"Petrovdanski dani Srebrenice" u spomen srpskim žrtvama

Da da, istu onu evidenciju koja broji 8000 zrtava Srebrenice, Markale, srpski snajperisti u Sarajevu...
Jao kako ce neko da se cheshe i tamo gde ga ne svrbi.
Polako...sve izlazi na videlo.

Pa dobro, imaju li Srbi neku bolju evidenciju od te sarajevske?

Jer kolega ti maloprije rece kako "puno trazim" kad se raspitujem za odvojene spiskove civila i vojnika.
 
Ima i mnogo naših po USA kasarnama širom Sveta.Posle određenog vremena dobiju i državljanstvo ako prežive.Imena im obavezno menjaju,Ameri nemaju dovoljno svojih vojnika i pratećeg osoblja.

Misliš, dok Ameri lete na bezbednim visinama, treba im neko i za ovakve delikatne vojničke operacije na zemlji...

torture_by_soldiers_1.jpg
 
Pa dobro, imaju li Srbi neku bolju evidenciju od te sarajevske?

Jer kolega ti maloprije rece kako "puno trazim" kad se raspitujem za odvojene spiskove civila i vojnika.
Naravo da imamo ali tu evidenciju niko ne ferma ni 2% jer se ne poklapa sa propagandom BBC i CNN-a.

Zashto vi ne priznate preko 3000 srpskih civila pobijenih u toj istoj Srebrenici i okolini?
 
Naravo da imamo ali tu evidenciju niko ne ferma ni 2% jer se ne poklapa sa propagandom BBC i CNN-a.

Zashto vi ne priznate preko 3000 srpskih civila pobijenih u toj istoj Srebrenici i okolini?
Hteo bi da minimizira srpske civilne žrtve,a na ovom spisku nisu pripadnici VRS van teritorije Birča poginuli u okršajima sa srebreničkim muslimanima i dobrovoljci.
 
Naravo da imamo ali tu evidenciju niko ne ferma ni 2% jer se ne poklapa sa propagandom BBC i CNN-a.

Zashto vi ne priznate preko 3000 srpskih civila pobijenih u toj istoj Srebrenici i okolini?

Pa je li ima negdje spisak od 3000 srpskih civila, naglasavam civila, pobijenih u Srebrenici i okolini?

Narocito bih cijenio da izvor nije srpski, nego strani.
 
Pa je li ima negdje spisak od 3000 srpskih civila, naglasavam civila, pobijenih u Srebrenici i okolini?

Narocito bih cijenio da izvor nije srpski, nego strani.

DA postoji!

Da bude josh interesantnije, sve se to deshavalo dok su shtumpfovi "radili svoj posao" u neposrednoj blizini. Aj' nemoj da se pravish lud. Mujage ulete u okolna sela, poubijaju civile i popale sela, pa onda zbrishu u zashticenu zonu.
 
DA postoji!

Da bude josh interesantnije, sve se to deshavalo dok su shtumpfovi "radili svoj posao" u neposrednoj blizini. Aj' nemoj da se pravish lud. Mujage ulete u okolna sela, poubijaju civile i popale sela, pa onda zbrishu u zashticenu zonu.

Da, ispadali su povremeno u pljacku i napade na okolna sela natjerani oskudicom. U enklavi nije bilo osnovnih zivotnih namirnica zadnje dvije godina rata (sjeti se akcije padobran), a strumpfovi su reagovali bas onako kako su reagovali i kad su Srbi napali i osvojili enklavu, tj. nikako.


Je li problem da mi das link na taj spisak od 3000 pobijenih srpskih civila u Srebrenici i okolini, po mogucnosti da je iz stranog izvora?
 
Bilo bi lijepo da mi moderatori skinu ovog Dragu sa onoga na sto je najahao jos jutros, dosadan je.

K tome, poslije ce biti da ja kvarim temu, iako svo vrijeme pricam o temi a on o meni.


Fala.

Na svu sreću pa nismo na nekom hrvatskom forumu gde skidaju Srbe sa foruma... tako da se džaba raduješ i slobodno nastavi da jašeš na tome na šta si najahao još jutros...
 
Da, ispadali su povremeno u pljacku i napade na okolna sela natjerani oskudicom. U enklavi nije bilo osnovnih zivotnih namirnica zadnje dvije godina rata (sjeti se akcije padobran), a strumpfovi su reagovali bas onako kako su reagovali i kad su Srbi napali i osvojili enklavu, tj. nikako.


Je li problem da mi das link na taj spisak od 3000 pobijenih srpskih civila u Srebrenici i okolini, po mogucnosti da je iz stranog izvora?

Podatke mozesh da nadjesh gde hocesh.
Googlaj...

Ovo boldovano me je nateralo da prekinem svaku disksiju s tobom. Mislim...ovo je izjava za smejanje.
 
Podatke mozesh da nadjesh gde hocesh.
Googlaj...

Ovo boldovano me je nateralo da prekinem svaku disksiju s tobom. Mislim...ovo je izjava za smejanje.

Smij se ako ti je smijesno. Btw, u te dvije godine se uveliko odvijao sverc sa Naserom Oricem, o tome ti vise moze reci lokalno srpsko stanovnistvo. Doticni je ranije bio Slobin tjelohranitelj. Kriminalci sa obje strane su trljali ruke, a prije samog napada na Srebrenicu, Oric je napustio potpuno neometano.
 
Pa dobro, imaju li Srbi neku bolju evidenciju od te sarajevske?

Jer kolega ti maloprije rece kako "puno trazim" kad se raspitujem za odvojene spiskove civila i vojnika.
Ma sta tebe tacno interesuje,..............
koliko su Srbi pobili muslimana,
ili koliko ste vi,..............
#sto nam ne das neku zagrebacku evidenciju,
koliko ste ih vi pokokali:rtfm:
 
Zašto ni 17 godina nakon zločina nad srpskim stanovništvom Zalazja, Biljače i Sasa nema pravde za zločince?

A ISTINA JE... da su 1992. godine muslimanske snage Armije RBiH organizovano, sistematski i planirano izvršile agresiju na sva srpska sela na području opštine Srebrenica. Spomenici podignuti nakon zadnjeg rata u Zalazju, Ratkovićima, Brežanima, Ćosićima, Kalimanićima, Kušićima i Skelanima, kao i spomen-ploče u Sasama, Biljači, Karnu i Krnjićima, govore o zločinačkoj namjeri muslimanskih snaga o protjerivanju i etničkom čišćenju Srba sa njihovih vjekovnih ognjišta. Napad na Biljaču, Sase i Zalazje na Petrovdan 1992. godine, kad je u jednom danu ubijeno 69 srpskih civila, samo je dio projekta Armije RBiH na srebreničkoj opštini za ostvarivanje političkog cilja da na Drini ne bude Srba. Istu sudbinu su doživjela i druga srpska sela, kao što su Podravanja, Karno, Ratkovići, Brezane, Krnjiće, Kostolomce-Ćosići, Skelani. Ista je sudbina Srba na prostoru cijele FBiH. Oni su protjerani tamo gdje su najviše stradali, u Ilijašu, Vogošći, na Ozrenu... i za njih nema povratka. Tu se krije namjera muslimanske politike da politika žrtve bude zamijenjena politikom budućnosti u kojoj neće biti Srba u FBiH, a RS će biti napadnuta od Žepe preko Srebrenice i Bratunca do Kozluka i Janje, do njenog nestanka.

Zato se u opštinu Zvornik vratilo više Muslimana nego Srba u cijeli Sarajevski i Tuzlanski kanton. Eto, to je ta politika miroljubive koegzistencije čiji je glavni cilj ukidanje RS. Srebrenica je jedna od glavnih tačaka za ostvarivanje tog cilja. U njoj nema istine jer o stradanju srpskog stanovništva ne govori nijedan predstavnik međunarodne zajednice ni bošnjački političar. Niko od njih ni 17 godina nakon zločina nad srpskim stanovništvom Srebrenice nije odao počast i poklonio se srpskim žrtvama. Ne znam da je ijedan visoki predstavnik izjavio da su u Srebrenici stradali i Srbi. Tragičnu sudbinu Srba koji su ostali u svom gradu i lojalni Armiji RBiH niko nije ni pomenuo od strane međunarodne zajednice. A da podsjetimo javnost da su svi ubijeni na najsvirepiji način i da im kosti jos nisu pronađene. I to je dio istine koja se prikriva sve ove godine.

A pitanje PRAVDE posebno je pitanje. Za zločine nad srpskim stanovništvom još niko nije odgovarao, a Srbi su dobili preko 500 godina zatvora. I kako graditi povjerenje i pomirenje na nepravdi? Kako živjeti bez mržnje, a nadati se? Bol je isti za sve. Odavno se zna da sve ratove prate laži, o nekima jedino laži ostanu kao istine. Istina o Srebrenici bitna je ne samo zbog egzistencije savremenog svijeta i njegove budućnosti nego i zbog prijetnje da humanizam bude zamijenjen apokalipsom. Od istine o Srebrenici bježe svi, od srpskih političara do istoričara i savremenika. Nikako da shvatimo da od istine o Srebrenici zavisi budućnost srpskog naroda i budućnost RS. A pravde u Srebrenici nema zato što je Institut za nestala lica BiH otvorio kancelariju u Islamskom centru u Srebrenici, u kojem nema predstavnika srpskog naroda, i zbog toga se istina o nestalim Srbima nikada neće saznati…
 
slava im !!!
da bi im se nekako oduzili-SRBIJA I RS treba da insistiraju da se oformi medjunarodna komisija koju bi one i finansirale....zadatak komisije bi bio da dodje konacno do istine o broju zrtava srebrenice i okoline,ako je potrebno i svih drugih stratista srba.....ti nalazi trebaju biti dostupni sveskoj javnosti sa ciljem da se vise ne zloupotrebljavaju poluistine i lazi.....NEKA KONACNO I SRBI JEDNOM POKAZU SVOJE ZRTVE......MOZDA CE SVET MALO DRUGACIJIM OCIMA GLEDATI NA SVE ...!!!!
kad kazem svet mislim na javno mnenje...svetske vlade koje su ucestvovale u pisanju balkanskog scenarija to odlicno znaju...AL TREBA IM UPOZNATI BIRACE----MOZDA IH OPET IZABERU ?????
 
Da, ispadali su povremeno u pljacku i napade na okolna sela natjerani oskudicom. U enklavi nije bilo osnovnih zivotnih namirnica zadnje dvije godina rata (sjeti se akcije padobran), a strumpfovi su reagovali bas onako kako su reagovali i kad su Srbi napali i osvojili enklavu, tj. nikako.


Je li problem da mi das link na taj spisak od 3000 pobijenih srpskih civila u Srebrenici i okolini, po mogucnosti da je iz stranog izvora?

šta ti znači to "strani izvor"? Kao neko je došao i brojao srpske žrtve devedesetih? Ti se kao praviš da ne znaš kako smo uz užasno nesposobno rukovodstvo bili otprilike zatvoreni kao Severna Koreja. Kenj,ao je rts ali istina u svet nije izlazila...Dok je Slobodan Milošević vodio divan-politiku, i dok su ginuli Srbi u Bosni, niko se ni potrudio nije da istinu obelodani. Evo ti spiskovi koji su dospeli do UN-a. Da li je to srpska izmišljotina prosudi sam, tako se isto može reći da su muslimanske žrtve dovedene do brojki koje prevazilaze realnost živućih i prijavljenih muslimana na teritoriji Srebrenice pred rat.Nemoj biti licemeran samo kada su u pitanju naše žrtve. Danima se ovde pokušavaš mirno i dostojanstveno obračunati sa ljudima koji ti u revoltu izgovore svakakve gluposti. Onda likuješ čestom, uzrečicom valjda, "nejači napaćena". Za razliku od mnogih ovde, ja baš u tome što napišeš vidim koliko sa gađenjem iliti gnušanjem "razgovaraš" sa svakim od Srba na Forumu, pa bio on umeren ili radikalan, glup, pametan....ma nema veze, Srbin je Srbin....

http://www.srpska-mreza.com/Bosnia/Srebrenica/UN.html
 
pravoslavni_krst_wide.jpg



SLAVA VAMA MUČENICI

ŽALEĆI ŠTO NISTE VIŠE SA NAMA
I KLANJAJUĆI SE VAŠIM MUČENIČKIM SENIMA
LJUBIMO SVAKU STOPU SRPSKE GRUDE
KOJOM STE HODILI
I NE PREPOZNAJUĆI MNOGIMA OD VAS
GROBNOGA KONAKA U ZEMLJI
IZ KOJE STE PONIKLI
GLEDAMO PUT NEBA I MOLIMO GOSPODA
DA VAM DA MIRA I VEČNOGA POKOJA
A KAO SVOJU MOLITVU IZGOVARAMO REČI PESNIKA
KOJI ONDA KAO I MI SADA PEVAŠE PESMU ZAVETA
ŽRTVI I SMRTI KOJE NAS KAO USUD PRATE KROZ VEKOVE NAŠE:
BLAGO POTOMSTVU ŠTO ZA NJIMA ŽALI
JER ONI BEHU PONOS SVOME RODU
BLAGO I NJIMA JER SU SLAVNO PALI
ZA OTADŽBINU,KRALJA I SLOBODU…
 
šta ti znači to "strani izvor"? Kao neko je došao i brojao srpske žrtve devedesetih? Ti se kao praviš da ne znaš kako smo uz užasno nesposobno rukovodstvo bili otprilike zatvoreni kao Severna Koreja. Kenj,ao je rts ali istina u svet nije izlazila...Dok je Slobodan Milošević vodio divan-politiku, i dok su ginuli Srbi u Bosni, niko se ni potrudio nije da istinu obelodani. Evo ti spiskovi koji su dospeli do UN-a. Da li je to srpska izmišljotina prosudi sam, tako se isto može reći da su muslimanske žrtve dovedene do brojki koje prevazilaze realnost živućih i prijavljenih muslimana na teritoriji Srebrenice pred rat.Nemoj biti licemeran samo kada su u pitanju naše žrtve. Danima se ovde pokušavaš mirno i dostojanstveno obračunati sa ljudima koji ti u revoltu izgovore svakakve gluposti. Onda likuješ čestom, uzrečicom valjda, "nejači napaćena". Za razliku od mnogih ovde, ja baš u tome što napišeš vidim koliko sa gađenjem iliti gnušanjem "razgovaraš" sa svakim od Srba na Forumu, pa bio on umeren ili radikalan, glup, pametan....ma nema veze, Srbin je Srbin....

http://www.srpska-mreza.com/Bosnia/Srebrenica/UN.html

Necemo o meni. Nejasno mi je zasto se nalazite uvrijedjeni kad vam neko trazi konkretne informacije o necemu, zasto mislite da se po defaultu o necemu ne bi trebalo pricati?

Zna se sta znaci strani izvor, lijepa gospodjo, i dopustices da mnogi (naravno i ja) sa totalnom skepsom uzimaju podatke sa izvora tipa "srpska mreza" i sl.

Istina i nije izlazila bas zato sto je RTS "kenyao", kako ti to rece, jer da su govorili istinu ona bi i izasla.

U dokumentu sa linka koji si postavila pise da, parafraziram, "broj poginulih nije tacno utvrdjen, ali se procjenjuje na oko 1200", da bi se preslo na konkretno nabrajanje gdje se vidi da nema ni blizu 1200 imena. K tome, ponovo su zajedno ubrojeni i masakrirani civili i vojnici poginuli u borbama (kao recimo u slucaju Kravica).

Da li negdje ima spisak iskljucivo srpskih civila koji su poginuli, ubijeni, masakrirani, nazovi to kako hoces, u ratnom periodu u Srebrenici i okolini?

Jer nabacivanje brojkama bez pokrica valjda nije u interesu nikome. Valjda.
 

Back
Top