"Petrovdanski dani Srebrenice" u spomen srpskim žrtvama

Samo sam htio da podebljam cinjenicu da su civili i vojnici poginuli u borbama ubrojeni zajedno.


Hvala, nastavite.

Samo se boodala drzi cifri kao neceg merodavnog,i to zesca boodala.
Cifre u ratu nista ne govore ako se ne pogledaju sve okolnosti koje uticu na neki tok dogadjaja.Nigde se nece dogoditi da na dva razlicita mesta uticu identicni faktori koji ce dovesti do neke konacne cifre u broju poginulih
Ako je u Srebrenici stradala x cifra vojnika i civila vecina je poginula po pokusaju probijanja iz enklave.Iste one enklave po zastitom UN(demilitarizovanog podrucja) iz koga su godinama prethodno ispadali i ubijali civile i vojnike(da ne razdvajamo) R.Srpske
Tih nesto preko 3000 poginulih na strani R.Srpske (vojnika i civila) su poginuli usled OFANZIVNIH dejstava muslimana iz enklave.
Moze li tvoj um da napravi razliku sada zasto je cifra apsolutno nebitna po ovomo pitanju??
Enkalava je bila i Zepa pa sta se tamo dogadjalo?
Na kraju krajeva da je poginulo i 80 000 Muslimana iz Srebrenice krivicu bi snosile samo muslimanska strana i Holandjani iz bataljona UN-a
Muslimani zato sto su svojim trogodisnjim postupcima proizveli Srebrenicu,i "mirovnjaci"zato sto su dopustili da Muslimani iz "demilitarizovanog podrucja"pod zastitom UN cine prethodne tri godine stravicne zlocine nad civilima u R.Srpskoj.
Hiljadu Srebrenica mi nije zao na spram jedne Kravice
Zato se samo budaletine drze cifri u nekom ratu kao merila pravde.Kao sto u ovom slucaju ti po obicaju radis.Bitna ti je "cifra"a kako se doslo do te cifre za tebe ja apsolutno irelevantno.Za mene je tragicnije sudbina onih mestana Kravice,ne ubrajam ostala mesta sa podrucja Bratunca i skelana.Ti ljudi iz Kravice su na Bozic masakrirani bez ikakvog razloga.Da Muslimani iz Srebrenice nisu cinili tkave ispade danas bi ih bilo malo vise u Srebrenici.
Stavi malo prst na celo mangupe;)
 
Ко и муслимани зар не...
Kao prvo nek je vječna slava nevinim poginulim Srbima na tom području.
Ja ako sumnjam u tačnost navoda druge strane, bez saznanja o pravom stanju, neču ni negirati navode i izmišljati neke brojeve zbog nevino stradalih kao što to radi dobar dio forumaša ovdje kad su u pitanju žrtve bosanske vojske i bošnjačkih civila.
 
Samo se boodala drzi cifri kao neceg merodavnog,i to zesca boodala.
Cifre u ratu nista ne govore ako se ne pogledaju sve okolnosti koje uticu na neki tok dogadjaja.Nigde se nece dogoditi da na dva razlicita mesta uticu identicni faktori koji ce dovesti do neke konacne cifre u broju poginulih
Ako je u Srebrenici stradala x cifra vojnika i civila vecina je poginula po pokusaju probijanja iz enklave.Iste one enklave po zastitom UN(demilitarizovanog podrucja) iz koga su godinama prethodno ispadali i ubijali civile i vojnike(da ne razdvajamo) R.Srpske
Tih nesto preko 3000 poginulih na strani R.Srpske (vojnika i civila) su poginuli usled OFANZIVNIH dejstava muslimana iz enklave.
Moze li tvoj um da napravi razliku sada zasto je cifra apsolutno nebitna po ovomo pitanju??
Enkalava je bila i Zepa pa sta se tamo dogadjalo?
Na kraju krajeva da je poginulo i 80 000 Muslimana iz Srebrenice krivicu bi snosile samo muslimanska strana i Holandjani iz bataljona UN-a
Muslimani zato sto su svojim trogodisnjim postupcima proizveli Srebrenicu,i "mirovnjaci"zato sto su dopustili da Muslimani iz "demilitarizovanog podrucja"pod zastitom UN cine prethodne tri godine stravicne zlocine nad civilima u R.Srpskoj.
Hiljadu Srebrenica mi nije zao na spram jedne Kravice
Zato se samo budaletine drze cifri u nekom ratu kao merila pravde.Kao sto u ovom slucaju ti po obicaju radis.Bitna ti je "cifra"a kako se doslo do te cifre za tebe ja apsolutno irelevantno.Za mene je tragicnije sudbina onih mestana Kravice,ne ubrajam ostala mesta sa podrucja Bratunca i skelana.Ti ljudi iz Kravice su na Bozic masakrirani bez ikakvog razloga.Da Muslimani iz Srebrenice nisu cinili tkave ispade danas bi ih bilo malo vise u Srebrenici.
Stavi malo prst na celo mangupe;)

Naprotiv, cifre su najbitnija stvar u cijeloj prici kako bi se utvrdilo sta se tacno dogodilo i kako bi narod nastavio zivjeti normalno koliko moze.

Sto se tice Kravica i Bozica 93. - pa nije rat poceo na Bozic 93., niti su to bili prvi poginuli ili prvi masakrirani na bilo kojoj strani.

Gore boldani dio pokazuje ko si i sta si. Jos sto se tice ispada muslimanskih jedinica iz enklave 93-95, bilo ih je, ali niko od vas Srba ne spominje dvije stvari - prva, da je VRS imao direktive da na svaki nacin ucini zivot u enklavi muslimanskom stanovnistvu totalno nesnosljivim, i druga, da su lokalci i Naser Oric masno suradjivali na polju sverca i kupoprodaje. Sad sutite o tome, a?

I da nisu cinili nikakve ispade, enklava bi bila ociscena jer je VRS dobio zapovijest da se pociste enklave u istocnoj Bosni kako bi se dobio potpuno homogen prostor Srbija + istocna RS pred predstojece pregovore, bez Drine kao granice i muslimanskih otoka. Dakle, pale su Srebrenica i Zepa a Gorazde je nekim cudom o(p)stalo.
 
Naprotiv, cifre su najbitnija stvar u cijeloj prici kako bi se utvrdilo sta se tacno dogodilo i kako bi narod nastavio zivjeti normalno koliko moze.

Sto se tice Kravica i Bozica 93. - pa nije rat poceo na Bozic 93., niti su to bili prvi poginuli ili prvi masakrirani na bilo kojoj strani.

Gore boldani dio pokazuje ko si i sta si. Jos sto se tice ispada muslimanskih jedinica iz enklave 93-95, bilo ih je, ali niko od vas Srba ne spominje dvije stvari - prva, da je VRS imao direktive da na svaki nacin ucini zivot u enklavi muslimanskom stanovnistvu totalno nesnosljivim, i druga, da su lokalci i Naser Oric masno suradjivali na polju sverca i kupoprodaje. Sad sutite o tome, a?

I da nisu cinili nikakve ispade, enklava bi bila ociscena jer je VRS dobio zapovijest da se pociste enklave u istocnoj Bosni kako bi se dobio potpuno homogen prostor Srbija + istocna RS pred predstojece pregovore, bez Drine kao granice i muslimanskih otoka. Dakle, pale su Srebrenica i Zepa a Gorazde je nekim cudom o(p)stalo.

наравно први паде стари сват на Баш Чаршии
 
наравно први паде стари сват на Баш Чаршии

Onaj sto je, kad je rat u BiH visio u zraku, na sred Bascarsije vitlao srpskom zastavom i vikao "ovo je Srbija"?

A prije njega se desilo i selo Ravne, naravno, kao i kompletan rat u Hrvatskoj koji se u cijeloj prici i ne moze odvojiti od rata u BiH.
 
Onaj sto je, kad je rat u BiH visio u zraku, na sred Bascarsije vitlao srpskom zastavom i vikao "ovo je Srbija"?

A prije njega se desilo i selo Ravne, naravno, kao i kompletan rat u Hrvatskoj koji se u cijeloj prici i ne moze odvojiti od rata u BiH.

Па шта ако је витлао,па шта ако је викао,

и немешати бабе и жабе
 
Samo se boodala drzi cifri kao neceg merodavnog,i to zesca boodala.
Cifre u ratu nista ne govore ako se ne pogledaju sve okolnosti koje uticu na neki tok dogadjaja.Nigde se nece dogoditi da na dva razlicita mesta uticu identicni faktori koji ce dovesti do neke konacne cifre u broju poginulih
Ako je u Srebrenici stradala x cifra vojnika i civila vecina je poginula po pokusaju probijanja iz enklave.Iste one enklave po zastitom UN(demilitarizovanog podrucja) iz koga su godinama prethodno ispadali i ubijali civile i vojnike(da ne razdvajamo) R.Srpske
Tih nesto preko 3000 poginulih na strani R.Srpske (vojnika i civila) su poginuli usled OFANZIVNIH dejstava muslimana iz enklave.
Moze li tvoj um da napravi razliku sada zasto je cifra apsolutno nebitna po ovomo pitanju??
Enkalava je bila i Zepa pa sta se tamo dogadjalo?
Na kraju krajeva da je poginulo i 80 000 Muslimana iz Srebrenice krivicu bi snosile samo muslimanska strana i Holandjani iz bataljona UN-a
Muslimani zato sto su svojim trogodisnjim postupcima proizveli Srebrenicu,i "mirovnjaci"zato sto su dopustili da Muslimani iz "demilitarizovanog podrucja"pod zastitom UN cine prethodne tri godine stravicne zlocine nad civilima u R.Srpskoj.
Hiljadu Srebrenica mi nije zao na spram jedne Kravice
Zato se samo budaletine drze cifri u nekom ratu kao merila pravde.Kao sto u ovom slucaju ti po obicaju radis.Bitna ti je "cifra"a kako se doslo do te cifre za tebe ja apsolutno irelevantno.Za mene je tragicnije sudbina onih mestana Kravice,ne ubrajam ostala mesta sa podrucja Bratunca i skelana.Ti ljudi iz Kravice su na Bozic masakrirani bez ikakvog razloga.Da Muslimani iz Srebrenice nisu cinili tkave ispade danas bi ih bilo malo vise u Srebrenici.
Stavi malo prst na celo mangupe;)
Kakav si ti čovjek bolan izjednačavaš i kriviš neznam koliko učesnika u zločinima nad Srbima sa kompletnim narodom. Po tebi za smrt 3.000+ Srba krivi su svi musllimani koji su se tztekli u Srebrebici u vrijeme rata, pa čak i oni preko 20.000, nebitn broj, koji su prethodno protjerani iz okupiranih dijelova Konjević Polja i ostalih dijelova Podrinja.
Ako tražiš opravdanje za zločine dijelova VRS, u stil, iz Srebrenice muslimani izlazili i ubijali...... pa se Srbi osvetili....itd. Zašto ne kažeš i protjerani iz svojih kuća Konjević Polja...htjeli da se vrate svojim kućama pa i puškama, ako je to neophodno, a bilo je ako hoće ostvariti cilj.
Nisam poslljednju rečenicu kazao da bih okrivio nevine nastradale Srbe več kao komentar na tvoje poimanje zločina.
Najlakše je kazati oni su nas pobili zato što im je to u genima a naši su imali razlog "oni su takvi i takvi".
Ne postoji opravdan razlog za protjerivanje a kamoli za ubitstvo jednog nevinog čovjeka zato što je drugi i drugačiji, u kontekstu mog navoda nebitan je broj nevino stradalih kao ni njihova kultura vjera, nacija i sl.

I još na kraju kažeš..... danas bi ih bilo više u Srebrenici. Što ne kažeš da je naša vojska po zarobljavanju organizirala suđenje oslobođeno bi bilo krivice 90%i puišteno kućama i danas bi bili u Srebrenici.
Moja rečenica za to su krivi Srbi bi bila u najmanju ruku neumjesna i predstavljala bi uvredu onima koji nisu učestvovali u zločinima nad Bošnjacima.
Za sve zločine krivi su zločinci iz svih vojski i ja se od njihovih dijela ograđujem.
 
Onaj sto je, kad je rat u BiH visio u zraku, na sred Bascarsije vitlao srpskom zastavom i vikao "ovo je Srbija"?

A prije njega se desilo i selo Ravne, naravno, kao i kompletan rat u Hrvatskoj koji se u cijeloj prici i ne moze odvojiti od rata u BiH.

Zasto seres ***** ti materina ustaska?
Pokojni Gardovic je bio na sinovljevoj svadbi,a ne na demonstracijama da bi uzvikivao ovo je Srbija.
Nije vitlao vec je mahao Barjakom,djubre jedno,jer znam iz prve ruke.
 
Kakav si ti čovjek bolan izjednačavaš i kriviš neznam koliko učesnika u zločinima nad Srbima sa kompletnim narodom. Po tebi za smrt 3.000+ Srba krivi su svi musllimani koji su se tztekli u Srebrebici u vrijeme rata, pa čak i oni preko 20.000, nebitn broj, koji su prethodno protjerani iz okupiranih dijelova Konjević Polja i ostalih dijelova Podrinja.
Ako tražiš opravdanje za zločine dijelova VRS, u stil, iz Srebrenice muslimani izlazili i ubijali...... pa se Srbi osvetili....itd. Zašto ne kažeš i protjerani iz svojih kuća Konjević Polja...htjeli da se vrate svojim kućama pa i puškama, ako je to neophodno, a bilo je ako hoće ostvariti cilj.
Nisam poslljednju rečenicu kazao da bih okrivio nevine nastradale Srbe več kao komentar na tvoje poimanje zločina.
Najlakše je kazati oni su nas pobili zato što im je to u genima a naši su imali razlog "oni su takvi i takvi".
Ne postoji opravdan razlog za protjerivanje a kamoli za ubitstvo jednog nevinog čovjeka zato što je drugi i drugačiji, u kontekstu mog navoda nebitan je broj nevino stradalih kao ni njihova kultura vjera, nacija i sl.

I još na kraju kažeš..... danas bi ih bilo više u Srebrenici. Što ne kažeš da je naša vojska po zarobljavanju organizirala suđenje oslobođeno bi bilo krivice 90%i puišteno kućama i danas bi bili u Srebrenici.
Moja rečenica za to su krivi Srbi bi bila u najmanju ruku neumjesna i predstavljala bi uvredu onima koji nisu učestvovali u zločinima nad Bošnjacima.
Za sve zločine krivi su zločinci iz svih vojski i ja se od njihovih dijela ograđujem.

Kako se javljaju "pravednici":D
Pa upravo o tome i pricam da cifre ne govore nista kako tvrdi ovaj ekspert "Zapadni"
Da su uvek bitne okolnosti.Pravednik se pita koliko je civila a koliko je vojnika u spisku poginulih iz R.Srpske sa tog podrucja.Pa da nije bilo bas tog spiska nebi bilo ni masakra u Srebrenici.Cinjenica je da su svi vrsili etnicko ciscenje.Cinjenica je da su svi vrsili zlocine
Ali je i cinjenica da se masakr u Srebrenici nebi dogodio da muslimani iz srebrenice nisu pravila sra.a prethodnih godina.
Ako vas istina pogadja puca mi bas.I da, znacajnije su mi zrtve iz Kravice pobijene na bozic od svih Srebrenicana skupa.Zasto, jel treba da se bavimo laznim moralom?Pa i vama bas puca za srpske zrtve to ste nebrojeno puta pokazali u svojim postovima.Za svaki zlocin nad Srbima ili JNA na pocetku sukoba imate neko debilno opravdanje.
Pogotovo onaj Zapadni.Kolona JNA u Tuzli napala grad ,koji ljigavac
 
slava im !!!
da bi im se nekako oduzili-SRBIJA I RS treba da insistiraju da se oformi medjunarodna komisija koju bi one i finansirale....zadatak komisije bi bio da dodje konacno do istine o broju zrtava srebrenice i okoline,ako je potrebno i svih drugih stratista srba.....ti nalazi trebaju biti dostupni sveskoj javnosti sa ciljem da se vise ne zloupotrebljavaju poluistine i lazi.....NEKA KONACNO I SRBI JEDNOM POKAZU SVOJE ZRTVE......MOZDA CE SVET MALO DRUGACIJIM OCIMA GLEDATI NA SVE ...!!!!
kad kazem svet mislim na javno mnenje...svetske vlade koje su ucestvovale u pisanju balkanskog scenarija to odlicno znaju...AL TREBA IM UPOZNATI BIRACE----MOZDA IH OPET IZABERU ?????


Slava svim srpskim žrtvama i večni mir !

p.s. Da li se neko od "zvaničnika" iz Srbije udostojio da dolično isprati i ispoštuje ovaj zločin neljudi nad nevinim srpskim žrtvama ????
 
Necemo o meni. Nejasno mi je zasto se nalazite uvrijedjeni kad vam neko trazi konkretne informacije o necemu, zasto mislite da se po defaultu o necemu ne bi trebalo pricati?

Zna se sta znaci strani izvor, lijepa gospodjo, i dopustices da mnogi (naravno i ja) sa totalnom skepsom uzimaju podatke sa izvora tipa "srpska mreza" i sl.

Istina i nije izlazila bas zato sto je RTS "kenyao", kako ti to rece, jer da su govorili istinu ona bi i izasla.

U dokumentu sa linka koji si postavila pise da, parafraziram, "broj poginulih nije tacno utvrdjen, ali se procjenjuje na oko 1200", da bi se preslo na konkretno nabrajanje gdje se vidi da nema ni blizu 1200 imena. K tome, ponovo su zajedno ubrojeni i masakrirani civili i vojnici poginuli u borbama (kao recimo u slucaju Kravica).

Da li negdje ima spisak iskljucivo srpskih civila koji su poginuli, ubijeni, masakrirani, nazovi to kako hoces, u ratnom periodu u Srebrenici i okolini?

Jer nabacivanje brojkama bez pokrica valjda nije u interesu nikome. Valjda.

http://www.novosti.rs/code/navigate...lateralna šteta"&kword_add=ratni zlocini, sud

http://www.mup.vladars.net/zl_lat/r_zlocin_lat.htm

Evo ti ova dva linka, sa svim podacima...
Imaš i .pdf fajlove da download-uješ, pa ako se malo potrudiš, naći ćeš sve odgovore...
 
Onaj sto je, kad je rat u BiH visio u zraku, na sred Bascarsije vitlao srpskom zastavom i vikao "ovo je Srbija"?

A prije njega se desilo i selo Ravne, naravno, kao i kompletan rat u Hrvatskoj koji se u cijeloj prici i ne moze odvojiti od rata u BiH.

Misliš kao što su Hrvati krenuli da ubijaju Srbe još u aprilu 1991. pre bilo kakvih napada na JNA ili JNA na Hrvate...

http://www.novosti.rs/code/navigate...a­ve&kword_add=MASOVNE GROBNICE, ratni zlocin

Hajde ne lupetaj...

Po tebi je bilo dovoljno da neko srpskom zastavom mahne u Hrvatskoj ili u BiH pa da ga ubiju i to još opravdavaš...
 
Zasto seres ***** ti materina ustaska?
Pokojni Gardovic je bio na sinovljevoj svadbi,a ne na demonstracijama da bi uzvikivao ovo je Srbija.
Nije vitlao vec je mahao Barjakom,djubre jedno,jer znam iz prve ruke.

Pa vidiš kakav je on šovinista i nacionalista...

Po njemu je opravdano ako neko ubije Srbina, samo zato što je u Hrvatskoj ili BiH mahao srpskom zastavom...
Pa taman i da je uzvikivao ovo je Srbija!!!

Toliko o tome kakav je on čovek, kako se izjašnjava, za koga navija i na kraju krajeva (ako ne laže) za koga radi sada...
 
Onaj sto je, kad je rat u BiH visio u zraku, na sred Bascarsije vitlao srpskom zastavom i vikao "ovo je Srbija"?

A prije njega se desilo i selo Ravne, naravno, kao i kompletan rat u Hrvatskoj koji se u cijeloj prici i ne moze odvojiti od rata u BiH.

Да ли ти ово хоћеш да кажеш,
да су Срби, који су се ЈЕДИНИ залагали и борили за опстанак јединствене државе,
први кренули са цепањем и крчмљењм те исте државе !?
:dontunderstand:
Дедер нам то објасни!!!:rtfm::rtfm::rtfm:
 
Па шта ако је витлао,па шта ако је викао,

и немешати бабе и жабе

Kako se i ispostavilo, to mu nije bilo bas pametno.

Ne opravdavam ubistvo nego pricam kako se desilo. Celo ga nije trebao ubiti, s tim se svi slazemo.

Zasto seres ***** ti materina ustaska?
Pokojni Gardovic je bio na sinovljevoj svadbi,a ne na demonstracijama da bi uzvikivao ovo je Srbija.
Nije vitlao vec je mahao Barjakom,djubre jedno,jer znam iz prve ruke.

Ma ne, nego je nijemo mahao, bez glasa, slike ima tona nema. :lol: Sta sve necu ovdje procitati....

I ja znam iz prve ruke da je itekako provocirao, sta cemo sad?
 
Да ли ти ово хоћеш да кажеш,
да су Срби, који су се ЈЕДИНИ залагали и борили за опстанак јединствене државе,
први кренули са цепањем и крчмљењм те исте државе !?
:dontunderstand:
Дедер нам то објасни!!!:rtfm::rtfm::rtfm:

Srbima nije bila bitna SFRJ, nego da su svi Srbi u jednoj drzavi.

U pokusaj ostvarenja navedenog su i krenuli, ostalo je poznato.

Nije ovo tema za to, ajvaru.
 
Kako se i ispostavilo, to mu nije bilo bas pametno.

Ne opravdavam ubistvo nego pricam kako se desilo. Celo ga nije trebao ubiti, s tim se svi slazemo.



Ma ne, nego je nijemo mahao, bez glasa, slike ima tona nema. :lol: Sta sve necu ovdje procitati....

I ja znam iz prve ruke da je itekako provocirao, sta cemo sad?


Види пали,много си велика нерециклирна секундарна сировина настала као производ људског метаболизма
 
Kako se i ispostavilo, to mu nije bilo bas pametno.

Ne opravdavam ubistvo nego pricam kako se desilo. Celo ga nije trebao ubiti, s tim se svi slazemo.



Ma ne, nego je nijemo mahao, bez glasa, slike ima tona nema. :lol: Sta sve necu ovdje procitati....

I ja znam iz prve ruke da je itekako provocirao, sta cemo sad?

Daj dokaze da je bilo suprotno! A ja ti kazem da lazes!

Po tvom ispada da Muslimane i Hrvate u Srbiji treba sve pobiti zato sto na svadbama isticu nacionalna obelezja drugih drzava? Jel to tvoje vidjenje demokratije?

A sto se tice Cela,ja ga znam kao jednu vucibatinu i lopova jos dok je u PB ziveo,a znam da je iz istraznog u Uzicu pobegao u Sarajevo jos dok je bila SFRJ i pri tom ga u Sarajevu niko nije uhapsio.
 
Poslednja izmena:
http://www.novosti.rs/code/navigate...lateralna šteta"&kword_add=ratni zlocini, sud

http://www.mup.vladars.net/zl_lat/r_zlocin_lat.htm

Evo ti ova dva linka, sa svim podacima...
Imaš i .pdf fajlove da download-uješ, pa ako se malo potrudiš, naći ćeš sve odgovore...

Prvi link je zalba Saveza logorasa RS-a na rad Haaga i zahtjev da se procesuira 3000 (wtf?) bosnjackih zlocinaca, jer su eto oni tako rekli. Deja vu. Ne vidim nikakav .pdf za download.

Drugi je link ozbiljniji, komplikovaniji, ali ne vidjeh tu nigdje spisak pobijenih srpskih civila u Srebrenici i okolini. Ima neki spisak za Sarajevo i za Dobrovoljacku ulicu (netacan, usput receno), te spisak za neko selo pored Bugojna.
 
Daj dokaze da je bilo suprotno! A ja ti kazem da lazes!

Po tvom ispada da Muslimane i Hrvate u Srbiji treba sve pobiti zato sto na svadbama isticu nacionalna obelezja drugih drzava? Jel to tvoje vidjenje demokratije?

A sto se tice Cela,ja ga znam kao jednu vucibatinu i lopova jos dok je u PB ziveo,a znam da je iz istraznog u Uzicu pobegao u Sarajevo jos dok je bila SFRJ i pri tom ga u Sarajevu niko nije uhapsio.

Naravno da ne treba.

Ali zamisli situaciju kad vas recimo NATO bombarduje a da ja prodjem Beogradom odusevljeno masuci americkom zastavom i vicuci "ovo je Amerika". Ili kad se Kosovo otcijepilo da prodjem masuci albanskom zastavom vicuci "ovo je Albanija".

Pa ubili bi me 10 puta a ne jednom, ybt.
 
Onaj sto je, kad je rat u BiH visio u zraku, na sred Bascarsije vitlao srpskom zastavom i vikao "ovo je Srbija"?

A prije njega se desilo i selo Ravne, naravno, kao i kompletan rat u Hrvatskoj koji se u cijeloj prici i ne moze odvojiti od rata u BiH.

E to,to bas to.Posto mi je deda po majci ziveo u Hrvatskoj,tacnije u Petrinji,evo licnog primera.Njegov prvi sused je pocetkom 1990. jednostavno nestao i nakon par dana je "vracen" njegovoj zeni u teglici sa pepelom.Naravno bio je Srbin i to neki direktor u nekoj rafineriji...Imam jos dva slicna primera iz porodicnog okruzenja...i sve pocetkom 1990.o ratu jos ni pojma....Tako da...nad popom pop!
 

Back
Top