govorim a ti mi drugo odgovovaras.vidi ako cemo bas tako.logicno bi bilo da u komandi WriteString('putanja npr software\microsoft\...','data') ali nije tako u tome je i ceo problem. nisam trazio od tebe da me pljujes na forumu nego da mi objasnis to sranje...
 
UnDerGr0unD^SeCuRitY:
da prevedem ja tebi ovo na srpski :) ovako zamisli pravis program. neki protect i sad treba sam sebe da postavi u run. Ali kako? ti si mi sve tako lepo objasnio...

Mrzi me sve da chitam. Ako je postovano, nema veze.

Svrati u regedit i pogledaj ovaj kljuch :

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

i isto to samo sa \RunOnce na kraju.

Tu ubaci path do tvog programa. I prochitaj help, buahahaha!
 

Back
Top