Pobeda Tomislava Nikolica

Nikolić je stekao prednost zbog

  • Tvrdnji o izbornoj krađi

    glasova: 20 11,7%
  • Koštunicine podrške

    glasova: 33 19,3%
  • Jer se činilo da će opstati ista vlast

    glasova: 65 38,0%
  • Zbog antikampanje

    glasova: 24 14,0%
  • Ostalo

    glasova: 29 17,0%

  • Ukupno glasova
    171
  • Anketa je zatvorena .
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Пусти ти то Сарвас.
Сети се колико је људи Тадић запослио у државном сектору и колико смо се задужили и који смо у свету по корупцији.
Важно је да се власт мења, а ако не буде боље сменићемо и ове.

Sreca da su smenjeni na predsednickim izborima... evo, resio Toma sve - sa' ce hapsi... samo jos malo da odresi ruke investitoria :dash:

Na ovim izborima je bilo svejedno - zasrali ste ga u prvom krugu - svako ko je dao bilo kome od njih dvojice glas - zakucao je poslednji ekser u sanduk Srbije, jer ste im dali priliku da zavrse posao.

Za bolje i nismo nego za Grobara - jos da nas zakopaju i zabodu krstacu!
 
Poslednja izmena:
Kosta realno da ti kazem ni jedan precjednik NE MOZE da nas izvuce iz GOVANA u koji nas je S.Milosevic uvukao

Nece biti da je Milosevic.
U govne nas je uvukao TADIC........Sa partijskim zaposljavanjem, zaduzivanjem , liberalizacijom uvoza, unistavanjem poljoprivrede.Sve je tekovina DS-a i 5.oktobra.
Industrijska proizvodnja u Srbiji je bila veca 1997. i 1998 nego danas............
Hvala bogu d aje to uspelo da dopre do mozga prosecnog biraca.

Ja nisam za Nikolica, ali sam izuzetno protiv Tadica i njegovih jarana koji nas ojadise svih ovih godina.
E, sad malo neko drugi, a da proverimo kako ste vi DS-ovci radili za narod.
Ili za sebe?
 
Jel ti baš stvarno ne znaš koliko poštenog sveta, ni krivog ni dužnog, su oni tada pobili za samo nekoliko dana?

znas kako, iz moje je perspektive postenje relativan pojam, kao i krivica....
recimo ovako; ignoriram ja stvarnost tako 4-5 godina
i onda me ona opandrchi po glavi...ni krivog, ni duznog...
samo sam bio tu gdje sam bio; uzoran gradjanin,
placo racuhne, radio sta mi se kaze...ignoriro bilo sta van mog dvorista...
gledo svoj poso i svoja posla....malcice i profitiro...
dakle, nisam kriv...sto me ista osim vlastite gujice ne zanima ili mozda jesam...
zar nije upravo to ono o cemu na ovoj temi raspravljamo?
 
У недељу се догађај из наслова, по многима, може одиграти само уз дебело учешће чуда.
Иако спадам у оне, ако таквих има, који итекако верују да је могуће оно што и на први и други, па и трећи поглед изгледа немогуће - мислим да је евентуална Томина победа мање чудо него што изледа.

Ма колико да су вешто водили преизборну кампању, па и радње око избора, мајстори су мало после безизборних избора почели да праве не баш мале грешке.

Највеће је правио Ивица Дачић, наговештавајући још у изборној ноћи да ће гласове оних који су га подржали због његове, у суштини, антирежимске и антитадићевске реторике, предати истом том Тадићу, као коалиционом партнеру, а надајући се премијерском месту.

Касније је тај наговештај постао и јасна изјава да ће подржати Тадића у другом кругу.
Он вероватно хоће. Што се његових бирача тиче, вероватноћа је скоро никаква.

Упоредо са њим, и ДС је правио непопуларне грешке и изјаве.
А врхунац је било убеђење и јавно саопштење да ће са својом коалицијом (СПС, ЈС, ПУПС, ЛДП, УРС) имати преко 150 посланичких места.

Ако се до тада још неко надао да ће у Скупштини бити колико-толико опозиције, том бахатом изјавом је та нада спљескана.

Мислим да су се бирачи осетили "преваренијима", него што то допушта и минимална пристојност, какве је у Србији и иначе једва било.

Уза све то, у "последњем часу" је и ДСС одлучио да Томи ипак да подршку. У овом случају, бирачи ДСС ће највероватније и поступити по Коштуничином налогу.

А никако не би требало занемарити ни још увек притајени, али итекако јак осећај беса код радикалских гласача на "самог Шешеља" што им је наметнуо Јадранку за председничког кандидата.
У преводу и један број радикала (што је равно чуду) гласаће за Николића.

И тако: проценат по проценат, ето Николићу ненадане подршке готово одасвуд осим из правца гласача ДС и ЛДП.
Јер и један део разочараних "регионалаца" ће такође гласати за њега.
А кад се све сабере, догодиће се и чудо: не толико Томина победа, колико Тадићев, макар и тесни, али пораз.

Ако се то ипак догоди, та појава звана " Томина победа" ће остати чувена као и "Пирова победа". Тим изразом ће се означавати појава када неко у недоба добије нешто наизглед важно са чиме не може ништа.

Осим што ће се пролонгирати гњављење око мандатара за Владу, око формирања Владе итд...
Укратко: политичари Србије ће се само темељније смучити народу.
А ако то ичему погодује, онда је то акција која је у току и чије је генерално име "Србија без политичара".

А ево и једне симпатичне прогнозе:

525069_177441999048565_100003482980182_248808_1279814395_n.jpg

Ali kako su ga prognozirali majku mu... Alal im kacemak :lol:
 
Mila moja opusti se ... "naši" su dobili šta su zaslužili .... srećan sam što sam kao 5. oktobra učestvovao u svrgavanju dikatatora .... a Toma će biti veći evrpejac od Bote ....:cmok:

ma mora da se zezas, poredis Slobu i Tadica?
Toma ce zaista biti europejac veliki.radice isto sto i Boris, niko nista nece da pita ni Tomu kao sto nije ni Tadica :cmok2:
 
Nece biti da je Milosevic.
U govne nas je uvukao TADIC........Sa partijskim zaposljavanjem, zaduzivanjem , liberalizacijom uvoza, unistavanjem poljoprivrede.Sve je tekovina DS-a i 5.oktobra.
Industrijska proizvodnja u Srbiji je bila veca 1997. i 1998 nego danas............
Hvala bogu d aje to uspelo da dopre do mozga prosecnog biraca.

Ja nisam za Nikolica, ali sam izuzetno protiv Tadica i njegovih jarana koji nas ojadise svih ovih godina.
E, sad malo neko drugi, a da proverimo kako ste vi DS-ovci radili za narod.
Ili za sebe?

Kosta ja nijesam ni u jednoj stranci tako da negovori vise VI
 
Meni ga nije bilo zao...dosta je bilo ...8 godina.

A da se ispalio, ispalio se. Ali, tako je to kad se zaneses i taman kad pomislis da si na pragu da postanes besmrtan, kad ono...medjutim.

Ја ово не тумачим као шамар Тадићу, више као шамар ДС-у и тој каракурцији коју су око себе окупили. Много су обесни постали. Осилили се, обезобразили се, резултати негативни, пљачка, смарање, а наступали су као да су Богом дани. Чак ни Срби то више нису хтели да гледају.

Објективно и реално, Тома је говедо, то нико не спори. Међутим, није лоше да се опет демонстрира да нико није незаменљив. Можда буде мало више урачунљивости и мало мање дрскости, мада не гарантујем.

Субјективно, смејем се кад помислим на киселе фаце неких људи, од самог Боте, преко Триванке, до разних креатура које је ДС пласирао по општинама, комитетима, амбасадама, па све до подмладка странке. Мало кита у уста, није згорег.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top