Peta beogradska :))

Ako ucis po sat, dva svaki dan bices 5.00.. Ne ozb, uopste nije toliko tesko koliko ljudi pricaju.. ;)

A za ekskurzije, osim ovih redovnih (prve dve godine Srbija, treca Bec, cetvrta Italija) organizuju se i prolecne, nezvanicne.. Samo se prijavis kod Mire.. ;)
 
Pa jos ne znam :( ali sam cula da ce mi razredna mozda biti profesorka fizike Nikolicka?

moja razredna.. :D
onda ce ti biti dojaja, jer je vrlo blaga prema svojima, a ima i autoritet- kako medju ucenicima tako i medju profesorima..
nama je uvek bilo lagano kod nje, ali su se ostali zalili, bas.. tako da znas da si imala srece.. :D
na prolece vodi na nezvanicne ekskurzije koje su po obicaju 20.000 puta bolje od zvanicnih.
inace, tolerise razna sranja..
 
Ahem, ahem...
Trenutno sam treća godina, tako da, ako bilo kome ko je prva ili druga godina treba savet oko nekog profesora ili predmeta, tu sam - znam kako je meni bilo. :)

Takođe, da li bi neko od starijih đaka mogao nešto da mi kaže o logičarki/filozofičarki, Milanki? Čujem totalno kontradiktorne priče, pa bih prosto volela da znam na šta da se spremam.
Pozdrav! :)
 
Ja idem u Petu i ponosan sam na to.
Skola je teska da se ne lazemo i nema parna - laka neparna - teska ili obrnuto. Sve zavisi od veca koje zapadne.
Pojedini profesori su malo iskompleksirani...
Zoki jeste car al zato... 93 pitanja smo imali za proslo odgovaranje.
Vrlo je moguce biti odlican ali mora da se uci svaki dan konstanto po 2-3 sata.
Preporucujem u svakom slucaju jer posle moze covek da se kurci "Ja sam zavrsio Petu" :D Inace ja sam neparna smena.
 
ja ucim po 5 sati dnevno..i bicu 4,85.

Ruzica me ne zgotivila smao tako. fak jea! :D

Ma Peta je zakon brt nek prica ko sta hoce. Jeste, latentni mazohisti i to. al brt neverovatno koliko su ljudi u Petoj normalni- za razliku od mog iskustva u osnovnoj.

Ovako ja sam ove god. upisala prvu godinu i mogu da kazem da sam prezadovoljna drustvom. Ima nekoliko zeznutih profana, ali svi nastoje da te NAUCE necemu..ne boli ih du*e kao u nekim skolama. svi daju maximum od sebe. a, u tome je valjda i poenta.

Drago mi je sto sam deo neceg kao sto je - PETA BEOGRADSKA :)
 
Prva sam godina i u pocetku sam ucila po 1-2dnevno i isplatilo se tj bila sam Odlicna na polugodistu!
Nije bilo previse tesko jer sam ucila... Za svaki kontrolni iz mate sam vezbala zadatake iz sveske, iz hemije po 40-ak zadataka koje ona kaze i uvek mi je malo falilo za 5! Tesko da se moze dobiti neka pozitivna ili dobra ocena ako se ne uci - ja ucimmmm i dobijem recimo 4 zbog nekih glupih detalja!

Drugo polugodiste mi je krenulo malo losije jer izlazim i mrzi me da ucim svaki dan i recimo kod Ruzice ne sme da se propusti ni jedna lekcije, jer je njoj sasvim dovoljno da ti postavi tri,cetiri kratka pitanja iz samo jedne lekcije (recimo te poslednje koju si zaboravio/la da naucis) i da ti da 1!
Takodje, poslednje nedelje u tromesecju svi naguraju kontrolne i nemoguce je dobiti dobre ocene iz svih predmeta ako si kampanjac (kao JA :D )!

Nadam se da ce se Ruzica smilovati, uskoro smanjiti kriterijume i da cu i na kraju biti Odlicna O:) :heart:
 

Back
Top