Polaganje male mature 2012/2013

I meni je tako ispalo.
Zašto to nije tačno? Ako neko može da objasni.
Zar nije 35 400?
Zato što 35 400 nije 100% već 118%. POSLE poskupljenja. Znači cena je bila 100%, i povećana je za 18%, dakle sad je 118%. Kada postavimo i rešimo proporciju, dobijemo x = 30 000. Možeš i da proveriš. 18% od 30 000 je 5 400. Saberi, i dobićeš 35 400.
EDIT: A, shvatio si, nema veze.
 
Poslednja izmena:
Probni završni ispit iz matematike i srpskog je smešan. Samo ću to da kažem. Svi su mi zadaci iz srpskog tačni, sudeći po ovim rešenjima. Ne znam za šta nas smatraju, da smo retardi? Ali svejedno, zanimljivo mi je bilo kad sam radila tekst, volim da pišem svoje mišljenje. Matematika, bukvalno me je bilo sramota. A još mi je sad gore, napravila sam dva lapsusa. Šta reći, umem li ja nešto da pravim sem lapsusa. Napisala sam 4 sata i 25 minuta, a trebalo je 5 sati i dvadeset pet minuta, tako mi i treba kad brzam... Ali svejedno, nije važno, lako je bilo. Nije mi samo jasno kako neki ne znaju da urade prvih 5 zadataka.... Užas.....
 
Hvala!
Po ovome ću najverovatnije imati:

Srpski - 18,5
Matiš - 18

Iz srpskog sam zahebao tamo gde je odgovor lične zamnice (ja stavio samo zamenice :dash: ) i napisao sam vernih čitaoca umesto vernih čitalaca. Jedino što me brine je što tamo kod onih elektronskih i trad. knjiga, izgleda da je dovoljna samo jedna rečenica, ja sam napisao bar 5. :)
Iz matiša sam zeznuo taj sa PDV-om i onaj gde treba da se obeleže elementi kruga! :dash: Ja sam npr. AB za prečnik pisao NA duži, umesto da obeleži kao tačke (ako me razumete)... :dash:

Ali dobro, bar znam gde grešim, tako da...
 
Da, i mene je to iznerviralo.....iako nisam hteo da radim srpski :lol:
Isti slučaj sa matematikom. Toliko su dosadni zadaci, da sam se ja smorio radeći ih.
Sta kao, sad nisi hteo da radis srpski zato sto je bilo prelako?! :)
Ako uporedite ove zadatke sa onim nekadasnjim zbirkama, videcete da jedno nema veze sa drugim. Onda se i ne cudim sto ce biti pojacan nadzor i nepoznati zadaci... I bez prepisivanja ce biti visoki i nerelevantni rezultati!
 
Sta kao, sad nisi hteo da radis srpski zato sto je bilo prelako?! :)
Ako uporedite ove zadatke sa onim nekadasnjim zbirkama, videcete da jedno nema veze sa drugim. Onda se i ne cudim sto ce biti pojacan nadzor i nepoznati zadaci... I bez prepisivanja ce biti visoki i nerelevantni rezultati!

Ma jok, nisam radio da bih isp'o faca :D crtao neka čudovišta po listovima :mrgreen:
 
'Ladno ne verujem koji sam kreten. Odmah pročitala zadatak i lupila nešto, nisam ni pogledala. Probni je bio smešan. U poslednjem zadatku iz matematike mi je postupak tačan, samo sam se zeznula u računu, stalno pravim neke lapsuse... Rešenje je 5 sati i 25 minuta, a ja napisala 4 sata i 25 minuta.
Srpski sam se baš zeznula, a laki zadaci bili, nisam ni obratil pažnju, odmah predala.
Više neću da podcenjujem zadatke. Na prijemnom ima da pazim... I dalje ne verujem za sebe.....Što se tiče srpskog vežbala sam iz stare zbirke..
 
posto ne znam gde da turim,ovde cu :lol:

dakle,za Novosadjane


Zmaj Jovina-idite ako bas zelite da ucite i da se odvalite ko konj,jer tu stvarno treba puno da radite

Isidorina ( :mrgreen: ) izaberite nju ako

1. ne zelite nista pod milim Bogom ikada da ucite a da dobijate jako dobre ocene
2. ako ste fensi,ili volite taj milje
3. ako niste kojim slucajem fansy budete spremni da ce vas zverati od glave do pete svaki dan :lol:

Svetina

Ja svetinu ne preporucujem nikome, sem ako nemas jak stomak,jer tamo prezveti srednju je kao da si prosoa godinu dana u Alkatrazu,odnosno,not for the faint hearted


Karlovacka- e Karlovacka je kul. ako ne zelite da imate matematiku,fiziku it ( to se sve gubi posle druge godine ) i da za prijemni imate engleski i srpski, a ne matematiku,izaberite je. drustvo opiceno,alternativno


Ekonomska ( mala i velika )

eh :mrgreen: vazi isto za Svetinu,samo mozda za nijansu blaza ( usudjujem se reci :lol: ) dakle drzte se jer ce vam trebati jak stomak

Vodte racuna,u Isidorinoj su pasivni fenseri, u Svetinoj agresivni :lol:
 
Poslednja izmena:
Ako uporedite ove zadatke sa onim nekadasnjim zbirkama, videcete da jedno nema veze sa drugim. Onda se i ne cudim sto ce biti pojacan nadzor i nepoznati zadaci... I bez prepisivanja ce biti visoki i nerelevantni rezultati!
Pa sad, zavisi šta se smatra nerelevantnim.... najveći broj poena će imati ljudi sa istovremeno visokim IQ i dobrom koncentracijom na dosadne stvari; upravo oni koji će otići u gimnazije a posle i na fakultet, i tamo bubačiti kilometarske knjige. U tom slučaju test dobro diskriminiše u korist onih koji mogu uspešno da završe viši ciklus školovanja.
 
Ljudi, ne mogu da verujem da pišem ovo, ali ja sam u dilemi. Naime, ne znam da li da probam Matematičku ili običnu gimnaziju. Pošto ne živim u Beogradu, moraću da živim u učeničkom domu, što mi se i ne dopada baš. Takođe, plašim se društva u Matematičkoj...šta ako zapadnem u neko čudno... Opet gimnazija je jedna jaka...Šta ljudi vi kažete?
 
evo ovako
tamo onome ko voli to sto je upisao i ko je spreman dusu da ispusti vezbajuci matematiku, programiranje itd. je odlicno
svima ostalima je pakao i nevidjeno tesko
i nikada neces sresti nekoga kome je tamo okej, znaci ili ekstra ili katastrofa

samo ako si spreman da redovno radis i doslovce U C I S matematiku (jer je osnovna smejurija) upisi, ako i malo sumnjas u sebe nemoj...bice ti pakao :confused:
 
Ljudi, ne mogu da verujem da pišem ovo, ali ja sam u dilemi. Naime, ne znam da li da probam Matematičku ili običnu gimnaziju. Pošto ne živim u Beogradu, moraću da živim u učeničkom domu, što mi se i ne dopada baš. Takođe, plašim se društva u Matematičkoj...šta ako zapadnem u neko čudno... Opet gimnazija je jedna jaka...Šta ljudi vi kažete?

Nemoj da te društvo (koje još nisi ni upoznao) spreči da upišeš matematičku ako ti to stvarno voliš. Možeš u bilo kojoj školi da upadneš u čudno društvo.
 

Back
Top