Počeo Ramazan, mesec posta

pa ako postoji JEDAN Bog onda postoji i samo jedan pravi Put ka Njemu..a to moze biti samo kroz Njegovog Sina,kako se i kaze u Svetom Pismu...i koji zajedno sa Duhom Svetim cine Sveto Trojstvo ...ja sam misljenja da je i muhamedanstvo jos jedna djavolja podvala covecanstvo,kao sto su i sve ostale sekte Hriscanstva nastale uglavnom iz prvog,najveceg greha-gordosti(",ja sam bozji predstavnik") od rimokatolicanstva pa na ovamo...pitanje za muslimane:ako i po Islamu dolazi Hrist da sudi,kako to da njega ne priznajete za Bozjeg Sina?Jer ako je samo prorok(iliti covek), kako tvrdite,kako to da nece doci prorok Muhamed da sudi a u koga verujete?I da li se pitate kako ce suditi vama koji Hriscane zovete nevernicima ili sta gore?I koja je uopste bila svrha Islama u svetu gde je Bog vec dao svoga Sina kao Put ljudima?Da li to mozda onda znaci da nije bilo od Boga?I ako vec Gospod Isus Hrist JESTE sin Bozji,zar smatrate da je trebalo njegovo ucenje dopunjavati novom religijom(koja je sustinski samo podelila covecanstvo)??Da Bozji Sin nije znao sve da prenese pa ga je (oprosti Boze) trebalo dopunjavati?

NE !
ISU A.S.( JESUS) , ne smatramo kako sina Boga , nego kako Bozji poslanik , isto ko Muhameda A.S.
Kod Muslimana Bog nema sina , nema djecu ..
Mislim da Gospodin bolje bi to tumacio sta je temu otvorio , vjerujem da zna bolje Islam nek ja .
 
Biblija nije , kako moze biti Biblija ista sa Kuranom ??
Ali ima dosta slicnosti , u glavnom : za vas je JESUS poslednji poslanik Bozji ( ili kolko znam smatrate vi ili Katolici kao sin Bozji ) , dok kod nos Muslimana je zadnji Muhamed A.S. , i posle njega ne dolazi drugi poslanik .
Posle njega po islamu doci ce Isus opet.
Tako da onda nije Muhamed zadnji,ako verujete da ce Isa opet doci.
 
NE !
ISU A.S.( JESUS) , ne smatramo kako sina Boga , nego kako Bozji poslanik , isto ko Muhameda A.S.
Kod Muslimana Bog nema sina , nema djecu ..
Mislim da Gospodin bolje bi to tumacio sta je temu otvorio , vjerujem da zna bolje Islam nek ja .

pa znam kako gledate na Isusa..kao na proroka(poslanika)Ali isto tako i tvrdite da ce bas On da dodje i da sudi...moje pitanje je bilo:ako vec i sami tvrdite ono sto se kaze i u Svetom Pismu-koje je poenta Islama?Ako je Isus samo prorok,gde je bio zadnjih 2000 godina?I kako to da Isus dolazi da sudi ljudima a ne Muhamed?Ako su vec obojica proroci,kako tvrdite?U oba slucaja ne vidim svrhu muhamedanstva...mislim,"ako" je Isus Hrist Sin Bozji(sto jeste) i preneo je ljudima sta je trebalo,koja je svrha "dopunjavanja" reci koje je Bozji Sin rekao?a ako je samo prorok,kao sto kazete,zasto ne dolazi Muhamed da sudi ljudima?odnosno,ako imamo ovo sve u vidu ZASTO ne verujete u Isusa vec u Muhameda?Pogotovo ako se ima u vidu da se ljudi samo kroz Hrista mogu spasavati?
 
Poslednja izmena:
"Što se tiče islamskog stava prema ranijim svetim knjigama, postoji napetost prema
sklonosti da se prihvate i Stari i Novi Zavet, posebno mesta koja govore o kuranskim
temama, i tendencije da se oni u potpunosti odbace zbog pogrešne interpretacije. Prvi stav je
preovlañivao u prvom stoleću islamske istorije, kada je u kuranske komentare ušlo dosta
grañe iz jevrejskih i hrišćanskih izvora i dobilo ime ISRA’ILIYAT. Kasnije je, meñutim, stav
bio izmenjen i u sledeća tri veka islamske istorije bilo je preporučivano potpuno razdvajanje
islamskog i judeo-hrišćanskog materijala".5 Bez sumnje, to je sigurno doprinijelo da u
globalu i muslimani, kao Jevreji i hrišćani prije njih, ne ispune Božansku Misiju. Možda je
judeo-hrišćanska graña u tom periodu bila pogrešna, jer su obje religije u VII vijeku uveliko
imale iskrivljenu interpretaciju - učenje, ali to se sigurno ne može reći za same Svete Spise
Starog i Novog Zavjeta jer su one Božija Objava. Sam Kur'an to izričito govori. Ni na jednom
mjestu nećete naći da On negira Tevrat i Indžil. Naprotiv, Kur'an ih potvrñuje, citira, kori
Jevreje i hrišćane što su se odvojili od Boga i Njegovih Objava zbog nečega što malo vrijedi.
A to što malo vrijedi jesu tradicije, običaji i ljudske filozofije preko kojih ñavo uvijek
pokušava, i najvećim djelom uspijeva, da odvrati ljude od Puta Istine.
 
pa znam kako gledate na Isusa..kao na proroka(poslanika)Ali isto tako i tvrdite da ce bas On da dodje i da sudi...moje pitanje je bilo:ako vec i sami tvrdite ono sto se kaze i u Svetom Pismu-koje je poenta Islama?Ako je Isus samo prorok,gde je bio zadnjih 2000 godina?I kako to da Isus dolazi da sudi ljudima a ne Muhamed?Ako su vec obojica proroci,kako tvrdite?U oba slucaja ne vidim svrhu muhamedanstva...mislim,"ako" je Isus Sin Bozji(sto jeste) i preneo je ljudima sta je trebalo,koja je svrha "dopunjavanja" reci koje je Bozji Sin rekao?a ako je samo prorok,kao sto kazete,zasto ne dolazi Muhamed da sudi ljudima?odnosno,ako imamo ovo sve u vidu ZASTO ne verujete u Isusa vec u Muhameda?Pogotovo ako se ima u vidu da se ljudi samo kroz Hrista mogu spasavati?

Na ovu pitanje Gospodine trebam biti spreman , zato bolje , ko sto rekoh , da kolega sta je otvorio temu da vam odgovori .
 
"Mi smo objavili Tevrat u kome je uputstvo i svjetlo. Po njemu su Jevrejima sudili
vjerovesnici, koji su bili Allahu poslušni i čestiti ljudi, i učeni, od kojih je traženo da
čuvaju Allahovu Knjigu, i oni su nad njom bdjeli. Zato se, kada budete sudili, ne bojte
ljudi, već se bojte Mene, i ne zamjenjujte riječi Moje za nešto što malo vrijedi! A oni koji
ne sude prema onome što je Allah objavio, oni su pravi nevjernici... Poslije njih poslali
smo Isaa, sina Merjemina, koji je priznavao Tevrat prije Njega objavljen, a Njemu smo
dali Indžil, u kome je bilo uputstvo i svijetlo, i da potvrdi Tevrat prije Njega objavljen,
u
kome je takoñer bilo uputstvo i pouka onima koji su se Allaha bojali,... A tebi objavljujemo
Knjigu, samu Istinu, da potvrdi Knjige prije Nje objavljene i da nad Njima bdi. I ti im sudi
prema onome što Allah objavljuje i ne povodi se za prohtjevima njihovim, i ne odstupaj od
Istine koja ti dolazi; ... Allahu ćete se svi vratiti, pa će vas On o onome u čemu ste se
razilazili obavijestiti." (Kur'an 5,44-48.)
"O sljedbenici Knjige, vi niste nikakve vjere ako se ne budete pridržavali Tevrata i
Indžila,
i onoga što vam objavljuje Gospodar vaš. A to što ti objavljuje Gospodar tvoj
pojačaće, uistinu, kod mnogih od njih nepokornost i nevjerovanje, ali ti ne izgaraj zbog
naroda koji neće da vjeruje." (Kur'an 5,68.):rtfm::mrgreen:
 
5_68-69.gif
 
Jes' cula, Jeco?... Anto je u pravu... :mrgreen:
I sta biva sa tim neprijateljima?...
I sa onima koji su mu nazoviortaci, a zapovesti ic ne zarezuju?...

Prijatelji se poznaju u zlu...:mrgreen:
Kud ja...tu i ti....

Budite strpljivi, ne zurite, sve cete saznati. ;)

:ceka:
Ja sam strpljiva, mogu samo da se obradujem, ali se plašim da ćeš se ti razočarati.
 
pa ako postoji JEDAN Bog onda postoji i samo jedan pravi Put ka Njemu..a to moze biti samo kroz Njegovog Sina,kako se i kaze u Svetom Pismu...i koji zajedno sa Duhom Svetim cine Sveto Trojstvo ...ja sam misljenja da je i muhamedanstvo jos jedna djavolja podvala covecanstvo,kao sto su i sve ostale sekte Hriscanstva nastale uglavnom iz prvog,najveceg greha-gordosti(",ja sam bozji predstavnik") od rimokatolicanstva pa na ovamo...pitanje za muslimane:ako i po Islamu dolazi Hrist da sudi,kako to da njega ne priznajete za Bozjeg Sina?Jer ako je samo prorok(iliti covek), kako tvrdite,kako to da nece doci prorok Muhamed da sudi a u koga verujete?I da li se pitate kako ce suditi vama koji Hriscane zovete nevernicima ili sta gore?I koja je uopste bila svrha Islama u svetu gde je Bog vec dao svoga Sina kao Put ljudima?Da li to mozda onda znaci da nije bilo od Boga?I ako vec Gospod Isus Hrist JESTE sin Bozji,zar smatrate da je trebalo njegovo ucenje dopunjavati novom religijom(koja je sustinski samo podelila covecanstvo)??Da Bozji Sin nije znao sve da prenese pa ga je (oprosti Boze) trebalo dopunjavati?

Mi kazemo da to samo moze biti sa onim sa cim su dosli svi poslanici od Adama do Muhameda,preko Noa,Avrama,..Zasto bi poslanstvo Isusa bilo drugacije?

Mi verujemo u jednstvo poslanstva i za nas su svi poslanici (Neka je na njih Boziji mir i blagoslov) isti i jednaki.Znaci za nas su Mojsije,Isus,Muhamed,... jednaki i isti, samo sto knjige koje su objavljene Isusu i Mojsiju nisu sacuvane.

Za nas je Kur'an poslednji Boziji zavet.


Za nas je Isus isto sto i Adam,Isus je rodjen bez oca,a Adem stvoren bez oca i bez majke.

Isus ce doci na Zemlju jer je uzdignut na Nebo i nije ubijen niti je umro,a Boziji je zakon da svako ljudsko bice mora umreti na Zemlji...

Isus ce doci ponovo pred Sudnji dan ali ce suditi prema zakonu koji je objavljen Muhamedu i time ce pokazati jedinstvo poslanstva i zabludu hriscana...

Svako dobro i sve najbolje!!
 
Isus ce doci ponovo pred Sudnji dan ali ce suditi prema zakonu koji je objavljen Muhamedu i time ce pokazati jedinstvo poslanstva i zabludu hriscana...

Pa nije onda Muhamed zadnji prorok,nego Isus.
Mi verujemo u jednstvo poslanstva i za nas su svi poslanici (Neka je na njih Boziji mir i blagoslov) isti i jednaki.Znaci za nas su Mojsije,Isus,Muhamed,... jednaki i isti, samo sto knjige koje su objavljene Isusu i Mojsiju nisu sacuvane.
Ovo bas ima smisla.Verujem ja u ono sto je njima objavljeno,ali toga nema.
 
pa znam kako gledate na Isusa..kao na proroka(poslanika)Ali isto tako i tvrdite da ce bas On da dodje i da sudi...moje pitanje je bilo:ako vec i sami tvrdite ono sto se kaze i u Svetom Pismu-koje je poenta Islama?Ako je Isus samo prorok,gde je bio zadnjih 2000 godina?I kako to da Isus dolazi da sudi ljudima a ne Muhamed?Ako su vec obojica proroci,kako tvrdite?U oba slucaja ne vidim svrhu muhamedanstva...mislim,"ako" je Isus Hrist Sin Bozji(sto jeste) i preneo je ljudima sta je trebalo,koja je svrha "dopunjavanja" reci koje je Bozji Sin rekao?a ako je samo prorok,kao sto kazete,zasto ne dolazi Muhamed da sudi ljudima?odnosno,ako imamo ovo sve u vidu ZASTO ne verujete u Isusa vec u Muhameda?Pogotovo ako se ima u vidu da se ljudi samo kroz Hrista mogu spasavati?

Isusova (neka je na njega Boziji mir i blagoslov) poruka je izmenjena,falsifikovana,izgubljena,...zato je Bog poslao Muhameda.Covecanstvo nije moglo da primi savrsenu poruku u to vreme.Zasto je onda Bog poslao Isusa nakon Adama,Mojsija,Avrama,...???
 

Back
Top