Počeo Ramazan, mesec posta

Mi kazemo da to samo moze biti sa onim sa cim su dosli svi poslanici od Adama do Muhameda,preko Noa,Avrama,..Zasto bi poslanstvo Isusa bilo drugacije?

Mi verujemo u jednstvo poslanstva i za nas su svi poslanici (Neka je na njih Boziji mir i blagoslov) isti i jednaki.Znaci za nas su Mojsije,Isus,Muhamed,... jednaki i isti, samo sto knjige koje su objavljene Isusu i Mojsiju nisu sacuvane.

Za nas je Kur'an poslednji Boziji zavet.


Za nas je Isus isto sto i Adam,Isus je rodjen bez oca,a Adem stvoren bez oca i bez majke.

Isus ce doci na Zemlju jer je uzdignut na Nebo i nije ubijen niti je umro,a Boziji je zakon da svako ljudsko bice mora umreti na Zemlji...

Isus ce doci ponovo pred Sudnji dan ali ce suditi prema zakonu koji je objavljen Muhamedu i time ce pokazati jedinstvo poslanstva i zabludu hriscana...

Svako dobro i sve najbolje!!

Ako dobro razumem,vi negirate tacnost onoga sto kaze Biblija ali ipak verujete da ce doci Isus?Ali ce On suditi po zakonima koje propoveda Muhamed?A koji su to zakoni?
 
Pa nije onda Muhamed zadnji prorok,nego Isus.

Ovo bas ima smisla.Verujem ja u ono sto je njima objavljeno,ali toga nema.

Isus nece doci sa novim poslanstvom niti sa novom objavom niti sa novom knjigom,cak nece doci ni sa onim sto je ranije njemu objavljeno,nego ce slediti poslanstvo,obajvu,knjigu koju je Bog dao Muhamedu.


Verujemo ono sto je njima objavljeno i sto je orginalno,a to je pre svega monoteizam...Mi nismo rekli da toga nema u potunosti ,nego da je to izmenjeno,falsifikovano,...
 
Zasto mislis da je Isusova poruka izmenjena i falsifikovana?


Zato sto su ova 4 jevandjelja izbaran od preko 100 jevandjelja...Znamo sta se dogodilo u Nikei...Zato sto Jovan na pocetku svoga Jevandjelja kaze da je to njegovo pisanje kralju...a ne Bozija objava...

Zato sto u katolickoj Bibliji ima 6 knjiga kojih nema u ostalim Biblijama...Zato sto ne postoji sada orginalna Biblija na jeziku na kome je govorio Isus (aramejski)...Prevod je delo prevodioca...

Svi primerci Qur'ana na arapaskom jeziku su potpuno isti,ne postoji razlika ni u jednom jedinom slovu...

Svako dobro i sve najbolje!!!
 
Zato sto su ova 4 jevandjelja izbaran od preko 100 jevandjelja...Znamo sta se dogodilo u Nikei...Zato sto Jovan na pocetku svoga Jevandjelja kaze da je to njegovo pisanje kralju...a ne Bozija objava...

Zato sto u katolickoj Bibliji ima 6 knjiga kojih nema u ostalim Biblijama...Zato sto ne postoji sada orginalna Biblija na jeziku na kome je govorio Isus (aramejski)...Prevod je delo prevodioca...

Svi primerci Qur'ana na arapaskom jeziku su potpuno isti,ne postoji razlika ni u jednom jedinom slovu...

Svako dobro i sve najbolje!!!

Katolicka biblija nije ni postojala do 10og veka...Islam je poceo u sedmom veku...kakve veze ima sta je posle izmisljano i falsifikovano kod katolika...Pitanje je odkud Islam?Da li si cuo o onoj prici o rascinjenom popu koji je Muhamedu objasnio kako da pocne novu religiju?
 
Znaci Sveto pismo koje je svedocanstvo Isusove poruke i svega sto se tada desavalo i koje kaze da ce Isus ponovo doci da sudi zivima i mrtvima nije tacno vec je tacna neka knjiga pisana 7 vekova posle toga koja ,eto,kaze da ce Isus doci da sudi zivima i mrtvima?:think:Ne rece mi koji su to zakoni koje je Muhamed doneo?

Jevandjelje je bila Bozija poruka ljudima za to vreme...Qur'an ne kaze da ce Isus suditi ni zivima ni mrtvima,po Islamu to moze samo Bog...

Bog je objavio Muhamedu Qur'an...
 
Jevandjelje je bila Bozija poruka ljudima za to vreme...Qur'an ne kaze da ce Isus suditi ni zivima ni mrtvima,po Islamu to moze samo Bog...

Bog je objavio Muhamedu Qur'an...

Pa sta ce onda Isus da radi po svom drugom dolasku?Mislim po Qranu?I koji su to novi zakoni koje je Muhamed morao da donese jer su,eto,pokvarenjaci falsifikovali ono sto je Isus rekao?Uzgred,Jevandjelje je svedocanstvo o Isusovom boravku na zemlji,njegovom stradanju,njegovoj poruci i njegovom Vaskrsenju...
 
Poslednja izmena:
Shto je meni cool taj JEDAN JEDINI SVEMOGUCI BOG :)

prvo jednima napise jednu knjigu
pa mu ne valja
pa istima napise i drugu knjigu
pa mu ne valja
pa onda ode jos malo na istok i napise i trecu knjigu
....
onda se ovi prvi pobiju medju sobom oko toga da li je ispravnija prva ili druga knjiga
.......
pa kad su se dogovorili, onda se pobiju oko toga da li pisac ima sina ili nema ili je on sam svoj sin?
.........
pa se onda ovi drugi pobiju oko toga da li treba da se loze samo na trecu knjigu ili i pjesme posvecene zivotu onoga kome je predata treca knjiga ... :)
.....
pa se onda na zapadu jave neki kojima je Tvorac javio da je losh prevod prve i druge knjige i naprave sopstveni prevod..
......
onda se takodje na zapadu jave neki kojima je je Tvorac napisao cetvrtu knjigu
.......

pa *** :P
da sam ja Kreator Univerzuma,
mislim da bi bolji posao napravio od Njega....
 
Shto je meni cool taj JEDAN JEDINI SVEMOGUCI BOG :)

prvo jednima napise jednu knjigu
pa mu ne valja
pa istima napise i drugu knjigu
pa mu ne valja
pa onda ode jos malo na istok i napise i trecu knjigu
....
onda se ovi prvi pobiju medju sobom oko toga da li je ispravnija prva ili druga knjiga
.......
pa kad su se dogovorili, onda se pobiju oko toga da li pisac ima sina ili nema ili je on sam svoj sin?
.........
pa se onda ovi drugi pobiju oko toga da li treba da se loze samo na trecu knjigu ili i pjesme posvecene zivotu onoga kome je predata treca knjiga ... :)
.....
pa se onda na zapadu jave neki kojima je Tvorac javio da je losh prevod prve i druge knjige i naprave sopstveni prevod..
......
onda se takodje na zapadu jave neki kojima je je Tvorac napisao cetvrtu knjigu
.......

pa *** :P
da sam ja Kreator Univerzuma,
mislim da bi bolji posao napravio od Njega....

Dobro je sto nisi...A i mislim da cemo i bez tebe doci do nekih zakljucaka
Usput....Lokacija:BEOGRAD-grad SVETSKIH vaterpolo sampiona.....
 
Pa sta ce onda Isus da radi po svom drugom dolasku?Mislim po Qranu?I koji su to novi zakoni koje je Muhamed morao da donese jer su,eto,pokvarenjaci falsifikovali ono sto je Isus rekao?Uzgred,Jevandjelje je svedocanstvo o Isusovom boravku na zemlji,njegovom stradanju,njegovoj poruci i njegovom Vaskrsenju...

Prema Islamu,Isus ce doci da kaze da nije bio Boziji sin,da ubije Dedzala (Lazljivca,Prevaranta,Antihrista) i da uspostavi mir i blagostanje na Zemlji.
 
Shto je meni cool taj JEDAN JEDINI SVEMOGUCI BOG :)

prvo jednima napise jednu knjigu
pa mu ne valja
pa istima napise i drugu knjigu
pa mu ne valja
pa onda ode jos malo na istok i napise i trecu knjigu
....
onda se ovi prvi pobiju medju sobom oko toga da li je ispravnija prva ili druga knjiga
.......
pa kad su se dogovorili, onda se pobiju oko toga da li pisac ima sina ili nema ili je on sam svoj sin?
.........
pa se onda ovi drugi pobiju oko toga da li treba da se loze samo na trecu knjigu ili i pjesme posvecene zivotu onoga kome je predata treca knjiga ... :)
.....
pa se onda na zapadu jave neki kojima je Tvorac javio da je losh prevod prve i druge knjige i naprave sopstveni prevod..
......
onda se takodje na zapadu jave neki kojima je je Tvorac napisao cetvrtu knjigu
.......

pa *** :P
da sam ja Kreator Univerzuma,
mislim da bi bolji posao napravio od Njega....

To je zbog nesavrsenosti ljudi a ne zbog nesavrsensti Stvoritelja!!Zbog promena uslova,shvatanja,razmisljanja,...

Osnovne poruke svih knjiga su iste :Monoteizam,verovanje u Bozije andjele,knjige,u Sudjni dan, u raj i pako.Nemoj da ukrades,lazes,prevaris,ubijes,...
 
Poslednja izmena:
Katolicka biblija nije ni postojala do 10og veka...Islam je poceo u sedmom veku...kakve veze ima sta je posle izmisljano i falsifikovano kod katolika...Pitanje je odkud Islam?Da li si cuo o onoj prici o rascinjenom popu koji je Muhamedu objasnio kako da pocne novu religiju?

Osnova stvar je ono sto se dogodilo u Nikeji...Muhamed se sa hriscanskim svestanicima sastao samo 2 puta.Jednom kada je imao 13 godina i kad je sa svojim stricem zbog trgovine dosao u Busru(gradic pored Damaska,Sirija) i kada je hriscanski monah Bahira rekao njegovom stricu da na ovom detetu imaju znaci poslanstva zadnjeg Bozijeg poslanika.Ostaci toga manastira i danas postoje.

Drugi put kada mu je dosla objava i kada je otisao kod daljnjeg rodjaka svoje zene koji je istrazivao svete knjige i koji je eko : Nijedan Boziji poslanik nije dosao sa onim sto si dosao ti a da ga njegov narod nije progonio,ometao,...

Zar za ta 2 susreta moze da se napise knjiga od 600 stranica...

Molimte da procitas nesto o Islamu iz islamskih izvora...
 
zaobilazimo sustinu....koje je to zakone doneo Muhamed a koje nismo(covecanstvo) dobili sa Hristom?(Osim sto je sebi za zivota pribavio razne pocasti i nikakvu zrtvu za svoju veru nije podneo kao svedocanstvo istinitosti svoje reci))

Muhamed je dobio zadatak od Boga da poziva ljude cistom monoteizmu kojem su pozivali Adam,Noa,Avram,Mojsije,Isus,..a koji je izmenjen nekim filozofijama nakon Isusa....

Isusova poruka je u vecini bila duhovna i nije imala mnogo materijalnih zakona kao sto je bio slucaj sa Mojsijevom porukom...Islam je sustina judeizma i hriscanstva....

Molimte da procirtas nesto o biografiji (Sira) Muhameda...
 
Osnova stvar je ono sto se dogodilo u Nikeji...Muhamed se sa hriscanskim svestanicima sastao samo 2 puta.Jednom kada je imao 13 godina i kad je sa svojim stricem zbog trgovine dosao u Busru(gradic pored Damaska,Sirija) i kada je hriscanski monah Bahira rekao njegovom stricu da na ovom detetu imaju znaci poslanstva zadnjeg Bozijeg poslanika.Ostaci toga manastira i danas postoje.

Drugi put kada mu je dosla objava i kada je otisao kod daljnjeg rodjaka svoje zene koji je istrazivao svete knjige i koji je eko : Nijedan Boziji poslanik nije dosao sa onim sto si dosao ti a da ga njegov narod nije progonio,ometao,...

Zar za ta 2 susreta moze da se napise knjiga od 600 stranica...

Molimte da procitas nesto o Islamu iz islamskih izvora...

Ne razumem....Muhamed je to sto vi tvrdite da jeste na osnovu jednog komentara nekoga kad je imao 13 godina (ne ulazeci ni u istinitost necega sto se desilo nekome sa 13 godina+zelje svakog roditelja da mu je dete posebno) i na osnovu komentara nekog njegovog rodjaka kad je odrastao??!Shvatas li ti koliko to zvuci...besmisleno?Znaci neko je njemu od malena trubio da je on "Bozji poslanik"?Ajde i to sve da zanemarimo,STA TACNO tvrdite da je netacno u Bibliji pa je bilo potrebno neko "dopunjavanje"?I koje je to dopunjavanje?Jer Isus je doneo dva zakona koja se moraju postovati..dva najvaznija zakona:da volimo Boga svim srcem svojim i svom dusom svojom ,vise od svega na ovome svetu i da volimo bliznjeg svoga kao sebe same...sta je Muhamed tu imao da ispravlja?
 
Muhamed je dobio zadatak od Boga da poziva ljude cistom monoteizmu kojem su pozivali Adam,Noa,Avram,Mojsije,Isus,..a koji je izmenjen nekim filozofijama nakon Isusa....

Isusova poruka je u vecini bila duhovna i nije imala mnogo materijalnih zakona kao sto je bio slucaj sa Mojsijevom porukom...Islam je sustina judeizma i hriscanstva....

Molimte da procirtas nesto o biografiji (Sira) Muhameda...

Zasto da citam...Imam tebe za sagovornika a to je tvoja vera pa mi objasni...
 
Ne razumem....Muhamed je to sto vi tvrdite da jeste na osnovu jednog komentara nekoga kad je imao 13 godina (ne ulazeci ni u istinitost necega sto se desilo nekome sa 13 godina+zelje svakog roditelja da mu je dete posebno) i na osnovu komentara nekog njegovog rodjaka kad je odrastao??!Shvatas li ti koliko to zvuci...besmisleno?Znaci neko je njemu od malena trubio da je on "Bozji poslanik"?Ajde i to sve da zanemarimo,STA TACNO tvrdite da je netacno u Bibliji pa je bilo potrebno neko "dopunjavanje"?I koje je to dopunjavanje?Jer Isus je doneo dva zakona koja se moraju postovati..dva najvaznija zakona:da volimo Boga svim srcem svojim i svom dusom svojom ,vise od svega na ovome svetu i da volimo bliznjeg svoga kao sebe same...sta je Muhamed tu imao da ispravlja?

Bozije poslanstvo nije talenat pa da moze da se razvija,uci,...

Osnovna stvar je monoteizam koje je suprotna trojstvu...

Sta je to bilo nesavrseno kod Avrama,Noa,Mojsija,...pa je Isus morao da ispravlja?
 

Back
Top