Pomoc-DA LI PRECUTATI?

NIKAKO NEMOJ DA KAZES !!!
Pricam ti jer sam i ja imala slicno iskustvo. Moju drugaricu je varao decko sa kojim je skoro 3 godine i to je varao mesecima, sa 10 godina starijom "gospodjicom". Svi smo znali ali iskreno, niko nije imao herca da joj kaze jer smo se plasili da ce zapasti u depresiju bas pred prijemni ... na kraju, posle 6 meseci, neko joj je rekao. Prvo je poludela na sve nas jer smo toliko vremena cutali a onda je pocela njega da proganja ... naravno, posle mesec dana su se pomirili (bas veceras sam to saznala), mi smo svi kolektivno ispali krivci za sve, a on je i dalje vara ... :roll: devojka je predivna, ali je stvarno mnogo glupa i zaljubljena u njega. Ali nije nase da se mesamo ...
 
Suzy:
lika585:
Imam veliki problem!
Preksinoc sam videla decka svoje super drugarice sa bivsom devojkom(sa kojom je, inace, 4 godine bio u vezi i raskinuo pre 5-6 meseci)! Bilo je mracno. Bivsu sam sigurno prepoznala, ali njega sam videla otpozadi i tada bila sam 99% sigurna da je on. Naravno, sve sam rekla drugarici Medjutim, doticni negira sve: nije bio on, niti se kretao u tom kraju grada, a sa bivsom uopste ne razgovara! Ocekivala sam da ce mi svasta reci i prebiti, ali tip je bio sinoc extra cool! Toliko je smireno manipulisao, da sam ja pomislila da je onaj 1% prevagnuo i da ja i drugarica pomislimo da nije bio on! Grize me savest: mozda sam ja lose videla, mozda bi to bila extra veza! Nista gore od neproverene informacije! Mada, kad se setim preksinocne veceri, i dalje mislim da je bio on! Drugarica bi mi se tek naljutila da joj nisam rekla!
Lose sam spavala! I da opet nesto slicno vidim,i ako bih volela da meni neko kaze, mislim da bih DOBRO razmislila da li da kazem! Ima li neko slicno iskustvo? Stvarno hocu sa cujem tudje shvatanje! Pozdrav!

Imam slicno iskustvo...jednom me je startovao decko moje drugarice....(zabavljali se 5-6 god)..i naravno , ja bila klinka...naivna...i brze bolje joj rekla..iz najbolje namere ...da se mane budale...I naravno...ko je nagrabusio?...JA..Oboje su me napali kako sam ja ljubomorna na njih...kako se on meni svidja pa sam to izmislila....To je on izmislio kao svoju verziju -samoodbrane- ...ali najvise me je ona povredila ...jer mu se pridruzila sa uvredama , a ja sam njoj htela da pomognem....Ne znam sta je sada sa njima , znam da su se uzeli i imaju decu...i sigurna sam da nije srecna jer je on na sve strane vara...uzas...mozda neke to i vole....
U svakom slucaju......vise se ne mesam.
Eto, bash je u tome poenta. Vecina takvih drugarica (i slicnih) su strashno sklone samoubedjivanju, tj. ako je neko resen da veruje svom decku/devojci ili kome vec, ni Sveti Petar ga nece ubediti u suprotno. to su situacije u kojima se glasnik ubija.

Ja drzim mudro jezik za zubima. Par puta sam se 'igrala iskrenosti' i ispadala magarac. To mi je sasvim dovoljno da ubuduce gledam iskljucivo svoja posla.
 
Vi kao realista , da li stvarno želite da budete prijatelj sa nekim ko se toliko samoobmanjuje...

Toliko da je spreman da vas udalji radi dalje samoobmane...

Ok , udaljeni ste.
A zašto na to ne gledate , kao na korak , u shvatanju te osobe koliko joj vi vredite....
Ona će ili potpuno da vas odvoji , ili će kad zanesenost popusti , staviti vas na tas i onda će baš ta vaša doslednost biti kvalitet u vašim odnosima....

Ne biva se prijatelj , uvlačenjem , već podudaranjem doslednosti i razumevanjem i izgradnjom zajedničkih i problema i rešenja....
 

Back
Top