Pokolj u pojasu Gaze

Pravite gresku protiv koje vristite na zilion tema.
Izjednacavate politiku drzave Izrael sa jevrejskim narodom.
Jedno je politika drzave koja je pravila i pravi greske koje kostaju neduznih ljudskih zivota.
A drugo je antisemitizam i neobjasnjiva mrznja prema Jevrejima, posebno od nekih ovde za koje garantujem da Jevrejina u zivotu nisu videli.

Sto mi je nesto poznata ta logika.....samo ne mogu da se setim odakle.
Stoga neki odavde treba da se stide sto su se rodili.
Jer, da su se rodili pre 80 godina, u istoj bi peci bili spaljeni sa ljudima po kojima pljuju i izlivaju najgoru iracionalnu mrznju.
 
Šta misliš o progonima Srba sa skoro svih teritorija na kojima su živeli? Jel opravdano? Hrvatska, Bosna, CG, Bugarska, Makedonija, Albanija, Kosovo...lista se nastavlja...
Наравно да није, само не знам по ком основу си направио једну такву паралелу? Толико је бесмислена да немам речи.

Иначе, том протеривању и сатанизацији Срба је највише кумовала Америка у којој гле чуда главну реч воде управо Јевреји: администрација, медији, банке, филмска индустрија...

ЕДИТ: Дерер, постоји и друга страна медаље, она коју нећеш видети у вестима:
 
Poslednja izmena:
a sta je greska politike drzave Izrael?
shto ne pruze"ruku pomirenja" PLO-u i ostalim slobodarskim dizachima u vazduh neduznih ljudi?

Ha....gresaka je bilo i to kako.
Npr. ako si mladji potrazi na netu sta je bilo u izbeglickim logorima sabra i shatila
Ili akcije u kojima se raketira kuca nekog od boraca Hamas-a, pa se usput pobije i 20ak civila, cesto zena i dece.
No, njihova drzava svesno bira da eliminise takve rizike i po cenu da ih proglase varvarima i divoljacima.

Nje problem u ruci pomirenja, ili bar nije vise. Izrael shvata da je u njegovom interesu da palestinci imaju svoju drzavu i to im i nudi.
Problem je samo u njihovoj prebogatoj arapskoj braci koji ih decenijama koriste kao monetu za potkusurivanje i koji stalno podsticu ekstremizam i nasilje, sa kojim nijedna palestinska uprava ne moze da se izbori.
Izrael nema vise problem sa racionalnim arapskim drzavama i drzavnicima npr.sa Egiptom.
Ali ne mozes racionalno pricati sa ljudima koji veruju da ih mucenicka smrt vodi direktno u raj medju 70 devica i koji od malena slusaju svoju verziju istorije u kojoj je jedino resenje ne suzivot, nego da Jevreji odu, da nestanu, da ih nema. Sa takvom logikom i sa takvim "prijateljima" Palestinci ce jos dugo patiti.
A sramota je sto pati obican svet, ne debeloguzi rukovodioci i verski lideri kojima racuni u swiss bankama pucaju koliko su debeli i koji svoje guice dobro cuvaju a svoju decu ne regrutuju u brigade al akse
 
Taj"obichan svet"kako ga zovesh od 7 do 77 slavi kao da je 31.12. kada heroji muchenichkom smrtju za Alaha u chinu vrednom divljenja raznesu sebe i civile u bilizoj i daljoj okolini tako da....takve nema shta da zali bilo ko kad dobiju po pichci.
Izrael je pametna i odgovorna drzava koja na svaki takav napad uzvrati desetostruko.Ti meni jer patish razneseh 50 ljudi u samoubilachkom napadu,ja tebi upadnem tenkovima i pobijem 500.Pa da vidimo ko ce duze da prezivi tim odnosom.
Mozda i dobiju drzavicu al to ce biti vishe rezervat koji zavisi od dobre volje Izraela i ponashanja Palestinaca-u prevodu kratkotrajno.
 
Ih, samo jos neki Jevrejin da bolno krikne 'ko nas bre zavadi!'

Nije tako, ne treba biti cinican.
Nece se oni nikad voleti i ziveti u bratstvu-jedinstvu.
Mnogo je istorijskog plaka i losih iskustava.
Kao otprilike izmedju nas i Albanaca.
Mnogo ce ti Palestinaca privatno reci da bi radije ziveli u Izraelu negou palestinskoj drzavi.
Ali samo privatno, jer se plase svojih ekstremista.
Izrael bi privatio i prihvata palestinsku drzavu, ali niko nece prihvatiti drzavu iz koje ti stizu bombasi samoubice i svako malo lete rakete na tvoje gradove.
 
Taj"obichan svet"kako ga zovesh od 7 do 77 slavi kao da je 31.12. kada heroji muchenichkom smrtju za Alaha u chinu vrednom divljenja raznesu sebe i civile u bilizoj i daljoj okolini tako da....takve nema shta da zali bilo ko kad dobiju po pichci.
Izrael je pametna i odgovorna drzava koja na svaki takav napad uzvrati desetostruko.Ti meni jer patish razneseh 50 ljudi u samoubilachkom napadu,ja tebi upadnem tenkovima i pobijem 500.Pa da vidimo ko ce duze da prezivi tim odnosom.
Mozda i dobiju drzavicu al to ce biti vishe rezervat koji zavisi od dobre volje Izraela i ponashanja Palestinaca-u prevodu kratkotrajno.

Ne poznajes situaciju dole.
Dzaba bih ti obajasnjavao da nije tako.
Ne zaboravi samo da u tom "dobijanju po pichci" glave gube civili i oni koji veze nemaju sa tim koji se raznose.
A posto podrzavas tu logiku "davanja po pichci", verujem da si bio srecan kad su nama 1999. po istoj toj logici davali isto to, onako...posred glave.
Verujem da je i ona sirota Milica zasluzeno poginula po toj istoj logici da se nekome dade po pichci, jer sve je to ista bagra z:cry:
 
Mi nismo nikoga dizali u vazduh i to u sred njihove drzave.Izrael reaguje tek u znak odmazde,kad neko po njima udari ili se sprema.Tako da i nije neko poredjenje.Da ne spominjem shto nam civilizacijska tekovina nije masovna histerija i odushevljenje na"versku zrtvu"
to je neshto ipak samo muslimanskom svetu svojstveno
Ma u pravu si kad bolje razmislim...sve je to shacica zavedenih extremista a obichan palestinski narod koji je fin,pitom,poshten i gleda svoja posla za to ispashta
shto mi to vuchi neshto poznato...
 
Verovanje da je jedan ceo narod los, zao, genocidan, da ga treba istrebiti, utucati, spaliti napalmom, a da je neko drugi dobar, iskren, posten, cist kao kap rose, i da ima pravo na to.....o kom god narodu da se radi .......to ti je ista logika koja se mnogima, pa i nama obila o glavu.

I ja tu logiku jednostavno ne mogu da podrzim.
 
tom logikom svi pobedjuju,yebiga
a pobednik nikad nije losh nego dobar fin i poshten
uvek bilo i bice
nama se obilo o glavu upravo suprotno
oni koji su ishli tom logikom danas su zrtve
zato jevrejska elita vodi tu "loshu politiku" i satrece palestince
a mi cemo iz principijelnosti izumreti
chinjenice
 
nije samo stvar u tome
i ako je to jako vazno imaju i sredjenu drzavu i jaku nacionalnu svest
sposobne i pametne politichare i elitu
zamisli da se kod njih neki veeeeeliki humanista i filantrop 47. nashao da kaze "mora da gledamo shire,svi smo mi u sushtini ljudska bica pre svega Transjordanci!"
Danas bi ziveli po izbeglichkim kampovima a Palestinci bi imali drzavu sa sredishtem u Jerusalimu
to jest,da su ishli nashom logikom i metodom

У ствари новац и памет иду некако заједно.

Извини којом нашом логиком? Нисам овде приметила никакву логику, а ево управо дискутујем с једним нашим "логичарем" на
другој теми, који хвали српску глупост (из Првог светског рата), да су српски војници задњи комад хлеба давали ратним
заробљеницима, оним истим, који су им претходно клали и силовали жене и децу и спаљивали куће....
 
Предвиђање:

Сада кад Хамас и Палестински Исламски Жихад изведу неки противнапад,
јевреји ће да ухвате да причају како је то "потпуно неиспровоцирано."

А Derer ће наравно све то да оправдава, као Џејми Шеј који јесте.
 
Inače, Cionisti su prvobitno za svoju državu zamišljali Argentinu.

To vam pokazuje koliko im u stvari postojbina u Palestini, jer Argentina je vrlo blizu


A majke ti otkud ti ta glupost jevreji odkad snaju za sebe zele se vratiti Israelu te bajke Polska trebala biti Israel su bajke.

Da su Englesi i Francusi jevreje teli staviti negnde u Afriku ili Juznu Ameriku je tacno.
 

Back
Top