Pitanja ili nedoumice vezane za astrologiju

Ajoj...

okugata:
Zelim samo jednostavno tumacenje i da time postanem max svesna svojim mogucnosti,mana i vrlina, energije i pogresnog rasipanja energije.
Ali ako ti nisi u mogucnosti da mi das prave informacije,postujem:)

Poenta moje pisanije je bila baš u tome, da JEDNOSTAVNIM tumačenjem NE MOŽEŠ postati "maksimalno svesna svojim mogucnosti,mana i vrlina, energije i pogresnog rasipanja energije". I samo u tome.
To je nešto što stalno ponavljam kad god analiziram pojedinačne položaje i aspekte, i i pored toga ljudi traže bilo kakav odgovor i bilo kakvo tumačenje.

"Prave informacije" dobićeš samo i jedino analizom cele natalne karte.

Konkretno, tvoj Mesec u Lavu jeste u IV kući u sekstilu sa Asc-om ali ja ne znam ni čega je taj Mesec vladar (koje kuće i kojih planeta) u tvom natalnom horoskopu. Čak ne znam ni koje aspekte gradi sa ostalim planetama, što je jako bitno za konkretniju analizu. Sam Mesec u IV kući jeste dobar - jaka vezanost za porodicu, majku, itd itd ali to je suviše uopteno tumačenje.

Ti se posle 5 napisanih (i sumnjivim brojem pročitanih) postova ovde postavljaš kao da ovde nikad nikom nije odgovoreno na pitanje. Ja samo ne želim da ti pričam stvari koje su suviše uopštene pa samim tim verovatno i netačne ili ograničeno tačne.

O Mesecu u Lavu, primera radi, možeš pročitati ovde
http://astrologija.mojblog.co.yu/1/mesec-u-lavu/87458.aspx

, to je za "prvu pomoć".

Ako želiš odgovor od mene, kaži šta te u stvari zanima a ja ću ti reći koji je minimum podataka za to neophodan (naravno, najbolje cela natalna karta).
 
Na pocetku ovog foruma pishe da se ne tumaci cela natalna karta!! vec se gledaju samo aspekti!! A ako treba ti treba cela karta treba to da naglasish na pocetku i da posle ne ispaljujes ljude (vidim da ja nisam jedina ovde). Uzmi u obzir da se ja razumem u natalnu kartu 0,1% u odnosu na tebe i da ne bih mogla sa sigurnoscu da ti kazem koji su i gde poslavljeni svi vladari.
Prilazem ti celu kartu pa ti protumaci sta ti treba:)
Nemam konkretno pitanje,ali moze analiza meseca u 4. kuci:)
sunce 3,26 ribe 11.kuca Asc 29,20 bik
mesec 5,38 lav 4.kuca 2 kuca 23,18 blizanac
merkur 19,35 ribe 11.kuca 3 kuca 12,50 rak
venera 11,35 ribe 11.kuca Ic 3,16 lav
mars 11,41 strelac 7.kuca 5 kuca 29,26 lav
jupiter 0,24 ribe 11.kuca 6 kuca 6,33 vaga
saturn 9,10 strelac 7. kuca Dsc 29,20 skorpija
uran 21,52 strelac 7. kuca 8 kuca 23,18 strelac
neptun 5,1 jarac 8.kuca 9 kuca 12,50 jarac
pluton 7,18 skorpija 6. kuca Mc 3,16 vodolija
severni cvor 3,03 bik u 12.kuci 11 kuca 29,26 vodolija
12 kuca 8,33 ovan
aspekti:
sunce kvinkunks sunce
sunce konjukcija venera
sunce konjukcija jupiter
sunce kvadrat saturn
sunce sekstil neptun
sunce trigon pluton
sunce sekstil severni m.c.
sunce trigon juzni m.c.
sunce kvadrat Asc
mesec trigon mars
mesec trigon saturn
mesec kvinkunks neptun
mesec kvadrat pluton
mesec kvadrat severni m.c.
mesec kvadrat juzni m.c.
mesec sekstil Asc
mesec opozicija Mc
merkur konjukcija venera
merkur kvadrat uran
venera kvadrat mars
venera kvadrat saturn
venera trigon pluton
mars konjukcija saturn
jupiter sekstil neptun
jupiter sekstil severni m.c.
jupiter trigon juzni m.c.
jupiter kvadrat Asc
uran polukvadrat pluton
neptun sekstil pluton
neptun trigon severni m.c.
neptun sekstil juzni m.c.
pluton opozicija severni m.c.
pluton konjukcija juzni m.c.
juzni m.c. kvadrat Mc
Hvala unapred:)
 
okugata:
Na pocetku ovog foruma pishe da se ne tumaci cela natalna karta!! vec se gledaju samo aspekti!! A ako treba ti treba cela karta treba to da naglasish na pocetku i da posle ne ispaljujes ljude (vidim da ja nisam jedina ovde). Uzmi u obzir da se ja razumem u natalnu kartu 0,1% u odnosu na tebe i da ne bih mogla sa sigurnoscu da ti kazem koji su i gde poslavljeni svi vladari.
Prilazem ti celu kartu pa ti protumaci sta ti treba:)
Nemam konkretno pitanje,ali moze analiza meseca u 4. kuci:)

Ajoj, ... opet :lol:
To što piše da se ne tumači cela natalna karta značilo je da nećeš dobiti analizu celog natalnog horoskopa. Ali i za analizu pojedinačnih stvari je potrebna natalna karta (...najbolje je) jer se tako najbolje vidi šta je gde, i šta je vladar čega da ne bi morala da napišeš 50 redova ovakvog materijala kakav si upravo objavila :-D

Za sledeći put, da znaš - a i ostali (mada to uvek ponovim i svi opet prave iste greške) - ovo je jezivo nepregledno za analizu - lakse i elegantnije je ostaviti podatke.
Da sad ne bude da se ponovo dopisujemo još 30 puta, evo otprilike mog tumačenja za ovo što si pitala ...

Rekla bih da si u svakom slučaju prilično vezana za kuću i dom i da ti je takva baza jako bitna (ne samo zbog Meseca u IV polju, ima još faktora). Dom ti je verovatno lep i uopšte, uživaš da budeš u lepom (čak i luksuznijem, raskošnom) okruženju kao i da takve (lepe, prijatne) odnose neguješ sa ukućanima. Pretpostavljam da ti je društveni život dosta vezan za dešavanja u kući.
Jedan od roditelja je verovatno pomalo strog i krutih shvatanja što je otprilike i jedino što pomalo koči tvoj entuzijazam i pomalo loše utiče na tebe kada si u kući ali to takođe ne remeti tvoju vezanost za dom (to sam naglasila već). Prilično si osetljiva.

Eto, ovo je baš na blic, malo nabacano iako ja nemam običaj baš ovako da tumačim...
 
Pa ne mogu bas lepo da artikulisem pitanje,ni sam ga ne znam lepo izreci...
otpilike ovako Sunce je centar nase Astrologije i planete pored njega, e sad kada se kaze da neka planeta prolazi kroz neki znak,znaci da dodiruje i vezuje energiju zvezda iza trenutnog polozaja te planete, A sobzirom da ne znamo svoje tacno mesto u univerzumu,tj. mozemo biti bilo gde od jos ne odredjenog centra svemita(ako postoji),znaci da mozda neki znaci imaju manje zvezda i snage u sebi...?? :?:
 
pozdrav>>>
postavio bih pitanje posto je moj ascedent u biku a sunce u lavu sa stelijumom u 5.kuci sa venerom,jupiterom a i krajem 4.kuce mesec,merkur sve su u nizu konjukcija a sve imaju kvadrate sa ascedentom ,da li to znaci neku kontradiktornost i da li zamracuje ove benefike?
da kazem da je 5.kuca i u devici i tu mi je i saturn?
verovatno i on utice na tu kucu?
 
Beograd26:
Jel moze neko da mi objasni sta to znaci vrh kuce i kako se to gleda??
Чекај да прво разјаснимо шта су то куће, тј. поља. Сваки хороскоп представља комбинацију положаја планета по знацима и пољима, тј. кућама. Имају ту још неких елемената, али ово је основа и суштина. Подела хороскопа по пољима постоји захваљујући смени дана и ноћи, односно ротацији Земље око своје осе, а знаци постоје на основу смене годишњих доба. Да свега тога нема, не би било ни астрологије овакве какву познајемо. Битно је нагласити да су планете, аналогни знаци и поља од исте "материје" сачињени, дакле истоветног су утицаја, што заправо астрологију и чини толико компликованом, разноврсном и свепрожимајућом, а у исто време чини да је свака особа јединствена.

Дакле, врх првог поља се назива Асцендент и представља математички прецизно одређен степен и знак на истоку хоризонта у тренутку нечијег рођења, ако говоримо о наталној астрологији. Свих 12 поља хороскопа представљају неку област човековог живота и свако од њих "пада" у неки знак и може садржати неку планету чија снага утицаја зависи од тога у које поље се сместила. С тим да су убедљиво најважнији 1. и 10. поље. Свака планета која се ту нађе даје максимум свог утицаја личности (са пар изузетака).

П.С. Пошто си очигледно почетник, ако те више интересује астрологија, моја препорука је да набавиш књигу "Најбољи начин да се научи астрологија" (из четири дела) ауторки Марион Марч и Џоан Мекеверс, а после тога би ти фино легла књига "Тајни утицај планета" Горана Милекића.
 
crnobelo:
Moze li mi neko reci kako se gledaju porodicni odnosi. Braca, sestre, roditelji, su elementi trece i cetvrte kuce. Imam mesec na vrhu trece kuce u raku na 4. stepenu , koji je vladar i cetvrte, sa suvladarem sunce na 5 stepenu riba, zar ti aspekti ne ukazuju na porodicnu idilu? Hvala
А зашто не окачиш линк до твоје карте или не оставиш податке. На породичне односе утиче маса ствари, не само положај Месеца :wink:
 
lejla83:
A koliko vremenom ova osoba poprimi osobine Device?
Зашто мислиш да ће попримити? Не иде то тако. Ако си подзнак Лав, бићеш то целог живота, нема везе што остатак поља пада у знак Девице. Врх је оно што се гледа и одређује карактер особе, њене најважније потребе и тежње, али и њен имиџ, односно начин како себе представљамо другима, односно како нас други доживљавају. На све то јако утиче и и може да измени било која планета положена у 1. пољу.

Па тако, пошто си подзнак Лав, вероватно те (уколико немаш неку планету у 1. пољу да то занегира) други доживљавају као храбру, доминантну, сујетну, драматичну, заљубљену у себе, особу која тежи власти и луксузу, величању сопствене личности што је главна особина Лава,

а да си којим случајем Девица у подзнаку, доживљавали би те као аналитичну, интелектуалну, перфекционисту, скромну у појави и облачењу, методичну, предузимљиву, студиозну...
 
Astral-Blade:
Зашто мислиш да ће попримити? Не иде то тако. Ако си подзнак Лав, бићеш то целог живота, нема везе што остатак поља пада у знак Девице. Врх је оно што се гледа и одређује карактер особе

Uz dužno poštovanje, AstralBlade, njeno pitanje je potpuno na mestu.

Da razjasnimo neke stvari ... Asc je jedno, i slažem se da je znak u kojem se on nalazi - naš podznak, uvek, od rođenja do smrti, jer odatle počinje naše prvo polje, i naš horoskop u celini.
ALI ... Prvo polje (kao i ostala polja) kod većine ljudi se prostire u 2 (kod nekih čak u 3) znaka, tako da vremenom osoba zaista poprima i osobine onog drugog, narednog znaka, koji je takođe zahvaćen u I polju. Njoj je, naravno, podznak i dalje biti taj koji jeste, i Asc i dalje tamo gde jeste ali ona psihološki vremenom kad-tad mora da živi i kroz drugi deo svog prvog polja.
To je naročito uočljivo kod osoba koje imaju Asc pri kraju nekog znaka (kao u ovom slučaju) tako da im on po direkcijama u ranijim godinama života "pređe" u naredni znak (ne bukvalno, naravno !!!) za razliku od onih kod kojih je Asc negde na početku nekog znaka tako da oni te promene mogu iskusiti tek kasnije - ako je Asc negde baš na početku znaka, to može biti tek oko 29-30-e godine.

Ako već spominješ M.Marč i Dž. Makevers - upravo one su pisale o tome u IV delu/knjizi.

I, lepo je što si aktivan - 'aj sad trk do Prirodnih nauka --> Opasne reči, čekam da me prosvetliš :razz:
:wink:
 
Elle_77:
Prvo polje (kao i ostala polja) kod većine ljudi se prostire u 2 (kod nekih čak u 3) znaka, tako da vremenom osoba zaista poprima i osobine onog drugog, narednog znaka, koji je takođe zahvaćen u I polju. Njoj je, naravno, podznak i dalje biti taj koji jeste, i Asc i dalje tamo gde jeste ali ona psihološki vremenom kad-tad mora da živi i kroz drugi deo svog prvog polja.
За мене је дискутабилно и то да човек како стари све више личи на свој подзнак, а камоли да временом поприма особине суседног знака. Једноставно, не налазим за то потврду у реалном животу.
Elle_77:
To je naročito uočljivo kod osoba koje imaju Asc pri kraju nekog znaka (kao u ovom slučaju) tako da im on po direkcijama u ranijim godinama života "pređe" u naredni znak (ne bukvalno, naravno !!!) za razliku od onih kod kojih je Asc negde na početku nekog znaka tako da oni te promene mogu iskusiti tek kasnije - ako je Asc negde baš na početku znaka, to može biti tek oko 29-30-e godine.
А да ли то све говориш из искуства или си негде прочитала?
Elle_77:
Ako već spominješ M.Marč i Dž. Makevers - upravo one su pisale o tome u IV delu/knjizi
У праву си, књиге свашта пишу, али мене занима оно што потврђује пракса, дакле истина :wink:
Elle_77:
I, lepo je što si aktivan - 'aj sad trk do Prirodnih nauka --> Opasne reči, čekam da me prosvetliš :razz:
:wink:
Просветлио бих те, али никако да стигнем, пошто водим расправу на једном другом астролошком форуму, а тема много занимљива па не могу да се одлепим :) Али не брини, одговорићу ти на питање, само се мало стрпи.
 
Astral-Blade:
За мене је дискутабилно и то да човек како стари све више личи на свој подзнак, а камоли да временом поприма особине суседног знака. Једноставно, не налазим за то потврду у реалном животу.
А да ли то све говориш из искуства или си негде прочитала?
У праву си, књиге свашта пишу, али мене занима оно што потврђује пракса, дакле истина :wink:
Просветлио бих те, али никако да стигнем, пошто водим расправу на једном другом астролошком форуму, а тема много занимљива па не могу да се одлепим :) Али не брини, одговорићу ти на питање, само се мало стрпи.

Čitala, proveravala ... od svega po malo. :wink:
Molim te, ako ne želiš baš da mi budeš večiti oponent - ne pretpostavljaj baš uvek da ja ne znam šta pišem ili da stvari pišem tek onako, a još manje da se slepo držim svega što piše po knjigama. Jasno je da ne možeš znati koliko ja materiju znam i koliko kvalitetetno, ali onda nemoj nagoveštavati ili pretpostavljati to nešto. :-D

Da, - moj odgovor je opet da - astrološki je potpuno logično, i vidljivo je u praksi.
Ja pričam (i) iz ličnog iskustva, između ostalog.
 
Elle_77:
Čitala, proveravala ... od svega po malo. :wink:
Molim te, ako ne želiš baš da mi budeš večiti oponent - ne pretpostavljaj baš uvek da ja ne znam šta pišem ili da stvari pišem tek onako, a još manje da se slepo držim svega što piše po knjigama. Jasno je da ne možeš znati koliko ja materiju znam i koliko kvalitetetno, ali onda nemoj nagoveštavati ili pretpostavljati to nešto. :-D

Da, - moj odgovor je opet da - astrološki je potpuno logično, i vidljivo je u praksi.
Ja pričam (i) iz ličnog iskustva, između ostalog.
Шта да радим кад су нам такви хороскопи. Ако се не варам, ти имаш Сунце у 1. пољу, а ја планету потпуно супротног утицаја - Урана, па отуд ваљда и тај ривалитет :wink:
 
Što se mene tiče rivalitet ne postoji. Osim toga, za mene može postojati samo neslaganje u stavovima, a ne sa osobom. Ja ovde nisam da bih nekog simpatisala ili ne, samo mogu da se složim s nekim ili ne složim, i to na nivou pojedinačne izjave/stava tako da je tvoj i utisak još nekih osoba o meni, čini mi se, pomalo pogrešan. :lol:

Kao i tvoj po pitanju "mog horoskopa" - ne, nemam Sunce u I polju i uopšte ne znam otkud ti ta ideja ... ?!

Možeš se vaditi na aspekte (ja to nemam običaj) ali ja samo izlažem svoje mišljenje :wink:
 

Back
Top