Podrska za dijetu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li vam se čini da kada krenete sa dijetom svi nešto slave?
Odjednom svi imaju neki vanredni povod za okupljanje, za trpezom naravno,kako drugačije...Mislim super, dužimo se, volim ja to. Izdržim ja i tu trpezu, gledam da ne odem gladna da ne bih poklekla, al najviše mrzim to što me non stop nutkaju - šta na dijeti si?? Pa što? Šta će ti to, samo malo smanji ili izbaci večeru (mislim, to upravo i pokušavam ne nutkaj me)...EVo uzmi ovo, nije masno, evo parce torte vidi kako sam tanko isekla uzmi..evo ovo možeš i bez hleba!:sad2:
Da, idem na večeru kod prijatelja. AL neću pokleći, zato što znam da ću se ujutru mnogo dobro osećati zbog toga! Obećavam. Sad kada sam napisala sramota me da pogazim obećanje.
Inače, doručkovala u 8.30h - musli jer nisam imala ništa tako na brzinu, a i našla sam melko - Afro ako si u Bgd-u, MAxi u delta Citiu koliko ti duša želi, puni rafovi.
U 11.30 ću voće, za posle ću da smislim, ništa nisam ponela.
 
evo tu sam kao što sam rekla....
od jutros musli sa mlekom 1,6%, nesica sa istim tim mlekom,, bez šećera, naravno
pola kifle
narezane su mi tri male jabuke i to je za grickanje
ponela sam za ručak-to ću oko 1-2, fitnes mix sa belim mesom i pirinčem
popodne ću jbuke ili bundeve ako je nešto ostalo
za večeru ne znam-dižon hleb sa....kajmak baš i nije dijetalan, ali je baš lep, a imam i džem..šta je manje strašno?
 
..dobar dan devojke....
..ja jutros popola nesicu, posle nje 2 madarine...šetala nešto celo pre podne,
sad se vrtila pa ću da ručam oko 15h...
..šta ću za večeru ne znam još ali pošto je doručak bio voće, onda bi mogla
musli i mleko....

..hvala Dajamante, ali meni to daleko da idem samo za mleko, ima ga po kraju,
bar protegnem noge malo...

..Boko, mislim da ti je svejedno ako ne preteraš, mada je meni nešto najlepše
što me podseća na detinjstvo hleb, džem i šolja toplog mleka...
 
Mmmm, mene na detinjstvo podseća hleb, malo putera, i džem od kajsije ili šipka.
Obožavam to, tako poseban ukus.
Ja bila na faxu do malo pre, pa šetala - od varadinskog mosta do novog bulevara, ko zna o čemu pričam zna da sam se baš fino našetala :)
Sad ću da pojedem neku voćku pa opet u šetnju, ali po merkatoru :)
 
Da li vam se čini da kada krenete sa dijetom svi nešto slave?Odjednom svi imaju neki vanredni povod za okupljanje, za trpezom naravno,kako drugačije...Mislim super, dužimo se, volim ja to. Izdržim ja i tu trpezu, gledam da ne odem gladna da ne bih poklekla, al najviše mrzim to što me non stop nutkaju - šta na dijeti si?? Pa što? Šta će ti to, samo malo smanji ili izbaci večeru (mislim, to upravo i pokušavam ne nutkaj me)...EVo uzmi ovo, nije masno, evo parce torte vidi kako sam tanko isekla uzmi..evo ovo možeš i bez hleba!:sad2:
Da, idem na večeru kod prijatelja. AL neću pokleći, zato što znam da ću se ujutru mnogo dobro osećati zbog toga! Obećavam. Sad kada sam napisala sramota me da pogazim obećanje.
Inače, doručkovala u 8.30h - musli jer nisam imala ništa tako na brzinu, a i našla sam melko - Afro ako si u Bgd-u, MAxi u delta Citiu koliko ti duša želi, puni rafovi.
U 11.30 ću voće, za posle ću da smislim, ništa nisam ponela.

Čini nam se! I najviše me nerviraju komentari tipa boldovanog "Šta će ti, nisi debela".
Uglavnom prećutim takve komentare, a ovde smo se usaglisili da svaki kg viška mora odmah da se skida, jer gde je jedan, tu su i dva... i tako dalje...
Juče sam lepo ručala ribu i bareni krompir i karfiol, a danas sam skuvala supu, pa kuvano meso i isti taj bareni karfiol. Sve kako treba. I dodjem na posao a na mom stolu tanjir praećeg pečenja, turšija, vanilice... najveće koje sam videla, ne znam jel se one onda zovu vanile. :zcepanje:
Kolega udao ćerku pa častio. Uzela sam jednu vanilu, a bogami malopre sam probrala šta je ostalo od pečenja. Pa samo krtina, bez hleba, a nije ni neka količina, mislim da nije strašno...
Ja uglavnom ne odolevam na tim slavljima i druženjima. Volim, brate, da jedem i kad su se ljudi već potrudili da pripreme, mnogo mi je ružno da ja sad tu nešto držim dijetu. Isto tako ne volim kad god mene gosti neće da jedu. Nikog ne teram, ne nutkam, ne trpam u tanjir. Iznesem šta imam i svako može da uzme šta i koliko hoće.
Meni su se dve drugarice tako zamerile jednom prilikom da ih nikada više nisam pozvala ni na kakvo slavlje. A nisu neke bezveze drugarice. Jednoj sam bila kuma na venčanju, a druga je njena sestra. Družila sam se s njima od detinjstva. I kad sam iznela posluženje na sto, kuma mi pruža svoj tanjir i kaže: "Evo ti skloni ovo, ja neću da jedem". Ja u čudu :eek: Kažem, pa nek stoji tanjir, bar ga isprljaj nečim... "Ne, ne, skloni". A njena sestra ko majmun odmah pruža i svoj "Evo i moj". Njoj već nisam ništa rekla, ali došlo mi je da ih istog momenta isteram iz kuće.
Zato, vodite računa kad idete u goste na slavlja da ne uvredite domaćicu. Uvek može da se nadje nešto što može da prodje i ako ste na dijeti, pa uzmite malo, pa seckajte dugo i sitno, pa jedite sasvim polako... samo nemojte da ostavite čist tanjir, mnogo je ružno. A pogotovo nemojte da ga vratite, kao ove moje.
 
Čini nam se! I najviše me nerviraju komentari tipa boldovanog "Šta će ti, nisi debela".
Uglavnom prećutim takve komentare, a ovde smo se usaglisili da svaki kg viška mora odmah da se skida, jer gde je jedan, tu su i dva... i tako dalje...
Juče sam lepo ručala ribu i bareni krompir i karfiol, a danas sam skuvala supu, pa kuvano meso i isti taj bareni karfiol. Sve kako treba. I dodjem na posao a na mom stolu tanjir praećeg pečenja, turšija, vanilice... najveće koje sam videla, ne znam jel se one onda zovu vanile. :zcepanje:
Kolega udao ćerku pa častio. Uzela sam jednu vanilu, a bogami malopre sam probrala šta je ostalo od pečenja. Pa samo krtina, bez hleba, a nije ni neka količina, mislim da nije strašno...
Ja uglavnom ne odolevam na tim slavljima i druženjima. Volim, brate, da jedem i kad su se ljudi već potrudili da pripreme, mnogo mi je ružno da ja sad tu nešto držim dijetu. Isto tako ne volim kad god mene gosti neće da jedu. Nikog ne teram, ne nutkam, ne trpam u tanjir. Iznesem šta imam i svako može da uzme šta i koliko hoće.
Meni su se dve drugarice tako zamerile jednom prilikom da ih nikada više nisam pozvala ni na kakvo slavlje. A nisu neke bezveze drugarice. Jednoj sam bila kuma na venčanju, a druga je njena sestra. Družila sam se s njima od detinjstva. I kad sam iznela posluženje na sto, kuma mi pruža svoj tanjir i kaže: "Evo ti skloni ovo, ja neću da jedem". Ja u čudu :eek: Kažem, pa nek stoji tanjir, bar ga isprljaj nečim... "Ne, ne, skloni". A njena sestra ko majmun odmah pruža i svoj "Evo i moj". Njoj već nisam ništa rekla, ali došlo mi je da ih istog momenta isteram iz kuće.
Zato, vodite računa kad idete u goste na slavlja da ne uvredite domaćicu. Uvek može da se nadje nešto što može da prodje i ako ste na dijeti, pa uzmite malo, pa seckajte dugo i sitno, pa jedite sasvim polako... samo nemojte da ostavite čist tanjir, mnogo je ružno. A pogotovo nemojte da ga vratite, kao ove moje.



...Bi, prosto sam morala da citiram ovaj tvoj post da se ne zagubi negde...
...pravo da ti kažem, kad odem negde gde se već neko trudio i spremio,
naravno da pojedem koliko mi prija i šta mi prija...kad su slavlja u pitanju tek
jedem...mada ako je slavlje sa nekom muzikom, tipa svadba, tu već ostanem
skoro gladna....čalabrcnem ja od svega po malo, al' mi draže da se izigram
fino...ponese me muzika nego da sedim i jedem sve vreme...tu nekako imam
osećaj da bi bilo nekako bzvz i sedeti sve vreme i jesti...na tu vrstu slavlja
većinom niko ni ne dođe da bi jeo...al' to nije tema....

...nikad nisam vratila tanjir nikom, niti napunila, promrljala i ostavila, i jedno
i drugo mi je totalno nekulturno i to sam učila i uspela da naučim i svoju decu,
što sipaš pojedi...

...to pečenje neće ništa nažao da ti učini, naročito što si jela bez hleba, još
ako si jela i turšiju uz to savršeno....

...i da ja danas htela da kuvam supu, sve lepo pripremila, bila ubeđena da imam
u frizu još jednu rozbratnu, ali neeee...kad je nestala ne sećam se:lol:tako da će
biti sutra, sa sve domaćim rezancima...
 
Hej, cure :D

Cijeli dan sam bila na faksu... pojela malo kolaca sa jabukom, popila sok od brusnice, a kad sam dosla s faxa pojela 2 fasirane snicle i malo rize. :D
To je to za danas.
Kasnije koju mandarinicu. :D

...sofffy...lepo, samo ako mogu jedan savet da ti dam....

...za južno voće se kaže, ujutro zlato, u podne blato, uveče gvožđe...što se
odnosi na težinu u želudcu...
...znači najbolje je te madarine da ostaviš ja ujutro, a da za večeru izabereš
nešto drugo...
 
...dobar dana drugarice...;)

...kod mene jutros klasika...jedino mi prodavnica u kraju kvari planove
za ručak...ništa lepo za supu nemaju, samo neko meso pocrnelo od
stajanja....smisliću već nešto drugo...:think:
 
Dobar dan.
Afro - pusti meso skuvaj paradajz čorbu;), em ukusno em korisno.
Sinoć sam na proslavi bila disciplinovana,koliko sam mogla. Sve mi se jelo, ali nisam. Očima mi se jelo al sam uzela samo neko parcence mesa i salatu, taman. I kašičicu al bukvalno kašičicu, torte iz tanjira mm. Jevda sam čekala da pojede to svoje parče da ne gledam.
Danas, parče tosta i ajvar, malo pre 3 badema i kruška.
Ručak imam neko meso i salatu.
Malo mi landraju farmerke:cool: Neću da ih perem onda se skupe:D
 
Dobar dan devojke!
Ja sad došla sa televizije, promrzla i pokisla.
Doručkovala sam tamo sendvič, tražila sam da mi naprave bez majoneza:
kriška hleba, pileća prsa, rendano kuvano jaje i kornišoni.
Sad se grejem uz tanjir supe sa sitno naseckanim belim lukom.
Izvadila sam pileće belo da se odleđuje, tako da ću ili da ga dinstam, ili da ga dečku pohujem a sebi samo bacim na tiganj, uz neku salaticu

edit: meni su pukle jedne pantalone...ali nisu mi uske, nego su se istegle među nogama što od pranja i sušenja u sušilici,
što od konstantnog teglenja: dosta sam u turskom sedu.
Ali neću da kupim nove dok mi ne budu trebale broj manje od ovih sad :D
 
dobro veče... doručak: parče hleba sa ella sirom i peršunom
ručak: bila na prijemu, a tamo koktel posluženje: malo pitica, oni mali sendviči - kanapei, pa korpice sa raznoraznim slanim nadevima, kuvana šunka sa predivnim pikantnim senfom, mini karadjordjeve, riblje kuglice, dzigerica u slanini... pa posle kolači: čokoladne bombice, bajadere, voćne korpice.... pre svega toga kampari sa sokom, a uz to 2 čaše šardonea...
znam da sam vas sad iznervirala sa svom ovim nabrajanjem, ali nemojte da mi zavidite. Ja sam uvek neumerena i da znate samo kako mi je sad teško i spava mi se, vrućina mi je ... ne moram ni da pomenem da mi se ne radi, a na poslu sam.
 
Ne zameramo Bi samo zamišljamo sve to :aha:
Ništa, otvori malo prozor (osim ako ne radiš kao stujardesa:) ) da se razladiš i rasaniš i ima da budeš ko nova.
Kod mene se na poslu svi nešto razjeli,samo donose i kupuju i nude ili ja to sada primećujem.
Imam koleginicu, isto na dijeti pa se šalimo kako do leta oni ima svi da budu ko bumbari a mi cica mace....:whistling:
 
otvoren mi prozor, išla sam i napolje da prošetam... ali lakše mi je pošto nije samo meni vruće i kolegi je, tako da nije problem.
A imam i sutra neki sastanak, pa će i tamo posle biti koktel. Šta ću ja jadna, baš me krenulo. Ali posle neće biti ništa do sv.Arandjela. Svi koje znam slave tu slavu, a i ja. Umesto da su se lepo rasporedili...
 
Ma neeee, bolje samo jedna slava, manje puta moras da odoljevaš iskušenjima.
Jedu mi se bombice i ta šunka sa senfom što si pisala....ne moraš sutra izveštaj sa koktela da nam pišeš, nema veze. ne moramo mi baš sve da znamo;)
 
...evo ja tek sad da se upišem....imala u gostima dve preslatke devojke,
baš drage..i baš smo se lepo ispričale..gledale malo sličice i tako, al
bila sam dobra, nisam nešto naročito jela..sam nes i 2 koluta nekog
čokoladnog keksa...izdržah...

...i da obećala sam njima da ću nastaviti sa vežbama, pa da kažu kako
napredujem, kad me budu sledeći put videle....

...Bi neka si uživala, pa samo jedan život imamo, ne moramo se baš svega
odreći, a slave i takvi prijemi su taman prilika da malo damo duši na volju...;)
 
Dobar dan, drage dijetalke. :D

Čitam vas odavno, i jedna sam od vas. Borim se sa kilogramima, volim da jedem, teško odolevam iskušenjima, ali sada sam čvrsto rešila da promenim nešto po pitanju kilaže.

Unazad, oko 2 meseca, redukovala sam ishranu. Pazim šta, a još više koliko jedem, i prve rezultate već vidim. U minusu sam 7 kg. Ja bih u minus još 10 - 12, ali se bojim da je to nemoguća misija.

U stvari, ne vodim ja toliko računa o tome koliko ću da imam kilograma, nego imam garderobu koju bih opet volela da obučem. Za sada imam troje pantalona koje sam zadnji put mogla da obučem pre tačno 3 godine, i evo mogu sada. :) To mi daje podstrek i motivaciju da nastavim dalje, jer očigledno je da je dobro to što radim.

Nisam rigorozna, volim da jedem, gurman sam, a i život nema reprizu, tako da ima momenata kada svesno grešim, no posle grešaka ponovo se vraćam na pravi put.

Večeras idem na slavu, pa ću imati razloga da zgrešim, ali sutra je novi dan...
 
Domacice, -7 kg za 2 meseca je fenomenalno:ok: Svaka čast. Meni je to prava stvar.
Znam da zbog svojih godina ne mogu da npr za 2 nedelje skinem 5 kg kao što sam nekada mogla, ali mogu možda za 2 meseca.
Polako, strpljivo i rezultati će se videti sigurno. Nije ni tih 10-15 koje pominješ nedostižno...

Ja sam danas skroz u gužvi, sve što sam pojela pojela sam u dva zalogaja brzinom svetlosti. Ne volim tako, bas mi ne prija za stomak.
Popodne idemo kod kumova na slavu. Ja ladno mogu da ne jedem i da me ne mami ta hrana, i totalno mi se nista ne uklapa u moju satnicu sa obrocima, al uzeću nema smisla nešto da vide da se služim, uvek mogu kad niko ne gleda da uvalim mužu :mrgreen:

I gde je Boka? Bokoooooooo....
 
...dobar dan devojke....
...ja danas malo čitala, nešto nisam imala volje da pišem baš puno...a juče
poslušala Dajamante..pa napravila paradaiz čorbu...evo sad sam je dotukla...
...doručkovala kao i ostalih dana musli i mleko...posle pojela jednu mandarinu..i
sad pun tanjir čorbe...sita..;)

...e sad šta ću za večeru..ali ako ništa drugo imam još jednu malu argetinu
paštetu od tune..to baš volim, mada izbegavam...baš nego eto u takvim
situacijama, kad baš ne znam šta ću....

...mrzelo me da idem danas bilo gde, em sajam em slava..pa da se nebi
zaglavila negde u prevozu, sutra ću, ali to je i za onu temu kako živite,
savršeno je kad se prebaci dan, a da baš ništa ne mora da se kupi...:think:
 
Dobar dan :)
Ja malo pre stigla sa terena, stavila sam ostatak pilećeg belog da se dinsta - to ću uz pirinač, za nekih sat vremena.
Doručkovala sam musli+mleko.
Popila sam jednu toplu čokoladu, što nije pohvalno ali dobila sam, i nikakva sam, i svašta me čeka sutra i prekosutra...i baš me briga :lol:
 
Dobro veče. Bila sam na slavi, i jela sam, ali to sam znala da će tako biti još dok nisam krenula. :) Probala bih i torte, ali sam morala ranije da dođem kući jer mi je dete dobilo temperaturu, a to se kod njega komplikuje. :( Spasao mene, ali se on razboleo. :(

Dakle, popila sam jutros u 7 h tursku kafu, to radim svako jutro u isto vreme. Doručkovala sam 1 parče hleba, i 3 - 4 tanka režnja domaćeg kulena.
Ručala sam dinstano pileće belo meso, sa dosta salate od cvekle, bez hleba, jer ja hleb jedem samo za doručak.
E sada...večerala sam :rumenka: nekoliko šnita pečenice, jednu sarmu, i jedno parče prasetine, opet bez hleba. Do kolača nisam ostala.

Pravila sam danas kiflice sa džemom, i nisam ih ni probala. To smatram kao uspeh...

Laku noć, kuckamo se sutra.
 
Poslednja izmena:
dobro veče, vidim opet smo se aktivirale, pa nam je tema malo oživela. Ja sam vam juče sve nabrojala šta sam jela na prijemu i žalila se kako mi je posle podne bilo vruće i spavalo mi se, ali to nije kraj. Uveče mi je bilo muka i imala sam gorušicu. Ne moram ni da kažem da mi nije padalo na pamet da nešto pojedem.
A onda sam danas sticajem okolnosti opet bila na koktelu... e tu sam već bila umerenija. Uglavnom sam se bazirala na škampe i grilovane tikvice, onako naizmenično naredjane kao ražnjić. Bilo i nekih sireva u kombinaciji sa suvim voćem i bile su prolećne rolnice, lepo bogato nadevene, ali ispržene u dubokom ulju, tako da je to meni bilo previše masno. Definitivno sam se odvikla od toga. Ja sam ih jednom pravila i pekla sam ih u rerni da bih izbegla tu masnoću. Popila sam samo pola čaše belog vina, a za desert sam uzela voće naredjano na ražnjiću, bilo pola zrna grožđa, zalogaj ananasa i nemam pojma šta još. Bukvalno 4 mala zalogaja. I celo popodne sam bila sita od toga, a onda sam ranije došla kući i odmah otišla sa decom u veliku kupovinu u Metro.... i pošto sam ja vozila (inače obnavljam vožnju posle 20 godina), toliko sam bila nervozna zbog toga da mi hrana nije ni padala na pamet. Tek sam malopre pojela malo barenog karfiola s pavlakom.
Znam da je stihijski i da se nikako ne uklapa u željeni raspored od 5 malih obroka, ali, nekako je vanredno stanje, pa prolazi tako.
 
....evo malo i mene...
....prvo moram da čestitam Domaćici:klap:, sa takvim karakterom možeš da
smršaš začas....eeehhh..da sam bar upola takva, nego me spašava po
malo to što mogu da ne mesim i ne pravim ništa slatko....:rumenko:

...Bi, ti si herojski krenula u tu vožnju i mislim da ćeš još malo biti sasvim
zadovoljna svojom vožnjom, što će ti samim tim doneti i manje nervoze
oko toga....
...tačno se posle nekog vremena odviknemo od masne i jake hrane, pa je
vrlo moguće da ti je sve ono juče izazvalo tu gorušicu...:think:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top