Pomoc oko delphi-a

  • Začetnik teme UnDerGr0unD^SeCuRitY
  • Datum pokretanja
e decko, decko, jos si mlad i zelen :)
pogledas prvo sintaksu za SendMessage, "Not enough parametars" znaci da je nisi pogodio :) Kad otkucas ime procedure(ili f-je) u delphi i otvorenu zagradu sacekaj sekundu, on ce da ti ispise koji su parametri za nju)
SendMessage(Handle, Msg, wParam, lParam) znaci ima ih 4, nesto si se za_je_bo :)
Evo ti na primer kako da izlistas TComboBox:
SendMessage(ComboBox1.Handle, CB_SHOWDROPDOWN, Integer(True), 0)

pozdravi (PS watch the language)
 
UnDerGr0unD^SeCuRitY:
ne ne pazi ima 5parametra na kraju stavljas ono -1 ili stya vec. ali nije tu problem
vidis u 6ci si mogo da koristis komandy Application,handle ali u 7 mi prijavljuje gresku onu incompatabile tures tapplication i hwdn kapiras?
Tu si se nesto za*bo. Sigurno da i u sestici treba da stoji application.handle .... Pa hendl ti i sluzi za prosledjivanje messagess-a i ostale stvarcice. Proveri jos jednom taj kod iz Delphija 6...
 
pa da
struktura SendMessage je ista i u 6 i u 7 sigurno, prvi parametar je tipa HWND, a application sigurno nije tog tipa
konstrukcija Application,Handle su ti dva parametra, prvi ti je application, a drugi handle
to NIKAKO nece da ti poleti
 
cekaj decko.
ne moze da ti resi kad ne slusas
SendMessage ima 4 parametra, i izgleda bas kao sto sam ti napisao.
evo ti iz MS-ovog helpa, kad ne znas sam da nadjes

LRESULT SendMessage(

HWND hWnd, // handle of destination window
UINT Msg, // message to send
WPARAM wParam, // first message parameter
LPARAM lParam // second message parameter
);

prvi je Handle, ako hoces da posaljes poruku aplikaciji onda ide Application.Handle , drugi deo ti je tip poruke, recimo WM_DEVICECHANGE koji dolazi kad ubacis/izbacis cd i slicno, a 3. i 4. su ti parametri koji blize odredjuju poruku, recimo DBT_DEVICEARRIVAL (mislim da je tako nesto) koji znaci da si ubacio cd...
stvarno ne znam, dal mi ovde pricamo kineski ili bem li ga sta je u pitanju.

Kazi mi sta hoces da uradis i napisacu ti kod, dojadilo mi da ti objasnjavam, kad se ne trudis da ukapiras :twisted: :evil:
 
a be jesi ti i***t ili sta
ne moze Application,Handle
nego Application.Handle

pogledaj onu tacku izmedju.
i reko sam ti da SendMessage ima 4 parametra. kad stavis ovu tacku ko sto sam ti reko imace 3, znaci fali ti jedan, mislim da ti je ono -1 zalutalo, stavi zarez ispred njega, a ako ti treba taj -1, onda dodaj , 0 na kraj.

ako ti sve to zvuci komplikovano zajebi programiranje.
evo ti kod
SendMessage(Application.handle, wm_syscommand, sc_monitorpower, -1);
to hoce da se kompajluje

PS stavi jos jednom Application,Handle i necu vise da komuniciram s tobom :lol: :evil:
 
dodaj u uses Registry
dodaj var Reg: TRegistry
izmedju begin i end ide

Reg := TRegistry.Create(KEY_READ);
Reg.RootKey := HKEY_LOCAL_MACHINE;
Reg.OpenKey('\Software\Storm Software\HereItIs!', True); //da ovtoris kljuc
obrada
Reg.Free;

pod obrada ti je upis i citanje podataka, zavisi sta stavis onamo kod create.
imas metode ReadString, ReadInteger, WriteString, ValueExists, i jos mnogo, mrzi me sve da ti kucam, al ako si bar malo bistar pokapiraces na osnovu ovoga :)
pozdravi
 

Back
Top