Pezo 206 problemi sa paljenjem

jukabg

Iskusan
Poruka
5.331
Pozdrav auto ekipi.
Pezo 206 benzinac kad je hladan teze pali.Npr ujutro treba 5/6 puta odradit kljucem paljenje da bi dobio gas.Upali dobije gas i u sekundi ugasi .Kad je zagrejan pali na pola kljuca.
Ostavim na parkingu 2/3 sata opet nece da upali na prvu.Kad je toplije napolju 7 stepeni i toplije pali odmah.
Koji glup auto.Bio kod 3 mehanicara ne znaju resit problem.Cistili pumpu za gorivo bilo neke prljavstine,zamenili svecice itd i nista.
Zvao lika elektronicara i on sumnja na pumpu goriva.Kao nije do mene.
Mehanicara strah da je promeni pa da ne bude do nje
Ja sumnjam na ulozak brave paljenja.
Inace lepo ide za 1.4 motor.Ima li ko ideju?
 
Meni su na LADI bila problem trula vakuum creva pa kada sam otkrio koje je bušno i zamenio pali iz prve. Ovako se mučila oko nule verglaš kao jedva upali pa se ugasi. Sad pali ko kalaš :D

Čak je lada bila u DVA ovlašćena ladina servisa, kačili na dijagnostiku i niko nije rešio probl vakum creva non stop goreo ček endžin.
Danas mehanicari rade po principu da im ja kazem sta je kvar i stojim iza njega i oni poprave.Jos nisam video majstora koji "stoji "iza popravke vozila.Kada popravi i ispostavi se da nije popravio kaze "mora se od necega krenuti"
 
Nije baš tako sem kod forda i francuza gde sve živo crkava, kod ostalih tačno znaš šta i kada ide.

Juče menjam žmigavac u retrovizoru c3 i ogroman komad plastike pukao. Gledam i pola sata ne mogu da nađem gde je odlomljen. Besmislena konstrukcija jbg ostavim komad unutra i zatvorim retrovizor.

A retrovizor ima žmigavac koji je najistureniji i takneš li nešto odma pukne kao keks 1500 din.
 
Pozdrav auto ekipi.
Pezo 206 benzinac kad je hladan teze pali.Npr ujutro treba 5/6 puta odradit kljucem paljenje da bi dobio gas.Upali dobije gas i u sekundi ugasi .Kad je zagrejan pali na pola kljuca.
Ostavim na parkingu 2/3 sata opet nece da upali na prvu.Kad je toplije napolju 7 stepeni i toplije pali odmah.
Koji glup auto.Bio kod 3 mehanicara ne znaju resit problem.Cistili pumpu za gorivo bilo neke prljavstine,zamenili svecice itd i nista.
Zvao lika elektronicara i on sumnja na pumpu goriva.Kao nije do mene.
Mehanicara strah da je promeni pa da ne bude do nje
Ja sumnjam na ulozak brave paljenja.
Inace lepo ide za 1.4 motor.Ima li ko ideju?
Na prvo paljenje das mu malo gas i zadrzis gas nekoliko sekundi dok povuce gorivo lepo, jbg nije to nov auto, ako ide lepo onda nema sta da brines.
 
Na prvo paljenje das mu malo gas i zadrzis gas nekoliko sekundi dok povuce gorivo lepo,
Vidi se da ne znas mnogo o kolima sa direktnim ubrizgavanjem.
GAs se nikad ne daje tokom paljenja jer mu samo odmognes povecavajuci kolicinu goriva.
Koliko ih je samo kod mene palilo tako auto a zato sto su navikli na te praistorijske sa karburatorima gde se po nekom pravilu kad je auto zagrejan cak i doda malo gasa. I cim cujem da se auto muci da upali samo im kazem da ne daju gas i posle toga auto upali kako treba.
 
Vidi se da ne znas mnogo o kolima sa direktnim ubrizgavanjem.
GAs se nikad ne daje tokom paljenja jer mu samo odmognes povecavajuci kolicinu goriva.
Koliko ih je samo kod mene palilo tako auto a zato sto su navikli na te praistorijske sa karburatorima gde se po nekom pravilu kad je auto zagrejan cak i doda malo gasa. I cim cujem da se auto muci da upali samo im kazem da ne daju gas i posle toga auto upali kako treba.
Realno to nije ono pravo direktno ubrizgavanje nego indirektno, TDI, TSI, FSI....oni imaju direktno CDTI.
Jedan clio kada sam probao 2003 benzinac bio, vlasnik mi rekao da malo pritisnem gas na prvo paljenje i upalio je iz prve, posle kad se zagreje nije bilo potrebno, ja kod mojeg clia to nisam morao da radim jer je sve radilo normalno cak i na -30c palio dobro kad bila 2012 ona zima.
 
Evo Juke.Resio paljenje.Očiščena pumpa goriva i zasada radi.
Ali tuga, riknula glava motora mora na zamenu,ravnanja i ostale zezalice.
I zubčasti promeniti uz to.Skupa rabota ali pun je ulja pušta na glavi morao bi što pre ali jbg.
Jeli tankaš na istoj benzinskoj? Jeli to bila originalna pumpa goriva? Voziš i na rezervi?

Ja sam prominio na 206 dihtung glave motora, ti čitavu glavu? Koliko je ta "tuga"? Mene je moj popravak izaša 320 evropskih novaca 2013.
 
A i novije isto pojma nemaju.Moras sam provaliti kvar i na svoj rizik kupiti deo i odnet majstorima.Retko koji provali koji je kvar.
Pa u biti koliko sam ja pohvata mnogo mehanicara danas se ne želi nadmudrivat i prepirati s mušterijima jer oni eto već znaju što je automobilu, kupe dijelove sami i kažu mehaničari uradi to i to. To je posve idiotski jer tako gubis svako pravo na reklamaciju. Tako je moj prijatelj svom rodjaku našao mehaničari na crno, samodijagnozirali kvar, popravak bez računa blizu 2000 evropskih novaca, automobil nakon ' popravka' nije uspio prijeći 200km. Meho dobio reklamaciju, kaže e šta ste mi rekli to sam napravio i još ste sami kupili dijelove, šta očete. Naravno još i nije bilo računa, Balkanci....
 
Jeli tankaš na istoj benzinskoj? Jeli to bila originalna pumpa goriva? Voziš i na rezervi?

Ja sam prominio na 206 dihtung glave motora, ti čitavu glavu? Koliko je ta "tuga"? Mene je moj popravak izaša 320 evropskih novaca 2013.
Dihtung glave je veoma jeftin deo, ne znam zasto si toliko platio taj rad ajde razumem da mehanicari insistiraju da se i glava poravna mada ne vidim neki razlog sem ako motor nije pregrevan.
 
Dihtung glave je veoma jeftin deo, ne znam zasto si toliko platio taj rad ajde razumem da mehanicari insistiraju da se i glava poravna mada ne vidim neki razlog sem ako motor nije pregrevan.
A slušaj, brušenje glave, novi remen, novo ulje i antifriz, satnica malo veća nego kod tebe vjerojatno i skupi se. Osim toga eto već 11- eto godinu nema problema pa mislim da i nije toliko skupo.
 
Evo Juke.Resio paljenje.Očiščena pumpa goriva i zasada radi.
Ali tuga, riknula glava motora mora na zamenu,ravnanja i ostale zezalice.
I zubčasti promeniti uz to.Skupa rabota ali pun je ulja pušta na glavi morao bi što pre ali jbg.
Ti si već naveo u uvodnom poštu da su se bavili s pumpom od goriva i rezervoarom pa pricekaj malo s veseljem. Da je to čak riješeno, imaš sad drugu brigu koja nije baš jeftina. Koliko si ti spreman za..baviti se s starim automobilom, to ti sam procijeni. Mene nije toliko puno ni zezao pežo, ali jednostavno dodje vrime za novo ili novije?
 

Back
Top